Alien Chess

Další mladí šachisté se podívají do Jižní Ameriky

17.09.2017 02:19

Na dlouhou cestu do Uruguaye zamířila dnes další skupina našich mladých reprezentantů. V Montevideu začíná 17. září prvním kolem Mistrovství světa mládeže kategorií do 14, 16 a 18 let.

Reprezentují nás Kristýna Laurincová (D14), Ondřej Švanda (H14), Karin Němcová (D16), Matyáš Zeman a Nguyen Thai Dai Van (H16), Nela Pýchová (D18) a Daniel Kožúšek (H18). Jako trenéři je doprovázejí Petr Pisk a Vlastimil Babula.

Čistě papírovým srovnáním se zdá být obsazení MS poněkud slabší než právě končící ME v Rumunsku, tento cíp Jižní Ameriky je přece jen pro řadu šachových velmocí trochu daleko a peníze musí počítat všichni. Řada „místních“ borců ale může být velkou neznámou a papírové předpoklady nikdy nejsou spolehlivým vodítkem, zvláště u mládeže. Naše výprava by nicméně měla patřit k nadprůměrným a uvidíme, jak výrazně se naši reprezentanti dokáží protlačit na přední místa ve svých kategoriích. Hlavním naším trumfem je nepochybně Van Nguyen, který z pozice turnajové dvojky určitě bude usilovat o medaili. Mohl si vybrat i kategorii H18, která je jen nepatrně silněji obsazena něž H16, ale Van by se myslím rád rozloučil se „svou“ kategorií H16 medailí z kovu nejcennějšího.

MS mládeže můžete sledovat na oficiálních stránkách soutěže.

Marek Vokáč
zdroj: ŠSČR

4x
Fotogalerie
Komentáře (4)

Nezobrazuje se Vám pole pro psaní komentářů? Klikněte zde

Aktualizovat
18.09.2017 08:46 | Tobi

Já bych hlavně ráda věděla, kde se dají partie nějak normálně stáhnout, grrr

Nguyen hrál v prvním kole jen tři tahy bo co?

17.09.2017 18:16 | rezavá kolobrnda

Já bych nebyl tak pesimistický..například chlapci v H16 podle mne mají velké šance... Van v poslední době má trvalé výkony na 2500 a Matyáš šel za poslední měsíc elově nahoru asi o 120... a dařilo se mu také jako jednomu z mála Čechů na ME družstev, což je mezinárodní mládežnický turnaj. Bronzová medaile tedy u obou chlapců absolutní minimum...

17.09.2017 17:54 | Slušný anonym

Konkurence je určitě velká a mládež často mívá podhodnocené ELO, ale mám dojem, že pan Nguyen v poslední době hraje dost dobře. Když bude ve formě, může dosáhnout skvělého výsledku. Držím palce jemu i ostatním!

17.09.2017 15:58 | Playboy

Naši hráči jakmile se dostanou za hranice ČR, tak dostávajéí čočku a v drtivé většině případů elově hodně padají, takže pokud se Vanovi podaří medaile, bude to jako z říše snů... Zajímavostí pak je účast v H16 Esipenka, který je čerstvým ME v kategorii H16 ... 

Připravuje se