Ahoj Ríšo!

09.12.2018 06:23 | Historie šachu v Olomouckém kraji

Tak včera jsem svolal, (coby kapitán…) hráčskou schůzku Labortechu B.

Jo, tento víkend zrovna Labortechu nevyšel, v extralize 1 bod ze dvou zápasů, v 2.lize jsme dostali na prdel v Třinci (ale byl to nádherný zápas, skutečně drama do poslední minuty, i kapitánka Třince Olga Sýkorová to ocenila- a já byl na naše mužstvo, i přes porážku, hrdý!).

No- obecně- dělat kapitána -dělám to prvý rok – a asi naposled- jelikož to je fakt pro tvrdé nátury.

Jako doslova prosit, aby někdo vůbec hrál- to jsou pořád výmluvy…moc to nechápu…(Jak jsme hráli kdysi, v době bez mobilů , mejlů, aut…stačilo jen chlapské slovo 14 dnů před zápasem, všichni na vlak dorazili, dokonce i náhradníci, jak se všichni rvali o možnost si zahrát- a zadarmiko…).

Ale- Aleš Krajina přivezl z Brna tvou novou knihu, kterou jsem si u tebe objednal.

Teda- můžu ti říci- SPADLA MI ČELIST!!

Hele ,cos dokázal (za sedm roků?,) shromáždit, vytřídit, vydat – hluboce před tebou smekám.

Paráda!

Ale musím tě i „zdrbat“!

Já kvůli té knize nespal- pořád jsem v ní celou noc listoval!!

A vzpomínal…

Na krásné doby mládí, zasunuté vzpomínky na lité bitvy, ale i bezvadné chvíle po zápase s „olomoučáky -. přerováky“- především Vláďou Palou, Milanem Žůrkem, Milanem Pastirčákem i Karlem Mokrým atd…(Bože, jak ten čas letí…).

Jo- tato kniha vlastně není jen olomoucký kraj- byl součásti severomoravského kraje, takže jsou zde i údaje z Ostravy, Třince, Jeseníku atd.

Prostě paráda!! 

Spousta partií- i když samozřejmě preferuješ „svoje koně“- třeba takový Péťa Velička, dle publikovaných partií- je „chudák otloukánek“ (smajlík), jedině jsi vzal na milost (z hráčů Labortechu, za které nyní „kopeš“) Víťu Rašíka- tedy jeho remiz se synem! (Mimochodem, je to nádherná partie, typická králka- pamatuji si, jak jsme to v hospodě po partii kdys analyzovali!).


Myslím si, že každý šachista (nejen z Olomouce!) by si tuto knihu měl u tebe objednat. Jasně, cena 750 očí , ale určitě, určitě to stojí za to!!!

Ríšo- moc děkuji a ještě jednou- klobouk dolů!!

Jirka Hurta


2x 3202x
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
12.12.2018 07:36 | magdalenka

Krásná fotka mého bývalého oddílového kolegy a "šachového bratra" Radka Sluky! 

09.12.2018 23:42 | capjar

Díky za info!