Ve městě tvarůžků

08.12.2011 05:43 | 2.ročník O krále Tvarůžka-Loštice

Dne 3.12. se konal pěkný rapid turnaj v "městě tvarůžků" Lošticích. Normálně už takovéto turnaje moc hrát nechci, ale když mi sám ředitel turnaje Roman Oliverius (v průběhu turnaje kuchař) napsal, zda bych nepřijel, tak jsem s rad...

V 1. kole jsem se moc nenadřel a po asi 5-ti minutách jsem si mohl zajít na místní chuťovku – chleba s tvarůžkem. Postupně dohrávali i další hráči, převážně žádné překvapení. Ve 2. kole jsem dostal Jiřího Navrátila (v turnaji hrál otec i syn) a jelikož u jména nebylo st. nebo ml., tak jsem si dělal legraci, že by se mohli střídat a nikdo by stejně nevěděl, s kterým vlastně hraje. Nakonec jsem tedy hrál opravdu se správným soupeřem - Jirkou mladším. Jirka má v poslední době velmi dobré výsledky a v partii se mnou to jen potvrzoval. Postupně jsem ztrácel půdu pod nohama, až jsem musel odevzdat kvalitu. Pokusil jsem se vytvořit nějaké zápletky a jelikož Jirka hrál velmi pomalu, nakonec jsem vyhrál na čas, avšak v pozici, kde jsem již získaval věž. Partie se dohrála jako jedna z posledních a hned v dalším kole jsem dostal jednoho ze svých prvních trenérů Petra Zatloukala. Petr hraje černými velmi rád Caro-kann a tak jsem zvolil 1.Jf3, avšak nic extra. Petr vyrovnal a pak se do mě pustil odvážnou obětí figury za dva pěšce a měl jsem co dělat. Nakonec jsem se ubránil a vyhrál. Následovalo čtvrté kolo a můj v poslední době neoblíbený soupeř Ladislav Vaněk. Na rapidu v Dolním Benešově jsem s ním stál podezřele, ale byla z toho výhra, na rapidu v Mohelnici, jsem stál úplně na výhru, ale byla z toho remíza a teď do třetice to byly černé figury a tak si Laďa věřil konečně ve výhru. Po 10. tahu se však mohl prakticky vzdát, když za dva pěšce nenašel dostatečnou kompenzaci a po dalších 20 ti tazích se vzdal.

Diagram (z pohledu černého)

Následovala pauza na oběd. Pochválil bych pořadatele za skvělý kuřecí řízek s bramborem za pouhých 50 korun!!! Po obědě jsem byl navštívit místní nově zrekonstruovanou prodejnu tvarůžků a spousty dalších sýrů. Pokud budete v Lošticích, vřele doporučuju! V 13:15 začalo páté kolo, v kterém jsem se utkal s Ferou Vránou, který kromě mě ještě neztratil ani půlbod. Byl to rychlý konec, Fera mi asi v 15.tahu sebral pěšce na b4, chvíli jsem se díval, co tím zamýšlí a ještě než jsem ho stihl vzít jezdcem z d5, tak se vzdal. Následující kolo bylo velmi důležité, utkal jsem se s druhým nasazeným T. Cagašíkem, který ve 3.kole sehrál divácky velmi atraktivní partii s A.Vavruškou, když po jednom ze šachů, zahrál pan Vavruška králem z pole e5 na g5 a Tomík si toho ani nevšiml a naráz byla koncovka remíza :D No zpět k naší partii. Po zahájení no problem, pak partie přešla do koncovky bělopolných střelců, kde jsem soupeře vysušil na jeho pěšce na bílých polích. (viz diagram) Přišlo 1...Sb1 po 2.a3 Sg6 soupeř nezahrál 3.Sd7 ale 3.b4?? a po 3...Sh5 4.Ke2 cb 5.ab Sf7 se mohl vzdát.

V 7.kole jsem hrál sVítkem Valentou, s kterým mám v poslední době velmi úspěšné skóre a v sobotu jsem ho opět navýšil velmi pěknou partií. Vedle mě probíhala partie Jiří Navrátil ml. - František Vrána, kde Fera ztratil čistou figuru a mohl se vzdát. V partii však pokračoval a jelikož hrál Jirka velmi pomalu, tak opět spadl na čas, i když při zisku figury měl na hodinách dobré čtyři minuty. Tím jsem získal náskok 1,5 bodu, takže stačilo získat bod ze dvou. Los osmého kola mi přisoudil Martina Formánka a po pár tazích celkem očekávaný výsledek - remíza. A jelikož vedle mě Cagašík nedokázal porazit Vránu, tak jsem byl už kolo před koncem vítěz! Do posledního kola mi PC nalosoval FM Karlíka a jelikož mi o nic nešlo, tak jsem po 6-ti tazích nabídl remízu, přeci jen jsem před turnajem spal tak tři hodiny a tak už na mě dolíhala únava.

Co říci na závěr? Velice povedený turnaj, v turnaji nebyl žádný větší spor a tak Vám radím jedno... Ať Vás přijede na další ročník minimálně o polovinu víc! Odměnou Vám bude skvělá atmosféra a cen je tu opravdo mnoho! Já jsem si třeba odvezl kolečkové brusle, které jsou mi přesně na nohu a tak po pěti letech mohu opět jezdit :)

Za pořadatele i za hráče Vojtěch Plát.

Dne 3.12. se konal pěkný rapid turnaj v "městě tvarůžků" Lošticích. Normálně už takovéto turnaje moc hrát nechci, ale když mi sám ředitel turnaje Roman Oliverius (v průběhu turnaje kuchař) napsal, zda bych nepřijel, tak jsem s radostí odpověděl ano. Hrálo se v místní knihovně blízko náměstí tempem 2x20 minut na 9 kol. Při prezenci jsem zjistil, že předem se přihlásilo pouze cca 30 hráčů, nakonec však dorazilo dalších 30 navíc, což je na 2. ročník určitě hezké číslo. Před 1.kolem byl na pořadu takový menší ceremoniál, když dorazil sám král Tvarůžek, který dodatečně předal krásnou vyřezávanou figuru od jednoho místního řezbáře(bohužel už nevím jméno)loňskému vítězi Tomáši Cagašíkovi. Poté se již mohlo začít.
4x 1126x
Fotogalerie
Komentáře (4) Aktualizovat
08.12.2011 17:33 | Autor neznámý

když jsem převáděl článek, tak jsem na ně taky chvíli udiveně zíral. v chessbase to musel Vojta asi postavit obráceně, ale zde platí pohled jako za černého. raději jsem tedy umazal.

08.12.2011 16:43 | Autor neznámý

Pěkně napsaný článek, pouze nerozumím šipkám (směru) u bílého a černého pěšce.

08.12.2011 11:14 | Autor neznámý

 Šikovnej kluk, škoda že ELOvě stagnuje...ale já mu přeju

08.12.2011 10:31 | Autor neznámý

Šikovnej kluk.