Prague Chess Festival

Poděkování Šachovému svazu České republiky

13.03.2020 07:02 | Domácí zprávy

„Někdy i ty nejobyčejnější věci mohou být mimořádné, díky tomu, že je děláme s těmi správnými lidmi.“ (Nicholas Sparks)

Možná budeme mluvit jen sami za sebe. Možná budeme psát za více lidí. Ale určitě chceme poděkovat  ŠSČR ( STK a Martinu Petrovi) za rozhodnutí počkat na to, jak se současná mimořádná situace vyvine  a pak dohrát soutěže. 


Děkuji za člověka, který ví jak chutná chemoterapie a jak vypadá ráno prázdné nemocniční lůžko, když včera večer tam ležel Váš kamarád. Děkuji za oddíl TJ Vlčnov, který ví jaký je pocit jet na zápas družstev v osmi lidech a zpět se vracet jen v sedmi protože osud a smrt si nevybírá ani při šachových zápasech.

Přerušit soutěže družstev je rozhodnutí, které přišlo v mimořádné situaci. Možná bylo riziko pro hráče malé a možná spoustu lidí řekne, že se mělo hrát. Přerušit soutěže je odvážné rozhodnutí s pohledem na všechny možné komplikace s termíny, postupy a sestupy. 

Zákaz hrania je ako profylaxia v partii. V danom čase jej rozumie len málo ľudí, no po partii sa zdá ako samozrejmosť. Toto mi napsal můj kamarád Michal Vrba a lépe bych to nenapsal. 


Mluvím za TJ Vlčnov, mluvím za sebe. Jsme připraveni kdykoliv - kdekoliv - jakkoliv - dohrát šachové soutěže. Jsme připraveni odehrát poslední dvě kola i během jednoho víkendu na libovolném místě. Těšíme se na to, jak si  v normální době opět zahrajeme šachy. 

Tímto článkem děkujeme STK a ŠSČR za toto rozhodnutí a jsem rád, že můžeme být hrdí na lidi, kteří takto umí rozhodnout. 


Děkuji


Petr Koutný, Petr Kadlčík, Marek Kadlčík - TJ Vlčnov0x 1776x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat