Šachový FIDE OPEN Tábor 2010 přede dveřmi

26.07.2010 17:43 | FIDE Open Tábor 2010

Již tuto neděli začíná 6. ročník FIDE OPEN Tábor. Pořadatelé předpokládají, že bude překonán účastnický rekord. K dnešnímu dni je totiž přihlášeno 135 účastníků a to je o 11 víc než při dosud nejvyšší účasti předl...

Již tuto neděli začíná 6. ročník FIDE OPEN Tábor. Pořadatelé předpokládají, že bude překonán účastnický rekord. K dnešnímu dni je totiž přihlášeno 135 účastníků a to je o 11 víc než při dosud nejvyšší účasti předloni. Rovněž kvalita hráčů je výborná. Průměrné ELO první desítky hráčů činí rekordních 2432 bodů.

Kromě čtyř GM - Popcheva (Bulharsko), Hasangatina a Ivanova (oba Rusko) a Jiřího Lechtýnského – jsou ve startovní listině uvedeni mezinárodní mistři Hausner, Doležal (oba Mahrla Praha), Rusové Pakhomov, Loktiev a Arslanov, Sergej Veselovský z Jaklu Karviná, Atanu Lahiri z Indie, vítěz 2. ročníku Olaf Heinzel z Německa a Piankov z Ukrajiny. K dalším favoritům patří silní netitulovaní hráči Tomáš Civín, táborský odchovanec, a Pepa Mudrák ze Slavie Kroměříž. Z domácích šachistů, kteří nejsou favority na zisk medailových umístění, by mohli zasáhnout do bojů o umístění v první desítce Zdeněk Vybíral, Milana Borkovec, případně i ostří hráči Luděk Mészáros a Vladimír Rosenzweig nebo mladí Honza Trepka s Alešem Růžičkou.

Kompletní startovní listinu a další podrobnosti je možné získat na webu ŠO Sokol Tábor. Přihlásit se do turnaje je ještě možné, nejlépe na tel. 725 550 412.

Odkazy

ŠO Sokol Tábor
1x 790x
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
26.07.2010 21:27 | Autor neznámý

Těžko tipovat kdo letos Open Tábor vyhraje...O první 3 místa bude tuhý boj