31. nasazený hráč Martin Kühn překvapivým vítězem OPEN BRNO 2017

21.11.2017 09:34 | Czech Tour 2017 / 2018

Letošní sedmý ročník festivalu Open Brno se konal v reprezentativních prostorách bývalého kasína v hotelu Bobycentrum za finanční podpory statutárního města Brna.

Překvapivým vítězem se stal 27letý Němec Martin Kühn. Jeho výsledky byly obrovskou senzací a rozpoutaly diskuze na internetových fórech. V dnešní době vyspělých elektronických zařízení a kvalitního a dostupného šachového SW takový senzační výsledek vždy vzbudí emoce. Ti, kteří byli přítomni na turnaji, a ti, kteří si přehráli partie vítěze, však nemohou mít žádné pochyby o Kühnově zcela zaslouženém vítězství. Největší senzací byla jeho výhra s gruzínským velmistrem Qashashvilim, kterého nachytal v zahájení a nespokojil se v lepší pozici s remízou věčným šachem.

Druhé místo obsadil pravidelný účastník série Czech Tour, mezinárodní mistr Chudinovskikh z Ruska a třetí příčku si vybojoval výhrou nad vítězem turnaje v posledním kole domácí Karel Krédl z Moravské Slávie Brno Velkým překvapením bylo až 4. místo jasného favorita turnaje velmistra Qashashviliho.

Stupně vítězů (zleva): Chudinovskikh, Martin Kühn a Karel Krédl

Doprovodného turnaje v rapid šachu se zúčastnilo rekordních 54 hráčů z 10 zemí a vítězem se
stal domácí Lukáš Řehůřek z ŠK Bystrc Oilers ziskem 6 bodů ze 7 partií.

Kompletní výsledky a vybrané partie jsou k dispozici na stránkách Czech Tour.