Mistrem světa bleskovek Magnus Carlsen

31.12.2023 06:00 | Zahraniční zprávy

Magnus Carlsen to dokázal! Po titulu v rapidu šachu, přidal nyní titul světového šampióna v bleskovém šachu.

Tento "double" jen potvrzuje, že Magnus Carlsen je nejlepším hráčem světa. Nicméně musel vyhrát šest partií v řadě (!) aby dohnal ztrátu a stal se vedoucím hráčem číslo jedna.

2017GMSarana, AlexeySRB270713

Magnus neměl dobrý střed turnaje, když 10. 11. a 12. kolo (jen) remizoval a 13. kolo dokonce prohrál, s výborně hrajícím MVL. Nicméně pak Magnus zařadil vskutku vyšší rychlostní stupeň. Podívejte se zde:

0,31103,10

Vyhrál šest partií v řadě (!) a k titulu mu stačilo zremizovat poslední dvě partie.

První a poslední prohra MC byla skvělou partií MVL, můžete se podívat zde:
Pak se ale MC rozjel a krásně vyhrál s GM Saranou, z kraje videa je závěr partie s MLV:

Zde Magnus vyhrál důležitou partii s Arjunem Erigaisim:

A zde je poslední rozhodující partie:
A zde si můžete vychutnat radost dvojnásobného šampióna:
Velmi dobře hrál druhý Daniil Dubov, který byl v 11. kole kontumován (jediná prohra Daniila!) za "legrační" remízu s Nepem (podle mě to bylo velmi špatné rozhodnutí) a pokud by tato kontumace nebyla, měl by Dubov stejný počet bodů jako Carlsen. Zde se můžete podívat na souboj prvního a druhého:

Štěpánovi Žilkovi se moc nedařilo a nakonec skončil až na 188. místě. Výsledky Štěpána jsou zde: