Šachy s Valdštejnem - last minute

16.05.2009 21:26 | Tip na výlet

Nevíte co počít s volnou nedělí? Rádi byste na šachy, ale rodina se bez Vás neobejde? Zajeďte si zítra všichni do Frýdlantu na Liberecku! V místní ZŠ Purkyňova si můžete od 9:00 zahrát turnaj v rapidu, zatímco rodinka se zabaví bo...

Vstup do centra dění, tedy frýdlantské náměstí, je bedlivě střežen, ale za 80,- Kč budete vpuštěni (ZTP a děti do 130 cm zdarma). Náměstí i přilehlé uličky jsou plné stánků s rozličným zbožím a ještě rozličnějším občerstvením. Pro fajnšmekry mohu prozradit, že jsem zahlédl nejen rožněné selátko, ale i něco mnohem většího, tipl bych to na hovězí:-). Také medovina teče proudem. Nejenom obchodem to zde ale žije, shlédnou můžete například práci kováře či sklářskou dílnu. V neposlední řadě také probíhá bohatý hudební a divadelní program na tribuně.

Na náměstí to žije…

…také se tančí, zpívá, fechtuje, dramatizuje a muzicíruje…

…a bubnuje. Davem si razí cestu pěší pluk….

Zastavuje se u parku a následná hromová salva polekala některé tak, až rozlili limonádu z kelímku. To nás mamka nepochválí:-).

Video:Tato četa ale není ve Frýdlantu zdaleka jediná. Najdete tu přes pět stovek (!) bojovníků, některé jsem slyšel klít i po německu (řvali hlavně Mahlzeit, Mahlzeit!), kteří se v neděli od 14:00 utkají ve velkolepé bitvě (u motorestu Daniela). Projdete-li se městským parkem, úplně na Vás dýchne atmosféra Valdštejnovy doby! A to dalších 50 stanů se „Švédy“ bivakuje poblíž bojiště…Vřele doporučuji zkusit si ve 22:00 zapnout webkameru z náměstí - koná se pochodňový průvod všech účinkujících.

V parku si přeřiďte hodinky, tak mínus 380 let.

O oheň pečuje markytánka.

Zpátky do naší doby mě ale dostal neustálý rámus. Někteří jsou jako malí, jako když na sídliště dorazí stánek s dělbuchy a petardami…:-).

Šachový turnaj:

Samotný šachový turnaj se plánuje na ZŠ Purkyňova na 9 kol švýcarským systémem tempem 15 minut na partii a hráče, přihlášeno je zhruba 40 šachistů včetně nezávodních. V 11 hodin turnaj přeruší sám Albrecht z Valdštejna s družinou, aby sehrál přátelskou partii s vévodou. Vítáni jsou všichni příchozí, soupravu s hodinami vezměte raději s sebou. Startovné 50,-Kč, občerstvení za režijní ceny! Kontakt: Martin Trejbal: 721 338 943.

Odkazy:

web
kamera náměstí – zkuste ve 22:00!
program
Nevíte co počít s volnou nedělí? Rádi byste na šachy, ale rodina se bez Vás neobejde? Zajeďte si zítra všichni do Frýdlantu na Liberecku! V místní ZŠ Purkyňova si můžete od 9:00 zahrát turnaj v rapidu, zatímco rodinka se zabaví bohatým programem probíhajících Valdštejnských slavností! Nudit se rozhodně nebude! Já byl (bohužel:-) na výletě už dnes, takže jsem to měl bez šachů. Zase Vás ale alespoň můžu nalákat několika fotografiemi :-).
1x 220x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
17.05.2009 01:59 | Autor neznámý

Tak jsem přihodil ještě video. U té salvy to na videu ale zdaleka není slyšet tak jako ve skutečnosti...