Jiráskův memoriál žije!

25.03.2017 16:17 | Uživatelské zprávy

Od roku 1989 pravidelně v srpnu pořádáme v Rakovníku turnaj, na který jsou všichni rakovničtí hrdí, který mimo jiné nastartoval do šachového světa několik nadějných šachistů (Petr Neuman, Jan Vykouk, Václav Kotyk, Radek Wasserbauer, Adam Čáp, Jakub Haman,

 

Od roku 1989 pravidelně v srpnu pořádáme v Rakovníku turnaj, na který jsou všichni rakovničtí hrdí, který mimo jiné nastartoval do šachového světa několik nadějných šachistů (Petr Neuman, Jan Vykouk, Václav Kotyk, Radek Wasserbauer, Adam Čáp, Jakub Haman, Marek Pokrupa, Štěpán Tichý,..). Ačkoli v posledních ročnících trochu trpíme méně početnou účastí, neznamená to, že bychom se vzdávali či zahazovali flinty do žita. Na letošní rok se opět podařilo zajistit reprezentativní hrací místnost – sál Osvětového domu, nebude chybět ani pověstný turnajový bufet. Vedlejšími doprovodnými akcemi budou jako vždy nohejbal, minigolf a mariáš. V historickém městě českého středozápadu si můžete prohlédnout mnoho kulturních památek, navštívit blízký hrad Křivoklát nebo ochutnat výtečné rakovnické pivo Bakalář. A když budete hodní, vyvezeme vás na krátkou cykloturistickou trasu do lesů v okolí. Chystáme demonstrativní, komentovanou partii předních šachistů ČR uprostřed Husova náměstí, hranou „zahradními“ figurami. Propozice turnaje jsou zveřejněny na našich stránkách (www.sachyrakovnik.cz). Rádi vás uvidíme, těšíme se. Udělejte si ve svém sportovním kalendáři volno, přijeďte si do Rakovníka zahrát šachy a pobavit se, v termínu od 5. do 12. srpna 2017.  Svojí účastí přispějete ke zdárnému průběhu už 29. ročníku Jiráskova memoriálu.

Váš přípravný výbor: Jiří Spilka, Jaroslav Satranský, Karel Košnar, Jaromír Verner, Pavel Lev, Miroslav Beneš, Václav Pokorný.

3x 3096x POFO
Fotogalerie
Komentáře (3) Aktualizovat
27.03.2017 14:36 | lykan

pawel: Jedna z výjimek potvrzujících pravidlo. 

27.03.2017 12:11 | pawel

lykan

Open Pobeskydí již klepe na dveře. chessfm.cz enlightened

27.03.2017 11:22 | lykan

Začátek turnaje není 8.8., jak se uvádí v článku, ale podle propozic už 5.8. Takže to není 9 kol za 5 dní, ale klasický nekonečný open s pauzou půl dne na čumění do stropu mezi jednotlivými koly, jako velká většina openů v tomto státu. Škoda, skoro nikdo z organizátorů nechce obsadit díry na trhu. Spousta klubových hráčů kvůli dlouhým turnajům už nad soutěžemi jednotlivců zlomila hůl a už jen chodí matlat družstva. I to je jeden z důvodů, proč nám v tomto státě ujíždí vlak.