TJ UD Hamr vs 1. Novoborský ŠK A

08.11.2003 08:00 | Ostatní

Přiznám, že jsem vyjížděl do Hamru s nemalými obavami. První zápas, z kterého bychom podle předpokladů měli přivést dva body, to opravdu svazuje. Ke všemu ještě nekompletní sestava, ze základu jen pět hráčů, doplněný třemi b...

Na sedmé šachovnici pan Frommel již v lepší pozici po dohodě s kapitánem přijímá remis. V tu dobu se začaly krystalizovat pozice i na předních šachovnicích. Pan Kučera zjískával hned od prvních tahů tlak, z kterého se již soupeř nedostal a v koncovce vzdal. Pan Dufek nejprve černými pozorně bránil pozici před snahama bílého o útok. Po té upltnil svou pěšcovou majoritu ve středu šachovnice. Urodil se bod i na první šachovnici. Na druhé šachovnici probíhal na pohled poměrně tuhý boj, avšak po přehrání partie zjistíte, že bílý šel pevně za vítězstvím. Jako poslední se dohrávala partie na druhé šachovnici. O zápasu již bylo rozhodnuto, tak si to mohli Honza Malec s Petrem Kučerou ml. rozdat vyloženě natvrdo. Nejdříve v časovce Petr nabízí remis, Honza odmítá. Po časovce je situace obrácená. Honza nabízí remis, Petr odmítá. Po dalším urputném boji nakonec Honza vítězí.
Přiznám, že jsem vyjížděl do Hamru s nemalými obavami. První zápas, z kterého bychom podle předpokladů měli přivést dva body, to opravdu svazuje. Ke všemu ještě nekompletní sestava, ze základu jen pět hráčů, doplněný třemi borci, kteří měli vůbec premiéru v takovémto zápase. První partii ukončil Radovan. K naší radosti remízou a nutno podotknout, že pozice byla ještě složitá.
0x 6329x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat