Prolomí David Navara stříbrné prokletí? V cestě bude stát i Movsesjan!

29.05.2009 15:59 | O pohár starosty města dobrého vína

Šachový klub HPM TEC Hustopeče bude již počtvrté pořádat turnaj s rekordní účastí osobností nejen českého a slovenského šachu. Zatímco v roce 2006 bylo velmistrů šest, v roce 2007 přijelo celkem třináct nositelů titulu GM a vš...

Šachový klub HPM TEC Hustopeče bude již počtvrté pořádat turnaj s rekordní účastí osobností nejen českého a slovenského šachu. Zatímco v roce 2006 bylo velmistrů šest, v roce 2007 přijelo celkem třináct nositelů titulu GM a všem výše nasazeným vypálil rybník suverénně hrající Petr Hába. Loni za účasti již sedmnácti velmistrů zvítězil Zbyněk Hráček před Viktorem Lázničkou. Po třech letech se vrací na hustopečské kolbiště vítěz prvního ročníku Sergej Movsesjan.

GM David Navara dvakrát bral stříbro, podaří se mu letos zvítězit?

"Letošní turnaj „O pohár starosty města dobrého vína“ odehrajeme v sobotu 6. června na obvyklém místě v sále kulturního střediska na Herbenově ulici v Hustopečích," informuje starosta města Ing. Luboš Kuchynka. Již v této chvíli je přihlášena celá řada kvalitních velmistrů včetně aktuálně jedenáctého hráče světového žebříčku Sergeje Movsesjana, nejlepšího českého hráče Davida Navary, přemožitelkyně exmistra světa Anatolije Karpova - Jany Jackové a mistra ČR Pavla Šimáčka. Pořadatelé již neuvažovali o překonání vlastního rekordu v počtu zúčastněných velmistrů, ale podle přiložené startovní listiny vše nasvědčuje tomu, že se jim to pět podaří :). Kapacita hracího sálu byla pro obrovský zájem navýšena na 150 míst, přesto desítky hráčů zůstaly pod čarou. Prosíme proto všechny hráče, kteří se najdou ve startovní listině a již ví či zjistí posléze, že se turnaje nezúčastní, aby obratem informovali spolupořadatele akce IM Petra Piska (petr.pisk@centrum.cz, 731 465 344) a umožnili tím start hráčům, kteří jsou v současné chvíli mezi náhradníky.

Účastníci turnaje se opět mohou těšit na přenos partií na plátno i na internet, na vysoký cenový fond i na některá další překvapení (a věřte, že je nač se těšit!). Že všichni hráči dostanou nejméně jednu věcnou cenu a že v případě jedinců starších 18 let to bude určitě láhev dobrého hustopečského vína, není snad ani potřeba připomínat.

Pořadatelé věří, že další ročník hustopečského rapidu bude minimálně stejně tak úspěšný jako ten minulý. "Hlavním cílem zůstává propagace šachu. Věříme, že se opět budeme šachem skvěle bavit a že si také výborně zahrajeme", předesílá Luboš Kuchynka. Očekává se účast regionálních i celostátních médií, včetně ČT 4 s jeho oblíbeným šachovým magazínem.

Odkazy

Propozice
2x 713x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
31.05.2009 05:08 | Autor neznámý

Já online sledovat nebudu, budu hrát :-).

30.05.2009 12:34 | Autor neznámý

Kdo v sobotu nebude v Hustopečích nebo na on-linu není chess :-)