Fantom padl a děděk byl šestý

03.04.2021 22:01 | Zprávy

Velikonoční Meteleskum Bleskum hrálo 229 hráčů! Vyhrál tajemný GM, ale konečně jej někdo porazil a na tuto partii koukneme. Stejně tak i na partii šachového důchodce, který skončil šestý. Už teď vás zvu na příští týden a další kolo Meteleskum Bleskum!

 229 hráčů hrálo Velikonoční Meteleskum Bleskum! S respektem ke každému hráči, který si přišel zahrát - děkuji! Netváříme se, že hrajeme turnaj o velké ceny a netváříme se, že pořádáme nejlepší turnaj. Ale ..., nebojím se říct, že nikdo v tomto turnaji nemá nic jistého a právě to kouzlo, že na každého z nás čeká pěkná výhra a pěkná prohra může dělat z tohoto turnaje pěknou akci pro šachisty. 

Tento turnaj hraje několik GM a IM a skončit do dvacátehé místa je pěkný úspěch. Obsadit první desítku je skvělý výsledek a být v první pětce, pak to je už skvělé! Páté místo v tomto turnaji obsadil CM Michal a jenom perfo, které musíte mít na páté místo je neuvěřitelných 2507! Čtvrtý byl Paulz64 alias IM Pavel Zpěvák a i jeho perfo v tomto turnaji je parádních 2568!! Třetím byl Marian64 s velmistrovským výkonem 2616!  Druhým byl ZelenaDabel a opět skvělý výkon 2634 a první náš tajemný slovenský GM Stupid_but_lucky a jeho perfo magických 2758!  

Ale konečně se našel někdo, kdo jej porazil! 

Tato pozice ukazuje, že to bude horké....-
. kolo -

A když si přehrajete tuto partii, pak uvidíte že každý má šanci! Musí se hrát až do konce a bojovat! Bojovat a věřit a i hráč "lucky" jednou nebude lucky:) 


V nadpisu jsem použil slovo "dědek", teda mělo to být " šachový důchodce", alias já - Petr Koutný a neuvěřitelné šesté místo, které může být motivací pro každého šachového důchodce a amatérského hráče. Jednou to musí přijít:) . Moje perfo 2508 a šesté místo. Poslední partie jen potvrzuje pravidlo, které říká: Když se daří, tak se daří!-
. kolo -

Tentokrát jsem nerozdával 5 knih, ale nejlepší video co kdy natočil Robert Cvek! Je to velmistrovsky zpracované zahájení o Francouzské obraně a podle reakcí, které máme je to opravdu video, které inspiruje FM a IM hráče. Prvních pět hráčů to možná až tak neocení, ale pak každý desátý až do 220. místa to snad ocení. Uvidíme co rozdáme příště, jestli jen 5.knih pro pět nejlepších a nebo videa pro každého desátého hráče. 

Psal jsem slovíčko - příště! Ano, nejde končit při účasti 229 hráčů! Proto přijďte si i vy zahrát....stačí být v týmu RP šachy, kde je mimochodem už 738 hráčů! https://lichess.org/swiss/fjtvCiP6

A pak stačí sejen připojit a vstoupit do turnaje: https://lichess.org/swiss/kT5mxVdz

Uvidíme, kdo bude za týden komentovat. Mimochodem koukněte na tento záznam. David Holemář a Pavel Menčík si zaslouží respekt a pochvalu za parádní komentář! 

 Děkuji každému kdo si přišel zahrát. Každá organizace takového turnaje je spousta energie, času a někdy i peněz. Jsem momentálně hodně unavený, vyštavený ale šťastný. Mám radost, že Meteleskum Bleskum vás i tentokrát bavil.

