Remízové první kolo

27.05.2016 07:54 | Memoriál Vugara Gašimova 2016

První kolo Memoriálu Vugara Gašimova přineslo pět nerozhodných výsledků a my můžeme jen doufat, že následující dny přinesou na turnaji více vzrušení. Přesto se i v prvním hracím dni bylo na co dívat.

Jako na houpačce odehráli partii SafarliEljanovem. Černý hodný sta bodu ratingu k dobru se nebál aktivní hry a ta mu přinesla v podstatě vyhranou pozici. Jenže stačilo pár chyb a rázem byl Safarli na koni. Výsledná remíza jen dokumentuje zmar obou hráčů v této partii.
(Komentuje GM Štěpán Žilka)

-
. kolo -

Mnohem poklidnější průběh měla partie Mamedyarov – Karjakin, zde se toho příliš neodehrálo a opakování tahů krátce před třicátým tahem to pouze dokumentuje.

Na slavnostním zahájení nemohli chybět představitelé FIDE (zdroj: oficiální web turnaje)

Neortodoxní průběh předvedl MamedovGirim, hlavně rošády obou aktérů přímo pod soupeřovu věž se nevidí každý den. Nicméně tento bod záhy přešel do vyrovnané věžové koncovky, kde se již aktéři příliš nezkoušeli.

Pohled do hracího sálu (zdroj: oficiální web turnaje)

CaruanaHarikrishnou zarošovali na opačné strany, ale z mohutných útoků nakonec nic nebylo. Bílý sice otevřel g sloupec, po kterém se dostal do tábora černého, nicméně materiálu na rozhodující úder již na desce moc nezbylo. V poslední partii si jediná žena v turnaji Hou Yifan připsala černými celkem snadný půlbod s Radjabovem.
(Komentuje GM Štěpán Žilka)


-
. kolo -

-
. kolo -
0x 4024x Jozef Valenčík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat