Kapitán zlatého celku Radek Bujnoch rekapituluje

16.07.2018 08:40

V neděli 15. července se odehrála poslední dvě kola turnaje čtyřčlenných družstev Český lev Kolešovice Open.

Tým 2222 ŠK Polabiny A zvládl v závěrečných dvou kolech těžký los a vybojoval první místo v celém turnaji, zároveň se jeho hráči mohli radovat i z titulu mistrů České republiky čtyřčlenných družstev. Hodnocení se ujal kapitán zlatého celku Radek Bujnoch.

Jaké jsou vaše pocity po vítězství na turnaji čtyřčlenných družstev Český lev Kolešovice Open? Jsme hrozně moc rádi, že to vyšlo. Měli jsme každý den velice kvalitní přípravu, na závěr jsme si přichystali žolíka Jana Votavu. Bylo důležité, že jsme vyhráli s prvním i druhým nasazeným týmem, na závěr jsme měli poměrně složitý los. V týmu panovala přátelská atmosféra, což nám také pomohlo.

Měli jste fantasický závěr, 6. kolo proti Moravské Slavii Brno A rozhodl hezkou partií Michal Novotný… Michalovi se dařilo celý turnaj, porazil velmistra Pavla Blatného, takže ten hrál hodně dobře. Dobrý výkon předvedl také Jan Vrána na první šachovnici. To byli dva hlavní strůjci našeho velkého úspěchu.


V 7. kole byl důležitý hlavně výkon vašeho žolíka Jana Votavy…
V závěrečném kole nás čekal druhý nasazený Yamal 1. V tomto zápase jsme bojovali o prvenství, sáhli jsme tak po velmistru Janu Votavovi, kterého jsme měli připraveného jako žolíka, což se nám vyplatilo. Všechny ostatní partie s ruským celkem skončily remízou, pouze Jan Votava dokázal porazit velmistra Pavla Potapova, čímž rozhodl o zisku zlata.

Jak byste zhodnotil celý turnaj?
Vyzdvihl bych výkon Jana Vrány, jenž po úvodních šest kol skvěle podržel první šachovnici. Michal Novotný byl se ziskem 5,5 bodu ze 7 možných nejlepším hráčem týmu, on má tedy také velkou zásluhu. Turnaj čtyřčlenných družstev ale není pouze o jednotlivcích, náš tým fungoval skvěle a vzájemně jsme se podporovali.

Ceníte si úspěchu o to více, že jste nevyhráli pouze Mistrovství České republiky, ale i celý turnaj? Určitě ano, úspěchu si velice vážíme a naše radost je o to větší, že se nám povedlo být nejlepší i v zahraniční konkurenci. Jsme velice rádi, že jsme oba dva poháry, jak za titul mistrů České republiky, tak za výhru v celém turnaji, udrželi na domácí půdě v Pardubicích.

Nyní tedy budou následovat oslavy? Čekají nás velké oslavy, hráči už ohlásili manželkám, že dnes nedorazí domů, a jdeme slavit. (směje se).


Průběžné výsledky šachových turnajů a další informace naleznete na festivalových stránkách http://www.czechopen.net/.


Adam Joska
tiskový mluvčí Czech Open 2018

0x
Fotogalerie
Komentáře (0)

Nezobrazuje se Vám pole pro psaní komentářů? Klikněte zde

Aktualizovat