Spuštění oficiální Online arény ŠSČR je na spadnutí!

27.03.2012 05:43 | ŠSČR

Šachový svaz České republiky oznamuje s velkou radostí všem svým členům i ostatním fanouškům šachové hry, že po měsících příprav otevírá Online arénu ŠSČR. Přátelské partie, zápasy či turnaje – to vše bude nyní k mán...

Zapojení do hry nemůže být jednodušší, stačí si vyřídit Členskou kartu. Ta opravňuje k hraní, účasti v turnajích i k zisku oficiálního online ratingu, který bude zobrazen v českém online žebříčku. Online aréna je spravována a řízena týmem odborníků, kteří garantují herní prostředí vysoké úrovně, přinejmenším srovnatelné s běžnými turnaji. Online aréna využívá nejmodernější ACE-Guard ® systém ochrany fair-play, testovaný a schválený ŠSČR. Šachový svaz České republiky se rozhodl oficiálně uznávat online rating z arény právě na základě kvality systému, který eliminuje případné pochybnosti o regulérnosti výsledků.

Ještě letos bude též Online aréna ŠSČR hostit národní šampionát v bleskovém a bullet šachu. Mistry ČR se stanou nejlepší hráči v absolutním pořadí a oceněni budou také nejlepší hráči v kategoriích dle ratingu. Kromě mistrovských turnajů jsou připraveny i zábavné Sit&Go turnaje, které se spustí okamžitě po dosáhnutí stanoveného počtu přihlášených a tzv. Plánované turnaje, které začínají vždy ve stanovenou dobu a den. Přirozeně je také možné hrát samostatné partie a zápasy s předem vybranými soupeři jen tak pro zábavu nebo třeba na oficiální rating.

Další zajímavou atrakcí jsou Prémiové turnaje, hrané každý týden. Můžete v nich získat Prémiové body, které lze směnit za celou řadu pěkných cen – od knih, šachových souprav, hodin až po notebook a fantastické prázdniny pro dva v Římě!

V každém Prémiovém turnaji se hraje cca o 30 000 Prémiových bodů! Prémiové body lze však získat i jinak, než vítězstvím v turnaji. Online aréna ŠSČR totiž odměňuje také své pravidelné hráče, a to jedním bodem za každou odehranou online partii. Čím více hrajete, tím více bodů získáte! Speciální bonus v podobě 100 Prémiových bodů je také připraven pro aktuální členy ŠSČR, kteří se stanou uživateli Online arény.

Vyberte si členství, které vám nejlépe bude vyhovovat, Online aréna ŠSČR nabízí členství pro každý typ hráče! Na výběr jsou Bronzové, Stříbrné a Zlaté členské karty s cenou začínající na 250 Kč ročně. To však není vše! Online aréna ŠSČR samozřejmě umožňuje i volný, neplacený přístup všem, které zajímají jen přátelské partie, zápasy a turnaje – stačí vybrat Hostující členskou kartu.

Registrace startuje v úterý 27. března od 18:00. Nezapomeňte, že prvních 200 přihlášených získá Bronzovou kartu na jeden rok zdarma (nebo příslušnou slevu na stříbrné a zlaté členství)! Všechny podrobnosti a informace naleznete na webu Online arény ŠSČR. Těšíme se na viděnou online!

Tým Online arény ŠSČR

Šachový svaz České republiky oznamuje s velkou radostí všem svým členům i ostatním fanouškům šachové hry, že po měsících příprav otevírá Online arénu ŠSČR. Přátelské partie, zápasy či turnaje – to vše bude nyní k mání online a pod oficiální hlavičkou Šachového svazu ČR.
391x 36099x
Fotogalerie
Komentáře (391) Aktualizovat
26.06.2012 22:03 | Autor neznámý

ja nekde slysel ze je ucet v cizine,tak asi neni...jeste mam jeden dotaz ja se necekane dostal do finale na 3 minuty do ela 1899 jaky tam bude pridel bodu?

26.06.2012 21:16 | Autor neznámý

 Účet má herna normálně v ČR u Ery.

26.06.2012 19:35 | Autor neznámý

myslim ze je cas shrnout sachovou hernu,z meho osobniho pohledu se tento projekt opravdu povedl chodim tam rad hrat,nikde jinde uz nehraju,mam stribrne clenstvi ktere mi vyhovuje.jen jeste k tempu 1 minuta na partii to uz je moc velkej extrem-to uz nejsou sachy,kdyz uz dal bych 1 minuta minuta na tah,a druha vec ucet ma herna v zahranici,to je taky divny,proc ceska herna nemuze mit ucet v cechach???

25.04.2012 09:08 | Autor neznámý

No tak spíš šlo o to, zda je to chyba či záměr, že v prémiových (nevím jak v ostatních) turnajích ELO všem jen roste a nikdy neklesá.

24.04.2012 20:34 | Autor neznámý

Re SKA: Taky se dá něco dozvědět zkoušením a objevováním, tedy pokud se neřídím pravidlem, kdo nic nedělá, nic nezkazí :-).
Re magnuscerlsen: Poslední prémiový turnaj byl 20.4.2012 v 15:35 a 20.4.2012 byl jistě pátek. Další prémiový turnaj se hraje 29.4.2012 (neděle) od 18:35.

24.04.2012 09:10 | Autor neznámý

Re Janda a spol: no vzhledem k tomu, že to nikde není popsáno, tak se ptám, pokud máte problém s tím, že se někdo ptá, asi nevíte že kdo se neptá, nic se nedozví :)

23.04.2012 17:53 | Autor neznámý

re Tobi- každý dobrý skutek musí být u nás po zásluze potrestán. Vám za snahu  Ten SKA z toho tady dělá opravdu bramboračku

23.04.2012 17:36 | Autor neznámý

ahoj tobi,ja uz sem si nadelal problemu myma komentarema na hodne strankach,sou s peravopisnyma chybama,placam nekdy nesmysly,a nekdy sem moc uprimnej...jinak ty cas ve 2 hodiny byla sranda a premiovy turnaj nebyl v patek,ale ve ctvrtek od pul 4.a k tem casum treba ideal je v prac.tydne zhruba mezi 18-20.hod.a o vikendu v zimnich mesicich cca 16-19.hod.a v letnich mesicich zhruba18:30-21:30 a to nemluvim jen za sebe,urcite tyhle casy by vyhovovali vetsine...samozrejme casy menit.je skoda ze ja od te doby nehraju ,tesil sem se,ale jestli se ty casy nezmeni tak uz se k online sacham na sachovy herne ceskeho svazu nevratim vubec,ale treba se to jednou zmeni...uz vas mym,a problemama nebudu zatezovat-dopadnout jako SKA opravdu nechci.

23.04.2012 15:22 | Autor neznámý

Dotaz: u prémiových turnajů se zdá platí, že kdo má performance větší získá elo ale kdo má menší neztrácí ?

23.04.2012 09:52 | Autor neznámý

to ...: Počet hráčů, kteří jsou online je menší než kdy? Ve čt. odpoledne než v pátek večer? V pondělí ráno než ve st. v podvečer? Proč neupřesníte svoje tvrzení, proč nenapíšete, z čeho vychází? U mě ze statistik. Přibývá registrací. Přibývá hráčů, kteří jsou online ve srovnání např. tohoto týdne s minulým. Časem se to někde ustálí, v závislosti třeba i na reklamě, na vypsaných akcích atd. a buď to bude stačit na to, aby si člověk pohodlně zahrál a nemusel na soupeře čekat dlouho jako je tomu teď, nebo ne, nechápu neochotu si na to počkat a nutnost aréně pořád něco věštit. Navíc si myslím, že není prostě správné takto nepodloženě psát nepravdy a přiznávám, že mě to neskutečně popichuje. X-krát bylo nejen tady, i na FB napsáno, proč se časy a dny Prémiových turnajů mění a stejně se najde někdo, kdo z jediného vypsání na pátek pozdní odpoledne udělá „Prémiové turnaje jsou brzy ve všední den“. To samé je s množstvím online hráčů. Pokud někdo potřebuje 1000 hráčů online v jeden každý moment, pak je snad logické, že by si měl zatím zaplatit registraci na playchess, nebo na hrajsach a počkat, jak na tom bude aréna až bude zaběhnutá.  Ne každý takový požadavek ovšem má. Mně kupříkladu stačí, že si soupeře v kterýkoliv den, v jakoukoliv dobu najdu a hraju. Hraji málo a na dlouhé časy a přesto nemám problém. Můj přítel patří k té valné většině, která na netu jenom blicá, hraje hodně. Ještě se nestalo, ani jedinkrát od spuštění arény, že by na aréně neměl okamžitě s kým hrát a to nepřijímá výzvy se Sázkou. A to neříkám jako "reklamismus" na arénu, to říkám proto, že je to prostě pravda. A samozřejmě mě i štvou chytráci, kteří nejlíp ví, jak by všechno naprogramovali, vymysleli, jak je všechno špatně a oni by to udělali líp, ale jak zrušit předtah, nebo jak aktivovat filtr důvěryhodnosti se ptají podpory.

Diskutujte si, kritizujte, jenom - nešlo by to, prosím, alespoň se špetkou pravdivých, podložených tvrzení a lidské soudnosti?

Osobně já už na toto téma diskutovat nebudu, jelikož jsem shledala, že je to tak trochu boj s větrnými mlýny a „divné jak divnota jsou střety s ješitností“.  Ještě pro pořádek uvedu, že všechny konkrétní dotazy např. k funkcím arény či stížnosti, nebo návrhy na vylepšení, jakékoliv připomínky apod. rádi vyřeší administrátoři podpory Online arény ŠSČR z chatu správců, nebo z e-mailů  sscr.info@premiumchess.net a sscr.admin@premiumchess.net popř. na zdi Facebooku.

23.04.2012 01:57 | Autor neznámý

To Tobi. To je sice možné, ale počet lidí, kteří jsou aktuálně "online" je menší.  Počet registrací bude logicky přibývat neustále, stejně tak, jako hostujících hráčů. Je to proto, že lidé, kteří šli jinam se pochopitelně neevidují. obávám se, že těch odchozích je větší číslo, proto píšu, to, co píšu...

22.04.2012 21:24 | Autor neznámý

A teď kontrolní otázka - dá se odregistrovat?

22.04.2012 21:06 | Autor neznámý

to ...:  Vaše tvrzení, že počet hráčů v Online aréně ŠSČR klesá, není pravdivé. Přibývá registrací jak Hostujících, tak oficiálních členů.

22.04.2012 21:02 | Autor neznámý

to SKA: nejde

to magnuscarlsen: nejprve bych ráda uvedla, že Ti odpovídám sama za sebe, jako Tobi a jen proto, že se osobně známe, jinak bych Tvé poznámky nechala bez reakce. 1) Prémiové turnaje nejsou běžně ve všední den v brzkých odpoledních hodinách, kdy většina z nás ještě pracuje.  Na „brzkou“ odpolední  (je 15:30 skutečně brzy odpoledne?) byl Prémiový turnaj vypsaný 1x a to v pátek, kdy dost lidí končí svou práci dříve. 2) dny a časy jsou měněny záměrně právě kvůli lidem! Kdyby byl Prémiový turnaj pravidelně v jeden konkrétní den, ve stejnou hodinu, jistě se najde někdo, kdo nebude moci a nedostane tak šanci zahrát si nikdy. Střídáním dnů a časů chceme docílit toho, aby si měl šanci opravdu každý najít si den a čas, kdy se Prémiového turnaje bude moci zúčastnit s ohledem např. i na děti a mládež, kteří těžko mohou hrát šachy v pozdních večerních hodinách. 3) Tebou navrhované časy považuji za zcela nesmyslné, ve dvě v noci? To je vtip ne? 3) naprosto vždycky bude někdo, komu vypsaný čas a datum nebudou vyhovovat.  4) pochopitelně je zcela nelogická myšlenka, že vypisujeme turnaje schválně tak, „aby se to nehodilo co nejvíce hráčům“ Dny a časy, které se ukážou být "velmi slabé na účast" nebudeme Prémiové turnaje vypisovat, v zájmu všech pochopitelně. 5) osobně Tě prosím, hraj šachy tam, kde se Ti hraje dobře a kde Ti nikdo nebude kazit radost ze hry a náladu....

 

22.04.2012 10:40 | Autor neznámý

Mám dotaz: lze poslat v chatu něco více hráčům naráz ? Když označím jich více tak se to pošle všem ?

22.04.2012 10:29 | Autor neznámý

No sem se pobavil tím, když herna psala že hráč ... tu dnes není páč hraje extraligu, což mi hodně řeklo, stejně nevím kdo že pod tou přezdívkou hraje :)

22.04.2012 01:26 | Autor neznámý

me nastvalo to ze premiove turnaje sou uz od pul4,ja to proste z prace nestiham takhle brzo,a proto sem se rozhodl,ze na tomto serveru hrat nebudu a nebudu si doplacet zlate clenstvi,ktere mi bude k nicemu,protoze v pracovni den,nemuzu tyto turnaje hrat.

22.04.2012 01:02 | Autor neznámý

Jestli šachová aréna nedostane nový impuls, tedy, mezinárodní formát  a rekĺamu na meziárodních serverech, tak za pár týdnů uhyne. Psal jsem to už cca 14 dní zpět. Nemá šanci se uživit jen jako český web. Už dnes trpí tím, že je tam malý počet hráčů, čekací doba na patii je příliš dlouhá.Chápu, že byla koncipována, jako herna pro členy čšs, jenže takhle se nikdy neuživí.Už teď hraje málo hráčů, už teď hráči odchází, protože nemají s kým hrát,  stav  hráčů klesá. Je nezbytné ji nabídnou většímu počtu lidí 

17.04.2012 22:41 | Autor neznámý

to SKA: nutno zaškrtnout FCI "pouze s členy ŠSČR" Zaškrtnutím tohoto políčka aktivujete filtr důvěryhodnosti a na stupnici pod si pak můžete nastavit počet hvězd. Hosté (ani hráči s důvěryhodností nižší než stupnicí povolené min.) se Vám hlásit nebudou. A pro úplnost dodávám: prostě se nevešel nápis "pouze s online členy ŠSČR" (=ze zl. st. br. členy), žádost o změnu na "pouze s členy Arény" nebo "pouze s oficiálními členy" byla už před časem podána a nápis (nevím, jaký přesně bude vybrán) by měl být změněn s další úpravou arény.

17.04.2012 17:38 | Autor neznámý

Mimochodem ikdyž si do filtru dám tři černé *** tak se mi hlásí na tuto výzvu i hráči bez hvězdiček ...

17.04.2012 12:50 | Autor neznámý

Přitom by stačilo aby se to zrušilo pokud oba před partií souhlasí při lagu větším než něco, tím by bylo zajištěno že nebude druhý dlouho čekat na tahy, jen partie mimo rámec lagový se zruší a hrají se ty v raámci , když už toto řešení tento cíl asi ...

17.04.2012 12:32 | Autor neznámý

Nemluvě o takových blbinách jakože když se soupeř odhlásí (rozuměj třeba mu spadne spojení) tak pokud dám zrušit hru, stejně ji to nezruší s tím, že soupeř se možná připojí, a to i v situaci kdy neodehrál ani 3 či ani 1 tah ! V kombinaci s tím, že nejsou defakto řešeny lagy je to děs ...

17.04.2012 11:12 | Autor neznámý

No takže můj definitivní názor na arénu (teď jsem měl možnost otestovat na vlastní kůži ty sporné případy): řešení lagu je z prehistorických dob (v podstatě lag rovná se ztráta partie na čas) a k tomu je lag generován sám serverem, takže ikdyž máte skvělé připojení, může lagovat sám server a vy na to prohrajete. Jsem teď měl puštený ping na několik serverů jiných a všude bez problémů, a přesto mnoha hráčům na serveru blikalo špatné spojení, já sám sem na to prohrál partií několik. Takže pokud se s tím něco neudělá, dohraju si ty prémiové turnaje a sbohem ...

16.04.2012 22:49 | Autor neznámý

tady nejde o body,myslim ze nejsem sam komu ten cas nevyhovuje,jde o to ze sscr ztrati prijem financi,ja si clennstvi dokupovat nebudu i kdyz sem chtel a uz kvuli me ztratily cca 700kc.a jeste me napadla jedna vec jestli schvalne neposouvaji turnaje na spatny brzky casy,aby je hralo co nejmin lidi..a pro zdenu ze ty mas kratsi pracovni dobu-tak mas stesti,ze ti to vychazi.cvhtelo by to vyjadreni nekoho kompetentniho,proc to davaji na tyhle blby casy,treba na hrajsach.cz tam dulezity turnaje zacinaji az po 19.hod....

16.04.2012 19:03 | Autor neznámý

pro magnuscarlsena:

Alespoň bude více bodu pro druhé mě to vůbec nevadí a také chodím do práce. Čas je výborný

16.04.2012 17:35 | Autor neznámý

a jeste nez si pujdu uklidnit nervy na salovku mam navrh na novy casy prem.turnaju myslim ze vetsine pracujicich lidí  by vyhovovalo treba  tak ve dve nebo ve tri rano ze ctvrtka na patek.to by hralo hodne lidi,zkuste o tom popremyslet diky

16.04.2012 17:14 | Autor neznámý

tak chtel sem si doplatit zlate clenstvi kvuli premiovym turnajum,ale kaslu na to  protoze druhy turnaj zacatek v 18.hod.sem jen tak tak nestihnul a treti ktery je naplanovan ve ctvrtek uz na 15:30!!! nestiham tuplem protoze sem jeste v praci,dekuju moc za tyto skvele!!!!!zacatky premiovych turnaju a za to ze jste mi novou hernu na kterou sem se moc tesil zprotivily!!!

16.04.2012 13:47 | Autor neznámý

Jo a trénuje hráče aby se nerozčilovali když naskočí lag 10s a náhle zjistí, že nějak má o 10s  míň času a soupeři to udělá radost

16.04.2012 13:17 | Autor neznámý

Asi je to myšleno víceúčelově - člověk hraje šachy a zároveň posiluje

16.04.2012 12:45 | Autor neznámý

" subjektivni pocit je, ze v Arene hraji zahradnimi desetikilovymi figurami"   - no to sme dva, mám ten pocit oproti fics-u i oproti hře za skutečnou šachovnicí, ale je to subjektivní zatím a vzhledem k nedostatku možností testovat ty lagy (abych odlišil co čím je) k tomu víc říct nedokážu též.

16.04.2012 12:41 | Autor neznámý

 2SKA - muj maximalni skok byl asi 10s (nemam nejak duvod to dale rozebirat) - lag je presto v Arene resen maximalne nevhodne.

Na Atomu mi prostredi nefunguje proste a jednoduse plynule. Mozna ze jsem sama, ale muj subjektivni pocit je, ze v Arene hraji zahradnimi desetikilovymi figurami (a proto venuji energii tomu vubec zahrat), zato treba na Playchess figury jen litaji.

Jinak jsem nehrala nekolik dni, takze jestli byly implementovany nejake zmeny, tak o nich nevim..

16.04.2012 11:18 | Autor neznámý

Ještě dotaz k Alici: občas se mi stane že i očima si všimnu (ikdyž je to fakt vzácné že si toho všimnu a/nebo se to stane) že náhle mi to zežere třeba 5s asi lag - sníží tohle lepší pc (je to odezvou javy??)?

16.04.2012 11:18 | Autor neznámý

No teda nevím jak je to technologicky udělané, ale předpokládal bych, že předtahy se předem posílají na server, takže k žádnému lagu tam ani docházet nemůže (respektive pokud ještě soupeř hloubá nad svým tahem tak se ten lag ztratí). Nebo se pletu a je to feature klienta a ne serveru?

16.04.2012 11:15 | Autor neznámý

Jinak jedna věc je celkem škoda : že lidi jsou schovaný za přezdívkama, přecijenom člověk zná pár známých ale jinak zase hraje s někým "cizím" ikdyž je to asi čech :)

16.04.2012 11:01 | Autor neznámý

Re "hrala jsem na slusnem pripojeni, jak z Atomu (pro info Atom 330, 2GB RAM, W7) , tak z I7. Nesrovnatelne." Můžu se zeptat : jak se to projevuje - nějak se sníží lagy ? (ono na tom atomu mi to jinak běhalo svižně (1.6 GHz (tedy spíš 0.8 běží to na jednom vláknu a většinou co cpu moc nevytěžuje - já jak začne chroustat cpu tak hned to vnímám) 1GB WinXP), kdybych chtěl měřit lagy nepravidelné třeba 0.3-0.5s tak moc není jak, musel bych nejprve změřit lagy a pak je porovnávat mezi počítačema, pokud bych nedělal jen to že koukám na to detailně očima pořád a nevěnuju se partii, a u předtahů zase tam to vždy žere jen tu 0.1s v 99% případů).

16.04.2012 10:52 | Autor neznámý

Jsem rád, že Aréna vůbec u nás vznikla oproti Playchessu je to zde více motivující. Samozřejmě akce je do 30.6.2012 co se týká 1 online bodu za každou partii. Potom se uvidí. Bohužel to, že je zde málo hráčů online je špatná věc, ale snad časem se tohle zlepší a hráčů výrazně přibude. Co mě je z Playchessu, když výborná věc vznikla u nás. Sice hráčsky je to slabší, ale je větší šance vyhrávat a navíc zakaždou partii je v akci bod. Po 30.6.2012 jak jsem uvedl se uvidí pokud už nebude za odehranou partii bod tak nevím, jak to s Arénou bude. Jinak prémiové a denní turnaje jsou super. Host má omezené možnosti i na Playchessu. Takže komu se líbí aréna tak by si měl zaplatit nějaké členství. Rozhodně oproti Playchessu jasně Aréna vítězí, ale uvidím po 30.6.2012 co bude dál. Zatím mohu říci velká spokojenost.

16.04.2012 09:55 | Autor neznámý

 2Tobi

Dekuji

16.04.2012 09:53 | Autor neznámý

Jen jsem uvedla informaci, že já jako fyzická osoba je nemám k dispozici a projevila o ně zájem, až si je paní/sl. Alice obstará. Věřím, že provozovatelé Online arény ŠSČR je k dispozici mají, když je zmiňují.

16.04.2012 09:44 | Autor neznámý

" Pokud si je obstaráte, bude fajn se o ně podělit."

- to bude asi součást té nové obchodní strategie, že? Zákazník si sám shání reference na daný produkt.

16.04.2012 09:39 | Autor neznámý

Toto Vám nestačí?: Z mé strany vůbec nejde o snahu někoho přesvědčovat o faktu, že Online aréna by se mohla funkčností, nebo návštěvností, nebo opačně výší poplatků rovnat např. playchess, nebo abychom nechodili daleko, HrajSach...Já vůbec přeci nechci Arénu srovnávat se zaběhlými a celosvětově známými herními servery! Jen ukazuji, že rozdíl je nejen v kvalitě, ale i v ceně. Prostě uvádím fakta.

Kromě toho ceny jsem nezačala porovnávat já že, jen jsem uvedla na pravou míru, kde co kolik stojí, protože informace uvedené Vámi cenově srovnávaly členství Classic na playchess a členství Premium na aréně, což mi přišlo velmi zavádějící.

O Vašich stížnostech nahlášených na podporu 4.4.12 e-mailem vím a dovoluji si Vás poopravit v tom, že jste byla rychlejší než ACE-Guard™. Byla jste rychlejší než správce, který musí dodržet postup blokace nicku. Ano, odpověď admina v této věci Vaším směrem byla velmi nešťastně formulována.

Reference od šachových federací, které tento systém používají nemám k dispozici. Je ale velmi chvályhodné, že se o ně zajímáte. Pokud si je obstaráte, bude fajn se o ně podělit.

16.04.2012 09:19 | Autor neznámý

 2Tobi

Cena: kdyz chcete za kazdou cenu porovnavat cenu, tak by asi melo byt soucasti, co ktera cena obsahuje, ne? Nebo chcete rici, ze si radeji koupite skodovku za 200.000 nez skodovku za 700.000, protoze obe jsou to preci skodovky a u te prvni usetrite pul mega?

Ano, myslím, že tvrdila, zcela jednoznačně: "(souhlasim s SKA, tato jistota neni nikdy, podvodnika jsem schopna detekovat rychleji nez ACE Guard System TM)"

Koneckoncu, to ze jsem detekovala a reportovala hrace, ktery hral vice nez jednu partii se mnou pred tim, nez ACE Guard zakrocil, snad potvrzuje ma slova, ne?
 
Me nezajima jak ACE Guard funguje (to je koncekoncu v principu jasne - od skenovani bezicich procesu, pres chovani uzivatele az nekam pres mozne post-analyzovaní). Me zajimaji REFERENCE - "je používán předními světovými šachovými federacemi" 
 
2SKA
hrala jsem na slusnem pripojeni, jak z Atomu (pro info Atom 330, 2GB RAM, W7) , tak z I7. Nesrovnatelne.

16.04.2012 09:13 | Autor neznámý

A jak je možné, že jste mohla s takovým hráčem hrát? Nu,  detekce podvodníka je jedna věc, postup zablokování a zakázání nicku je věc druhá. Např. v posledním Prémiovém turnaji jsme také všichni dostali tu možnost potýkat se v jednom případě s hrou s výpomocí programu. Podovdný nick musí dostat první výzvu, druhou výzvu, třetí výzvu, až pak přijde trest v podobě blokace na určitou dobu atd…něco ve smyslu, každý má šanci se napravit.

 

16.04.2012 08:59 | Autor neznámý

Re Alice 2SKA: kdyz to nemuzes posoudit, proc ten komentar? Nemůžu posoudit celkově detailně lagy, ale to že to dle oka několik set partií je schopné bez problémů jet na netbooku to ano (s výjimkou nějakých těch níže popsaných spíše vyjímečných restartů) :)

PS. k té technologii : Heh to je asi tak suprtajná technologie, že ikdyby tam seděl permoník a dělal to ručně tak se to nikdo nedozví (ono taky jak teoreticky popsat co dělá permoník že ? ).

16.04.2012 08:50 | Autor neznámý

Playchess: Classic € 32.90,Premium € 49.90

HrajSach: clasic € 49,95, Premium € 99,99

Online aréna: clasic 250,-, Premium 890,-

K technologii ACE-Guard™ -  Nejsem vzdělaná v oboru informatiky natolik, abych Vám mohla vysvětlit, jak program pracuje, což jsem již uváděla. Já pouze vidím, jak pracuje a z poskytnutých informací a upozornění antichatingu se mi prostě zdá, že pracuje velmi spolehlivě.  

Ano, myslím, že tvrdila, zcela jednoznačně: "(souhlasim s SKA, tato jistota neni nikdy, podvodnika jsem schopna detekovat rychleji nez ACE Guard System TM)"


16.04.2012 08:19 | Autor neznámý

 2SKA:

kdyz to nemuzes posoudit, proc ten komentar?

2Tobi:

vyse poplatku - standardni Playchess stoji 32.90Eur (dale je take schovano v ruznych dalsich produktech, jejiz koupi je mozno ziskat 6-12mesicni pristup), coz je cca 812,- - takrka dosahuje urovne Zlateho clenstvi. Kazdy se musi sam rozhodnout, zda mu to za to stoji.

 Já jen tvrdím, že nejste schopna udělat to rychleji : tvrdila jsem neco takoveho?Apropo, ciste recnicky, pokud anticheatingova ochrana funguje tak dokonale, jak to ze jsem mela moznost hrat s takovym hracem...?

A jeste jedna poznamka:  ACE-Guard™ je ona vychvalovana technologie. Snazila jsem si popovidat s kamaradem Googlem o tomto zazraku, ale ten jen drze mlci, v lepsim pripade vraci odkazy na Arenu, kde je  ACE-Guard™ zminovan, v horsim me odkazuje na ruzne hlidaci agentury od Japonska po Afriku. Protoze davam prednost tomu si nejprve neco precist a pak se zeptat, je mozno dat nejake reference, kdyz "je používán předními světovými šachovými federacemi", nebo se jedna jen o reklamstinu ?

15.04.2012 23:14 | Autor neznámý

Jen pro objektivitu: já odehrál několik set partií na netbooku s winXP Atomu a nebyl žádný problém, s výjimkou toho že zda/pokud ztrácím čas nemohu posoudit zda je to lagem, či pomalostí javy či prostě přemýšlím, protože jednak se nestíhám na časy mimo periferní vidění dívat a jednak ani v záznamu lagy nejsou, takže toto nedokážu posoudit.

15.04.2012 23:04 | Autor neznámý

Z mé strany vůbec nejde o snahu někoho přesvědčovat o faktu, že Online aréna by se mohla funkčností, nebo návštěvností, nebo opačně výší poplatků rovnat např. playchess, nebo abychom nechodili daleko, HrajSach. Ani si to nemyslím a z fleku bych byla schopná vyjmenovat hodně funkcí, které jsou v aréně horší, nebo úplně chybí (ve spoustě svých příspěvcích jsem některé z nich i uvedla). Z mé strany jde o snahu funkce a fungování arény osvětlit, pokud je to v mých silách těm, kteří o to mají zájem. Takže se omezím zase jenom na to, protože upřímně řečeno v mnoha příspěvcích, především v těch k aréně kritických, mi chybí obyčejná lidská soudnost. Asi jsem z Marsu, ale prostě mi nepřipadá zcela normální chtít po herně, která běží  19 dní a která je koncipována jinak, než valná většina komerčních serverů, aby se vyrovnala zaběhlým a celosvětově známým hernám např. v návštěvnosti. Btw., stížností, že není v aréně s kým hrát, nebo se dlouho čeká na výzvu, jsem zaznamenala celkem: 3.

to Alice: abychom si rozuměly, já netvrdím, že nejste schopna rozpoznat, pokud hrajete svou jednu partii proti počítači. Já jen tvrdím, že nejste schopna udělat to rychleji a spolehlivěji než program, který je pro tento účel vytvořen a kontroluje obrovské množství partií v jednom okamžiku. Byla to prostě reakce na Vaše tvrzení, že jste schopna rozpoznat podvodníka rychleji než systém s technologií ACE-Guard™. Pokud se Vás to nějak dotklo, tak se Vám omlouvám.  

Hodnoty Ela nahrané v Hostujícím členství nejsou uznány za oficiální online Elo ŠSČR, protože partie Hostujících hráčů nejsou prověřovány systémem kontroly fair-play hraní a nemůže tak být zaručena jejich důvěryhodnost.  Prověřovány jsou jenom partie – „Host vs. člen“ a „člen vs. člen“ Z toho samozřejmě vyplývá, že pokud se Hostující hráč rozhodne sjednat si některé z členství, začíná se startovními hodnotami Elo. Elo nahrané v Hostujícím členství mu nemůže být uznáno (převedeno), protože jako host odehrál určitý počet partií host vs. host, které nejsou kontrolovány.  

Sleva na startovném až startovném na turnajích je zajímavý nápad.  Třeba by oficiálním on line členům ŠSČR mohla být také časem vyjednána sleva na určitých turnajích, třeba v rámci Czech Tour, kdo ví.

Nejste sama a nejste ani první. Jeden z hlavních administrátorů např. se tím zaobírá již od samého začátku.

15.04.2012 22:26 | Autor neznámý

Pro mě má ELO trojí váhu - jednak podle délky partie, samozřejmě vážná partie mě stojí daleko více úsilí než blicka a tudíž vážné ELO má daleko větší váhu. Druhak jde o okruh lidí, na který se dané ELO vztahuje - tedy nejprve FIDE ELO, které porovnává mou výkonnost se všemi nejlepšími šachisty planety, potom řekněme národní ELO, potom dlouho nic a potom nějaká ta online ELA. A do třetice je podstatným faktorem i fair-play, tedy rovné podmínky pro všechny, kteří o to ELO hrají. Což u online ELA je vždy o něco nižší než v reálu (protože pochopitelně všechny způsoby podvánění možné v reálu jsou možné i při online hraní + přibývá mnoho dalších a jednodušších možností).

15.04.2012 21:15 | Autor neznámý

 2Tobi: kdyz jinak nedate..

Vím, že jsou to pojmy. Oficiální online Elo, oficiální online člen ŠSČR…a co si koupíte za pojem „registrovaná hráčka ŠSČR“ a za „národní nebo FIDE Rtg.“?
 
Sleva na starovnem, az startovne.
 
- A je teda co, kdyz jsou nektere pridane sluzby zpoplatneny? – je to oficiální online herna Šachového svazu České republiky, kdy každý registrovaný hráč, který si sjedná členství, stává se oficiálním online členem ŠSČR.
 
To byla reakce na to, ze Arena neni prezentovana jako komercni sever. Slovo komercni v teto spojitosti nevidim hanlive, predpokladam totiz, ze z dlouhodobeho hlediska nikdo nechce delat Arenu jako charitu.
 
- opravte mne, ale soucasne pocitane ELO neni jeste oficialnim ELEM – nahrané elo bronzových, stříbrných a zlatých členů je uznáno za oficiální online Elo ŠSČR
 
Takze guesti maji neoficialne oficialni ELO (ziskali ho za stejnych podminek jako clenove)?
 
věřím, při vší úctě, že nejste, nebo alespoň ne spolehlivě. 
 
Nechci jit do podrobnosti, ale myslim ze jsem schopna toto detekovat celkem dost spolehlive. Osobni nazory si na schopnosti druheho v teto oblasti  nechame kazdy pro sebe, ano? Uz Kasparov  v simultance v 80tych letech byl schopen rozpoznat, v ktere partii hral proti pocitaci - a to byla doba, kdy sachove pocitace byly v SSSR jen nametem debat anarchistu... :-)
 
- rekneme ze jit rovnat jogurty do marketu je jednodussi, levnejsi a rychlejsi moznost, jak si poridit dane věci – řekněme, že šachista raději využije možnost pořídit si šachové hodiny hraním v aréně, tedy činností, kterou má rád, než rovnáním jogurtů v hypermarketu.
 
Kdyz neco chci, jdu a koupim si to. Kdyz o neco nemam zajem, muze to byt zadarmo a stejne o to nezavadim. Chapu ze hrat nekolik mesicu s vidinou vyhry hodin muze byt motivacni, ale pro mne je levnejsi si je koupit.
 
 
 Chtela bych jen lehce natuknout to, co tady "..." zminil (a zatim ho vsichni prervali): kazdy online server stoji a pada s sachovou komunitou, ktera na nem hraje – s tím rozhodně souhlasím, proto je také vyvíjena snaha o co možná nejlépe fungující herní server
 
Ja vidim 2 rozdilne veci - hraci a server. Prima souvislost neni zcela jasna. Me osobne technicke reseni neoslovilo (javovy klient), hrat na netbooku s Atomem je bida a utrpeni.
 
 - automaticke neukladani partii – nechápu, partie se automaticky (tuším st. a zl. členům) ukládají a stahují do jejich počítačů
 
Nemam ani jedno. Vynakladat usili na ulozeni vlastnich partii mi prijde prehnane.
 
- velmi konzervativni zpusob vypocet ELA- souhlasím s Vaším názorem
 
Nejsem sama, ale mozna prvni, kdo na to upozornila?!
 

15.04.2012 20:42 | Autor neznámý

Tobi: A proč bych to proboha nemohl srovnávat?

Když tak nad tím přemýšlím, je-li určitou slabinou Arény nedostatek soupeřů (já tedy většinou, až na pár výjimek, nečekal), potom já jako neplatící, když si zahraji s někým platícím, prokazuji vlastně Areně službu ! Takže je možná krátkozraké, když mi to absencí nějakého, třeba počtem písmen omezenho chatu otravují. Čert a konkurence nespí. A Bondovi se tak nedivím, dvakrát jsem se zkusil přihlásit do turnaje a pokažd za půl hodiny to zase stornoval, protože mi to jen při výzvách k partiím otravovalo a počet účastníků turnaje během mých volných partií nikdy nevzrostl. Takže já se mohu 1-3x za den nalogovat, odehrát pár her a tím pro mě celá záležitost končí. Online členství ani ELO nepotřebuji, prémiové body také ne (kartičku Billa například také nemám a žiju ...).

15.04.2012 19:59 | Autor neznámý

to alice: přesně....

Bohužel aréna na mě taky působí jako trabant a Playchess jako mercedes  Občas se do arény podívám, ale někdy tam je třeba jen 60 hráčů a na Playchess jenom Čechů třeba 40... Což pro arénu není moc dobrý. 

15.04.2012 19:34 | Autor neznámý

to Alice: doplnění: Jako hracka si za "oficialni blicarske ELO" nic nekoupím – Vím, že jsou to pojmy. Oficiální online Elo, oficiální online člen ŠSČR…a co si koupíte za pojem „registrovaná hráčka ŠSČR“ a za „národní nebo FIDE Rtg.“?  Šachové svazy, FIDE, daly živým šachům úroveň, řád, sjednocení. Oficiální herna ŠSČR je pokus dát takový podobný řád, úroveň, sjednocení online šachům v rámci ČR. Tak to vnímám já.

15.04.2012 19:14 | Autor neznámý

to Alice:

- A je teda co, kdyz jsou nektere pridane sluzby zpoplatneny? – je to oficiální online herna Šachového svazu České republiky, kdy každý registrovaný hráč, který si sjedná členství, stává se oficiálním online členem ŠSČR.

 - zalezi na tom, kdo je online – v aréně je (odhad) po 19ti dnech od jejího spuštění v době od 9:00 do 22:00 vždy min. 20 prověřených hráčů online, samozřejmě kolem „špičky“ víc, i k šedesáti, kupříkladu mě to k tomu, abych si zahrála stačí, nemám problém najít soupeře, Vy ano?

- opravte mne, ale soucasne pocitane ELO neni jeste oficialnim ELEM – nahrané elo bronzových, stříbrných a zlatých členů je uznáno za oficiální online Elo ŠSČR

- souhlasim s SKA, tato jistota neni nikdy, podvodnika jsem schopna detekovat rychleji nez ACE Guard System TM – věřím, při vší úctě, že nejste, nebo alespoň ne spolehlivě. Nevím, jak systém pracuje, z kontroly anticheatingu ale vím, že detekuje i podvodníky, které nepodvádějí „amatérským způsobem“ viz. zapnutí šachového programu na pozadí a to velmi rychle.

- rekneme ze jit rovnat jogurty do marketu je jednodussi, levnejsi a rychlejsi moznost, jak si poridit dane věci – řekněme, že šachista raději využije možnost pořídit si šachové hodiny hraním v aréně, tedy činností, kterou má rád, než rovnáním jogurtů v hypermarketu.

- zalezi na druhu clenstvi každé členství, v nynější době dokonce i Hostující členství nabízí hrát nepřeberné množství turnajů, různé rypy, v různou denní dobu
- Chtela bych jen lehce natuknout to, co tady "..." zminil (a zatim ho vsichni prervali): kazdy online server stoji a pada s sachovou komunitou, ktera na nem hraje – s tím rozhodně souhlasím, proto je také vyvíjena snaha o co možná nejlépe fungující herní server

 Co je dle mne rusive na Arene:

 - automaticke neukladani partii – nechápu, partie se automaticky (tuším st. a zl. členům) ukládají a stahují do jejich počítačů

- zpusob zachazeni s lagem – byla navrhnuta vylepšení

- velmi konzervativni zpusob vypocet ELA- souhlasím s Vaším názorem

15.04.2012 18:34 | Autor neznámý

 bez chatu to proste nepujde. jak bylo receno, server delaji hlavne lidi, pokud nemam moznost pri partii se s nekym s kym hraju bavit, domluvit odvetu, proste mit pocit ze nehraju s kompem ale opravdu s clovekem, tak jdu tam kde mi toto umozni. omezeni chatu je kontraproduktivni a nesmyslne. 

argumenty o prispivatelich, ci o jinych serverech neberu, napriklad na chessplanet.ru je klient ktery funguje podobne, registrace a hraje se na elo. ceny ziskavaji jen hraci registrovani resp platici, a turnaje hraji take jen platici, pricemz neplaticimu se nabidka ukaze jen jednou za tyden zcela nahodne, coz ho pak motivuje k tomu si to clenstvi tam koupit. navic, soucasti toho serveru jsou pro platici mozne treninky s gmkama, na vybrane tema.

tenhle server je vyborny, restrikce chatu byl vsak krok vedle.

15.04.2012 18:25 | Autor neznámý

 2Tobi:

Aby nedoslo k mylce, tak ja souhlasim a budu obhajovat, ze provozovatel (pripadne spolufinancovatel jako SS CR) ma pravo rozhodovat si o tom, jake sluzby budou dostupne pro tu jakou skupinu (a je mi jedno, jak to ma nastaveno), aniz by to musel nejak sahlodlouze obhajovat. Proste se tak rozhodl i s ohledem na vlastni ekonomicky prinos.
 
