Mistrem ČR v rapid šachu Amatérů 2024 je Jakub Vojta

09.05.2024 06:13 | Turnaje

Jakub Vojta ovládnul mistrovství ČR v rapid šachu do 2300 a stal se mistrem ČR! Na druhém místě skončil Ryszard Kasperek a na třetím Stanislav Stárek. Obhájce loňských titulů Vlasta Babula ml. skončil na devátém místě. V turnaji hrálo 209 hráčů a hráček.

Mistrovství ČR v rapid šachu Amatérů do ela 2300 vyhrává Jakub Vojta!

Parádní výkon, parádní šachy a výsledek, který si zasloužil potlesk. Potlesk v sále gradoval, když Jakub po vzoru fotbalistů slavil a bavil tím nás všechny v sále.

Na třetím místě skočil ředitel turnaje Standa Stárek, který se registroval do rapidu spíš tak náhodou a osudově neudělal chybu! Nejenom hrou, ale tím jak rozdával radost a pohodu druhým si potlesk v sále opravdu zasloužil.

Jak jsem psal, v turnaji hrálo 209 hráčů a uhrát první desítku byl moc dobrý výsledek.

Jdeme na kategorie a posílám gratulaci...

Nejlepší hráči do 16. let

Senioři

Junioři

Juniorky

MČR matérů hlavní turnaj - druhý den ( 3.kolo )

Druhý den  MČR Amatérů 2024 nabídl překrásné partie a už i papírově velká překvapení. Turnajová nasazená jednička padla právě v této partii. Při sledování této partie jsem si říkal, že šachy jsou překrásnou hrou, škoda že jim vůbec nerozumím, ale o to víc je mám rád.

Ach ty časovky! Vlastně proč vzdychat? Tempo v turnaji máme 60+30 a to je neustálá časovka. Přesto, nebo právě proto věřím, že toto šachové tempo je tempem šachové budoucnosti. No, radši zanechám věštění a ukážu partii, která taky hodně zamotává turnajem. I turnajová dvojka, našla svého přemožitele ve třetím kole.

Po třech kolech se turnaj sportovně zamotává a dnes nás čekají další dvě kola.

- do článku přidám během dne další foto, musím jít nakoupit občerstvení pro hráče a odemknout sál.