Bude to bitva

04.12.2011 13:43 | Sněženky a Machři 2011

Po roční pauze se útočištěm Machrů a Sněženek stal opět hotel Cristal Palace. Návratu na losovací scénu se dočkaly i klobouky, které v roce 2008 měl na hlavách kvartet Anatolij Karpov, Wolfgang Uhlmann, Vlastimil Hort a Fridrik Olafss...

Los, křest a simultánka

Po pátečním slavnostním zahajovacím večírku, kde vedle již tradiční účasti kouzelnické magie vystoupil i sólista známého armádního souboru Alexandrovců, zpestřil sobotní dopoledne křest nové knihy Genny Sosonka Tal a jiné eseje (zakoupit můžete v e-shopu nss.cz za 350,- Kč). Autogramiádě ještě předcházela autorova simultánka proti čtrnácti soupeřům (10,5:3,5).

Boris Gulko zvolil kloubouk č. 2 (zdroj: Fotogalerie Sněženky a Machři, autor: Martin Chrz)

Velmistr Genna Sosonko při své simultánce (zdroj: Fotogalerie Sněženky a Machři, autor: Martin Chrz)

Sněženky spokojenější

popisek fotografie

Tým Sněženek zahájil osmikolové klání proti Machrům černými figurami a konečná spravedlivá remíza dala něžným květinkám důvod ke spokojenosti.

Poměrně těsně před začátkem kola si to jako poslední šine na oběd Maria Muzyčuk (titulní foto). Takhle pozdě? "Nevadí mi to. Jsem zvyklá se naobědvat a hned nastoupit k partii," s úsměvem vysvětluje nejmladší ze Sněženek, která zhruba po třech hodinách jako první opouští hrací sál. Výhrou nad Rafaelem Vaganjanem posílá svůj tým do vedení. Posléze přidává půlbod Tania Sachdev, která zvládla nelehkou pozici s Borisem Gulkem. "U Horta se opět neuhádlo zahájení," pouští do éteru staronovou pravdu kapitán Sněženek a komentátor prvního kola IM Michal Konopka. Pro Evu Kulovanou to však v souboji s českou legendou nebyl kámen úrazu, problém přišel v časovce, kterou velmistr Hort zvládl lépe. (viz diagram) Předchozí tahy bílého nebyly přesné a umožnily černé armádě záchranu. Místo 36...Jxe1 mělo přijít 36...Vxe1!. Po tahu v partii přišla smrtelná sekvence 37.Vh5+ Kg8 38.Sc4+ Vf7 39.Vf5 +-.

Kapitán srovnal nepříznivý stav zápasu na 1,5:1,5 a na "dělbě bodů" již nic nezměnila ani poslední dohrávaná partie Roberta Hübnera s Natálií Pogoninou. "Děvčata jsou s dnešním bodovým ziskem spokojená. Na jednu stranu v časové tísni chybovala Eva Kulovaná, ale na druhou stranu až příliš lehce odevzdal z trochu lepší pozice celý bod Vaganajan," závěrem zhodnotil Michal Konopka.

2. kolo komentuje GM Navara

Dnešní druhé kolo, ve kterém Sněženky nastoupí za bílé figury, zahajuje v 15.00 hodin (On-line přenos). Přítomným divákům zpříjemní průběh čtyř partií komentář velmistra Davida Navary.

(zdroj: Fotogalerie Sněženky a Machři, autor: Martin Chrz)

Eva Kulovaná hned v úvodním kole čelila bílým figurám velmistra Vlastimila Horta (zdroj: Fotogalerie Sněženky a Machři, autor: Martin Chrz)

Partie:

Odkazy:

Stránky zápasu
On-line přenos (15:00 hodin)
Výsledky
Fotogalerie
Po roční pauze se útočištěm Machrů a Sněženek stal opět hotel Cristal Palace. Návratu na losovací scénu se dočkaly i klobouky, které v roce 2008 měl na hlavách kvartet Anatolij Karpov, Wolfgang Uhlmann, Vlastimil Hort a Fridrik Olafsson. Pro letošek přinesly startovní čísla (v pořadí) Robertu Hübnerovi, Borisu Gulkovi, Rafaelu Vaganjanovi a Vlastimilu Hortovi. Sněženkám byly vykouzleny balónkové květiny.
3x 1336x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (3) Aktualizovat
04.12.2011 18:58 | Autor neznámý

již přidáno do e-shopu nss.cz

04.12.2011 18:01 | Autor neznámý

třeba u nás v e-shopu, dnes večer jí zařadím

04.12.2011 17:12 | Autor neznámý

Kde se dá koupit ta nová kniha?