Trochu si rypnu:
"..  a na to, že není prezentována jako komerční server" - A je teda co, kdyz jsou nektere pridane sluzby zpoplatneny?
 
 co mi nabízí online členství ŠSČR? Zahrát si kdykoliv (zalezi na tom, kdo je online), odkudkoliv tempem, které mi vyhovuje (zalezi na tom, kdo je online), počítání ratingu a to ve třech kategoriích, Bullet, Blesk, Standard (opravte mne, ale soucasne pocitane ELO neni jeste oficialnim ELEM), jistotu, že můj soupeř nepodvádí (souhlasim s SKA, tato jistota neni nikdy, podvodnika jsem schopna detekovat rychleji nez ACE Guard System TM), možnost soupeře si vybrat, možnost kvalifikovat se na online MČR, možnost získat body výměnné za pěkné, věcné ceny (rekneme ze jit rovnat jogurty do marketu je jednodussi, levnejsi a rychlejsi moznost, jak si poridit dane veci), možnost hrát nepřeberné množství nejrůznějších turnajů (zalezi na druhu clenstvi) - chapu ze se jednalo o urcity druh reklamstiny...
 
Osobne mi ale klicova pro cely server prijde veta:
Opravdu si myslíte, že je možné očekávat po tak krátké době zpuštění, že bude každý den, v každou denní dobu okamžitě někdo k dispozici?
 
Chtela bych jen lehce natuknout to, co tady "..." zminil (a zatim ho vsichni prervali): kazdy online server stoji a pada s sachovou komunitou, ktera na nem hraje. V podstate nezalezi na tom, jak je technicky provoz serveru zajisten (od platformy, pres graficke provedeni atd. - pouzita technologie me neoslovila, HW naroky me nepotesily, hrat treba na netbooku je utrpeni) ale to, jakou ma pravidelnou hracskou zakladnu. Duvod proc je zde opakovane zminovan Playchess (z dalsich ICC, dale pak Chesscube, FICS ci podvodnicky Kurnik..) je ten, ze krome toho, ze je na Playchess online nejen nekolik tisic online hracu (pro info: guesti take nemohou chatovat, rocni zapisne pak stoji 30Euro), ale je zde mnoho titulovanych hracu, se kterymi je sance si zahrat. Arena SSCR tak vedle toho z hracskeho hlediska pusobi jen jako hodne chudy pribuzny - diky tomu, ze se jedna o lokalni projekt (nejsem naivni - pretahnout titulovanou klientelu je zhola nemozne). Jako hracka si za "oficialni blicarske ELO" nic nekoupim. Za podobne penize si mohu na Playchess pri trose snahy zahrat proti opravdovym hracum.
 
Co je dle mne rusive na Arene:
 
- automaticke neukladani partii
- zpusob zachazeni s lagem
- velmi konzervativni zpusob vypocet ELA
- (pod carou - subjektivne se mi hraje v prostredi Areny jednoduse spatne)

15.04.2012 18:04 | Autor neznámý

pane Bonde, to zní hrozně , klidně tykej.

Jo, to byla taková mezní situace, kdy jsme se v 16:00 3 lidi přihlásili do plánovaného turnaje a vsadím se že do 3 minut by se byl přihlásil 4. Ale turnaj byl úderem čtvrté zrušen a já jsem neměl žádnou možnost těm ostatním dvěma (nebo komikoliv jinému) navrhnout odehrát sit&Go turnaj. A přihlásit se na blind na sit&go to je jako čekat až mi na hlavě vyroste houba.

 

15.04.2012 17:55 | Autor neznámý

Však to je Vaše nepopiratelné právo :-) Kromě toho jsem opakovaně v průběhu diskuze pod tímto článkem uváděla, že na umožnění alespoň omezeného chatu pro všechny registrované hráče se pracuje a prozatím to nebylo ani provozovateli zamítnuto. Naopak, setkalo se to s pozitivními ohlasy pokud vím. Tak se divím, že se to tu řeší znovu a znovu a znovu...i když uznávám, že je to tak trochu moje vina, kdybych přispěvatele nechala, ať se prokousají tou hromadou textu a co bylo již napsáno si najdou, pak by se to, možná, neprobíralo pořád dokola. Holt potřeba odpověď každému se občas vymyká z rukou.

...a pokud vím, pane Bonde, vy jste se durdil nad tím, že po chatu nemáte možnost svolat soupeře k turnajům Sit&Go

15.04.2012 17:44 | Autor neznámý

Ale vždyť já taky od nikoho nepožaduju změnu obchodní strategie. Jenom konstatuju, že pokud nebude na serveru umožnšno chatovat (tedy sdělit potenciálnímu soupeři - budu moct za deset minut/za deset minut musím odejít/mám telefon, můžeme partii abortovat apod, nikoliv tedy "kecat"), tak půjdu hrát jinam, kde mi tuto podle mě základní funkčnost každého herního serveru zadarmo nabídnou.

15.04.2012 17:34 | Autor neznámý

...ani ne tak zapomínám, jako spíš nic moc o tom nevím Dokonce i význam toho slova jsem si musela najít ve slovníku cizích slov. Proto jsem také uvedla, že je to srovnání selským rozumem. Navíc srovnání nesrovnatelného. Popíchlo mě, že se to vůbec srovnává. Nevím nic ani o nákladech na zřízení, provoz a údržbu Online arény ŠSČR, jen mě prostě udivuje potřeba lidí neustále chtít zadarmo víc, než co je zadarmo nabízeno. Kupříkladu HrajSach.cz, skvělá herna, výborná úroveň z každého hlediska, které mě jenom napadá, navíc zaštítěná lidmi, kterých si velmi vážím a přesto se mi zdá, že poplatky přestřelili a zvolili poněkud nešťastným způsobem rozdělení funkcí mezi platící a neplatící členy. Nelíbí se mi to, nejsem s úpravami spokojena, tak nashledanou, jdu hrát jinam. Ale nedožaduji se změny obchodní strategie provozovatelů, či?

15.04.2012 17:14 | Autor neznámý

re Tobi-možná (neúmyslně) zapomínáte, že Svaz a Kraj (i oddíly) mají mandatorní výdaje

15.04.2012 16:25 | Autor neznámý

to Pavel Háze: Chcete srovnávat členské příspěvky Šachovému svazu s výší poplatků za zřízení členství v Online aréně? Připadá mi to trochu jako srovnávat „hrušky s jabkama“ ale dobrá, proč ne.  A protože toho o Šachovém svazu ČR vím hodně málo, tak mi s tím, prosím pomozte, prostým selským rozumem, když už tedy chcete srovnávat nesrovnatelné. Co mi nabízí ŠSČR za mé příspěvky? Já myslím evidenci ne? Zpracování mých dat, zpracování zápisů ze zápasů, výpočet a aktualizaci ratingu, zajištění rozpisu soutěží, možnost se kvalifikovat na MČR. Ještě něco? Ano, zahrát si od října do dubna (téměř) každou druhou neděli šachovou partii určeným tempem s určeným hráčem. Co z toho mi nenabízí online členství ŠSČR? Nebo jinak, co mi nabízí online členství ŠSČR? Zahrát si kdykoliv, odkudkoliv tempem, které mi vyhovuje, počítání ratingu a to ve třech kategoriích, Bullet, Blesk, Standard, jistotu, že můj soupeř nepodvádí, možnost soupeře si vybrat, možnost kvalifikovat se na online MČR, možnost získat body výměnné za pěkné, věcné ceny, možnost hrát nepřeberné množství nejrůznějších turnajů. Jen po úplně prvním zamyšlení a tomto krátkém, jistě nekompletním výčtu, proč si myslíte, že poplatky za členství v aréně, které vám dává status online člen ŠSČR by měly být nižší než poplatky za registraci u Šachového svazu, který vám dává status člen ŠSČR?  Mimochodem, vezměte prosím v potaz, že se bavíte s člověkem, který ani neví, kolik poplatky za registraci u ŠSČR za rok jsou. Platím svému klubu 1000,- za rok a jen se domýšlím, že většina z toho je poplatek klubu (a rovnou přiznávám, že to nevím proto, že mě to prostě nezajímá, chci hrát šachy ne jen tak s mámou a tátou nebo přáteli doma jednou za čas, chci je hrát závodně, chci patři do komunity oficiálních šachistů České republiky, vím, že s tím souvisí určitá práce, povinnosti, tak prostě platím a hotovo).

A ještě bych všem stěžovatelům na nutnost čekat na výzvu pár minut ráda připomněla, že aréna běží 19 dní! Opravdu si myslíte, že je možné očekávat po tak krátké době zpuštění, že bude každý den, v každou denní dobu okamžitě někdo k dispozici? Kromě toho si nemyslím, že by to bylo až tak hrozné. Já třeba nejsem schopná hrát na krátký čas aspoň trochu rozumné šachy. Hrávám tedy na velmi nepopulární co možná nejdelší čas a ani s tím nemám (no fakt nemám) problém soupeře na aréně najít. Kroutíce nechápavě hlavou ptám se sebe sama, jak je to možné. Mně osobně třeba daleko víc vadí absence možnosti si vůbec vážnou partii zahrát (max. nastavitelný čas na partii je v tuto chvíli 30min.). To si myslím, že je vážný nedostatek herny, která se prezentuje jako oficiální herna Šachové svazu a podporuje to, dle mého názoru velmi nešachové blicání.

A musím se trochu krotit v délce příspěvků, jinak mě správci nšs brzy zakážou

15.04.2012 14:22 | Autor neznámý

To je asi věcí názoru. Já si třeba myslím (což pro funkce v aréně není vůbec podstatné, podstatné je, co si myslí provozovatelé), že základní služba šachové herny je možnost zahrát si neomezený počet partií, což aréna přeci umožňuje všem bez ohledu na členství. Hrát turnaje, které se musí rozplánovat, vyhodnocovat, podle statistik zájmu hledat nejlepší možné časové intervaly atd. a poklábosit si u toho s přáteli, to už mi moc jako základní služba nepřipadá. Založíte-li si jen prosté webovky a zřídíte-li si na ně fórum, chat, musíte ho, aby mohlo být považováno za funkční, správcovat. Stejně jako např. online podporu (kterou aréna mimochodem nabízí i nečlenům). To všechno znamená lidskou práci, zájem člověka. I já si myslím, že by bylo dobré, aby v aréně byla možnost pro hráče, aby se vzájemně mohli pozdravit, rozloučit, vyjádřit souhlasem ano/ne zda dají např.odvetu, nebo poděkovat za hru. Už si ale nemyslím, že by herna hráčům, kteří ji nemají zájem podpořit, měla nabízet jakousi internetovou kavárnu, kde si mohou svolávat přes chat účast k turnajům ap. Nevím no. Můj osobní pocit je, že Online aréna ŠSČR nabízí na to, pro jak relativně malou komunitu je zřízena (kolik že šachistů v ČR je?) a na to, že není prezentována jako komerční server, poměrně komfortní herní prostředí a zdá se mi, že koncept obchodní strategie provozovatelů je z etického hlediska v pořádku. Podělím se s vámi i o názor jednoho z hlavních adminů. Ten si myslí, že aréna by určitě měla být koncipována jako jakási internetová kavárna, dokonce i s poskytnutím alespoň základních výukových materiálů. Vám se hrubě nelíbí, že aréna neumožňuje Hostujícím členům chat, mně se hrubě nelíbí, že je v aréně možno sázet Prémiové body, nefunkčnost některých nabízených funkcí, chyby v grafice, absence pořadových listin všech registrovaných, nebo grafů vývoje ratingu, či statistiky vzájemných partií, Bondovi se hrubě nelíbí, že start Plánovaného turnaje je omezen min. počtem hráčů 4 k určitému času, SKA se hrubě nelíbí, že hodiny jsou nad šachovnicí atd. Pořád to všechno ale nemění nic na faktu, že Online aréna, tak jak je, nabízí nejzajímavější podmínky pro kvalitní online hraní z hlediska kvalita ku výše poplatku. Samozřejmě je na připomínky a stížnosti brán zřetel. Všechny se zapisují, třídí, počítají, požadavky odesílají. K tomuto účelu byla zřízena podpora arény, účet na FB, dvě e-mailové schránky a zcela dobrovolně, protože mám ráda Novoborský šachový server, jsou brány v potaz i názory a připomínky uveřejněné tady pod tímto článkem. Tým arény ŠSČR, se domnívám, dělá maximum pro další rozvoj a vývoj arény. Konkrétní úpravy a případné kompromisy jsou ale zcela v rukou provozovatelů herny.

15.04.2012 13:53 | Autor neznámý

Re Pavel Háse - k poslední větě: stát dávno zjistil, že lepší a snadnější je vybrat nepřímé daně, jak přímé

15.04.2012 13:36 | Autor neznámý

Chat by určitě měl být pro všechny. Oč má být jinak aréna lepší, než třeba Playchess, kde je mimo jiné mnohem víc soupeřů -> málokdy se musí čekat na přijetí výzvy. Ono když se tak zamýšlím nad těmi cenami, tak to členství je možná trochu drahé, proto jsem si to zatím nekoupil - i bronz je dražší, než svazové píspěvky - hlavně ať se toho zase nikdo nechytá, že by se píspěvky zase měly zvýšit ....

15.04.2012 12:56 | Autor neznámý

Poslední příspěvek jasně dokazuje, že je nutné urychleně tuto věc vyřešit. Nepatřím k lidem, kteří by chtěli všechno zadarmo, ale myslím si, že chat patří k základním službám a ne k nadstandardu, za který by se mělo připlácet. Naopak bych uvítal, kdyby tu byla jak možnost komunikace se soupeřem během partie, tak i  " veřejný chat ", který by si mohli přečíst všichni. Jak už jsem uvedl, šachisté se spolu znají  - na rozdíl od jiných serverů, kde hrajete s neznámými soupeři - a určitě by přivítali možnost " posedět a pokecat ".  A   to by měla být motivace, aby si zahráli právě tady. Místo toho se však používání chatu omezuje, což řadu lidí odradí. Je možné, že tvůrci online arény zamýšleli docílit tímto opatřením, aby si placené členství pořídilo víc lidí, ale jak je vidět, mnoho výborných hráčů to může znechutit a přimět k odchodu...

14.04.2012 20:59 | Autor neznámý

Beru na vědomí, nechcete dát hostujícím členům možnost si komfortně zahrát. No tak snad se vám projekt vydaří. Sbohem.

14.04.2012 18:52 | Autor neznámý

Co na to říci! Pokud chcete využívat výhodu chatu, abyste mohl verbovat někoho do turnaje a nemusel jste čekat, nechcete náhodou víc, než "si prostě zahrát" = výhodu? Já myslím, že ano. 1) Chcete hrát turnaj, 2) chcete hrát ten turnaj kdy Vám se to hodí a 3) chcete mít možnost se po chatu domluvit s hráči, kteří jsou online, aby hráli ten samý turnaj také. A výhody poskytují jenom placená členství. Vyplývá mi z toho jen jedna rada, pokud chcete užívat výhod herny, sjednejte si platné členství. Btw. Plánované turnaje jsou Hostujícím členům zpřístupněny tuším pouze první měsíc provozu herny.  Prostými slovy, aréna nabízí hostujícím členům jen si prostě zahrát, bez výhod.

14.04.2012 18:40 | Autor neznámý

Bez možnosti chatování těžko můžu někoho naverbovat ať se přihlásí na turnaj Sit&Go

14.04.2012 17:48 | Autor neznámý

oprava: Sit&Go - AJ není moje silná stránka, omluva

14.04.2012 17:46 | Autor neznámý

Plánované turnaje jsou rozepsány na určitý čas, systém je zpracovává a spouští automaticky podle rozpisu, takže pokud na daný čas nejsou přihlášeni aspoň 4 hráči, automat zkrátka turnaj zruší. Nastavit systém, aby "počkal pět minut" zda se nepřihlásí náhodou další hráč, není v plánu. Pokud se Vám tento systém nelíbí natolik, že Vás provokuje k hrubému vyjadřování, mohu Vám doporučit zkusit turnaje Sid&Go, které nejsou žádným časem startu omezeny a zpustí se v momentě, kdy jsou do nich přihlášeni 4 hráči. 

 

14.04.2012 16:02 | Autor neznámý

Tož to si snad děláte kozy že plánovaný turnaj zrušíte když se přihlásí 3 lidi. Stačí počkat 5 minut na čtvrtého, ne?

12.04.2012 21:53 | Autor neznámý

to Jan Židů: Funkci „povýšení členství“ se v krátké době zprovoznit nepodařilo, předpokládaná náprava proběhne pravděpodobně až s další údržbou arény, proto všechny žádosti o přechod na jiné členství rádi vyřídíme individuálně a ručně po zaslání žádosti a to na e-mail Online arény ŠSČR sscr.info@premiumchess.net

12.04.2012 17:18 | Autor neznámý

Firefox 11  mi jede v poho.

12.04.2012 16:32 | Autor neznámý

Ve firefoxu se mi to neotevře,v opeře je to ok. Jen pro info,kdyby to někomu nešlo.

12.04.2012 11:08 | Autor neznámý

No nejlepsi by bylo kdyby implementovali licitovanyho : vzdy kdyz jeden prihodi pocatecni sazku, muze i druhy, to by byl masakr. To samozrejme neočekávám :)

12.04.2012 11:01 | Autor neznámý

Heh, to nejde ani, max sazka je asi 250 bodů víc se tam nedá nastavit, sem už zkoušel.

12.04.2012 10:05 | Autor neznámý

Tak sázej vždycky all-in a soupeř ti to vzdá předem a posbíráš aspoň blindy .

12.04.2012 09:40 | Autor neznámý

Já měl na mysli že až když už běží partie (to bude asi ta výsledková listina na konci), tak vedle sachovnice je napsáno třeba že je to neratingovaná partie (možná je to česky nezapočítávaná, já jak pořád skáču mezi anglickým a českým prostředím tak už občas nevnímám v kterém to je jazyce u některých běžných věcí) ale už tam není o kolik se hraje pbodů, což se objeví až po skončení té partie. Ve výzvě to vidím to je pravda, pak při hraní partie vidím jen že je nezapočítávaná a pak po jejím skončeníi vedle šachovnice vidím i o kolik se hrála pbodů. No a já měl na mysli že by tam mohlo být teda celé info i v průběhu partie: tedy o kolik se hraje pbodů.

11.04.2012 23:44 | Autor neznámý

to SKA: Obávám se, že Váš dotaz zcela nechápu.  Pokud v sobě založená Výzva obsahuje Sázku, je to v ní uvedeno slovy „Sázka“ a počtem vsazených bodů. Tento údaj vidíte přeci před partií, když výzvu přijímáte takže víte, o kolik hrajete ne? Máte také možnost údaj nabízené sázky ve výzvě změnit a nabídnout jiný počet bodů.

 V okně PŘÍMÉ VÝZVY OBDRŽENY
př.  Typ       jedna partie 30,
     Barva    automatická
     Sázka    50 Prémiových bodů

V okně VEŘEJNÉ VÝZVY OBDRŽENY
př. Tomik 46   1987   (5)Zápas    10,    50

V Sázkové výzvě, kterou jste přijal či založil, se hrálo např. o 1 Prémiový bod. Pokud hráč hraje o body (sám takovou výzvu zadá, či sázkovou výzvu přijme) před partií se mu odečte sázka (tedy "registrace") po skončení partie buď vyhraje dvojnásobek, nebo nic v závislosti na výsledku partie což se vypíše po skončení partie jako informace, jak to celé dopadlo.  

Ráda bych Vás ještě upozornila, že v případě partií typu Zápas se Elo (popř. počet vsazených bodů) nemění po každé partii zvlášť, nýbrž až po skončení celého zápasu, přičemž změnu vidíte právě ve výsledkové listině na konci všech partií.

11.04.2012 20:08 | Autor neznámý

Re Háse: heh to jo v pětiminutovce s tím taky sem neměl v turnaji problém, tam sem měl vždy času dost a nemusel sem dlat rozhodnutí kdy investovat 2s a kdy už zrychlit významně :)

11.04.2012 20:00 | Autor neznámý

SKA: Možná to bude tím, že já hraji rychle, obvykle rychleji než soupeř a nehraji kratší čas, než 5min, jen vyjímečně min, když zrovna nikdo není. Proč bych se tedy zdržoval každým tahem pohledem na hodiny, když čas případně nestihne soupeř, co mi v rozporu s klasickými pravidly ohlásí systém?  Mě stačí na ně "hodit oko" tak jednou za tři tahy, když soupe přemýšlí. Dostatečný přehled o čase na hodinách myslím mám.

11.04.2012 17:01 | Autor neznámý

no nic zpět k aréně: když hraju partii tak se mi tam na konci napíše:

Jedna partie 2 minuty (nezapočítávaná)

Sázka 1 prémiový bod

SKA 1

Tazz 0

ale při startu partie tam sázka není, nemá tam být tedy též abych viděl o co hraji ?

11.04.2012 16:19 | Autor neznámý

Resize má své limity co se týče "hezkosti" , kdo chce ať si to v DoubleChessBoard-u vyzkouší :) Většinou je to tak že třeba násobky jsou v poho ale jisté hodnoty udělají z toho nic moc zaokrouhlenou figurku graficky. Záleží též na oné grafice některé sou celkem resizováníodolné, třeba já s oblibou používám na fics-u nějaké vlastní naskenované ze staré knížky na svém pozadí co mně neunavuje oči ani mysl :) Ale zase výhoda je že si můžeš udělat své figurky během hoďky dvou co Ti přesně sedí na Tvůj monitor. Samozřejmě vektorová grafika je dokonalé řešení.

11.04.2012 16:08 | Autor neznámý

Resizování bitmap vypadá hnusně, jediné rozumné řešení (použité v Babasu a zřejmě i v téhle aréně) je vektorová grafika s "nekonečnou" přesností).

11.04.2012 16:02 | Autor neznámý

Jojo tak nějak, ono dnes když vykresluješ i bitmapu někde na plátno okna tak to umí samo zmenšit a zvětšit takže fakt jediný o co se musís starat je vypočítat kam si kliknul a to je ze své podstaty dynamické páč každý rozumný programátor tam hned frkne proměnou jako šířku pole a ne natvrdo 150 :)

11.04.2012 15:59 | Autor neznámý

Vím jaks to myslel - vývojář nemusí permanentně reagovat na požadavky uživatelů, které jsou ostatně protichůdné, takže by to jenom měnil tam a zpátky. V praxi může fungovat jen to uživatelské rozložení ať si to každý přesune a zvětší/zmenší jak se mu to hodí (tedy předpokládám že ta šachovnicve je vektorová a ne pixelová protože při maximalizaci se rozměry proporčně změní takže by snad neměl být problém jí nastavit jakýkoliv rozměr).

11.04.2012 15:53 | Autor neznámý

To máš pravdu ale jen za předpokladu že vývojář netráví čas hledáním nějakého pěkného designu ale jen tam za pár vteřin nasází ty položky. A ještě bych dodal že za dobu než vymyslí zda má být okno velké tak či onak má naprogramované to natahování souřadnic komponent ze souboru (to není práce na dny ani na hodiny ... pokud jde jen o to udělat kontrolu: if existuje soubor s rozložením natáhni to z něj).

11.04.2012 15:47 | Autor neznámý

Mě k tomu poňoukla tato věta:

 "Prostě oni jen ty položky pak rozmístí podle pozice ze šablony a hotovo a nemusí se s tím patlat vývojář, ten defaultně se stará jen o to aby se prvky zobrazovali ale nikoliv nad jejich pozicí."

Ze které má vyplývat, že naprogramování uživatelsky upravitelného designu je pro programátora jednodušší než ten formulář nadesignovat natvrdo. A to je nesmysl, na tom si trvám.

11.04.2012 15:41 | Autor neznámý

No pozor já se tu teď nebavím o změně rozměrů (ikdyž i ty v případě šachovnice nejsou nic těžkého, prostě tam kde máš natvrdo 5*100 tak tam dáš 5*šířka_pole) ale jen o pozici komponent (je fuk zda v delfi či visualku či javě přece) a to je jeden příkaz ... A události měnit nepotřebuješ je jedno kde komponenta je, události na ni přece platí stejně. Zjednodušeně řečeno ať dám čudlík kamkoliv vždycky když na něj klikinu zavolá se klik, totéž s drag drop apod ... Pořád nechápu kde je nějaký problém.

11.04.2012 15:37 | Autor neznámý

Ale o to až tak nejde. Hlavně musíš umožnit přesuny a změnu rozměrů pomocí myši a to musíš nahodit na každou komponentu zvlášť (i když to může být nějaká univerzální rutina). Hlavně záleží na tom o jakém programovacím prostředí se bavíme. Já se bavím o Delphi a ty?

Ale počítám že ve Visual studiu to bude fungovat podobně a taky tam musíš namapovat jednotlivé události (mousedown, mousemove, mouseup...) na jednotlivé komponenty.

11.04.2012 15:32 | Autor neznámý

No to není tak snadné, to by platilo pokud třeba ti stačí jen jeden či dva designy, ale pokud chceš dát uživatelům možnost ať si to nastaví k obrazu svému, pak zase uznej že napsat funkci co načte seznam souřadnic je trivialita

11.04.2012 15:28 | Autor neznámý

Že je to náročnější (respektive práce navíc oproti tvrdému designu, kde přece nikam nic neukládám, prostě si navrhnu formulář a o uložení a načtení jeho zozložení se nestarám), na tom si trvám, to snad nepopíráš.

11.04.2012 15:28 | Autor neznámý

Řeknu to ještě jinak : zatímco naprogramovat server, řešit lagy, vzkazy, vytížení serveru apod atd je celkem dost složité, tak rozházet komponenty na nějaké okno podle nějakého souboru kde je pro každou komponentu souřadnice relativní, to je brnkačka, moc nevím co na tom chceš řešit - pokud pominu že vypočítáváš nějakým algoritmem něco nad čudlíkama, ale proboha co potřebuješ vypočítávat nad pár komponentama logickýma kterými jsou šachovnice, čas hráče, čas soupeře, jméno hráče, jméno soupeře .. ??. Přece je jedno kde komponenta je, prostě jakmile přes ní přejedu získá focus či na ní platí akce myši, resp. jak sem popsal.

11.04.2012 15:16 | Autor neznámý

Re bond: No stačí přece vědet kde šachovnice začíná a kde končí, víc k drag-drop nepotřebuju, jen odečtu pak levý horní roh, totéž pro ostatní prvky ještě jednodušeji. Nevím co Ti na tom přijde tak těžké, já to takto mám v DCB též a to sem se s tím nijak nepatlal, vytáhnout z toho šablonu okud bych chtěl je změna jedné funkce kde místo pevných čísel to natáhnu z nějaké šablony (rozuměj ini souboru) a pak už se o to nestarám, když si dá uživatel třeba čas doprostřed šachovnice jeho věc.

11.04.2012 15:10 | Autor neznámý

No tak to jsi řekl poněkud programátorskou ptákovinu, samozřejmě naprogramovat uživatelsky upravitelný design je náročnější než to tam umístit natvrdo (implementace drag-drop operací, load/save designu atd...) ale řešitelné to samozřejmě je, záleží hlavně na použitých a dostupných komponentách a technologiích.

11.04.2012 14:50 | Autor neznámý

Jinak přemýšlel jsem ještě nad tím designem, a mám návrh pro vývojáře : pokud by udělali že natahují pozice jednotlivých prvků z nějaké šablony, tak pak si může každý tuto šablonu upravit jak chce a oni se o to nemusí už starat. Chápu že chtějí mít pod kontrolou klienta, ale nechápu proč chtějí mít pod kontrolu design vzhledu klienta, třeba v tomhle je síla fics-u, tam si to každý nastaví přesně jak chce. Navíc by to dé šablony mohli hodit i prvky jako lag a kdo chce si ho tam dá a kdo ne tak ne. Prostě oni jen ty položky pak rozmístí podle pozice ze šablony a hotovo a nemusí se s tím patlat vývojář, ten defaultně se stará jen o to aby se prvky zobrazovali ale nikoliv nad jejich pozicí.

11.04.2012 14:44 | Autor neznámý

No samozřejmě sem myslel pod šachovnicí (hráč a soupeř nad) a volitelně :) No opakuje se to asi proto že mi to přijde dost zásadní, navíc tu byl požadavek aby to chtělo více hráčů tak si sonduju kdo je vlastně pro(ti). PS. Re Háse vy vážně zvládáte (bez ztráty času) každou vteřinu kontrolovat časy pokud jsou nahoře ? Jestli jo tak to obdivuju, já tohle dokáže jen pokud je mám dole (jako na ficsu) protože to dělám zároveň s pohybem očí na šachovnici.

11.04.2012 14:30 | Autor neznámý

to SKA: větších zásahů ne hlediska obtížnosti provedení, ale z hlediska změn např. vzhledu či rozsah jednotlivých nastavení. Správci arény jistě zvládnou přendat časový údaj pod šachovnici i bez Vaší pomoci nelze to provést ale na základě pár stížností na nepřehlednost. Vy + 4 je chtějí dole a za měsíc budeme mít připomínky xx+5 nahoře. Chápejte, že podoba a funkčnost webu je věcí provozovatele a ten se může rozhodnout na základě nahromaděných připomínek, že např. "hodiny by opravdu byly lepší dole" a "okno šachovnice by chtělo mít možnost ještě víc zmenšit". Samozřejmě jsme s díky za Vaše nápady a připomínky a všechny jsou zapsány, počítány a předávány dál. Neustálé opakování stejného od stejných uživatelů ale věc neurychlí

to Bond(James): předtah zrušíte opětovným kliknutím pravého tlačítka myši

11.04.2012 14:26 | Autor neznámý

SKA: No pokud by měl být čas dole pod hodinami, tak by tam ty hodiny nemusely být vůbec, ne? Pokud bylo myšleno pod šachovnicí, potom mě se tedy umístění nahoře líbí. Ve Fritzovi jsou standartně také nahoře a v Chessmastrovi nahoře vpravo. I když oba programy, pravda, umožňují nastavit si vzhled úplně podle svého. Snad by mohli po vzoru CB nadefinovat několik základních vzhledů, kde by si každý vybral a ještě si mohl k tomu vyladit barvy - viz Playchess klient, například. A pokud někomu blbne java, možná by bylo dobré udělat nějakého volně stažitelného klienta, pokud možno exe bez další instalace i pro tento server. Co třeba, že by se dalo připojit pomocí Areny? www.playwitharena.com/ Ovládání to má trochu horší, jak Fritz, ale nastavitelné je to docela dobře a lze-li detekovat přítomnost běžícího motoru u podvodníků, pak vlastně žádný problém.

11.04.2012 12:53 | Autor neznámý

Pro ten jsem snad hlasoval už dávno.

11.04.2012 12:48 | Autor neznámý

Re bond: Right click ruší. Hlavně hlasuj pro čas dole pod hodinama! :)

11.04.2012 12:32 | Autor neznámý

No hlavně ať při tom nezapomenou na nastavitelný rozměr šachovnice, je to fakt velké jak kráva a člověk si ušoupe myš. A u těch turnajů - spustit další kolo hned pár vteřin po skončení předchozího aniž by si člověk měl možnost očekovat pořadí je neúnosné. Respektive by stačilo, aby se kolo spustilo ale člověk by tak 30 vteřin mohl ještě lelkovat než zahájí partii.

BTW jak zruším premovovaný tah?

11.04.2012 12:23 | Autor neznámý

Re Tobi: no zrovna umístění hodin určitě není nějaký velký zásah, prostě se jen změní poloha jedné npoložky ... dejte mi zdroják příslušné funkce a já vám to tam upravím :)  Ale chápu, že takhle je aspoň maskováno, že se nezobrazuje lag, kdyby byl čas na očích bylo by vše pod kontrolou.

11.04.2012 12:18 | Autor neznámý

Re: k hodinám pod šachovnicí jsem se vyjadřovala kdesi v předešlých příspěvcích (tým Online arény ŠSČR by nejraději vyhověl každému individuálnímu požadavku na změnu FCÍ či grafické zpracování, jistě ale chápete, že to není možné a žádosti o větší zásahy do programu musí být podloženy alespoň min. počtem stížností, přátelskými slovy: jedna vlaštovka jaro nedělá ), informace k zobrazení lagu nejsem v tuto chvíli schopna víc upřesnit (počkejme si na zvažovanou FCI Ping), v čem bude spočívat omezenost FCE chatu zatím není rozhodnuto (možná výběr z předepsaných šablon (?), ani zatím nebylo rozhodnuto, zda bude umožněna, zatím evidujeme jen "kladné ohlasy" tz. nebylo to jako návrh zamítnuto), zpráva o tom, že 1 Prémiový bod za každou odehranou partii bude přidělován jen do konce června je od samého spuštění arény uvedena v okně Hlavní hrací místnosti pod záložkou Zprávy arény (v pořadí první záložka v liště) a byla také avizována před spuštěním a v prvních dnech spuštění arény jako Otevírací akce. Rozpis Prémiových bodů, které je možno získat v Prémiovém turnaji je k dispozici v kartě každého plánovaného turnaje a myslím, že je proměnný (v závislosti na počtu hráčů, měnit se předpokládám bude na základě statistik z již odehraných turnajů, stejně tak počet vypisovaných Sit Go turnajů, stejně tak úprava časů vypisování turnajů atd. Na statistiky ze kterých vyplyne nejlepší "kdy, jak, kolik" je ale potřeba rozhodně delší čas než 14 dní

11.04.2012 12:18 | Autor neznámý

Jo je to tam do 30.6, ono je na záložce kam často nelezu a taky sem jen zahlédl to velké tučné. Takže kdo si bude chtít členství pořídit tak teď anebo nikdy, protože teď má šanci na víc pbodů, přecijenom do konce června to se pořád dá uhrát pár tisíc minutovek ... Navíc teď tam bude dost soupeřů žhavých hrát, jak akce padne začne se hrát výběrově a na elo a lidi začnou sedět na ratingu jako na ficsu.

11.04.2012 11:58 | Autor neznámý

Akce do 30. června za každou odehranou partii 1 bod je napsána ve zprávách Arény. Potom samozřejmě nevím, jaký bude systém zřejmě se nebudou dávat body za odehrané partie, ale  za něco jiného, nebo vůbec nic což se mi zdá nejpravděpodobnější. Asi jenom za prémiové turnaje budou rozdány body . To by spíše měli uvést správci Arény jakým systém bude do budoucna co se týká prémiových bodů jestli body budou jen v prémiových turnajích, nebo za něco jiného. To se časem dozvíme. Zatím je akce, kterou může každý hráč arény využívat.

11.04.2012 11:54 | Autor neznámý

No podle mně je tam jen možnost chatovat s 1 hráčem na kterého klikneš, ten se pak ukáže v nabídce komu poslat vzkaz. Ale ono že ti někdo píše ti moc nevadí je to v separe okénku. Teda mezi náma na fics-u ti to též vadí jen u bughouse protože pak se ti to plete do tojo co Ti píše spoluhráč (a to je důvod proč na ficsu se používá filtr že ignoruješ hosty a též můžeš zacensorovat konkrétního hráče), ale na ficsu můžeš mít klienta kde to bude též separe.

11.04.2012 11:48 | Autor neznámý

No já jediné riziko chatu vidím v tom, že by přes něho někdo mohl "spamovat" a otravovat ostaní hráče. Ale to by snad šlo ošetřit standardními metodami - spamuješ, zrušíme ti účet. Jinak BTW jsou tam nějaké chatovací kanály nebo se dá chatovat jen jeden s jedním?

11.04.2012 11:45 | Autor neznámý

Re Bond: Jo to že nevíš zda ti laguje spojení (ani na obrazovce ani v pgn ze záznamu abys mohl zpešit management času příště) je společně s tím, že hodiny sou nahoře mimo periferní vidění to je děsný chaos, prostě občas nevíš na co prohráls zda na lag nebo že si hrál pomalu, je to taková ruleta a hra na slepo. Naopak pokud je soupeř výrazně pomalejší, a je čas dívat se na hodiny tak se převaha velmi zvyšuje. Ale já to zase tak moc neřeším, pokud si chci jít zahrát skutečnou blicku podobnou té za skutečnou šachovnicí zahrnující tréning time managementu, jdu na fics, tam vidím vše krásně, tady hraju hlavně pro zábavu a testuju některé zahájení :)

11.04.2012 11:39 | Autor neznámý

Re:

Aha takže jen do 30.6, tak to je jiné. No jestli pak v dalších turnajích nebude rozdáváno 250 bodů téměř všem, tak zajisté se to ostatním nevyplatí když nebudou moci získat pbody jinak. Protože jinak 5x 250 = 1250 tj. ony šachy a 250 pbodů získalo prvních 50 hráčů tuším. Takže to opravím, asi se to vyplatí jen těm co mají 1.vt a výš ... Samozřejmě že pokud to byla též zaváděcí akce a standard bude pak třeba jen 20 bodů za turnaj a 0 bodů za odehranou partii, bude vše jinak ... PS. ten chat pro hosty by šel přece omezit i počtem znaků PS2: doufám že se pracuje na tom aby hráčovy hodiny byly dole pod šachovnicí, to vidím jako nevětší problém. co se týče velikosti okna sice ztrácím občas několik vteřin jeho minimalizací na ono menší ale v tom už se jakžtakž hrát dá a tolik to nevadí jako to nevidět na to kolik mi zbývá času

11.04.2012 11:36 | Autor neznámý

Nějak jsem nepochopil tu poznámku o lagu - přece pokud server měří a odečítá lag ze spotřebovaného času tak musí přesně vědět kolik času již odečetl a to je právě ten údaj který tam chybí.

11.04.2012 11:23 | Autor neznámý

S další údržbou arény by měly být opraveny (snad už poslední) gramatické chybky v systémových zprávách, zvýrazněné údaje ve výzvě, pokud obsahuje Sázku o Prémiové body (dochází k častému přehlédnutí, že jde o Výzvu se Sázkou a hráči se pak diví, kam se jim body ztrácejí), měly by být přidány turnaje na delší čas (zřejmě 2x15´) a turnaje s přídavkem (zřejmě 2x3´+2´´), měla by být opravena funkčnost filtru důvěryhodnosti, měla by být přidána možnost pro založení vážné partie (tedy čas na partii delší než dosavadních max. 2x30´).

Co se týče zobrazení lagu, správci berou jakou dostatečné zobrazení kvality internetového připojení stávajícím ukazatelem (stupnice barevných čtverečků) hlavně z toho důvodu, že kvalita se občas mění velmi rychle a nějaké podrobnější statistiky by moly být zavádějící. Zváží však možnost „Ping“ funkce, která změří odezvu okamžitě pro danou chvíli.

S prioritou se správci snaží vyřešit platbu prostřednictvím platební karty a opravu FCE povýšení členství.

Kladné jsou i ohlasy na zpřístupnění alespoň omezené FCE chatu pro všechny (tedy i Hostující) registrované členy, individuálně se také řeší a posuzují nahlášené problémy o odpojení během hry.

 O obchodní strategii společnosti PREMIUM CHESS nic nevím, nezajímám se o ni a nemohu vám tedy být v této věci nikterak nápomocna. Pokud mohu osobní názor především směrem k nicku „“ zdá se mi, že po 14ti dnech od spuštění arény je na podobné polemiky opravdu velmi, velmi brzo a nejsou absolutně ničím podloženy.

to SKA: pokud čtete zprávy arény, nejspíš víte, že 1 Prémiový bod za každou odehranou partii je možné získávat pouze do 30.června letošního roku (v rámci zavedení arény, otevírací akce). Zdá se mi, že ve svých polemikách o „dotování“ na toto občas zapomínáte. Navíc se mi zdá, promiňte prosím, že Vaše počty mají sem tam díru. Bronzoví členové mají možnost odehrát pouze 5 Prémiových turnajů. Uspět v Prémiovém turnaji (premiérový Prémiový turnaj měl 83 účastníků a byl velmi silně obsazen titulovanými hráči) není věru lehké a skutečně si nemyslím, že je tak snadno možné „vydělat si“ v pěti turnajích třeba na vámi neustále zmiňované šachové hodiny.

11.04.2012 09:38 | Autor neznámý

Jinak za stávající situace se spíše divím, že na serveru ještě není celá mládež (možná o tom děcka neví), protože ti většinou zbožňují myší rychlé akční premove šachy typu bullet v aréně, protože kdo je dost rychlý utahá i pomalejšího šachovějšího :) Já osobně považuju za šachové tempo kde je aspoň 1s za tah a nerozhoduje shazování na čas, ale zase kdo chce může hrát pomalé 2minutovky a tam už je dost času na udělání 60ti i 80ti tahů v poho pokud hráč průběžně hraje tah za 1-2s.

