Noc a den v Norsku 3.kolo Norway Chess 2020

08.10.2020 11:40 | Zahraniční zprávy

Nedávno jsem ukazoval na YouTube Robert a Petr šachy co všechno se dá prohrát. Konkrétně partii Carlsen - Nakamura. Ale co předvedl JK Duda všechno překračuje.


 Hned z výkopu bylo jasné, že bílými hrající JK chce konečně něco urvat a udělat klidnou remízu s Levonem Aronianem. Dostal pozici, kterou by udržel leckterý hráč s titulem FM. Ale osud JK Dudovi nadělil 0-0-0. Ano velkou rošádu. A může být ještě hůře. Neuvěřitelná ukázka co všechno se dá prohrát v rukou super velmistra.

Magnus Carlsen konečně urval tříbodový bod. Obětí se stal krajan Aryan Tari. Aryan do určitého momentu hrál dobře. Ale pak se to zhroutilo a jen se ukazuje nakolik je těžké hrát s takovými hráči. Aryan také zarošoval na dlouho. 

Pro fanoušky Aryana a JK mám dobrou zprávu. Určitě jeden z nich, možná oba opustí prázdnotu nuly, protože hrají další kolo spolu.Zajímavý boj byl mezi AliFirem a Fabim Caruanou. Byla z toho napínavá poziční bitva, kde se mi zdálo, že má černý (Fabi) mírně navrch. Ale spokojil se s opakováním tahů a remízou.
Armageddon byl ale neuvěřitelná podívaná. Bílými hrající AliFiro musel vyhrát. A vyhrál. Čaroval s figurkami neskutečně. Ačkoliv se Fabi tuze bránil, byl poražen. Na partii se určitě podívejte.


První den vyhrály černé figurky 2,5:0,5. Druhý den zavěsily bílé figurky 2,5:0,5. Třetí den opět černé figurky vyhrály 2,5:0,5. Střídá se nám (šachová) noc a den? Mimochodem nepamatuji si tak krvavý super turnaj.

Robert Cvek

Pořadí po třetím kole:
1-2. Aronian, Caruana 7
3.
Carlsen 6
4.
, Firouzja 5.5
5-6.  Duda, Tari 0


 - Fotografie jsou použité z oficiálních stránek turnaje: https://norwaychess.no/

- Video je nahráno pro Youtube kanál Robert a Petr šachy


-
. kolo -
0x 1312x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat