219. dílu pořadu V šachu

01.11.2019 08:02

Hlavním tématem 219. dílu pořadu V šachu bude ME družstev v Batumi. Atmosféru turnaje přiblíží Martin Petr, který první polovinu turnaje strávil natáčením přímo na místě.

V elektronické tužce rozebere dvě partie nováčka týmu Thai Dai Van Nguyena a pěknou výhru Davida Navary.

Podíváme se také na start české extraligy družstev. Ve druhém kole nováček soutěže Kroměříž překvapivě porazil loňské stříbrné medailisty z Pardubic. Uvidíte také reportáž z druhého ročníku šachové šaliny a o trenérské ceně FIDE, kterou získal Michal Konopka.

Tradiční soutěžní otázka: Který tým porazila česká reprezentace na ME 2019 v druhém kole? Odpovídat můžete do konce listopadu na adresu soutez@chess.cz a vyhrát slavnou knihu Mezinárodní turnaj velmistrů.

Premiéra bude v pátek 1. listopadu ve 13.45 na ČT sport. Po premiéře bude možné se na pořad podívat na adrese: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10111941499-v-sachu/ .