Petr Koutný

10x 3066x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (10) Aktualizovat
05.04.2021 14:49 | Petr Koutný

Wir - komentování super. Bavilo mě a užil jsem si jej. Kromě toho interně hodnotím čísla, která jsou opravdu dobrá a která mi jen potvrzují, že to byl suprový komentář. Malinko zvuk bych vylepšil, ale vím že s tím zvukem to je vždy alchymie. Jinak vše super a těším se na další. A to že se někomu nelíbí je absolutně ok. Nejde se všem zalíbit a tak to je správné. 

05.04.2021 13:15 | Wir

MaX, moc diky za postrehy. Na predchozi kometovani byly reakce, ze jsou moc dlouho u jedne partie, my jsme zase az moc skakali - tedy spis David. Ono zavdecit se vsem nejde. Priste to udelame zase jinak, a pak uz by si to snad mohl zkusit taky nekdo dalsi.

04.04.2021 16:04 | Pavel Ch

Blahopřeji Jurovi Z., hraje to rychle a moc dobře. Stále jak mladík. yes

Petr K. senzačněyes

Mně už to vůbec nejdeno

04.04.2021 16:00 | giocozo

Přesněěě ! Jde hlavně o zábavu a společně si to užít. Účast 229 lidí je důkazem toho, že se turnaj líbí. Účast velmistrů a mezinárodních mistrů tomu dává zlatý punc.

04.04.2021 10:37 | Petr Koutný

Díky Zaplji. Já byl po turnaji opravdu vyšťavený a padl jak hruška do postele. Byly to pekelné boje a jsem moc rád, že si lidi přišli zahrát. 

04.04.2021 10:14 | Zaplji

Gratuluji petru Koutnemu a Pavlu Zpevakovi k nadhernemu umisteni, Marianu Sabolovi ke skalpu demona. A take Davidu Holemarovi za povedeny prenos, ktery jsem si pustilze zaznamu tedrano. Ja si teky pekne zahral, porazil jsem Pavla Chrze, Honzu Svatose a Jakuba Vaculika. Remis s Milanem Bohackem a taky rekordne dlouhou vezovkou, ktera se dostala i doprenosu. Patrik de Smrt se mnou tahal nesmyslne kral a vez proti krali a vezi. Moc hezky turnaj a tesim se na pristi. Bohuzel vyjimecne v sobotu je zapas Svetove ligy s Franciii.....

04.04.2021 09:26 | Robert Cvek

Ahoj Maxi. Podle mne kluci komentovali super, mám hodně rád takový pohodový styl, žádná křeč. Mělo to šťávu a příjemnou atmosféru. Za mne paráda.

04.04.2021 08:18 | Petr Koutný

Max - někdo rád vdolky a někdo holky. Jak vlastně komentovat přímý přenos? Máš vteřinu se na to podívat, za přenos okomentuješ stovku partií a do toho sleduješ programy jestli vše běří. je otázka co čekáš od komentátorů. Komentovat bleskovky asi nebude o vysvětlování slabin, ale bude o zábavě a o pohodě. Tedy to je to, co čekám od takového přenosu. V tomto pohledu u mě dobrý. Mimochodem, zkusit si to může každý a není to tak lehký. Díky za komentář, stejně tak posílám díky komentátorům za komentování. Petr 

04.04.2021 07:20 | MaX

229 hráčů parádní.

04.04.2021 07:19 | MaX

Jaj, komentář. Tak ten jsem musel vypnout. Špatný (nepříjemnu) zvuk a mě to přišlo spíše jak nadšené moderování než šachový komentář k tomu jak se hraje zahájení nebo koncovky. Tak co tu máme? Hm, tady má černý prostorovou převahu a bílý přešlapuje vodu, poďme dál. Kde máme našeho kamaráda? A tady ho máme. No jo, on hraje s hráčem o 200 Elo lepším, poďme dál. Tady máme na déčku pika, vadí ti takový pik? No, podmě dál. Věžovka, tam nerozhoduje počet pěšců, ale aktivita. Poďme dál. Tady máme koncovku KD v KJ. To by měl bílý vyhrát, pokud nedostane vidlu. Hm, šach, šach tady, tady a tady aaaa tak to nevyhrál.