11.04.2012 09:30 | Autor neznámý

No tak to je jasný, že je to dotované, protože bronzové členství se hráči vrátí v podobě ceny jen kdyby hrál prémiové turnaje a u ostatních členství je na tom ještě líp. K tomu navíc za každou partii pbod a když vezmu, že na ficsu ročně normální hráč odehraje v 2 a 1 minutovkách několik tisíc partií ... Tak si každý i bronzový hráč za rok vydělá počítám nejmíň tak na nějaké jedny šachové hodiny a i ti co by hráli jen minimálně tak získají zpět startovné v podobě nějakých šachů či knížky.

Na druhou stranu pozitivní je, že když člověk hraje minutovky a prohraje aspoň mu to nemusí vadit, protože získávý ty pbody, a může i hrát sázku třeba o pbod(y) se silnějším soupeřem čímž ho motivuje aby hrál se slabším, který zase chce tréning. Nemluvě o tom že třeba při systému i neratingovaných partií a sázce o 1pbod (což znamená že vítěz bere 2 a poražený nic) to má též své napětí. Co se týče 10ti minutových partií to nevím ty nehraju (hraju tak maximálně 2minutovky a tam sice poslední dobou na soupeře čekám delší dobu občas, ze začátku sem hrával desítky partíí v kuse, teď často soupeři dají jednu a pak dlouho neodpovídají na odvetu, ale to jsou spíše ty neregistrovaný většinou compíci, jakmile narazím na člověka co chce hrát zase se hraje více), ale jelikož server je zaměřen především na hru bullet šachu tak se nedivím že na 10minut se musí čekat. Ono si vemte že desetiminutovky jednak může někdo podvádět s pc a jednak pokud hráči nejde o to si vylepšovat rating (což je zajímavé tak na začátku a navíc ten si při hraní o body můžu vylepšovat také tak jako tak) - za tu dobu má hráč odehraných 10 bullet partií což je 10 pbodů, tak proč by hrál o 1 pbod že ? Nemluvě o tom, že ty mnohotahy napřed z toho dělají fakt dobrou akční hru, což dokud člověka baví a nebolí ho ruka je fakt dobrý relax :) PS. jediné co je škoda že nelze více premovů z jedné situace (třeba jeden premove je dobírání figurky a pokud ji soupeř nevezme tak další premove aby se provedl), ale i tak tyhle mnohotahy napřed to sem zatím na jiném serveru neviděl (na fics-u je to možná i zakázané nevím), to je bomba, dá se tak vyhrát s 3s na hodinách v pohodě situace kde už soupeř nic nemůže a já mám pika navíc ...

11.04.2012 08:55 | Autor neznámý

 otázka financí by mě také zajímala, protože mi přijde, že kdo si chce zahrát zadarmo, tak chat oželí (nebo jde jinam) a kdo si členství koupí, tak si ho (většinou) koupí jen kvůli cenám (max. kvůli MČR)... a to mi nepřijde jako výdělečný systém

11.04.2012 08:26 | Autor neznámý

Tak je jasné, že tento rerver byl koncipován jako český "oficiální" herní server šachového svazu. Jako běžný komerční server by neměl proti těm zahraničním šanci (když ho srovnám třeba s FICS, kde hraju zadarmo bez jakéhokoliv omezení a mám tam k dipozici X variant šachu).

Jenom malá technická - kdo to vlastně financuje, přímo svaz (tedy my) nebo má smlouvu s nějakým soiukromníkem a ten se musí postarat o výdělečnost?

11.04.2012 00:35 | Autor neznámý

Takový server nemůže dlouhodobě fungovat jen na českých hráčích, už vůbec nemůže být ziskový. Musí být mezinárodní.Náš trh je nicotný. Web musí být v ruštině, angličtině, možná i v dalších jazycích.A s patřičnou reklamou (jsou-li na ní prostředky) Dlouhodobě se nemůže zaplatit v malém českém rybníku. Náklady na provoz jsou relativně vysoké a nikdy je nezaplatí pár stovek stříbných členů za 250/kč/rok z Česka. Šachy jsou mezinárodní věc, stejně jako herna, každý jim rozumí, jak v Argentině, v Korei, i USA a Rusku. Internet je mezinárodní a je jedno, kdo onu platformu, tedy v tomto případě on-line hernu zřídil, důležité je, aby se uživila a  hrálo na ní co nejvíc hráčů, tedy byla vidět co nejvíc hráčům. A aby co nejvíce hráčů platilo členství. Český trh nestačí, je malý. Když už takovou hernu svaz má, má kvalitní produkt, tak ho musí nabídnout všude.

11.04.2012 00:14 | Autor neznámý

Možná si sedím na vedení, ale tu poznámku pana "nounejma" alias "tří teček" ohledně reklamy jaksi nechápu. Proboha, proč by se měl dělat nábor na nějakých ruských či jiných serverech?!  Copak v Aréně chce někdo Rusáky apod.? Přece to má být především herna pro členy ŠSČR, popř. naše neregistrované hráče. Nebo mi něco uniklo? Pokud vím, tak herna byla záměrně koncipována pro Čechy! Nedovedu si ani představit, že by zde ve větším počtu hráli cizinci, když je vše v češtině...

10.04.2012 22:13 | Autor neznámý

Jakmile bude klesat počet hráčů, resp. neporoste, pak někteří budou odcházet, dojde k poklesu , budou se nabalovat ti, kteří si najdou jiný web , těm stávajím se bude prodlužovat doba čekánína partii, turnaje budou mít málo hráčů atd  a i ti skalní odejdou. Nehledě na nedostatečný finanční efekt z malého počtu hráčů. Už teď se čeká na partii dlouho. Z mého pohledu je potřeba využít počáteční boom českých hráčů a udělat reklamu venku. Pokud je to ekonomicky reálné.

10.04.2012 22:01 | Autor neznámý

Je pravda, že je v herně málo hráčů, ale i přesto nedivím sebemenší důvod proč by měla aréna skončit pro příliš málo hráčů či její odliv. Každý přeci pokud chce hrát si zaplatí nějaké členství i když to na prvopočátku může být malé číslo. Pokud by problém přetrvával i v budoucnosti tak pak by se musel vymyslet systém, jak nalákat nové členy do arény, ale to by bylo krajní řešení. A stejně i kdyby došlo k nejhoršímu pořád je tam nějaká hrstka, která zůstane věrná aréně a není důvok pro malý zájem arénu rušit. Ti co rádi hrají na ,,netu" tuhle možnost hrát v aréně vždy vítají tak proč jim to rušit.

10.04.2012 21:28 | Autor neznámý

Všechna vaše předešlá upozornění jsou jistě relevantní a správná, ovšem pokud se neodstraní největší problém, tedy nedostatečný počet hráčů, pak dřív, nebo později šachová herna zahyne. Není možné, aby se kolem 21 hodiny čekalo s výzvou na 3minutovou partii bez dukátů 10 minut jako dnes.V tuto chvilku je online jen cca 100 lidí a to je zoufale málo. Zejména z dlouhodobého hlediska. Pokud herna nebude mít dostatečnou reklamu na serverech typu chessdom, či na  ruských servech, minimálně ze začátku , pak počáteční nadšení opadne a herna se potopí. Nedovedu posoudit finanční možnosti herny, ani finanční náročnost reklamy na jmenovaných serverech, ale pokud se nepodaří výrazně zvýšit počet členů, pak je otázka krachu herny jen otázkou času. Počet členů a rychlost odchodu/přírůstu hráčů jsou spojené nádoby. Když jich bude málo, bude se čekat dlouho na partii, pak se hráč po čase přesune jinam. Dovedl bych si představit relativně krátkou kampaň na zahraničních serverech tak, jak proběhla na nss spojenou s bonusem za pořihlášení. Je třeba zvýšit počet členů. Herna je nadprůměrná, "z jiného hlediska nemají hráči důvod odcházet".

10.04.2012 19:18 | Autor neznámý

…ještě pro pořádek doplním, že možnost hrát Online MČR v bleskovém šachu tempem 5+0 mají všichni platící členové, tedy i Bronzoví…

10.04.2012 19:08 | Autor neznámý

S chatem se to má tak, že v zájmu slušné a podnětné diskuze je funkce chatu aktivní jen pro ověřené hráče, tedy po sjednání bronzového, stříbrného, či zlatého členství, která nám poskytují alespoň základní informace o hráčích a kontakt na ně = i lepší možnost sjednání nápravy, pokud jsou porušovány podmínky „používání chatu“. Chat, stejně jako možnost hrát o Prémiové body a měnit je pak za pěkné, věcné ceny, či kontrola partií systémem s technologií ACE-Guard™ a mnohé další, jsou VÝHODY. Kdo chce výhody, musí si za ni zaplatit. Kdo chce jen HRÁT a nemá zájem o výhody, má možnost hrát neomezený počet partií. K chatu ještě doplním, že je v jednání možnost všem registrovaným hráčům umožnit alespoň omezené používání chatu.

Rozdíl mezi Bronzovým, Stříbrným a Zlatým členstvím:

 archivace partií – 50:neomezeně: neomezeně

počet možností hrát Prémiové turnaje – 5:20:50+

Online MČR v Bleskovém šachu 3+0 a v Bullet šachu 1+0 – NE:ANO:ANO

 to SKA: možnost pro Hostující členy získávat Prémiové body nebude docela určitě ani projednávána, natož schválena.

 

10.04.2012 18:12 | Autor neznámý

Prosím tě SKA, nemaluj to tak, jako že každý zúčastněný vyhrává. To není poker

10.04.2012 18:09 | Autor neznámý

 diky za odpovedi :) ten chat, ale zpristupnovat zaplacenim je blbost imo.

10.04.2012 18:09 | Autor neznámý

Jsem to po par dnech zapl a nefunguje mi to.Vám to normálně jde?

10.04.2012 17:33 | Autor neznámý

No však já navrhoval aby hosté mohli získávat, ale nikoliv je přelévat (tudíž ani o ně hrát jako to je teď). Nebo třeba aby získávali i jen za výhru. By je to motivovalo pak přejít na lepší členství třeba ne ?

10.04.2012 17:29 | Autor neznámý

 K tomu chatu, ten funguje naprosto v pořádku, ale opět musíš mít nějaké členství. Což podle mě je dobře, rozumný způsob jak někoho si to zaplatit. To samí platí o premiových bodech, taky bych to nechal, tak jak to je. Můžeš o ně hrát, jen pokud zaplatíš, jinak by to dost svádělo k podvádění a přelévání bodů registrovaným členům.

Jinak moje prozatimní dojmy z areny jsou suprové. Herní prostředí příjemné, prémiový turnaj byl až nad očekávání silné a odměny za body taky vynikající. Hodiny se chystám koupit už delší dobu, takhle si je aspoň za menší poplatek vyblicám.

10.04.2012 17:09 | Autor neznámý

No hlavní rozdíl (mezi b s z) je v tom, že mohou hrát více prémiových turnajů, a když vezmete, že za jeden turnaj se dá vyhrát 250 i víc (třeba já minule vyhrál 350) prémiových bodů a za ně vybrat cenu (už sem si vybral dvoje šachy :) ) tak je jasné že se to více než splatí, sice. Sice nevím z čeho se to dotuje, ale pro hráče je to evidentně výhodné. No akorát nevím, proč pokud někdo nemá bronzové členství, nemůže sbírat prémiové body, já bych mu jen zakázal o ně hrát. Každopádně bronzové členství může sbírat pbody za partie i a vidí (bohužel tuším jen u těch co mají též aspoň bronz) zda je to počítač či ne.

10.04.2012 15:56 | Autor neznámý

 asi se zeptam blbe, jake jsou vyhody toho mit bronzove stribrne nebo zlate clenstvi?

10.04.2012 15:36 | Autor neznámý

Pro ZDENATORMAN: Jasně, rozumím, ale v tom případě by asi sedělo lépe označení "vychcánek".  

10.04.2012 14:54 | Autor neznámý

pro lykana: nikdo Tě nenutí  do Arény je to každého věc,  premove mě nevadí podmínky jsou pro všechny stejné. Když u toho někdo sedí pořád tak to je pravda, že marní čas, ale pokud to někdo bere jako já večerní zábavu a možnost si zahrát online s různými hráči tak je to také zpestření. Jestli to má být Playchess či Aréna je na každém čemu dá přednost. A potom nechápu proč Ti ta věta tak vytáčí.

pro Jana Židů: máš pravdu  vtom, že část hráčů si to chce jen vyzkoušet a pokud se jim to zalíbí tak si vylepšit členství což nepovažuji za ,,kolenovrty" jak uvádíš. Já třeba nemusí se to týkat šachů dávám vždy plnou nabídku bez  žádných omezení apod, pokud jsem předem rozhodnut věci využívat či navštěvovat tak nemám důvod na tom šetřit. Viz tento případ. Ale jsou i tací, kterým se nechce za členství moc připlácet, proto mají jen Bronzové členství, ale nejraději by chtěli mít všechny výhody tak jak to je u Zlatého členství. Ale to je každého věc nejsem od toho, abych kritizoval. Navíc jsem uvedl, že je to chyba , že to nejde vylepšít to členství. Takže spíše jsem mířil proti těm co chtějí mít všechno za málo peněz, proti těm co si to chtěli vyzkoušet Bronzové členství a pak navýšit proti těm to nebylo mířeno moje kritika.

10.04.2012 14:07 | Autor neznámý

No, nevím, nevím, zda je možné považovat "povyšovače" za šetřílky. Co když si třeba někdo chce turnaje dostupné pod zlatým až bronzovým členstvím jen vyzkoušet, a teprve pak se ve věci povýšení rozhodnout podle toho, zda ho to bude bavit či nikoliv? Zvláště, když ví (vlastně se zatím jen domnívá ), že na vyšší členství může přestoupit vždy. To bychom pak mohli nazvat šetřílkem třeba i člověka, který si koupí 5 dkg deka salámu, a teprve až když zjistí, že se dá jíst, tak si koupí celou štangli. Členy s bronzovým členstvím bych tedy za "kolenovrty" rozhodně nepovažoval , ať už se k němu dostali jakýmkoliv způsobem.   

10.04.2012 14:06 | Autor neznámý

 ZDENATORMAN: Hold někdy se nevyplácí šetřit.

 

No to je sice pravda, ale toto není ten případ: já žádné placené členství nemám, na tu stránku jsem ještě nevkročil a ušetřil jsem spoustu času . Nehraju na stránkách, které umožňují premove, možnost zadat až 10 takových nesmyslů do řady mě fakt pobavila .

10.04.2012 12:21 | Autor neznámý

Samozřejmě chyba to je, pokud zatím nejde vylepšovat druh členství, ale to nebrání k tomu, že při začátku si mohli ostatní co nedostali ,,slevu" při prvotní registraci udělat Zlaté členství, špekulovat se nevyplácí.  Já udělal hned Zlaté bez slevy a jsem spokojený. Když vidím kolik hráčů má ,,pěšáka" (Bronzové členství) tak se ani nedivím, že teď by najednou chtěli vylepšovat . Hold někdy se nevyplácí šetřit.

10.04.2012 10:16 | Autor neznámý

 Díky za bleskovou reakci. Budu to i nadále sledovat , a jakmile to půjde, hned "povýším".  

10.04.2012 09:23 | Autor neznámý

A ano odkaz "vylepšení druhu členství" skutečně nefunguje jak by měl a je to nejasné. Díky za postřeh.

10.04.2012 09:00 | Autor neznámý

Pokud vím, tak původně se počítalo s možností zaplatit bankovním převodem, nebo kreditní kartou. Při platbě kartou se ale vyskytly určité problémy, kvůli kterým byla tato možnost z výběru prozatím odebrána.

 

10.04.2012 03:58 | Autor neznámý

A mám ještě jeden související dotaz, který by nemusel zajímat jen mě. Když chci např. povýšit z bronzového členství na stříbrné, jak to mám udělat, abych nemusel platit celou sumu za stříbrné členství? Podle mě problém je v tom, že když člověk zvolí možnost vylepšení druhu členství, hodí ho to na stejnou stránku, jako kdyby si ho chtěl obnovovat! No, a proto mně to nabízí stříbrné členství za 490 Kč, což však neodpovídá částce za pouhé povýšení, nýbrž plné roční stříbrné členství. Povýšit tak lze asi zatím jen přes podporu (a platbou převodem). Je to tak? Už to sleduji cca 10 dní, ale je to stále stejné...  

10.04.2012 03:43 | Autor neznámý

Po nějakém čase si opět dovoluji přispět i svojí troškou do mlýna, protože si myslím, že to tady ještě nezaznělo. Na stránce Obnovení (povýšení) ročního členství je dole uvedeno, že - a teď přesně cituji: "Platba kreditní kartou aktivuje členství okamžitě; při platbě bankovním převodem je členství aktivováno až po obdržení platby, tj. s mírným zpožděním. Přitom však v okénku Způsob platby je pevně stanoven Bankovní převod a tento údaj nelze změnit! Lze tedy kartou platit nebo ne?!  

09.04.2012 23:01 | Autor neznámý

Však to nebylo nic ve zlém, to byl prostý, upřímný zájem, já fakt o povinnostech hlavních adminů a náplni jejich práce, do jaké míry mají či nemají hrát, nic nevím. Bond vypadal, že má osobní zkušenosti, tak mě to zajímalo.

Na možnost registrace dvou nicků na jednu osobu se budu muset sama zeptat, v obchodních podmínkách se o tom nepíše. Pokud jde o Hostující členství, je to asi jedno, protože Elo hostujících hráčů není oficiálně uznáváno a k registraci je třeba jen e-mail. Jinak se ale domnívám, že nelze zaregistrovat na jedno jméno dva nicky. Z prostého hlediska logiky by to nemělo být správné

Třeba to ví někdo jiný?

09.04.2012 22:29 | Autor neznámý

 to tobi, no nevim, kdo tvrdi ze obsluha baru musi hrat automaty ze? :) ale jinak samozrejme souhlasim. myslim, ze nastaveno je to tak jak to je, tecka. nicmene fakt nechapu ten chat... a taky by me zajimalo, je v poradku kdyz mam dva nicky? s jednim hraju kdyz vim ze budu hrat blbe (unava, podnapilost, ci co ja vim co ;)) a druhy ofiko, do turnaju ?

 

 

09.04.2012 21:17 | Autor neznámý

to Bond(James): No tak je Váš předpoklad zřejmě mylný a je třeba přijmout fakt, že tady v tom systému místo viditelný/neviditelný se prostě administrátoři nezobrazují na seznamu hráčů. O náplni práce administrátorů, co je nebo není hlavní náplní jejich činnosti, toho mnoho nevím, ráda si ale přečtu Vaše polemiky. Zřejmě někde administrujete v nějaké herně a nemáte v náplni práce při tom hrát? Zřejmě o tom víte víc.

09.04.2012 21:03 | Autor neznámý

No předpokládal bych, že když se admin přihlásí, tak bude automaticky ve statusu "neviditelný" a pokud chce zrovna hrát (což by rozhodně neměla být hlavní náplň jeho činnosti), tak se přepne do statusu "vidielný". Ale holt to tak není.

