V turnovském derby padl kanár

11.10.2011 06:43 | Druholigový souhrn – skupina C

V loňské sezoně jednoznačně nejsilnější druholigová skupina C doznala pro sezonu letošní změn nejen na předpokládané špičce, ale i na chvostu. Postoupivší silný tým Lysé nad Labem “B“ nahradily z první ligy sestupující Kob...

Průměrné ratingy k souboji o záchranu jednoznačně předurčují Turnov “C“, který po ztrátě hostujících hráčů zaostává velmi výrazně, a nováčky Jiskru Hořice a Desko Liberec. To se po odmítnutí Pragy Praha v soutěži udrželo jakožto loňský nejlepší sestupující.

Po roční odmlce se do 2. ligy C vrátil Tomáš Kraus a hned v úvodní partii porazil vlašimského Tomáše Vojtu

Jak už to tak bývá, přineslo úvodní kolo hned několik překvapení. Rozhodně se netýkalo turnovského derby, kde B-tým nadělil svým spoluhráčům hrozivou, avšak dle průběhu zápasu zaslouženou porážku 8:0. Další dva jmenované týmy – Desko Liberec a Jiskra Hořice – se naopak proti favoritům vytáhly. Desko doma zaskočilo Sokol Kolín, a ač prohrávalo již 3,5:1,5, mohlo ze zápasu nakonec vytěžit více než výslednou remízu. Právě nejtěsnější výhry se podařilo dosáhnout nováčkovi z Hořic, když mladík Tomáš Kraus překvapivě udeřil přes Tomáše Vojtu, nejsilnějšího vlašimského hráče. Výraznou porážku si od Vyšehradu “B“ odvážejí i Říčany, které uhrály jen dvě remízy. Díky bilanci 2:0 na zadních si lepší výsledek připsala Kutná Hora, jenže velmistrovská sestava Jičína “B“ na šachovnicích nejvyšších znamenala výhru favorita 5,5:2,5. Jednoznačným šlágrem kola bylo pražské derby mezi Pankrácí “B“ a Sokolem Kobylisy. Oba týmy si v něm připsaly po dvou výhrách bílými figurami, rozdílovou se tak nakonec ukázal jediný úspěch černých na 7. šachovnici, který přivál výhru do Kobylis.

Se souhrny z jiných skupin Vás odkážeme na stránky Jihomoravského šachového svazu, kde si David Cypris dal tu práci a připravil pro čtenáři souhrn skupin D a E, nebo na stránky jednotlivých oddílů. Z nich Vás můžeme odkázat např. na stránky našeho klubu, kde naleznete i vydařenou prestižní partii mezi aktuálním a bývalým předsedou ŠSČR.

Odkazy

databáze ŠSČR
V loňské sezoně jednoznačně nejsilnější druholigová skupina C doznala pro sezonu letošní změn nejen na předpokládané špičce, ale i na chvostu. Postoupivší silný tým Lysé nad Labem “B“ nahradily z první ligy sestupující Kobylisy, které by se podle předstartovních předpokladů měly s rezervami Jičína, Turnova či Pankráce utkat o postup. Ze skupiny horkých favoritů naopak odpadla rezerva Hradce Králové, nicméně v jejím případě se nejedná o žádný dramatický výkonnostní propad, ale její administrativní přeřazení do skupiny D.
6x 1344x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (6) Aktualizovat
13.10.2011 18:03 | Autor neznámý

I já jsem připojil stručné analýzy ze zápasu 1.Novoborský"C" - SK Děčín na našich stránkách http://skdecin.ic.cz/

13.10.2011 14:03 | Autor neznámý

Vlastně Vlašim - Hořice :-) ...

13.10.2011 14:01 | Autor neznámý

Reportáž z utkání Hořice - Vlašim (včetně diagramů): http://www.sachyvlasim.cz/?p=13215 

12.10.2011 07:54 | Autor neznámý

Nedostatek hráčů ochotných hrát v Ne.

11.10.2011 16:14 | Autor neznámý

http://www.sachyhorice.wz.cz/?idir=12t&file=dl01 

11.10.2011 11:37 | Autor neznámý

Z jakého důvodu Praga Praha odmítla postup?