Finále jde do prodloužení

27.09.2017 05:11 | World cup 2017

Také druhá polovina finálového zápasu Světového poháru nepřinesla rezultativní výsledky. Souboj Levona Aroniana (foto web soutěže) s Ding Lirenem tedy také rozhodne ruleta partií zrychleným tempem.

Jak přes kopírák probíhala druhá část finále. Ve 3. partii Aronian opět bílými figurami nezískal žádnou výhodu a bez velkého vzrušení partii zremizoval. Měl jsem pocit, že to v další partii Ding Liren spustí od podlahy, ale jeho příprava zahájení bílými figurami na Aroniana zatím nedělá žádný dojem. Aronian zopakoval vyzkoušenou variantu, bílý zkusil novinku, ale bez zvláštní strategické hloubky. Důsledkem toho byla rychlá ztráta pěšce, a Aronian měl opět v rukách velkou šanci na celkové vítězství. Jenže Číňan je v obraně zjevně vynalézavější než v teoretické přípravě, nalezl přechod do ještě hratelné koncovky a tu dokázal celkem přesvědčivě zremizovat. Aronian měl dost málo možností svou hru vylepšit, rozhodně se tentokrát hledala cesta k jeho výhře mnohem hůře než ve 2. partii.

-
. kolo -
Dosavadní průběh zápasu sice potvrzuje Aroniana v roli favorita, nevyužil ale dvakrát velmi slibné šance a musel se uspokojit samými remízami. Prodloužení ve zrychleném tempu už bude více hrou nervů, a promarněné šance by mohly Aroniana strašit. A neměli bychom zapomenout, že v blickách má Ding Liren rating 2875, Aronian "jen" 2863. Bude se tedy určitě na co dívat.
0x 2909x Marek Vokáč
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat