ŠACHOVÝ TURNAJ OPEN TEPLICE 2007 ZA POLOVINOU

20.06.2007 08:00 | Turnaje

Teplický šachový turnaj je již za svoji polovinou. Před zahájením pátého kola hlavní rozhodčí turnaje ing. Pletánek popřál nejstaršímu účastníku turnaje Bedřichu Seligerovi z Tj Bonex Teplice k jeho 87. narozeninám. Absolvovat ta...

Teplický šachový turnaj je již za svoji polovinou. Před zahájením pátého kola hlavní rozhodčí turnaje ing. Pletánek popřál nejstaršímu účastníku turnaje Bedřichu Seligerovi z Tj Bonex Teplice k jeho 87. narozeninám. Absolvovat tak náročný týdenní turnaj v tomto věku je opravdu obdivuhodné. Bedřich Seliger si vede v turnaji zatím velice dobře a je nebezpečným soupeřem i pro mnohem mladší hráče.

(Naděje českého šachu, mimořádně nadaný Vojtěch Plát a mistr Čech do 12 Jan Rubeš)

Páté kolo přineslo mnoho napínavých partií.Všechny partie vedoucích hráčů GM Jedynak(POL)-FM Tazbir (POL); IM Luch (POL)-IM Dziuba(POL); Bujak (CZE)-GM Manik (SVK) skončily remízou zrovna jako partie Vokáč-Karlík; Talla-Plát a Doležal-Hadraba. Nejdelší partií 5. kola byl souboj Vladimíra Tally (ELO 2432) s třináctiletým mimořádně nadaným Vojtěchem Plátem (ELO 2284). Soupeři podepsali smír teprve po více než pěti hodinách hry! IM Trapl z TJ Bonex Teplice zvítězil nad Jiřím Horákem a mezinárodní mistryně Čedíková nad Natsidisem (GER). Petr Šťastný musel sklonit svého krále před IM Ivanem Hausnerem. Do konce turnaje zbývají čtyři kola a o vítězi zdaleka není rozhodnuto.

Před pátým kolem byla dopoledne pro šachisty na programu prohlídka historické části Teplic. „Teplice jsou krásné. Je tu mnoho krásných budov. Má to úroveň“ řekl po prohlídce mistr FIDE Vladimír Karlík. a dodal, že by příští rok přijel na turnaj do Teplic zase.