09.04.2012 20:57 | Autor neznámý

No tak to je tím, že člověk je zvyklý z fics-u že tam u admina vidí (A) a zda je ve službě a pokud má u sebe označení že je nečinný (not open) tak nemůže být vyzván. Tak teď už to víme a nebudeme si myslet, že je to chyba :)

09.04.2012 20:49 | Autor neznámý

Taky nevím, proč programátoři a tvůrci PREMIUM CHES, kteří Online arénu ŠSČR vytvořili a provozují, nastavili funkce tak, jak nastavili, např. že nick, kterému je přiděleno hlavní administrátorství  se nezobrazí na seznamu hráčů, určitě to ale má své důvody, např. valná většina z nich je z kontroly anticheatingu, při partiích vidí, např. jak se kdo odpojuje z okna a kontrolují další funkce, dost možná prostě potřebují pracovat “ v tom vašem utajení“. Také mě napadá, že by mohli potřebovat třeba klid na práci a ne se pořád dokola zaobírat např. osobními výzvami, či přepínáním FCE činný/nečinný, aby se jim tato okna neotvírala. Nebo z hlediska hráčů třeba - admini jsou v aréně online hodiny a hodiny a dělají jiné věci než, že hrají šachy, kdyby se zobrazovali v okně hráčů, už vidím šťourali, kteří se vrtají v tom, jak "tenhle nick je tam skoro pořád a vůbec nehraje a neodpovídá na výzvy, je to tajný agent"…a věřím, že když se na minutu zamyslíte, určitě vymyslíte ještě pět dalších důvodů PROČ. A pokud ne, můžete klidně vznést dotaz na v aréně uvedený kontaktní e-mail a programátorů se zeptat. Třeba taky rovnou proč nenaprogramovali žluté, nebo zelené pozadí, teplé barvy prý zlepšují náladu! … ano, chci tím jemně naznačit, že některé věci je třeba vzít jako prostý fakt "takto systém funguje, takto je naprogramovaný" a nehledat za vším "omezující funkce". Není lepší přijmout prostou informaci „administrátorské nicky se nezobrazují na seznamu hráčů“ a hotovo?

09.04.2012 19:57 | Autor neznámý

No taky mi to nedává smysl. Buď administrátor hrát nechce a potom se v seznamu zobrazovat nemusí anebo hrát chce a potom nevidím důvod ho tajit. Je to jako s tím chatem. Zvláštní a nepochopitelné omezení.

09.04.2012 19:21 | Autor neznámý

Aha takže administrátoři jsou skrytí tajní hráči

09.04.2012 18:45 | Autor neznámý

to SKA: odpověď ještě jednou: Administrátorské nicky se nezobrazují do seznamu hráčů.

09.04.2012 16:51 | Autor neznámý

Tobi: To nebude tím, zasekne se aplikace při načítání  aplikace v rámci prvního spuštění zhruba v 25 procentech. Mně je to celkem jedno, já mám zaplcený PlayChess, ale svaz může přijít o potenciální zákazníky.

09.04.2012 16:51 | Autor neznámý

Ta záhada Milbo64 s tím výpadkem nesouvisí, s ním sem hrál vícekrát a jednou poprvé to sem prohrál na čas protože sem se divil co se děje, že ho nevidím v seznamu hráčů jako ostatní, prostě tam nikdy nebyl ani při výzvě ani už při hraní partie, ať sem ho hledal v seznamu setříděném podle jména či jednoduše ratingu. Je to záhada neviditelného Milbo64, ostatní vidím :)

Jinak teď jsem na jiném spojení než obvykle ale jak říkám, pochybuju že je to spojením, prostě ve stejnou dobu vše jiné jelo, navíc s tímto spojením nemívám žádný problém, ale zatím se to neopakovalo naštěstí, kdyby jo dám vědet, jen sem se divil páč tohle je fakt stabilní spojení.

09.04.2012 16:48 | Autor neznámý

to vica taky by se Vaše problémy možná mohly zlepšit se stažením aktualizace jawy, ale to už jsem Vám myslím psala, takže předpokládám, že jste to udělal a že to nepomohlo...

 

09.04.2012 16:39 | Autor neznámý

to vic: přiznám se, že nevím a strašně ráda bych Vám tvrdila, že to není možné, nu ale dobrá, nechme to prověřit povolanější v Aréně nemáte nick vic, napište prosím do chatu na podporu (po přihlášení do Hlavní místnosti, okno  vpravo nahoře, v liště Chat-Správce-Detaily-Body otevřete záložku Správce) v jaké cca době to bylo a nebo při hře proti jakému nicku se to stalo.

09.04.2012 16:22 | Autor neznámý

Dnes během (!) partie (bylo to několikátá v pořadí) mně partie zmizela a na obrazovce se objevil nápis: "... z důvodu delší neaktivity jste byl automaticky odhlášen..". Jak je to možné? Jak se proti tomuto zařídit?

09.04.2012 15:48 | Autor neznámý

magnuscarlsen:

a) U to tu jednou padlo: "Používání  více než jednoho výkřičníku v jedné větě svědčí o psychické poruše pisatele. Tolik tedy k mindrákům SKA, spíš by ses měl zaměřit na trám v oku svém. Ono i používání nicku magnuscarlsen o čemsi svědčí."

b) Vyjadování máš tak na úrovni 12 let, takže když diskutují starší, pusť si něco jako býval třeba Mario na Nintendu a můžeš tak ještě šoupat nohama ...

09.04.2012 15:11 | Autor neznámý

Já mám kupříkladu spojení velmi často velmi špatné (hodně jezdím a na mnoha místech používám různé flesh modemy) a při partii samotné se mi ještě nestalo, že by byla přerušená kvůli špatnému spojení, i když ukazatel ve stupnici hlásí pouze 1 červený čtvereček, či na chvíli dokonce úplně zmizí a systém hlásí přerušení spojení a pokusy o obnovu připojení, zatím vždy do několika sekund opět naskočilo a partie proběhla do konce. Samozřejmě rychlost hry závisí na rychlosti Vašeho připojení. Pokud máte pomalé připojení, zaznamená se Vám to do systému jako „oprava“. Tolerováno je zpoždění do 1,5´ všechno přes se zapíše jako oprava, př.: pokud má hráč zpoždění 3´ pak se mu 1,5´ promine a 1,5´ se ztratí. Na většině jiných serverů je promíjena 1´.

09.04.2012 15:02 | Autor neznámý

K výzvě s Milbo64 jste nenastoupil a souhlasí to s uvedeným časem údajného výpadku systému. Žádný výpadek systému ve Vámi uvedené době není zaznamenán, problém musel být ve Vašem spojení.

Administrátorské nicky se nezobrazují do seznamu hráčů.

09.04.2012 14:26 | Autor neznámý

Ještě mi vysvětlete: teď mně vyzval Milbo64 a když sem se podíval do seznamu hráčů (i v průběhu partie) tak sem ho tsam neviděl a to sem si to setřídil i dle bullet elo takže by tam normálně jako tam vidím ostatní musel být vidět, ale nebyl ... to je nwějaký tajný neviditelný či co ??

09.04.2012 14:19 | Autor neznámý

No mým připojením to není, říkám do USA na server mi to jede bez problémů. Mimochodem i všude jinde. Už to naskočilo. Neříkrejte mi že nespadl server, vše jelo jen aréna ne.

09.04.2012 13:50 | Autor neznámý

ska ty ses uz trapnej s tim tvojim pripojenim furt dokola!!!ja mam (pouze) wifinu a jeste nikdy mi nic nevypadlo,jdi si lecit mindraky nekam jinam!!!!!!!!!!

09.04.2012 13:47 | Autor neznámý

Tak teď mně to zařvalo zrovna v hezkém momentě partie  blbé připojení (přitom přes Prahu do USA mám 200ms) a zamrzlo vše a ikdyž sem zavřel, vůbec nejede ani web, spadl server či co ?

08.04.2012 17:48 | Autor neznámý

Problém s odhlášením při neaktivitě by měla vyřešit funkce „nečinný“, kterou naleznete po přihlášení do hlavního okna arény, horní lišta - nastavení – info. V záložce „nastavení“ zaškrtnout funkci „nečinný“ když odcházíte od kompu. Když se ke kompu vrátíte a chcete opět pokračovat ve hře, musíte tuto fci opět deaktivovat, po odhlášení se deaktivuje tuším automaticky. Při její aktivaci se vám nezobrazují založené výzvy ke hře a ostatní vidí váš status jako „nečinný“.

Ohlasy pro zobrazení lagu, přidání možnosti partie max. délky víc než 2x30´ a pro zavedení alespoň omezeného chatu pro všechny registrované hráče jsou zaznamenány a předány na příslušná místa.

 to deVillante:  máte opakovaně problém se vstupem do Online arény? Možná jste se zkoušel připojit v době údržby arény. Tyto údržby jsou krátce po zpuštění arény nutné, zatím poměrně pravidelné a jsou většinou s dostatečným časovým předstihem avizovány na FB (facebook).

08.04.2012 16:03 | Autor neznámý

Mně se nepodařilo do arény po registraci ani vstoupit... 

08.04.2012 15:43 | Autor neznámý

 Pro adminy: neslo by opravdu prodlouzit tu dobu neaktivity? dohraju partii, odskocim si, maximalne tak dve minuty a musim se prihlasit znovu, je to trochu otravne. A pak bych taky byl pro, pokud v tom neni zasadni problem, umoznit chat mezi hraci co spolu hraji. Nechapu proc by chat mezi temi co sedi u desky mel byt blokly. Server to je ale vyborny, fajn se na nem hraje, jen me vadi ze po mem nebo souperove tahu zustavaji vysvicecna policka. resp. podle me jsou vysvicena az moc. Mozna by nebylo od veci dat do praveho sloupce notaci. mozna to tam nekde je, nemohl jsem to najit. ta notace by hlavne vyresila i to ze ta sachovnice sviti, protoze by ty tahy byly tam a ne primo na platne. jinak bez pripominek, prehledne, graficky skvele (ten kdo tu grafiku delal fakt hezke, vyborne vybalancovani, konecne server kde se resi i vjem a ne jen kod). 

08.04.2012 15:16 | Autor neznámý

 Pro Tobi, promin, nemuzu tam chatovat, tak abys sis nemyslel ze jsem namyslene trdlo "D

 

08.04.2012 11:54 | Autor neznámý

Je to možný, ale včera se mi stalo během turnaje, že jsem byl odhlášen pro neaktivitu, přitom jsem čekal na další partii. A to samé dokonce i během partie. Na další partii jsem se musel odhlásit a znovu přihlásit a než jsem to stihnul, tak jsem další prohrál kontumačně, přitom byl odehráno z partie necelá minuta. Pro mě hrůzohraní - více se soustředím na to, abych mohl hrát, než na samotnou hru.

07.04.2012 07:35 | Autor neznámý

Mě 3G od vodníka běží normálně. Není to spíš někde v compu? Jen jsem to zatím nezkoušel v práci, tam je jen pomalé EDGE.

Jinak mi tam chybí třeba fischerovky. Compy by mi nevadily, na bývalém Owl21.com byly prostě označeny céčkem a kdo chtěl, klidně si s nimi zahrál.

06.04.2012 23:28 | Autor neznámý

Já mám mobilní připojení 3G, ale nejsem schopen v podstatě odehrát žádnou partii (nebo max. 1, ale nikdy 2 po sobě). Vždy mně při otevírání okna s partií vypne Java script a zmizí mi i okno s Arénou. Přitom třeba na Kurniku hraji 3min bez problémů. A to jsem si i vypnul antivirový štít a nic.

06.04.2012 16:29 | Autor neznámý

Dobře ti tak, nemáš mít bronzové členství .

Pro mě partie jako partie.

06.04.2012 16:08 | Autor neznámý

No třeba turnajovou, anebo o prémiové body ane i Wittus má pravdu, zrovna připravím krásnou pozici a ... lag a spadne mi to ... to naštve

06.04.2012 14:57 | Autor neznámý

to Bond: SKA měl asi na mysli důležitou, jako že zrovna mohl obětovat dámu dvě věže a dát trojtahově dušený mat, ale v tom mu to spadlo.

06.04.2012 14:21 | Autor neznámý

@SKA: Jinak mě docela bavíš tím svým "když budu hrát zrovna důležitou partii a prohraju kvůli lagu", copak existuje důležitá bullet partie? A pomalejším tempem by to snad až tak hrozit nemělo.

06.04.2012 10:46 | Autor neznámý

A moc bych se přimlouval za ukazování lagu a jeho logování do pgn, aspoň pak člověk ví jaké má spojení a zda hraje tak pomalu nebo to je spojením. Tím by to překonalo společně s níže uvedeným fics na plné čáře.

06.04.2012 10:43 | Autor neznámý

Hlavne by to chtělo střídat dny (po-pa), aby se to vzdy nekrylo se ctvrtecním tréningem, který má více oddílů.

Aha takze lag se pocítá ale pres nejakou mez uz ne, do jaké meze se to počítá abych vědel kdy už nemám hrát ? Teda blbý je že když naskočí nějaký lag vlna třeba jen jednou za několik partií tak na to prohraju, nešlo by zavést něco jako "rezervu velkou" z níž by se to odečetlo ? Přecijenom když někomu to funguje pořád dobře a pak náhle výkyv zrovna v důležité partii ... tak to dost naštve. Jinak to řešení že lag je kompenzován jen do určité míry chválím, tím je to více podobné skutečné partii.

06.04.2012 10:31 | Autor neznámý

 Také se mi jeví čas 20:05 vhodnější, do 22 hodin nám ale zase nemůže blicat mládež atp., takže je potřeba vyzkoušet různé dny a časy. Zavrhl jsem soboty, to je dostatek příležitostí k turnajům naživo... 

06.04.2012 10:29 | Autor neznámý

 Server částečně kompenzuje vyšší lag, extrémy jdou ale k tíži hráče, který má pomalé připojení či při tam něco zuřivě stahuje atp. 

A už se zase hraje.

06.04.2012 10:11 | Autor neznámý

Pokud to tak bylo mám na mysli situaci s prémiovými body u nižších ratingů tak se omlouvám a pak je vše v pořádku. Příští čtvrtek je prémiový turnaj v 18.05 hod doufám, že přibudou další členové nejlépe ze zlatým členstvím navíc.

06.04.2012 09:49 | Autor neznámý

Pokud by se podařilo dořešit lag, zobrazení hodin normální a volitelná velikost šachovnice tak společně s těmi mnohonásobnými tahy napřed by to překonalo fics pro hraní rychlých partií :)

06.04.2012 09:48 | Autor neznámý

Samozřejmě myslím průměrný lag nějaký, ono někdo může mít dobré spojení a náhle občas jen výkyv to by zase na takovýto náhodný jev prohrát partii neměl, jako když se lag ztrácí a nezapočítává mimo partii jako na ficsu. Jak to tedy je s lagy zde ? Pokud bude lag 0.5s za tah vždy přicházím o ten čas či nikoliv protože jako na ficsu je počítán do lagu ?

06.04.2012 09:45 | Autor neznámý

Jo s těmi lagy by to chtělo jednak abyse řeklo jak to teda je a nejlépe lagy ukazovat jako na fics-u a pak by bylo vylepšení to že překročí-li lag nějakou mez tak je to prohra, v tom má Bond pravdu. Ale druhé nejde bez prvního, zatím ani nevíme jak to je.

06.04.2012 09:14 | Autor neznámý

Také bych se přikláněl k názoru, že těch 20:05 je mnohem vhodnější čas než 18:05.

06.04.2012 08:52 | Autor neznámý

Ten čas 20:05 byl ideální (děti už šly spát :) v 18 to bude horší. Celý turnaj netrval ani 2 hodiny.

To ZDENATORMAN: ceny se nesčítaly. Kdo získal body za celkové umístění už nezískal za elo.

Jediný způsob jak využít strategii nízkého ela je hra o sázky. Nechat si elo spadnout a pak nabízet hru o sázku s tím že vás každý podcení ale na to si dají asi příště pozor.

06.04.2012 08:40 | Autor neznámý

 Hrálo 83 hráčů, z toho několik IM a GM - byl to velmi slušný turnaj. Při tomto počtu hráčů nebyl ovšem velký problém skončit do 50. místa s výhrou 250 bodů, nižší elo kategorie vyhrávaly max. 200 bodů. Každopádně ceny pro nižší kategorie jsou důležité, každý musí mít šanci získat body a hrát tak o ceny.  Čím dříve se stanete on-line členy ŠSČR (alespoň bronzovími), tím větší šance je na zisk cen, než se komunita rozroste. Nezapomeňte, že platba členství při použití bankovního převodu chvíli trvá a další turnaj je již příští čtvrtek (tentokrát v 18:05 s tempem 3 minuty - zpočátku musíme trochu zkoumat nejlepší dny, hodiny a tempa).

Dnes od cca 9 - 11 nastává opět údržba, pracuje se na vylepšeních včetně vašich návrhů.  

 

06.04.2012 07:47 | Autor neznámý

Překvapilo mi kolik šachistů se přihlásilo na prémiový turnaj, důvod byl jasný šlo o prémiové body. Když vezmu v potaz, že v plánovaných turnajích se přihlásí tak průměrně 6 - 8 šachistů. Hodně, ale  těch přihlášených v prémiovém turnaji mělo hodnost pěšáka což je bronzové členství bude zajímavé až jim vyprší limit 5 turnajů jestli si zvýší členství na zlaté popř. stříbrné což je o ničem zde je limit 20 turnajů. Takže jedině zlaté členství. Jestli si to však půjde zvýšit si ten level. Včera to vyhrál IM, který tam moc často není na Aréně. Takže hodně šachistů podle mě se zúčastní jen prémiových turnajů a hodně jich má bronzové členství takže  budou do budoucna si tito hráči s bronzovým členstvím připlatit, jinak se pak nebudou moci zúčastnit. Včera to bylo ve 20.05 což byl termín, kde bude moc hráčů vždy. Uvidí se časem. Jinak stěmi lagy bych to vyšešil, jak na Playchessu zatrhnout Fast internet only tihle hráči s vysokým lagem by neměli šanci pokud mají velké odezvy tak se jejich partie dá za prohranou dle Playchessu. Zatím s prémiovým turnajem spokojenost  250 bodů mohlo to být lepší, ale děkuji i za ně. Akorát jsem se podivoval, že dostávali body hráči s nižším ratingem což se mi zdá nelogické někdo může hrát schválně mizerně, aby měl nízké Elo pak se na turnaji umístní dobře dostane body a ještě dostane body za nízký rating. Bylo by lepší dávat body za umístnění např. do 50 místa, ale s rozdílnými body, ne aby bylo od 20 do 50 místa stejná hodnota 250 bodů. tzn. že ty prémiové body za nižší rating zrušit a rozdělit je mezi pořadí do 50 místa.

05.04.2012 20:03 | Autor neznámý

Za chvilinku začíná první Prémiový turnaj o 80 cen. Přihlášených už je o něco více. Tyto turnaje jsou pouze pro bronzové, stříbrné a zlaté členy.

05.04.2012 18:50 | Autor neznámý

Co se týče lagu zda čas propadá , nehrajete někdo přes mobil nebo nějaké spojení kde má internet větší odezvy stabilně ? Abysme zjistili jak to tedy je ? díky za info.

05.04.2012 18:49 | Autor neznámý

Tak těžko říct, teď to ukazuje spojení zeleně že excelentní po restartu. Jelikož lag se neukládá do pgn ani neukazuje ani nikdo neřekl jak to funguje tak jediné doporučení je:

Před turnajem či důležitým zápasem vždy restartujte PC,

možná java když běží v kuse delší dobu blbne, možná ne možná je to fakt lagama že java je spomalenější a žere více cpu když jsou lagy, kdoví ...

05.04.2012 18:33 | Autor neznámý

Tak možná že to je ještě jinak, možná blázní po nějaké době java, teď sem obětoval partii a zkontroloval když se zdálo že je lag CPU vytížení a java náhle 50% sem ji ještě chytl, tak že by to bylo něco jinak špatně, zkusím restartovat a uvidím. Nicméně je třeba dodat že na ficsu je klient v C++ a nikdy se mi to nestalo že by mi zamrzl počítač při pouhém hraní šachů.

05.04.2012 18:25 | Autor neznámý

No tak teď sem to zažil i vícekrát takovou "cukaturu" a při každé mi to zežralo ten lag. Kdyby ty hodiny byly v rozsahu periferního vidění normálně pod šachovnicí tak sem si toho všiml už dávno asi i při menších lagách. Takže vítejte v dřevní době onlinové, kdo sedí blíž serveru na lepším spojení ten vás prostě utahá  :)

05.04.2012 17:59 | Autor neznámý

No to sem pleteš něco úplně jiného, pokud má někdo velký lag prostě proti němu nemusíš hrát. Ale teď se mi to stalo podruhý a místo vyhraný pozice prohraná na čas zase -10s nebo tak nějak místo přes 30s mi zbyle ňákých 20. Teda hrát tak že komu se na chvíli zhorší spojení prohraje tak to sme v dobách začátku internetu, FUJ.... Tak to asi brzo přestanu hrát tohle už nejsou šachy ale ruleta s lagem pak a kdo má lepší stabilnější  spojení vyhrává jo ?

05.04.2012 17:40 | Autor neznámý

Naopak, to by znamenalo zamezení švindlování s lagem, jak se to zhusta děje na FICSU. Tam jsou někteří schopní hrát bullet 1min s 2min lagem, což se opravdu hrát nedá.

