Historicky první Šachový trolejbus vyjede ve Zlíně

20.09.2020 02:39

Šachový vlak, Šachová šalina, šachy na lodi, to vše jste již mohli zažít! Ale zahrát si šachy v trolejbusu? To můžete jen ve Zlíně!

V sobotu 26. září vyjede ve Zlíně na svou historicky první jízdu v České republice Šachový trolejbus.


Šachový vlak, Šachová šalina, šachy na lodi, to vše jste již mohli zažít! Ale zahrát si šachy v trolejbusu? To můžete jen ve Zlíně!

V sobotu 26. září vyjede ve Zlíně na svou historicky první jízdu v České republice Šachový trolejbus. Zájemci o tento jedinečný zážitek mohou nasednout na tuto šachovou linku přesně hodinu po sobotním poledni na zastávce Sportovní hala, odkud bude poté historický trolejbus s přívěsem směřovat na zastávku Padělky IX, kde budou moci přistoupit další vyznavači královské hry. Odtud pojede historický trolejbus nazpět do zastávky Sportovní hala, tak aby 13:30 mohl zahájit druhé kolečko. Stejná perioda, trasa i zastávky se budou opakovat každou půl hodinu až do 16:30, kdy trolejbus ze zastávky Sportovní hala vyrazí na poslední okruh prvního ročníku Šachového trolejbusu.

Akce je určená pro mládež, studenty, ale také dospělé vyznavače královské hry bez ohledu na výkonnosti.

Během celé jízdy si budou moci cestující zahrát šachovou partii na pěti magnetických šachovnicích umístěných v historickém trolejbusu či jeho přívěsu. Dále také po celou dobu mohou návštěvníci soutěžit o zajímavé ceny a ptát se na různé zajímavosti ohledně šachové tématiky komentátorů, kteří budou každou jízdou provádět.

Chcete tedy zažít tento jedinečný šachový svátek ve Zlíně na vlastní kůži? Chcete být u toho, jak ze zastávky Sportovní hala vyrazí poprvé v historii šachová trolejbusová linka? Neváhejte a přijďte za námi v sobotu 26. 9. od 13:00 na zastávku Sportovní hala! Těšíme se na vás.

Jako malou ochutnávku se můžete mrknout, jak vypadala taková první historická jízda Šachové šaliny v Brně.

1.ročník ŠACHOVÁ ŠALINA 2019

2.ročník ŠACHOVÁ ŠALINA 2020

No nebylo to skvělé? My jsme si to užili náramně.

V případě dotazů se prosím obracejte na emailovou adresu p. Bednaříka: bednarik@chess.cz
0x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0)

Nezobrazuje se Vám pole pro psaní komentářů? Klikněte zde

Aktualizovat