Korobov potvrdil nasazení

17.01.2014 06:30 | Memoriál Vladimíra Dvorkoviče 2014

Anton Korobov potvrdil roli prvního nasazeného a zvítězil se ziskem 8,5 bodu z 11 partií. Druhý skončil Dmitry Bocharov, třetí Pavel Smirnov.

Dvoudenního rapid turnaje v rámci Memoriálu Vladimíra Dvorkoviče se zúčastnilo 128 hráčů. Hráli švýcarským systémem na 11 kol, tempem 15 minut + 10 s/tah. Většinu startovního pole tvořili domácí Rusové, vítězem se ovšem stal ukrajinský velmistr Anton Korobov. Ten
potvrzoval roli prvního nasazeného až do 9. kola, kde prohrál se Smirnovem a následně remizoval obě závěrečné partie. Ziskem pouhého bodu ze tří posledních partií nabídl první místo pronásledovatelům. Jeho největší konkurent, Dmitry Bocharov, ale v rozhodujícím posledním kole prohrál. V útoku na celkové první místo nebyl úspěšný ani Pavel Smirnov, který v závěrečném kole pouze remizoval. Korobov, Bocharov i Smirnov turnaj zakončili s 8,5 body. Pomocné hodnocení rozhodlo o prvenství Korobova.

Hrací sál (Zdroj: Oficiální stránky turnaje)

Nasazená dvojka, Alexander Morozevich, skončil pátý. Třetí nasazený Sanan Sjugirov se musel smířit až s 30. místem. Největším překvapením turnaje se stalo 10. místo Alexeye Sarana.
V turnaji neprohrál jedinou partii, ačkoli většina soupeřů byla o několik set ratingových bodů silnější.

Vítězný GM Anton Korobov (Zdroj: Oficiální stránky turnaje)