05.04.2012 17:32 | Autor neznámý

Nikdo mi tu neodpověděl jak je to řešeno s lagem (časem ztraceným cestou tahu přes internet zda se teda jako na ficsu nezapočítává) a teď se mi stalo že mi to ukazovalo nějaký horší internet a náhle sme přišel o 10s poté co to zamrzlo, takže tedy to vypadá že lag řešen není, což znamená zásadní chybu tedy pro jakékoliv vážnější hraní je-li tomu tak.

04.04.2012 19:21 | Autor neznámý

Teda nevím zda to dělá jen poté co sem sledoval parti někoho jiného, ale zavřel sem vývu páč soupeř dlouho neodpovídal na o nějaké p.body a pak se mi seklo to a tak sem se musle odhlásit a přesto že sem neodehrál ani tah tak sem prohrál, tuhle bejkárnu společně s tím aby byl čas někde dole v prostoru co zachycuje periferní vidění by fakt chtělo vychytat :)

04.04.2012 19:12 | Autor neznámý

A jak Tě poznám ? :) PS. no já dnes chvíli hrál a nedalo se na to až na výjimky koukat, buď mi zvonil mobil nebo okno větrem začalo třískat anebo sem byl slepý jak patrona :)

04.04.2012 18:52 | Autor neznámý

No tak pojď srabe, přihlaš se do bulletu ať tě vyklepnu

04.04.2012 18:27 | Autor neznámý

Mimochodem teď jsem pozoroval jednu partii, jeden z hráčů byl Milbo64 a přitom nebyl v seznamu hráčů ani podle abecedy ani podle elo, soupeř tam byl, znamená to že jsou někteří počítače nějak testovací že testují jen určité hráče a sou jinak neviditelní ?

04.04.2012 17:40 | Autor neznámý

Jelikož nemám rád počítače který si se mnou nedají aspoň desítku a po jedné partii aby člověk čekal zda milostivě odmítnou a dlouho nic, a přitom vím že umějí hrát více partií, práskám další počítače : xHems, Mr.BlackWhite, častoztrácí

04.04.2012 12:02 | Autor neznámý

Re Bond: skokovou změnou výkonosti to být nemůže, jinak bych nemohl mít 2 zlaté hvězdy u sebe, já totiž sem pověstný tím že hraju jako den a noc nejen podle toho jak sem rozehraný či ně už bolí ruka nebo sem unavený, ale podle mnoha dalších faktorů, na ficsu mám ozkoušeno, sem klasické jojo. Když mi to sedne vidím a pak třeba náhle mně něco vyruší nebo začnu dumat nad něčím jiným a nesoustředím se, nemluvě o telefonu apod atd. Někdy i vidím jak nevidím, jak na mně jde slepota a říkám si jéje teď něco přehlídnu ikdyž mám figuru navíc v bulletu ... a jéjé .. fakt to přišlo ...  Ale ty u sebe nemáš ty hvězdy proto, že nemáš bronzové členství jak vyplynulo z toho.

04.04.2012 11:58 | Autor neznámý

to Hašiš: Online aréna byla dnes mimo provoz od 9:00-11:00 z důvodu údržby, pokud Ti ani nyní nefunguje, zkusi aktualizovat jawu. Jinou radu nevím, aréna by měla už fungovat všem.

04.04.2012 11:56 | Autor neznámý

A ještě bych měl dotaz : je možné hrát z jednoho domu, paneláku apod ve více lidech, tedy "může šachovat celá rodina?" Jde mi o to když založím si účet děda,otec a syn nezrušíte jim ho jako že je to jen děda kdo hraje ?

04.04.2012 11:52 | Autor neznámý

Jak už jsem psal jinde, problém přece není v tom, jestli hraješ s počítašem nebo s člověkem, ale v tom, jestli se jeho výkonnost skokově mění (což se u mě mění z partie na partii, takže z tohoto hlediska jsem nedůvěryhodný ). Jediný důvod k omezení počítačů je u dotovaných turnajů.

04.04.2012 11:48 | Autor neznámý

A ta statistika platí: každý kdo má u sebe figurku má u sebe hvězdičky, teď sem to kontroloval. Takže když chci hrát jen s někým důvěryhodným, tak buď si ho otestuju ručně (po takových 50-100ti partiích poznám stoprocentně zda je to počítač či člověk - lidský mozek dělá jiný druh chyb, resp. až se počítač naučí chybovat lidsky není to už počítač vlastně) anebo hraju jen s dalšíma co mají aspoň bronzové členství.

04.04.2012 11:40 | Autor neznámý

Nebylo by tedy logické když se u všech počítají hvězdičky (neboli jak já říkam "počítačovost stylu hráče") aby teda se hvězdičky nezobrazovali těm bez členství, ale těm s členstvím ano. Tedy například Bond bude hrát fér (a né že bude moc přemýšlet u toho aby byl označen za počítač :)) a tak u něj uvidím, že je to člověk a budu raději hrát s ním, než s nějakým compem (pokud nemám zrovna náladu testovat kompíka), naopak on pro změnu neuvidí u mně že mám zlaté hvězdičky, protože nemá bronzové členství.

04.04.2012 11:37 | Autor neznámý

Copak chatování, ale když už jsem si zaplatil tak bych i rád hrál :-(. Nebo jsem jediný, komu to dnes nefunguje?

04.04.2012 11:28 | Autor neznámý

Tvrzení "U Hostujících hráčů žádná kontrola fair-play neprobíhá" jsem napsala nepřesně, samozřejmě probíhá, ale jen za účelem odhalit případného podvodníka a zakázat ten nick, ne za účelem možnosti získání označení fair-play hráče, této možnosti se Hostující hráči svou volbou nezaplatit členství, vzdávají.

04.04.2012 11:16 | Autor neznámý

to Morphynista: vidím to stejně, názor jednotlivce však ne vždy dokáže pohnout horou ;-) Co se týká ostatních serverů, někde třeba zase neplacené členství omezuje prosté hraní (počet her za den a za měsíc, viz. HrajSach.cz), což je z pohledu šachisty asi závažnější omezení, než pozdravit, nebo se rozloučit (i když i to je samozřejmě velmi důležité). Online aréna ŠSČR prosté hraní Hostujícím členům neomezuje. To, že je omezen chat i na základní možnosti aspoň pozdravit, mi ale vadí také a také doufám v nápravu.

04.04.2012 10:45 | Autor neznámý

Pokud nemohu jako host chatovat, tak je to dost velká chyba. Nejen proto, že na jiných herních serverech takové omezení není (pouze výjimečně - třeba nejprve musím odehrát minimálně 30 partií ), ale hlavně kvůli tomu, že spolu často hrají přátelé nebo aspoň hráči, kteří se znají z družstev nebo z turnajů, zatím se nerozhodli, zda chtějí placené členství a nemohou se ani pozdravit. Takže rychle tento nedostatek napravit !

04.04.2012 10:40 | Autor neznámý

to Bond(James): ten kdo zaplatí, není automaticky považován za důvěryhodného. Ten kdo zaplatí, dává najevo, že má zájem o kontrolu partií velmi důsledným systémem a začíná s indikací tří černých hvězd = ne příliš důvěryhodný, či  zatím neprověřený. Až s určitým počtem odehraných partií se stává důvěryhodným, pokud důvěryhodně hraje. Ten, kdo nezaplatí, rovněž není automaticky považován za nedůvěryhodného. Jen se rozhodl nemít zájem o kontrolu partií a získání indikace fair-play hráče. Co na tom není stále jasné? U Hostujících hráčů žádná kontrola fair-play neprobíhá a hráči nemají možnost být za fair-play hráče označení.  V konečném důsledku „raději si zahraji s prověřeným hráčem u kterého podle počtu hvězd vidím, že nepodvádí, než s hráčem neprověřeným“ .

04.04.2012 10:34 | Autor neznámý

pro Tobi:

Dík za ionformace

04.04.2012 10:32 | Autor neznámý

to ZDENATORMAN: rozdělení bodů v Prémiových turnajích je avizováno několik dní předem v chatu Online arény prostřednictvím "zpráv pro všechny", které se zobrazují červeným textem. Pro zítřejší turnaj jsou body rozděleny tuším mezi prvních 50 umístěných hráčů a pro 30 umístěných hráčů v kategoriích s nižším rtg. Celkem bude rozděleno 30 000 bodů. Konkrétně vítěz dostane tuším 4000, druhý 2500...zbytek mi není znám, ale pro představu to je snad dostačující. 

04.04.2012 10:24 | Autor neznámý

SKA: každý registrovaný hráč, který si aktivoval jedno z placených členství, začíná důvěryhodností na 3 černých hvězdách a s tím, jak hraje se jeho důvěryhodnost zvyšuje, pokud hraje fér a není u něj rozpoznán žádný způsob podvádění.  Z více her se snadněji určí důvěryhodnost hráče. Pro hráče, kteří hrají partie na dlouhý čas, nebo méně intenzivně např. blicky, to nutně znamená delší dobu ke zvýšení jejich důvěryhodnosti, jelikož „z pár her“ se důvěryhodnost dá zaručit těžko.  Důvěryhodnost tedy roste s intenzitou hraní, pokud je u hráče z hlediska fair-play všechno v pořádku. S ikonou pěšáka to nemá nic společného.  Pěšák indikuje Bronzové členství.  Ti, kdož mají jen Hostující členství, nemají zájem o kontrolu fair-play, tudíž u jejich nicku žádná indikace důvěryhodnosti není a nikdy nebude bez ohledu na počet odehraných her.  Tebou zmíněná „statistika“, že kdo má u sebe ikonu pika je zároveň důvěryhodný je mylná a vyplývá nejspíš z faktu, že Bronzových členství, vzhledem k tomu, že je bylo možno získat za včasnou registraci, je zkrátka zatím nejvíc, a protože valná většina hráčů blicá, roste důvěryhodnost rychle.

Možnosti zavedení výběru alespoň základních frází v chatu jako jsou např. „ahoj“ nebo „díky za hru“ atp. pro všechny hráče je v jednání, zda bude schválena není v tuto dobu známo. Hostující hráči prozatím nemají možnost chatovat, chat od Bronzových, Stříbrných či Zlatých hráčů se jim ale zobrazuje, nemají možnost na něj reagovat. Stejně tak „přihlížející“ u partie nemají možnost se přímo v okně u šachovnice zapojit do chatu, bez ohledu na členství, probíhající chat mezi hráči ale vidí.

Při hře hráčů Hostujících vs. Bronzových, Stříbrných, Zlatých se Elo odečítá/přičítá v závislosti na výsledku partie běžným způsobem, vítěz získá, poražený ztrácí bez ohledu na členství, jen u hráčů bez Br.St.Zl. karty nemůže být uznané jako „oficiální online Elo ŠSČR“ . Oficiálně uznáno je jen hráčům s br. st. nebo zl. členstvím. Jinými slovy, jde o pojem. Hráč si na Aréně uhraje Elo, a pokud je členem, může se pyšnit tím, že jeho Elo je Oficiální online Elo ŠSČR. Výpočet Ela je skutečně veden pro Bullet, Blesk a Standart zvlášť.

to magnuscarlsen: pokud si s SKA chceš zahrát, můžeš mu přeci poslat osobní výzvu, nebo osobní chat

04.04.2012 09:21 | Autor neznámý

tisková oprava: "chatovat"

04.04.2012 09:20 | Autor neznámý

Já nemám zájem si kromě reálného členství ještě připlácet za virtuální členství. Ale mohl jsem se tam vyskytovat jako "host" a tím i napomáhat k obsazenosti arény a ke zvýšení zájmu o ní. Ale jestli tam házejí klacky pod nohy např. tím, že jako host nemůžu chazovat, tak to fakt pro mě nemá smysl.

04.04.2012 09:18 | Autor neznámý

Měl bych prosbu stále nemohu najít počet lidí online. První den to bylo v pravém horním rohu a pak jsem to druhý den už neviděl. Nevítě někdo jestli se to dá nějak zjistit?

Prémiové turnaje nevíte jak budou oceněny (prémiové body)  za jednotlivé pořadí v daném turnaji např. teď ve čtvrtek . Jenom tak orientačně.  Prémiové body jsou 30000 za turnaj.

Jinak velká spokojenost.  Zlaté členství má pořád málo lidí což je velká škoda. Playchess mě tak už neláká, jak česká Aréna. Chat moc nepoužívám, možná napsat info osobě, aby mě možnosat se každý podívat odkud je apod. Pokud to tedy uvede. Bullet je řešen výborně s předtahy což v reálu nejde bohužel čas s bonifikací zatím u mě nemá oblibu. A ani mít nebude. Jedna chyba a mohu to vzdát.

Podvádění pokud soupeř  na začátku hraje rychle a pak ve střední hře zahraje super tahy dle complu několi tahů po sobě , kde po každém tahu je velká proluka, ale časově to pak stíhá tak může podvádět pak se musí zjistit jestli tyhle tahy hraje pořád, nebo jen u některé partie navíc nejvíce k tomu může docházet právě při čase s bonifikací, proto je také nehraji. Ne vše správci serveru odhalí je dobře, že už vyřadili pár podvodníků. Od toho je správné hodnocení fair play pomocí hvězdiček.

 

 

 

04.04.2012 09:07 | Autor neznámý

Re: Bond : Hmm tak to je smutné a já si říkal proč je v aréně tolik lidí bez vyplněné třídy :(

Tuhle logiku fakt nechápu, chceme co nejvíc lidí online a proč teda si nemůže u sebe ten co to má zadarmo vyplnit údaje a nechat se ověřit ŠSČR že je to on. No leda teda se bonde přeregistruj a dej si do názvu i třídu, třeba BondJames_KM.

04.04.2012 09:03 | Autor neznámý

Tak logika je celkem zřejmá - kdo si zaplatí, je považován za důvěryhodného, kdo hraje zdarma, je automaticky nedůvěryhodný

04.04.2012 08:54 | Autor neznámý

Alespoň bronzoví členové mají na rozdíl od hostů (ti vyplní pouze mail) vyplněné všechny údaje - proto mají od začátku 3 hvězdičky. Dnes od 9 bude údržba a nepůjde hrát.

03.04.2012 21:06 | Autor neznámý

ska rad bych si proti tobe zahlal,muj nick je sachytynec tak az me tam uvidis tak se ozvi...

03.04.2012 17:28 | Autor neznámý

Mimochodem zjistil sem zajímavou statistiku: všichni co mají u sebe aspoň pěšáka (to je bronzový členství) tak zároveň jsou důveryhodný :) A teď to platí momentálně jak se dívám na 100% .. nebo to znamená něco jiného ten pěšák ?

03.04.2012 15:02 | Autor neznámý

V tabulce sou tam 3 ELA bullet,blitz a standard a aspon co se tyce prvnich dvou pocita se tam vse. Jen u tech co maji vedle sebe figurku se jedna alespon o bronzove clenstvi a ja hral s mrakama jinych i a vse se mi pocitalo, teda na tyhle 3 ELO. Jestli tyhle elo sou i elo co budou na online listine ejake to nevim, nebo zda z toho vyberou nejakou podmnozinu.

03.04.2012 14:28 | Autor neznámý

No to mi taky vrtá hlavou. To moje ELO jako hosta tedy není ofic. online elem? A pokud není tak se nepočítá do ela ani "kovovým" hráčům partie se mnou?

03.04.2012 14:21 | Autor neznámý

Jednu věc moc nechápu k čemu jsou plánované turnaje? Resp. píše se tam se zápočtem na ofic elo, ale to je každá partie i ta kterou si vybewru koho hrát ne ? Nebo bude ještě nějaká další listina ?

03.04.2012 08:15 | Autor neznámý

Jinak v bullet je celkem škoda ze chybí i šachovější tempo s časem za tah (on to teda částečně supluje mnohonásobný předtah (dohromady s tempem 2minuty na partii, které mi přijde o mnoho pomalejší jak 1 minuta, tak na vlastní kategori :) ),  díky němuž se dají dohrávat pozice v nichž se odřízne soupeřův král a pak bezpečně natahá postup pěšce do dámy apod, ale to je částečné jen stačí aby měl soupeř někde něco čím může brát a hrozí že riskne a nesmyslem projde když uvidí tahy napřed naskakující po 0.1s) třeba 1minuta 1s nebo 30s+1s.

02.04.2012 21:22 | Autor neznámý

Ještě jeden dotaz : vím že se mi občas podařilo zrušit partii (zazvonil mi mobil a naštestí sem ještě nezatáhl), šlo by udělat něco jako je na ficsu nabídka pause - pokud oba souhlasí : třeba na 1-2 minuty nebo tak něco ? Případně zrušit pokud oba souhlasí.

02.04.2012 19:17 | Autor neznámý

Ale proboha proč by chatování mělo být něco prémiového? To je přece přirozená součást partie a hledání soupeře. Prémiové by měly být jenom turnaje o ceny.

02.04.2012 19:14 | Autor neznámý

No měl sis dát bonde jasné jmébo a nepracovat v utajení Ale jinak si myslím že nějaké limitované chatování by bylo dobré umožnit. Třeba 10x za den nebo sbírat body nechat i nebronzové a ať si za to koupí třeba chatování, koneckonců motivace má být mít co nejvíce soupeřů v aréně a chatování k tomu pomáhá.

02.04.2012 18:33 | Autor neznámý

No mi teda přijde absurdní, že spolu lidi nemůžou chatovat bez omezení. Takhle ani nemůžu vyzvat SKA, protože ani neví, že jsem to já (anebo nemůžu poradit jiným jak se vzdát, vždycky čekají až jim spadne čas )

02.04.2012 17:59 | Autor neznámý

V základu šlo o to že hláška "Přístup k chatu uživatele METHik byl zablokován" nevím zda teda on dostal vzkaz a znamená to "Uživatel .... nevidí Váš vzkaz" či "... nemůže Vám odpovědět protože nemá chat povolen".

02.04.2012 17:52 | Autor neznámý

Ještě dotaz s chatem: když ten kdo má bronzové členství napíše něco (třeba "sorry telefon"), ten kdo členství nemá to vidí či nikoliv. Osobně by se mi nejvíce líbilo kdyby na každý vzkaz od někoho kdo chat může mohl ten druhý co nemůže napsat jednu odpověď, myslím že by to ocenili všichni a pořád by přitom bronzové členství mělo výhodu začínání komunikace a neomezené komunikace.

02.04.2012 17:39 | Autor neznámý

No když už si léčím nachlazení tak aspoň sem se rozhodl prozkoušet arénu. Jasně píšu to spíše letem světem, radši o nápad víc než míň, protože kdybych to měl hezky formulovat eště, tak to bych nestíhal anebo fakt musel být za to placen a to mi nikdo nenabídl :) PS. no aspoň ty šachy se mi hodí za 1200 bodů :)

02.04.2012 17:26 | Autor neznámý

SKA nás tady zaplavuje pravidelně svými nápady na cokoliv, obvykle bez reálného základu, takové on-line reality show průchodu jeho myšlenek.

Nicméně, u tohoto tématu je to zatím nejpřínosnější co nám  psal, to jako bez ironie. "Pracuje" desítky hodin a chytá mouchy. Takto si firmy platí lidí, kteří ji testují programy. Je úplně jedno, že některé myšlenky jsou zbytečné, mylné, nereálné. Stačí přebrat to, co si programátor neuvědomil, nenapadlo ho, opravit, doplnit a posunout tím systém na vyšší úroveň. To že píše veřejně, pomáhá ostatním, aby nehledali tam, kde (zatím) cesta není nebo co funguje jinak než je jinde běžné (než bude opraveno). Tobi dávám za pravdu a poděkování SKA; Samozřejmě utříděnější ještě lépe, přehlednější. Ale chcete takové podněty utříděné, výborně zpracované, za půl roku nebo odhalební chyby, nedokonalosti, on-line? 

02.04.2012 17:05 | Autor neznámý

to magnuscarlsen: postřehy hráčů jsou velmi důležité. Aréna se musí prozkoušet a samozřejmě je nutné odstranit všechny nedostatky,  každý nápad či postřeh na zlepšení je zapsán a bude se brát v potaz. SKA je na herně velmi aktivní a i jeho postřehy mohou vést k vylepšení systému. Víc takových SKA třeba nám! Je jasné, že ne každý styl sdělení, oznámení problému je perfektní, ale musíš být shovívavý. Ostatně kvalitní konstruktivní kritiky je schopen málokdo.

