Profylaxe 2 díl – přednáška Tomáše Poláka

26.03.2020 06:51 | Trénink

„Jestli najdeš v životě cestu bez překážek, určitě nikam nevede.“ (Arthur C. Clarke ) Dnes od 18:00 pokračuje seriál Trénujme s mistry a tématem bude opět profylaxe.

Trénování s Mistry - jsou přímé přenosy určené především talentované mládeži, ale nejenom ní. Myšlenkou tohoto projektu je spojit uznávané šachové osobnosti a v přímém přenosu na youtube kanále Robert a Petr šachy předat šachové dovednosti šachové veřejnosti. 

Tento projekt vznikl díky podpoře Šachového svazu ČR, Šachového svazu SR a společnosti Šachy Dolmen, která věnuje knížky do soutěží. Garantem celé akce je IM Petr Pisk. 

26.3.2020 v 18:00 stačí přijít na kanál Robert a Petr šachy, nebo stačí kliknout na " odebírat " a do emailu vám přijde email, že přenos začíná a nebo i v tomto článku stačí kliknout na tento odkaz a jste v přenosu a vlastně v tréninku. Tentokrát s Tomášem Polákem a tématem je profylaxe druhý díl

Co vlastně je profylaxe? 

Profylaxe je termín široce používaný v medicíně a zubním lékařství, což jsou opatření k prevenci nebo zmírnění onemocnění. Termín profylaxe je řeckého původu a znamená preventivní opatření .

V medicíně je profylaxe zaměřena na prevenci onemocnění .

V zubním lékařství, je profylaxe prevence jak předcházet vzniku zubních kazů.

Profylaxe v šachu je umění jak předcházet plánům soupeře . Proč je důležitá profylaxe a jak jí používat tak o tom bude přednáška s velmistrem Tomášem Polákem, na kterou Vás zvu tímto článkem a tímto odkazem.

Všechny přednášky, které prozatím proběhly, si můžete pustit znovu na YouTube kanálu Robert a Petr šachy. Tady je seznam:

7. 11. Michala Konopka – Blokáda, odkaz zde

21. 11. Sergej Movsesjan – Medailonek Fabiana Caruany, odkaz

19. 12. Marek Vokáč – Jak analyzovat šachovou partii – 1. díl zde

9. 1. Marek Vokáč – Jak analyzovat šachovou partii – 2. díl odkaz

30. 1. Lukáš Vlasák – Moderní trendy zahájení, zde

5. 3. Tomáš Polák – Profylaxe, odkaz zde.

19.3. - Stanislav Stárek- Královské procházky, odkaz zde

23.3. - Pavel Šimáček - MČR Juniorů, odkaz zde


odkazy na partnery této akce, díky ním můžeme si tuto akci společně prožít: 

* Šachový svaz ČR 

* Šachový svaz SR 

* Šachy Dolmen 

* Robert a Petr šachy 


0x 2086x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat