Prague Chess Festival

Vítězně s Loko Most

04.12.2005 08:00 | Ostatní

1.Novoborský ŠK B - TJ Loko Most 5,5:2,5Na domácí půdě jsme 4.12.2005 uvítali při 4.kole tradičního protivníka. Nastoupili jsme oslabeni o Petra Kučeru st. ,na druhé šachovnici, ...posun šachovnic však tentokrát neznamenal ohrožen...

1.Novoborský ŠK B - TJ Loko Most 5,5:2,5
Na domácí půdě jsme 4.12.2005 uvítali při 4.kole tradičního protivníka. Nastoupili jsme oslabeni o Petra Kučeru st. ,na druhé šachovnici, ...posun šachovnic však tentokrát neznamenal ohrožení výsledku.
Nejprve jako první remizoval náš kapitán Roman Boreš na 4.šachovnici. S přehledem prošel teoretickými zápletkami a po výměnách Cichý přijal remízu.
r> Lucka Jínová na 7.šachovnici rozehrála velmi ostrou variantu a zdálo se, že stojí lépe, sérií drobných nepřesností však její figury ztratili hru a nakonec pozice byla neudržitelná.
Břeťa Dalecký také z počátku mohl počítat s dobrou a pohodovou pozicí, v zápletkách však vzniklo několik slabin. Už se zdálo,že nastanou potíže. Jeho soupeř Svoboda Jan však hrál přespříliš pomalu a nechal si byť na lepší závěr málo času, hrubou chybou ztrácel dámu a tak se vzdal. Bylo vyrovnáno.
Remízu přidal také Zdeněk Vólfl, který na 3.šachovnici měl o poznání více práce proti Hrbolkovi st., ale pozice byla na remízu dostačující, k výhře by byla málo.
Naprotitomu na 2.šachovnici náš Martin Vaculík nejenže s černými získal protihru na dámském křídle, jeho postupný tlak na bílého krále (Herskovič), byl tak silný, že soupeř ztrácel nejen čas, ale také materiál. Na výběr byla věž či kombinací dáma. Protihráč ještě chyboval a už jsme vedli.
Další bod přidal bílými na 5.šachovnici Mirek Boreš, který zahájil spíše pozičně. Po výměnách stupňoval výhodu až do koncovky jezdec proti střelci. Lepší postavení krále a nesouhra černých figur rozhodla.
V tuto chvíli jsme měli 4 body. Už se zdálo, že vítězství je na dosah. Dohrával na první šachovnici Vrána a na poslední 8.šachovnici Petr Kučera ml. Honza Vrána po pevném zahánení zaváhal ve střední hře a musel po zbytek partie odolávat iniciativě L.Hrbolky ml. Principiálně lepší soupeřova střední hra a koncovka však nestačila na vítězství, Honza hrál přesně a remízu s přehledem udržel. P.Kučera ml. s čermými figurami se proti Šárovi nepouštěl do rizik. Hrála se proto po dlouhou dobu poziční hra. Nakonec Petr získal iniciativu a sloupec, trochu ho zlobil jen čas. Prohlédl nejednu soupeřovu léčku, převahu udržel a nakonec vyhrál.
Letos nás čeká ještě jedno utkání s Mostem, hrajeme venku 18.12. proti Marty. Věřme, že se bude alespoň jako dnes dařit.
0x 795x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat
 • Nicolas Rossolimo

  28.02.1910 24.07.1975

  Americko-francouzský velmistr, několikanásobný přeborník Paříže. V roce 1955 vyhrál US Open. Získal mnoho ocenění za své partie, je autorem dvou šachových knih.

 • Konstantin Lerner

  28.02.1950 24.09.2011

  Ukrajinský velmistr, národní mistr z let 1978 a 1982. Hrál na několika sovětských mistrovstvích, jeho nejlepší výkon je druhé místo za Andrejem Sokolovem ve Lvově v roce 1984.

 • Anna Muzyčuk

  28.02.1990

  Ukrajinská mezinárodní mistryně. Od roku 2004 reprezentovala Slovinsko, v roce 2014 se vrátila do reprezentace Ukrajiny.