Prague Chess Festival

Rekordní počet startujících

21.12.2011 05:43 | 5. ročník Talent Cup 2011

Beskydská šachová škola uspořádala ve dnech 16. – 18. prosince na Hotelu Petr Bezruč v Malenovicích mezinárodní šachový festival mládeže - 5. ročník „TALENT CUP 2011“. Na startu dvou hlavních turnajů se sešlo celkem 92 hrá

Beskydská šachová škola uspořádala ve dnech 16. – 18. prosince na Hotelu Petr Bezruč v Malenovicích mezinárodní šachový festival mládeže - 5. ročník „TALENT CUP 2011“. Na startu dvou hlavních turnajů se sešlo celkem 92 hráčů z ČR, Slovenska a Polska. Hlavní ideou festivalu je nabídnout dětem ve věku do 12 let vícedenní turnaj s možností sehrát partie s delším časovým tempem a dodat tak partiím větší kvalitu. O tom, že na trhu šachových turnajů pro mládež podobné typy turnajů chybí, vypovídá letošní rekordní počet startujících.

K renomé festivalu jistě dodává přidanou hodnotu nádherné prostředí umístění hotelu v údolí přímo pod nejvyšším vrcholem Beskyd Lysou horou a čas na vycházky turnajový program samozřejmě umožnil. Samotné prostředí hotelu nabízí všem účastníkům maximální komfort – důstojné kongresové sály, kvalitní restaurace, bazén se slanou vodou, sauna, tělocvična, herna na stolní tenis, bowling. Lidově řečeno, co více si přát!

Jan Pultorak

V „A“ turnaji (2000 a mladší) startovalo 29 hráčů. Jednoznačným vítězem turnaje se stal polský hráč Jan Pultorak, který dokázal získat 8,5 bodu. Svou předváděnou hrou od úvodních kol nenechal nikoho na pochybách, že si přijel pro vítězství a bylo jen otázkou, uhraje 100% bodový zisk či ne. 2. místo získal nejvýše nasazený Marek Lojek z SK Slavia Orlová (7,0 b.). Z Marka musí mít v Orlové radost, hraje nápaditě a jistě o něm ještě uslyšíme. 3. místo obsadil Karel Chwistek ze Slezanu Opava (6,5 b.), šachy milující velmi pracovitý talent.
Mezi děvčaty si nejlépe vedla Agnieszka Kwiatkowska z polského klubu Rodlo Opole. Agnieszka si vlastně hrála svůj turnaj, protože mezi děvčaty konkurenci nenašla. Dalšími medailistkami se staly Zlámaná Anna z Klubu šachistů Říčan 1925 a Ludmila Kopcová z TJ Mittal Ostrava.

Lukáš Dolanský

V „B“ turnaji (2002 a mladší) se sešlo 63 hráčů a výsledkově měl tři důležité charakteristiky, jasný vítěz - Lukáš Dolanský, skvělé děvčata - Julie Vilímová a Zuzana Gřesová, velký talent - Jakub Šošovička.
Jasným vítězem turnaje se stal s bodovým náskokem Lukáš Dolanský z ŠACHklubu Tábor (8,0 b.), na 2. místě mezi chlapci skončila velká naděje slovenské mládežnického šachu Jakub Šošovička (ročník 2005!, 6,5 b.) a 3. místo získal Lukáš Pavlíček (6,5 b.) z TJ Štefanydes Polička.
Děvčata se v chlapecké kategorii neztratila, ba naopak! Skvělé sportovní představení předvedla na 1. místě končící Julie Vilímová z Klubu šachistů Říčan 1925 (7,0 b., celkové 2. místo!) a na 2. místě Zuzana Gřesová z BŠŠ Frýdek-Místek (6,5 b., celkové 3. místo). 3. místo obsadila Tereza Gemsová z MSA Dolní Benešov.

Je již dobrou tradicí, že pořadatelé zajistili partiový materiál z prvních deseti šachovnic obou turnajů a online přenos devíti partií z každého kola. Chybět nesměla večerní simultánka, tentokrát ji podstoupil na 9 šachovnicích mezinárodní mistr Stanislav Jasný s výsledkem 7,5 – 1,5. Z vítězství se radovala Agnieszka Kwitkowska a remizoval Kacper Raclawicki (oba z Rodlo Opole).

Na závěr ještě jednou blahopřejeme medailistům a děkujeme všem účastníkům, rodičům, vedoucím a trenérům za vytvoření výborného sportovního prostředí a za předvedené výkony.
Kvalitní konkurence z ČR i zahraničí - kvalitní zázemí turnaje – kvalitní pořadatelský servis = na shledanou v roce 2012 při 6. ročníku „Talent CUP“, se těší pořadatelé z Beskydské šachové školy!

Skupina "A" - 29 hráčů Skupina "B" - 63 hráčů
1. Pultorak Jan (POL) 1. Dolanský Lukáš (CZE)
2. Lojek Marek (CZE) 2. Šošovička Jakub (SVK)
3. Chwistek Karel (CZE) 3. Pavlíček Lukáš (CZE)
1. Kwiatkowska Agnieszka (POL) 1. Vilímová Julie (CZE)
2. Zlámaná Anna (CZE) 2. Gřesová Zuzana (CZE)
3. Kopcová Ludmila (CZE) 3. Gemsová Tereza (CZE)

(zdroj: BŠŠ)

(zdroj: BŠŠ)

(zdroj: BŠŠ)

(zdroj: BŠŠ)

(zdroj: BŠŠ)

Nejlepší dívky ve skupině A: (zleva s diplomy) Kwiatkowska Agnieszka, Anna Zlámaná a Ludmila Kopcová (zdroj: BŠŠ)

Medailisté skupina B: (zleva s diplomy) Lukáš Dolanský, Jakub Šošovička, Lukáš Pavlíček (zdroj: BŠŠ)

Nejlepší dívky ve skupině B: (zleva s diplomy) Julie Vilímová, Zuzana Gřesová a Tereza Gemsová (zdroj: BŠŠ)

Odkazy

5. ročník Talent Cup 2011
Kompletní výsledky
Partie - Turnaj A
Partie - Turnaj B
6x 1169x
Fotogalerie
Komentáře (6) Aktualizovat
21.12.2011 20:24 | Autor neznámý

Já jsem se to tak nemyslela. Opravdu jsem se nechtěla do nikoho navážet. Nenapadlo mě, že to někdo takhle někoho napadne   MČR je zorganizované perfektně

21.12.2011 16:29 | Autor neznámý

To jezdec64 a kanana: nevím, proč se navážíte do pana Fialy. Turnaje, které pan Fiala pro děti pořádá (MČ, MČR), jsou perfektně organizované.

21.12.2011 14:29 | Autor neznámý

To Kanana: tak to je dobrá zpráva..........(?!)

 

21.12.2011 13:23 | Autor neznámý

Pan Fiala byl přítomen po celou dobu konání turnaje. Asi odkoukával, jak se takovéto turnaje pořádají

21.12.2011 09:48 | Autor neznámý

A co dělá KM ŠSČR, aby takovéto turnaje organizovala a více pro mládež dělala?

21.12.2011 09:02 | Autor neznámý

Za takové akce jednoznačně