V Brně dohráno!

08.07.2008 08:00 | Turnaje

V neděli byl slavnostním vyhlášením vítězů zakončen 8. ročník Mezinárodního šachového festivalu BRNO 2008. V pěti turnajích festivalu, který se opět uskutečnil v nádherných prostorách HOTELU **** BOBYCENTRUM, si zahrálo celkem ...

V neděli byl slavnostním vyhlášením vítězů zakončen 8. ročník Mezinárodního šachového festivalu BRNO 2008. V pěti turnajích festivalu, který se opět uskutečnil v nádherných prostorách HOTELU **** BOBYCENTRUM, si zahrálo celkem 131 hráčů ze 16 zemí světa. Byly splněny dvě normy mezinárodního mistra (FM Sr. Narayanan, FM J. Krejčí jr.). Vítězkou doprovodné akce “Jihlavanka Miss BRNO 2008“ se stala domácí Karolína Zavadilová.
Cenu Ing.Vlastimila Chládka pro nejlepší partii uzavřených turnajů v hodnotě 5.000 Kč si odnesl GM Alexander Mišta za působivé vítězství v partii s IM Vladimírem Tallou. Věcnou cenu za nejlepší partii v Open Duras BVK FIDE získal Luděk Mészáros (partie Mészáros - Smištík), v Open Duras VFH Národní byla odměněna Radka Slepánková (partie Slepánková-Kosina).

Jihlavanka Miss BRNO 2008, Karolína Zavadilová z Durasu Brno, oslavila na začátku festivalu své teprve 13. narozeniny. Turnaj ji přinesl titul krajské přebornice v kategorii D18.

GM Teplárny Brno

Trojice velmistrů (P. Bobras, T. Polák, A. Mišta) potvrdila svoji vysokou úroveň, nakonec zvítězil polský bojovník GM A. Mišta, na jehož partie byla opravdu radost se dívat. Výborný turnaj absolvoval francouzský IM Chr. Philippe, který zůstal jen půl bodu od normy GM. Naopak zklamán svým výsledkem bude určitě loňský vítěz IM J. Bernášek. Z turnaje kvůli zdravotním potížím odstoupili R. Chytilek a I. Brener.

Úspěšní Poláci, vpravo Mišta, vlevo Bobras. Jejich rychlá remíza byla jedna z mála, které se na turnaji odehrály.

IM DS Brno

Tento turnaj zcela ovládl mistr světa do 12 let z roku 2005, indický FM Srinath Narayanan, který nadchnul všechny přítomné hráče i diváky lehkostí svojí hry. Za svůj skvělý výkon a sympatické vystupování obdržel indický mladíček pozvání do příštího ročníku velmistrovského turnaje! Druhé místo obsadil skvělý polský řešitel i hráč IM P. Murdzia, třetí skončil běloruský IM S. Sploshnov.

O tomto Indovi asi ještě uslyšíme.

IM Tespo Engineering

Zde předvedl fantastický výkon litovelský mladíček Jan Krejčí ml. Honza získal 9 bodů z 11partií, a tak věřím, že brzy získá nejen titul IM, ale vydá se bojovat i o titul nejvyšší! Druhé místo obsadil také skvěle hrající bulharský GM M. Pochev, bronz si odnesl brněnský B. Vymazal.

Gratulace Janu Krejčímu! Zde s Polákem Luchem.

„OPEN DURAS BVK“

V turnaji s přehledem zvítězil Luděk Mészáros hrající krásné útočné šachy, přeborníkem Jihomoravského kraje se stal Milan Smištík.

Luděk Meszároš z Tábora.

„OPEN DURAS VFH“

Zde kralovala Radka Slepánková, která s přehledem potvrdila roli nasazené jedničky.

Článek a fotografie Davida Cipryse (včetně vítězky národního Openu) najdete na stránkách JMŠS

Více na stránkách turnaje.

V nejbližší době se můžete ještě těšit na analýzu posledních kol turnaje od Viktora Lázničky.