02.04.2012 16:27 | Autor neznámý

SKA?!!! co to je za blbce ten clovek snad nedela nic jinyho nez kritizuje arenu!!TO SNAD NENI MOZNY CO SE TO VE SVETE SACHU VYSKITUJE ZA BLAZNY!

02.04.2012 15:59 | Autor neznámý

 Čo budem teraz hrať  na Aréne ?  Kráľovský gambit je mŕtvy !

01.04.2012 20:10 | Autor neznámý

jinak dalsi technicka poznamka: ono je hezke ze clovek da vyzvu aby se ukazovala treba jen tem s jednou * (teda nechapu proc nemuzu vyzvat uplne vsechny i bez hvezdicky),

jenze kdyz mne nekdo prijme to ci vyzve tak v ten moment nevim kolik ma * duveryhodnosti a to okenko je responzni takze se ani nejde v ten moment podivat, chtelo by to ukazovat v nabidce vyzvy info o hraci toto !

01.04.2012 20:05 | Autor neznámý

No ja chatovat muzu, ale bronze ja mam. No muzu ti dat sve icq jestli chces :) Heh a Ty jsi ktery  byl ?

01.04.2012 18:57 | Autor neznámý

P.S. SKA, dal jsem ti zabrat co?

01.04.2012 18:56 | Autor neznámý

Kurna to se tam fakt nedá chatovat?!

01.04.2012 18:39 | Autor neznámý

Tk už mi to zase spadlo uprostřed partie, dnes už podruhé, narozdíl od ficsu kde se to uloží a lze dohrát, zde bohužel ko :(

01.04.2012 12:16 | Autor neznámý

Mimochodem co to je v kolonce kde je 1.vt, 2.vt, KM, IM atd "NED" nedostupná kategorie ? :)

01.04.2012 11:47 | Autor neznámý

Jinak navrhuji aby partie mimo turnaj (tam by měla být ona čekací doba) pokud hráč nezhraje ani jeden tah nebyly kontumovány ale zrušeny, rozhodně dokud se neodladí chyby, třeba teď se mi stalo, že se mi objevili 2 nabídky zároveň tak sem jednu odcvakl, možná obě nevím, nějak se to seklo prostě a pak sem se musel odhlásit a koukám partii jednu sem hrál a kontumačně prohrál.

01.04.2012 10:44 | Autor neznámý

Jinak ty sit&go turnaje jsou nějak prázdné. Možná je to tím, že každý používá vyzvy všechny. Možná by se pro ně našlo jiné využití: třeba omezit turnaj ratingem prvního hráče co se do něj přihlásí+50 bodů max. tím by to získalo smysl pro ty kdož si chtějí zahrát s podobně silnými a rádi si počkají na to. Jinbak ještě pak bych u těch turnajů start turnaje odložil o cca 2minuty aby ostatní stihli dohrát bullet co mezitím hrají, resp. o délku partie tempa v němž je turnaj, protože zpravidla než  se naplní turnaj člověk hraje totéž tempo jako přípravu. A tím i získá smysl ona hláška "další partii nezačínejte, jste přihlášen v turnaji a ten již začne" - dokonce bych pak i zakázal hráči hrát novou mimo turnaj.

01.04.2012 10:14 | Autor neznámý

Pokud byste chtěli psát nějaký další článek o Aréně a potřebovali materiál na téma bullet partie, tak mně se povedla jedna velmi hezká netradiční viz Partie-8983, kvůli takovýmhle partiím má minutovky cenu hrát :) Samozřejmě dvouminutovky jsou jistější šachovější, ale to záleží kolik se tahá tahů.

01.04.2012 09:56 | Autor neznámý

Jinak v tom archívu by místo vyzyvatel a vyzvaný anebo k tomu měli být sloupečky černý a bílý ..., resp. hráč, tím by si člověk mohl rychle nalézt své partie. Nebo aspoň bych se přimlouval za řazení bez ohledu na velikost písmen, teď sem hledal kde jsou mé partie aspoň ty poslední dvě a koukám že ono to je podle abecedy dvakrát nejdřív malé a pak velké písmenka :)

01.04.2012 09:45 | Autor neznámý

No uvidíme. Obecně možná je asi nejlepší návrh co už tu padl: založit jednu kategorii "advanced chess" , resp. tři (pro různá tempa) a tam nechat hrát i počítače resp. lidi s podporou pc.

Jinak našel jsem jednu chybku co se týče ukládání partií tím že to není automatické jako na fics-u kde mám zaplé logování a když si pak vzpomenu že se podívám na nějakou partii kde sem udělal chybku resp. minul matový útok, tak si jen otevřu pgn, tak zde musím každou patii nebo aspoň tu která mi přijde zajímavá uložit po skončení ručně,což funguje když hraju jednu partii a pak dávám odvetu je to v pohodě (teda někdy musím odmítnout odvetu), ale když hraju zápas a tuším i turnaj (tam si nejsem jistý páč turnaje skoro sme nehrál, jelikož je tam dlouhá čekací doba) tak mezi partiema to ukládat nelze a pak po turnaji to musím hledat v archivu a ten navíc lze použít jen chvíli než se to tam smaže, páč je tam jen posledních N partií...

01.04.2012 09:39 | Autor neznámý

SKA - Jestli to nebude spis tou nedeli,kdy spousta lidi hraje druzstva. Osazenstvo areny je zatim hlavne z tohoto soudku.

01.04.2012 09:27 | Autor neznámý

Jinak už se zdá nastal efekt čeho sem se bál: jak jste začli honit počítače a vyřazovat je (podle mně je lepší je v aréně nechat a jen je označit), tak teď už několik minut čekám na soupeře pro bullet partii a pořád nic, dřív sem měl soupeře zpravidla do pár vteřin :(

01.04.2012 09:12 | Autor neznámý

Re: Alice "2SKA:pořád máš zajem zjišťovat, zda lze podvádět při online partiích?Zahraj si s hráčem "zítra_vyhrát". ..... V.Novotný doposud jsme vyřadili : ...  a zítra_vyhrát.

Použít počítač jako lovce počítačů může na nesofistikované počítače fungovat dobře (pozná se to podle toho že pořád hrají stejnou variantu dokola a ten co prohrává to nemění). Teoreticky to lze do určité míry použít i na hlídání oné turingovy hranice v níž se musí pohybovat ten kdo používá počítač či nápovědu mnohem silnějšího hráče často: stačí udělat záměrně chybu (někdy to nemusí být ani záměrně) tím že počítač se zastaví při propočtu v nějaké hloubce a v o něco větší hloubce už bude vyvrácení, pokud je vyvracecí hloubka za "turingovou hranicí" (tím označuju mez za kterou běžně hráč se nepohybuje - dá se to použít na oboje hlídání aby inteligence umělá se nevzbouřila i aby lidská nepoužívala neadekvátní podporu)  a soupeř to vyvrátí ... překročil onu hranici. Zjednodušeně řečeno princip "myšlenka čistě na úrovni gm se v partii hráče na úrovni třetí třídy prostě neschová".

Jinak fascinuje mně jak nesofistikované počítače v aréně hrají (nesofistikované nikoliv z hlediska síly ale nelidského stylu), když už si dá někdo práci s tím, že umí připojit počítač tak se divím, že ho nepolidští, vždyť na tom nic není stačí pár úprav ...

31.03.2012 22:14 | Autor neznámý

Jinak já počítače nepráskám, ale když se mnou stejně nehrají už tak je to jedno. Podle mně férový počítač má hrát s každým :)

31.03.2012 22:08 | Autor neznámý

Podle jednotahových přehlédnutí počítač nepoznáš vždy, někteří to imitují, ale podle stylu jo, a taky podle toho že na to co nemá v knihovně zahájení opakuje tahy a pak též že tahy z knihovny zahájení hraje á tempo a pak spomalí. dírami v zahájení sem detekoval mnoho počítačů, ještě jich tam pár je, ale už se mnou někteří nechtějí hrát :( A mně to bavilo hrát s nimi tak dlouho až sem vymyslel jak konečně výhodu  daném čase realizovat, z nejsilnějších počítačů je tam třeba OBRPanda.

31.03.2012 22:05 | Autor neznámý

Budete za jednotahové hrubky typu nastavení věže, či dámy také přidělovat hvězdičky? Vždyť je to ten nejpřesvědčivější důkaz, že hraje člověk a ne počítač!!! 

31.03.2012 21:56 | Autor neznámý

No ten čas je tam teda fest zmatečný. A s tou šachovnicí se nedá manipulovat? A chatovat jako host nemůžu?

31.03.2012 21:25 | Autor neznámý

 Na ceny se musíme podívat, to samozřejmě má fungovat, jsme rádi, že sbíráte body a hrajete.

Někteří to samozřejmě zkoušej, doposud jsme vyřadili:

killer-23, eeeeso,Ruskášpionážní,Takkké a zítra_vyhrát.

Chcete-li se takovým bezpečně vyhnout, hrajte s hráči s hvězdičkami a nikoliv s "neosvědčenými" hosty.  

31.03.2012 20:44 | Autor neznámý

SKA: No, teď jsem hrál 15 min proti nějakému "jardazkrbic" a ta hra skutečně vypadala, jako proti nějakému hodně slabému počítači. Zahájení a střední hra jak takž (nepřesností jsem ho pustil zpět do hry), ale koncovku, tu odehrál příšerně, jak nějaký 8bit.

31.03.2012 19:21 | Autor neznámý

Re Bond: Ják "nečekali" při 1000 lidech když každý odehraje 100 partií to je 100 000 bodů a jelikož se o body dá i sázet mohl je někdo mít ještě dříve. Ps. Bonde teď  koukám že sem už s jednou zlatou hvězdou "na čele" top mezi ohvězdičkovanými :)

31.03.2012 19:05 | Autor neznámý

Jo počítač se pozná podle mnoha věcí, hlavně podle toho že neumí předstírat lidské chyby a že ty chyby dělá opakovaně, též se pozná že známé zahájení hraje dle knihovny ale třeba po 1.e4 f6 sem ho nakonec dostal v krásné útočné partii, totéž i po 1.f3 :)

No teď doufám to nedopadne tak že se mnou nebudou chtít hrát, už teď se mi zdá se mi některé vyhýbali. Ale zase na druhou stranu vždycky můžu jít hrát na fics zase bughouse :)

 

31.03.2012 19:05 | Autor neznámý

@ SKA: Svatá prostato! Oni nečekali, že si někdo bude vybírat cenu tak brzo. Doufali, že to praskne nejdřív tak za půl roku!

31.03.2012 19:03 | Autor neznámý

Jinak jsem v aréně potkal cca nejmíň (pak už sem to přestal počítat) 20 počítačů s různou herní silou, od takových co hrají pomalu, přes ty co nevidí vazby a přehlíží jednotažky až po takové co měli nejvyší z ratingů. Pokud předpokládám, že ochrana proti počítačům funguje, tak to musí být počítače přímo serverové co sou tam aby lidi měli víc soupeřů. Ale přimlouval bych se pak za to je označit jako počítač nějak. Někdo nerad hraje proti počítačům tak aby si mohl vybrat. Já to zase přivítal, protože v bullet šachu se člověk jednak potřebuje "rozmyšovat" a jednak by asi člověk pak dlouho čekal na soupeře a to zase třeba já si radši dám nějakého počítače na chvíli, aspoň mně nutí hrát přesně :)

31.03.2012 18:56 | Autor neznámý

Tak sem získal 1200 bodů a chtěl sem si vybrat cenu a napsalo mi to nějaký error

Object reference not set to an instance of an object. ....

VÍC SE SEM NEVEJDE CTRL+V TO NEBERE :)

31.03.2012 14:49 | Autor neznámý

 Dosáhli jsme 1000 registrovaných členů, to je slibný začátek.

31.03.2012 14:46 | Autor neznámý

Jo tak, jen pro bronzov členy :). No platit se mi zatím nechce. Takže díky za partii, TobyZC. Zkusím to zase až večer, teď to byl jen takový pokus.

31.03.2012 14:24 | Autor neznámý

Pi krátk rochádě mi to dole píše popis "dlouhá rocháda" :).

31.03.2012 14:22 | Autor neznámý

Chat se zdá omezen jen na bronzové členy a výše asi ne ? Pokud tomu tak je je to drsné, protože třeba nelze říci mám telefon apod ...

31.03.2012 14:16 | Autor neznámý

Jinak jsem chtěl počkat, nakonec jsem zkusil a jsem mile překvapen, i když možnosti pro zlepšení určitě jsou.

31.03.2012 14:14 | Autor neznámý

Jak eknu do chatu odpověd? Nemám tam okénko. Hraji s Tobi, take ahoj posílám tudy :).

31.03.2012 09:34 | Autor neznámý

Jinak zvuk já zpravidla nepoužívám, jednak zvuk zdržuje a jednak musím hrát často bez něj a hlavně sem zvyklý sledovat i bez něj šachovnici (ale bohužel tak aby se mé zvyky kryly se zvyky jak hýbu hlavou i v reálu a na fics-u : tedy jak už sem psal ergonomicky člověk kouká většinu času na svou část šachovnice - prostě proto že odtud tahá figurkami - aproto je logické aby čas byl poblíž mé půlky šachovnice - no a tak přitom zrovna i kontroluju když svítí jistou barvou že jsem na tahu).

31.03.2012 09:29 | Autor neznámý

Ještě se mi stává, že občas přehlédnu, že soupeř už zahrál, né že by ta žlutá byla zase tak moc přehlédnutelná kterou mám zvýrazněný soupeřův tah, ale na fics-u kde vidím čas dole či dole pod šachovnicí si mohu nastavit nejen barvu pole soupeřova tahu ale i barvu toho času pokud jsem na tahu já a pokud soupeř (zpravidla inverzní navzájem) a tím pádem je tu dvojitá změna a člověk soupeřův tah nepřehlédne. V aréně zatím proti hře za skutečnou šachovnicí (tam člověk reaguje na pohyb soupeřovy ruky - já vím že zde je i animace, jenže ta online bude na můj čas předpokládám) prostě nějak místy ztrácím desně přehled nad hrou. Ono to sou detaily, ale znáte to - právě v těch je v rychlém šachu ten rozdíl podstatný. Tak vyladit tyhle detailiky a bude člověk v arene stejne rychly jako za skutecnou sachovnici ci na fics-u.

30.03.2012 23:39 | Autor neznámý

Díky za slova chvály i náměty na zlepšení.

Mohu potvrdit, že v aréně jsou podvodníci, však se s nimi vypořádáme.

30.03.2012 17:22 | Autor neznámý

doufám že se podaří umožnit zobrazování hodin dole, hrát naslepo bez toho abych vedel kolik zbývá času (koukat nahoru stojí čas) je fakt děsná sranda napínavá, ale seriózní jako na ficsu či za skutečnou šachovnicí to není :)

30.03.2012 17:16 | Autor neznámý

Jinak pokud se mnou hrajete a obcas prstanu tahat na chvilku, tak to mne zrovna chytnul zachvat kasle, neni to tak caste ale stane se a zase nejaky cas je v tahu nekdy i dost.

30.03.2012 17:15 | Autor neznámý

Že vám to píše, že jste vyhrála. Tak buď to pozná nebo jste si to přeložila. Takhle by to hlavně chlap nikdy neintepretoval.

30.03.2012 16:29 | Autor neznámý

Jaká slečna, z čeho to proboha vyplynulo :)

30.03.2012 15:51 | Autor neznámý

 SKA ( nss ) == SKAcz_ ( Aréna ) ?

30.03.2012 15:15 | Autor neznámý

SKA je slečna?

Možná jsem nedůvtipný nebo nečtu celé dlouhé příspěvky.

Musím tedy opravit v připravované písničce (kde jednu sloku věnuji diskutujícím na nss), abych neurazil.

30.03.2012 14:51 | Autor neznámý

Ještě jeden návrh na vylepšení pořád mi server bliká chat aktivní páč server chatuje "vyhrála jste 1 prémiový bod ...." a přitom historii bodů vidím ve speciální záložce. Nechci vypínat chat úplně ale tahle duplicita mi přijde zbytečná a navíc vždy tam kliknu zda není nějaká důležitá hláška ... :)

30.03.2012 14:35 | Autor neznámý

No abys neměla, já často nestíhám ani udělat 60tahů a vyhrát s figurou navíc, těžko říct nakolik je to tím velkým oknem a pomalým taháním tedy a nakolik že nejednou když sem nerozehraný hraju to jak pakůň :) Ale třeba na sebe narazíme až budu víc rozehraný a nějakou uhraju :) PS. co je jasné ? Já hraju jen bullet a tam teda bych řekl že je to děsně o tom být rozehraný i rozmyšovaný a kromě toho na radění počítačem tam čas není.

Re Bond: to poznáš jednoduše když dáš "odhlásit se" pak to zjistíš :)

30.03.2012 14:30 | Autor neznámý

 SKA - nemluvila jsem o zahájení. Partie jsem s enginem ještě netestovala, ale vzhledem k tomu, jak zafungovala poslední partie, tak je to prakticky "jasné".

jinak - treba s SKA mam 5-0 :-)

 

30.03.2012 14:19 | Autor neznámý

No "reálná realita je reálná" - to je odvážné tvrzení, dokaž to!

30.03.2012 14:09 | Autor neznámý

Re Alice dodatek: jinak zkouším hrát proti všem v aréně a bavím se přitom dobře a trénuju hru rychlostí letící kulky (zatím teda omezen velikostí okna a časem někde nahoře apod), občas už mám ruku unavenou občas slepota děsná občas do toho zazvoní mobil a často to hraju tak nějak nešachově (to je tím mým bughouse tréningem a/nebo se mi nechce se přepínat) a někdy se mi zase podaří extra pěkná partie co by obstála možná i v měřítkách o hodně pomalejšího tempa. Každopádně ty mnohotahy napřed jsou pěkná vymoženost a všem vřele doporučuju vyzkoušet. Mimochodem jak poznáš zda ty zahájení co někdo hraje neopisuje z obrazovky druhého pc anebo je zná nazpaměť ? Podle mně podvádí každý kdo nemá sklerózu, páč zda čte z papíru, druhého pc či to zná zpaměti nebo mu to diktuje někdo se prostě nedá rozlišit, ale jak říkám mně je to jedno, pro mně virtuální realita je nástroj s jistými vlastnostmi a když se dobře nastaví a používá je přínosem, ale reálná realita je reálná :)

30.03.2012 13:55 | Autor neznámý

RE Alice: já vím že podvádět lze, to jsi teoreticky nevyvrátila, ale nikdy sem neřekl že já budu ten co to bude na sobě testovat :) PS. taky poznám když hraju proti počítači, ale mně počítače nikdy nevadili, považuju je za šachové ufony co sou v něčem lepší a něčem horší :)

30.03.2012 13:51 | Autor neznámý

Já teda hraju převážně bullet chess, tedy šachy rychlostí letící střely zkouším :) ale zkoušel sem i turnaj, jenže tam je problém, že když se přihlásím sebere mi to 5 bodů a když se odhlásím nevrátí mi je to a někdy soupeři prostě přijdou až za hodinu a pořád mně to pak hrozí že budu hrát 2 partie naráz, což už sem i jednou hrál, naštěstí soupeř v jedné netahal. U těch turnajů ještě ně napadlo by bylo dobré vidět v infu vstupného cenu a cenový fond jaký je a pokud lidi mají čekat až nějaký bude asi by se hodilo přidat nějaký bonus body kdoví. Jinak šachovnice mně ta hnědá dřevěná přijde hezká a to sem dost vybíravý, ale chápu že někomu by se mohlo líbit mít tam možnost nastavit si barvu třeba. No budu se těšit na hodiny dole a na možnost nastavit si velikost okna a umístění a minimalizaci seznamu hráčů. Jinak bylo by dobré též možná i ukazovat lag (čas ztracený při hře přes internet) alepsoň volitelně. Resp. dát do helpu jak funguje to s lagem aspoň.

PS. už se mi podařila jedna superhezká bullet partie (originální zahájení a nakonec útok matový s obětí).

30.03.2012 13:48 | Autor neznámý

 2SKA:

pořád máš zajem zjišťovat, zda lze podvádět při online partiích?

Zahraj si s hráčem "zítra_vyhrát" 

Nebudeš určitě zklamán.

30.03.2012 13:36 | Autor neznámý