Prague Chess Festival

Čtyřčlenná družstva čekalo pět disciplín

24.09.2014 17:42 | Žamberecký mish mash 2014

5. až 7. září 2014 se konal v malebném Žamberku, bráně Orlických hor, již lehce jubilejní 5. ročník již lehce legendárního turnaje Žamberecký mish mash, jedná se o turnaj, v němž se spolu utkají 4 členná družstva v 5 disciplínách.

Turnaj začínal v pátek, po příjezdu účastníků a zahájení se stihlo odehrát první kolo rapidu, poté byla vyhlášena volná zábava. Někteří účastníci vyrazili do města, jiní zůstali v turnajovém bufetu zvaném Rajčebar, v něm štamgasty obsluhovaly dvě barmanky, jež sice šachům moc nerozumí, avšak úsměvy rozdávaly na všechny směry.

V sobotu ráno, poté co se někteří vyspali méně, jiní téměř vůbec, se odehrálo druhé kolo rapidu a pak již přišly na řadu venkovní aktivity. Mužstva se rozutekla na antukové kurty, fotbalové hřiště i do dřevěného altánu, kde se hrály blitzky.


Turnaj letos úzce spolupracoval s pivovarem Žamberecký kanec, a tak nejenže točil jeho pivo v Rajčebaru, také účastníkům nabídl mimo jiné dovoz sobotního a nedělního obědu přímo na místo konání. Poté co se všichni naobědvali, odehráli další kolo rapidu a zase vyrazili ven na sportoviště.


Šachově nejsilnějším účastníkem turnaje byl Viktor Láznička, 2. nejlepší hráč České Republiky a 67. nejlepší hráč světa, jež byl kapitánem družstva Pohoda ve složení V. Láznička, P. Čech, P. Šimáček, Š. Filipi a náhradník M. Novotný, šachově nejsilnější účastník a jeho  tým dokázal předvést výborné výkony i v ostatních disciplínách a tak se po právu stal nakonec vítězem letošního ročníku, čímž uzmul třetí triumf v řadě družstvu Bratrstvo Chromých ve složení O. Mejzlík, V. Mejzlík, K. Kastner, V. Kastner s náhradníkem A. Vlčkem.

Družstev bylo letos 10, hrálo se nejprve na 2 skupiny po 5ti družstvech. Poté z každé postupovaly nejlepší 2 družstva do skupiny o 1. až 4. místo, další 2 do skupiny o 5. až 8. místo a poslední družstva z každé skupiny se utkala proti sobě. Každé utkání má v turnaji stejnou hodnotu, vítězství v kterémkoli ze sportů je za 2 body, remíza za 1, prohra za 0.


Skupiny se stihly dohrát v sobotu večer. Poté byl připraven program v již zmíněném Žambereckém pivovaře, podával se steak s americkými bramborami, celý večer výborně hrála k poslechu i tanci jičínská kapela Yellow Sweet Bananas, z píp teklo mnoho speciálů včetně malinového, konopného či grepového piva, a nebo doslova notoricky známé Žamberecké 11° a 13°.V neděli se hrály finálové skupiny. Opět se rapidem začínalo i pokračovalo po přivezeném obědě, svíčková s pěti všem bodla, což možná dopomohlo k napínavému závěru. Každý tým měl započítány výsledky ze zápasů s týmem, jež měl ve skupině, a tak hrál již pouze se dvěma družstvy z druhé skupiny. Mezi těmito družstvy byli již zmiňované týmy Pohoda a Bratrstvo Chromých, čímž se spolu tito rivalové střetli až o vítězství. Vyhlášení výsledků proběhlo okolo třetí hodiny odpolední, celý turnaj doprovázelo krásné počasí, stejně tak jako jeho předchozích 5 ročníků, nezbývá než se modlit k Bohu a doufat, že tomu bude i nadále.

A pro Vás, jež po přečtení tohoto článku snad váháte, jestli se příště také nezúčastnit mám jasnou zprávu. Kde jinde se můžete utkat s Lázničkou? Ve vážné partii možná tak v Norském Tromsø, ale v Rapidu, Blitzu, nohejbalu, volejbalu a fotbalu jedině u nás, na Žambereckém Mish Mashi!Za pozornost děkuje hlavní organizátor turnaje, Ondřej Mazura
Akci spolupořádali Palučinská šachová škola z. s. a SK Žamberk

1x 3268x
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
24.09.2014 23:17 | michal

Zní to dobře. Možná se příští rok přihlásím.

Dostanu připomínku k přihlášce?

M.

Připravuje se