V turnaji Asix vítězí Hausner

08.12.2006 08:00 | Turnaje

Šachový oddíl SK ASIX Praha uspořádal 9kolový open, který se hrál každé úterý ve Vršovicích. Na vítěze čekala cena v podobě 5.000 Kč a navíc šachové hodiny v hodnotě 3.800 Kč. Hrálo se specifickým tempem 75 minut na 30 tahů ...

Šachový oddíl SK ASIX Praha uspořádal 9kolový open, který se hrál každé úterý ve Vršovicích. Na vítěze čekala cena v podobě 5.000 Kč a navíc šachové hodiny v hodnotě 3.800 Kč. Hrálo se specifickým tempem 75 minut na 30 tahů + 30 minut do konce partie, přičemž za každý tah dostávali hráči bonifikaci 20 sekund.

V naší poslední reportáži jsme turnaj opouštěli po 3 odehraných kolech, kdy na čele byl s plným bodovým ziskem Milan Srba (2243). Ten tak vedl v průběhu celého turnaje, protože ještě před závěrečným kolem se se 7 body držel na 1. místě s půlbodovým náskokem před největším favoritem, IM Ivanem Hausnerem (2403). V posledním kole však Srba poznal na tomto turnaji poprvé hořkost porážky, když černými podlehl Otto Blümelovi (2270) a trochu si tak pokazil dojem z výborně rozjetého turnaje.

Jeho zaváhání totiž využil Hausner, když porazil Petera Krasnaye (2083), a zajistil si samostatné 1. místo právě před Srbou. Za Srbou se s odstupem půl, respektive celého bodu umístili Jan Sodoma (2273) z Bohemians a Otto Blümel z Říčan.