Další nakládačka na internetu

23.09.2020 22:56 | Zprávy

Peter Michalík nám toho zase naložil. 14-1 mluví jasně. Mám dnes pro vás všechny partie. Pak zvlášť remízové partie. Pak samostatně jedinou výhru proti velmistrovi a zákusek je moje komentovaná partie s nadpisem...jak opravdu nehrát šachy.

Začnu prvním a né posledním přenosem. Po dvou minutách vyladíme zvuk a začínáme. Po třiceti  minutách končíme výpadkem internetu. Nic se neděje, založíme další přenos a jdeme dál. 
Všechny partie přikládám do jednoho souboru. Ty nejlepší vytáhnu ještě jednou. Tedy vytáhnu remízové, vyhrané a tu nejhorší z nejhorších. Ta nejhorší partie tohoto roku by mohla mít v televizi reklamu na téma - Jak opravdu nehrát šachy. Na konci tohoto článku bude tato partie i s rozborem.

-
. kolo -
Druhý přenos začne pěkně a skončí stejně. Po dvaceti minutách druhý výpadek internetu. Máme na výběr pokusit se nahodit třetí přenos, ale protože je problém i s připojením na lichess, vzdáváme pokus o přenos a jsme rádi, že opětovné přihlášení na lichess proběhlo dobře a simultánka se může dohrát. Tak tomu říkám září!! Ještě že končí a snad to půjde v říjnu lépe. 
Gratulace k remíze putuje Cikimu alias Zdenku Čekalovi a myšáčkovi, myslím že je to Honza Horák! Skvělý výsledek!

-
. kolo -
Pozor, pozor! Je tady i jediná výhra proti velmistrovi a ta partie si zaslouží naší pozornost! Aspoň jedna velká radost tohoto večera! Gratulace!!

-
. kolo -
Proč pocit mám, že hraji v blbém filmu hlavní roli, proč pocit mám..:) Tak o tomto je tato skvělá písnička a moje hrozná partie. Toto bych opravdu ukázal každému a řekl mu: Tak jestli chceš hrát takto šachy, radši je nehraj..! To byla hrůza! To bylo něco tak příšerného!! To bylo něco tak  směšného! Ano, to byla moje partie....Pro potěšení každému kdo mi to přeje sem vkládám partii i s vlastním rozborem. Možná mi napište do chatu, jestli jste viděli někdy něco v šachovém životě horšího...

-
. kolo -

Odkaz na simultánku je tady: https://lichess.org/simul/0v9aOSE2

Chci poděkovat Peterovi za dvě parádní simultánky s ním. Zahrát si šachy s takto silným hráčem byl zážitek. Mohl mě sice malinko šetřit, ale stalo se. I já jsem mohl hrát lépe...Děkuji hráčům za to že přišli a zahráli si. Děkuji divákům za to, že to s námi tento měsíc vytrpěli, protože se nám nepodařil ani jeden přenos. A to mám v plánu příští týden simultánku s panem Vlastimilem Jansou...

Ale ať to dopadne jakkoliv. Jde o zábavu. Jde o to se bavit. Možná se něco nepovede, možná zahraji nejhorší partii století a možná to vůbec nevadí. 

Na konci tohoto článku se jen zeptám, jaké nejlepší slovo by jste použili k mé partii a jestli jste někdy v životě nezahráli něco horšího? Když to není možné, tak skoro tak děsivého jako já? 

A když se o tomto nebudete chtít bavit, tak mi napište cokoliv, diskuze je na tomto webu to nejlepší a jsem za ní rád. 

Petr Koutný

4x 1964x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (4) Aktualizovat
24.09.2020 07:37 | Jan Válek

Jinak bych se chtěl zeptat Petra Koutného, jestli by si se mnou nechtěl zahrát vážnou partičku. :) Jen tak, pro radost a zábavu.

24.09.2020 07:36 | Jan Válek

Příště doporučuju dát více času amatérům, i 40 minut, jak psal Ciki, třeba i kdybychom simul posunuli na 17. hodinu. Těch dvacet minut je celkem málo, člověk pak tu zajímavější část partie dohrává třeba na pěti minutách, na konci jsem měl necelou minutu a Peter 20. Ale hezky jsme si to užili, děkuji za to. Kvituji to, že Peter to s námi dohrál i přes problémy s Internetem. Partie Petra Koutného je hezká miniaturka. Hrát sicilku s GM je obecně sebevražda, tam je tuna teorie a spousta přesných tahů. Když člověk neumí, tak si neškrtne. Mně se docela osvědčila KID, ne že bych tam byl nějaký přeborník, ale líbí se mi tam ty výstavby. Obecně musím víc zamakat na zahájení, teď jsem jej neodblical jako minule, ale taky jsem tam stál podezřele, pak jsem vyrovnal, nakonec v ploché pozici přehlédl vidli a bylo. Ještě na konci jsem tam Peťkovi pohrozil hezkým matem, všiml si toho. :) Devadesát tahů a poslední v boji, to je dobrý.

24.09.2020 00:20 | ciki333

8...Jg4?! bylo příliš optimistické. Tam spatřuji zárodek potíží černého...

 

23.09.2020 23:25 | Petan

Mě se simultánka líbila (i když jsem prohrál). Komentáře P.Michalíka jsou super. To je podle mě to, co je pro slabší amatérské hráče nejvíce přínosné. Díky tomu, že měl poměrně dost času sice šance na dobrý výsledek amatérů rapidně poklesly, ale o to větší prostor byl na slovní komentář. Jen ten internet trochu haproval...