Prague International Chess Festival

Němcová veze z MS stříbro!

29.11.2007 08:00 | Ostatní

Včera bylo v tureckém Kemeru slavnostně zakončeno MS mládeže do 18 let. Nebývale početná česká výprava čítající 18 účastníků se v něm neztratila, v závěrečném 11. kole nasbírala 10,5 bodu a krom již očekávané medaile ...

Včera bylo v tureckém Kemeru slavnostně zakončeno MS mládeže do 18 let. Nebývale početná česká výprava čítající 18 účastníků se v něm neztratila, v závěrečném 11. kole nasbírala 10,5 bodu a krom již očekávané medaile WIM Kateřiny Němcové přidala i pár dalších úspěchů.

Největší pozornost jsme ovšem včera věnovali skupině dívek do 18 let, a to i přes to, že na rozdíl od SP neměli Turci pro internetové diváky připravenu webkamerku, ale pouze on-line přenos partií:-). V centru zájmu boje o zlato byly 2 partie – Hemrakulové s naší Katko
u Němcovou a pokořitelky naší hvězdy, Valentiny Guniny s Indkou Gomesovou. A zatímco v partii naší hráčky bylo čím dál jasnější, že černými více než remízu nevybojuje, Guninová bílými mocně tlačila a nakonec také zapsala celý bod a získala tak zlato. Stříbro Kateřiny Němcové se ovšem také nádherně leskne! Katko, děkujem!

K boji o přední místa se probojovaly i sestry Karolína a Tereza Olšarovy. Tentokrát ovšem porušily tradici předchozích 4 kol, kdy měly úplně stejně skvělé výsledky, když Tereza dokázala černými s mnohem silnější soupeřkou dosáhnout rovné koncovky, ale pak chybovala a musela vzdát, zatímco mladší Karolína zaznamenala mezi čtrnáctkami 8. bod a skvělé 5. místo.

Hodně se také čekalo od Vojtěcha Pláta, který byl v H14 nasazený jako číslo 11. Vojta měl výbornou první část turnaje, ale prohry v 8. a 10. kole mu v konečném sčítání povolovaly pouze 7 bodů a 20. pozici. Skvělým finišem 3/3 ho ze zadních pozic nakonec předstihl Jaroslav Bureš, jehož 7,5 vyneslo ale díky horšímu pomocnému hodnocení pouze o 2 příčky lepší konečnou pozici. V H16 byl naší největší nadějí 10. nasazený Jan Krejčí. Dokázal nakonec vybojovat 7 bodů a 20. místo. Na paty mu nakonec šlapal i kolega Lukáš Kuchynka, který se na něj závěrečnými 3 výhrami dotáhl a skončil 27. Skvělým startem na sebe upozornil i další frýdecký talent – Marek Matyáš. Ovšem 2 prohry v závěrečných kolech ho odsunuly se 6,5 body až na 27. místo. Za zmínku stojí i výkon Jiřího Kočiščáka, který se statečně držel proti silné konkurenci a se 6 body nakonec předčil o 13 míst své nasazení.

Přílet naší výpravy z Istanbulu na terminál č.1 letiště v Ruzyni je naplánován na pátek ve 13 hodin.

Přečíst si můžete i oficiální zprávu Svazu s výsledkovou tabulkou našich a hodnocením zemí (vyhrála zase ruská škola).

Oficiální stránky s poutavými šoty.

0x 790x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat
Připravuje se