Limitovaná edice: Modelky představují trička!

19.08.2009 17:59 | Open Říčany

Sedmý ročník turnaje O pohár města Říčany začne tuto sobotu. Startovní listina prozatím obsahuje 156 jmen, což vypadá na mírný nárůst počtu účastníků oproti předchozímu ročníku. V čele najdeme tři titulované hráče, nejv

Sedmý ročník turnaje O pohár města Říčany začne tuto sobotu. Startovní listina prozatím obsahuje 156 jmen, což vypadá na mírný nárůst počtu účastníků oproti předchozímu ročníku. V čele najdeme tři titulované hráče, nejvýše nasazeným je mezinárodní mistr Tomáš Kulhánek, extraligový hráč Zikuda Turnov. Na druhém místě mezi nasazenými je člen šachově silné a tradičně početné vlašimské výpravy Tomáš Vojta, vítěz z roku 2006, druhý v letech 2007 a 2008, účastník nedávno skončeného velmistrovského turnaje v Rakovníku.

Tomáš Vojta v poslední sezóně významně posílil říčanský A tým ve 2. lize na první šachovnici, v nadcházející sezóně bude hrát za extraligový tým Zikuda Turnov. Třetím nasazeným je Tomáš Studnička, úspěšný účastník letošního Mistrovství České republiky, který na nedávno skončeném Metalmex Open dělil druhé místo.

I na dalších místech startovní listiny najdeme silné, i když prozatím netitulované hráče: Vojtěch Kovář hrající za Litoměřice obsadil šesté místo na letošním Open Teplice, předstihl několik velmistrů a především splnil první normu pro udělení titulu mezinárodní mistr. Na letošním pardubickém openu mu další norma unikla jen těsně, pohled do FIDE ratinglistu ukazuje výrazný očekávaný přírůstek 43 bodů. Též jej nalézám mezi účastníky letošního pražského Memoriálu Ladislava Rejfíře; co na tom, že pražský mistr Rejfíř byl Josef. Koneckonců, uctít šachovým turnajem památku neexistující osoby, je v zemi, která světu dala největšího Čecha Járu Cimrmana, Rukopis královédvorský a Lájose Bácse, docela stylové. Šachových turnajů není dost, vynikajících šachistů minulosti je nedostatek, osm uplynulých ročníků je slušná tradice.

Zpět k říčanskému turnaji, šestým nasazeným je Evžen Pospíšil, nejsilnější domácí účastník, trenér mládeže, mezi jehož svěřence patří také Tomáš Skalický a Filip Jiroušek (na fotografii spolu s dlouholetým předsedou říčanského klubu a veteránem turnaje Františkem Říhou).

A ještě ukázka turnajového trička, které dostanou včas přihlášení zdarma, ostatní zájemci si jej mohou zakoupit, pokud se na ně z limitované edice dostane.

Odkazy

Open Říčany
On-line přenos
Výsledky
0x 840x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat