Naše vítězství bylo zasloužené!

14.10.2008 10:10 | Extraliga dorostu 2008/2009

Po úvodním víkendu Extraligy dorostu se objevilo několik popisů, názorů na ostře sledované utkání Lokomitivy Brno s obhájcem titulu BŠŠ Frýdek-Místek. Šlo o pěkné, napínavé utkání, která mládežnický šach potřebuje a díky ...

Již jsme se mohli dočíst o zápase několik názorů. Jak si viděl průběh ty?
Všichni jsme se na zápas s Frýdkem těšili. Byli jsme nabuzeni na vítězství. Ještě před partií jsme se všichni vzájemně hecovali.
Na 4.desce to s Martinem Hoškem vypadalo zle už od zahájení, ztratil pika a pak už bojoval jen za ztracenou věc. Já stál ze zahájeníi pěkně, nebo aspoň se mi pozice líbila. Na 6.desce měl rovnou pozici Jirka Musil. Martin Blahynka hrál morra gambit a moc se mu nepovedl. Luke Kuchynka měl na šachovnici svešnika, tuším, a pozice byla zavřená. Karel Svoboda hrál též paulsena a též stál pěkně.
Pak měl Musil špatnou pozici, ale Miturová se podivala Jirkovi do očí a zahrála hrubku, po které měla prohrát. Nestalo se, ale i tak byla remíza úspěch.
Luke Kuchynka již byl vyhraný a čekalo se co Martin a Karel. Martin stál hrozně zle, skoro ztratil figuru, musel dát tři piky, pak měl jedinou možnost, jít útočit. Tomáš Pavelek se rozběhl na volném křídle do dámy a moc se nesoustředil na obranu, začal bránit když už bylo pozdě. Pak ho Martin náležitě ztrestal. U Lukáše se pozice trošku zvrtla a tak se čekalo co Kája. Kája měl jasnou remis v jezdcovce, takže Lukemu stačila remis. To už měl Lukáš jistou remis a jen se čekalo, zda neuteče do dámy. Čekal jsem, že bude muset matit ještě koněm a střelcem, ale Kočiščák zahrál hrubku a tak byl hned konec.
A velký důvod k oslavě! Frýdek byl opět po roce a půl poražen!!! Naše vítětství bylo zasloužené.

Děláte s trenérem přípravu? Na Frýdek byla speciální?
Na Frýdek se každý připravoval sám. V sobotu nehrál Luke a v neděli již nastoupil. Ten přípravě věnoval možná nejvíc ze všech brňáků. Mě možná pomohlo jít po sobotě na hokej na Kometu Brno.

Kde je lépe, na východě nebo na západě?
Na východě. Vždycky tu bylo líp. Klatovy se loni Frýdku bály, a já je nedokázal vyhecovat. Teď se to povedlo.

Pravděpodobně vás čeká ještě jeden souboj s Frýdkem ve final skupině. Věříte si stále?
Věříme si hodně. Pokud se hráči vyvarují chyb, myslím že nemáme soupeře. Ale samozřejmě nesmí číst nějakě články na nss.cz, bude na nás velký tlak.

Který tým bude hrozba ze západu?
Všechny, které postoupí do finále. Nejvíc asi Hořice a Klatovy, i když Klatovy nemají na 6.desce nějak dobrého hráče.

Kolikrát si hrál ext. dorostu a kolik máš titulů?
Hraju tuším pátým rokem a titul nemám žádný:(. Teď se to snad povede.

Jak to? Byl jsi v týmu, který neměl celkově ambice, nebo příčina byla někde jinde?
Ambice byly, ale ve Starém Městě to nevyšlo a v Klatovech se dle mě hráči jakoby báli Frýdku.

Myslíš, že psychika rozhoduje z velké části?
U mládeže rozhodně ano.

Záleží tedy hodně na vašich trenérech, jak vás hráče uklidní a motivují?
Měli jsme jednoho kouče. Já když prohraju uklidním se sám. Chvilku jsem naštvaný, ale pak to přejde. Motivace je důležitá, bez ní to nejde, ale nemělo by se to přehánět.

Komentovaná partie

Po úvodním víkendu Extraligy dorostu se objevilo několik popisů, názorů na ostře sledované utkání Lokomitivy Brno s obhájcem titulu BŠŠ Frýdek-Místek. Šlo o pěkné, napínavé utkání, která mládežnický šach potřebuje a díky BŠŠ mohlo být sledováno on-line.
Oslovili jsem Vojtu Pláta několika otázkama, především jak sám viděl zápas jako aktivní účastník. Vojta přidal i komentovanou partii, kterou sehrál na první šachovnici s Honzou Krejčím.
3x 901x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (3) Aktualizovat
14.10.2008 20:31 | Autor neznámý

Jsem rad, že Frýdek udělal ostatním klubum opět radost...Snad to bude napinave ještě... A vyhraje ten kdo si to zaslouží moc dobře si pamatuju jak jsme prohrali posledni kolo s Klatovy a ja prohrál taky no i to mi dalo spoustu pozitivního do budoucna a ty kecy co byly na netu kvůli tomu to byla paráda...tak přeju všem hodne štěstí!

14.10.2008 13:54 | Autor neznámý

Ta otázka ohledně toho Frýdku byla brána jako,že to bude souboj na dálku.Samozřejmě,že se už s Frýdkem neutkáme znovu.Píšu to jen proto,kdyby tu otázku někdo bral jinak.

14.10.2008 11:51 | Autor neznámý

Loko Brno se s Frýdkem ve finalové skupině znovu neutká. Tři výsledky ze základních skupin se započítají, a ve finálové skupině se pak sehrají 4 kola mezi družstvy z východu a západu.