Nejlépší je Alexander, druhý je Evžen!

10.01.2009 07:52 | Budoucnost šachu

Vážení přátelé tahu, jelikož dobře vím, jak vysoké přízni se u Vás těší královská hra, dovolím si Vás upozornit na jednu ne nepodstatnou záležitost. Aby se šachy vůbec udržely při životě je nutné především vychováv...

Pojmenujte šachového mistra

Každého jistě ihned napadne, že ještě než se začne z dítěte vytvářet šachista, musí být zplozeno. Ano, Vy, kteří jste ochotni a schopni - ploďte. To jsem však neměl na mysli. Mezi plozením jedince a jeho výchovou v budoucí šachovou hvězdu je ještě jeden důležitý akt. Jaký? No, je přece třeba budoucího šachového mistra pojmenovat. Ale jakým jménem? No přece takovým, které zaručí budoucí šachové úspěchy, to je jasné. Ale, které jméno to je? A tady už končí představivost většiny obyčejných smrtelníků.

Neklesejte na mysli, všem Vám poradím. Nejlepší šachové jméno je to které se nejčastěji vyskytuje mezi šachovou elitou. Nechci po Vás, aby jste počítali, které jméno to je. Dal jsem si tu práci a udělal jsem to za Vás. Vzal jsem žebříček ELO FIDE Top 100 k 1.1.2009 a spočítal, která křestní jména se v něm vyskytují nejčastěji. Zde jsou výsledky:

1. Alexander (Aleksander) 11x
2. Evgeny (Evgenij,Evgeniy) 6x
3. Boris 4x
4. Sergei (Sergey) 4x
5. Aleksej (Alexei, Alexey)3x, Michael (Mikhail)3x, Peter 3x, Vladimir 3x

Český ekvivalent

Ostatní jména jsou zastoupena méně než třikrát. A máme v tom jasno. Samozřejmě, žijeme v Česku, a jména jako Boris, Sergej a Alexej jsou z mnoha důvodů těžko přijatelná. Naštěstí jsou v seznamu i jména lahodící i českému uchu. Celkem jich je pět (uvedu jejich české ekvivalenty v pořadí podle četnosti ):

1. Alexander
2. Evžen
3. Michal, Petr a Vladimír

Doporučuji všem šachistům, aby pojmenovávali své potomky výhradně některým z těchto jmen. Ovšem nemusí to být samý Alexander, jméno v druhém pořadí také zaručuje slušné výsledky.

P.S.

Informujte o tomto článku do jedné hodiny nejméně 10 lidem, kteří hrají šachy a jsou schopni zplodit potomka. Pokud tak učiníte Caissa Vám bude kromobyčejně nakloněna a 31.ledna 2009 otevřete šampaňské na počest svého vítězství v renomovaném šachovém turnaji. Pokud tak neučiníte 10 let nevyhrajete ani jednu partii!!!

Vážení přátelé tahu, jelikož dobře vím, jak vysoké přízni se u Vás těší královská hra, dovolím si Vás upozornit na jednu ne nepodstatnou záležitost. Aby se šachy vůbec udržely při životě je nutné především vychovávat mládež. To neumí každý, ale my mezi námi takového člověka máme, možná i víc. Jak však můžeme k všeobecnému prospěchu přispět my ostatní, kteří nejsme nadáni současně šachovým uměním a pedagogickými schopnostmi?
2x 1496x Evžen Klimek
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
10.01.2009 09:59 | Autor neznámý

Alekseje můžeme nahradit českým Alešem a klidně i toho Alexandra :-D Hned máme další ideální jméno :-D

10.01.2009 08:33 | Autor neznámý

:-D