Krejčí vyhrál Open Gabčíkovo

30.06.2012 17:17 | OPEN Gabčíkovo 2012

V dňoch 23. – 29. 6. 2012 sa v Gabčíkove uskutočnil XVII. ročník medzinárodného šachového turnaja OPEN Gabčíkovo 2012. Podobných turnajov – celoštátneho a medzinárodného významu sa v rámci okresu Dunajská Streda už uskutočn...

V dňoch 23. – 29. 6. 2012 sa v Gabčíkove uskutočnil XVII. ročník medzinárodného šachového turnaja OPEN Gabčíkovo 2012. Podobných turnajov – celoštátneho a medzinárodného významu sa v rámci okresu Dunajská Streda už uskutočnilo 26. Na turnaji štartovalo 74 hráčov z deviatich krajín ( Česká republika, Ukrajina, Maďarsko, Chorvátsko, Litva, Macedónsko, Švajčiarsko, Rusko a Slovensko). Po športovej stránke to bol jeden z najsilnejších turnajov na Slovensku. Štartovalo 21 hráčov s medzinárodnými titulmi, z toho traja veľmajstri. Priemerný R koeficient prvej desiatky bol 2412 bodov (čo v minulosti by bol turnaj 7. kategórie). Zúčastnilo sa 6 žien a dievčat, 12 seniorov a 20 hráčov do 16 rokov.
¨

Turnaj sa uskutočnil aj ako otvorené Majstrovstvá kraja Trnava v šachu jednotlivcov na rok 2012. Z trnavského kraja štartovalo 31 hráčov. Majstrom trnavského kraja sa stal FM Tamás Petényi z Dunajskej Stredy. Diplomy a vecné ceny víťazom jednotlivých kategórií (muži, ženy a dievčatá, seniori a chlapci do 16 rokov) odovzdal p. Rudolf Diviak – predseda KŠZ Trnava.

Na zabezpečení turnaja participovali OU Gabčíkovo, firma Russel Gabčíkovo, VÚC Trnava, KŠZ Trnava a ďalší sponzori z Gabčíkova a Dunajskej Stredy. Bez ich pomoci by sa taký kvalitný turnaj nemohol odohrať. Touto cesto im vyjadrujeme hlbokú vďaku. Organizáciu turnaja bezproblémovo zvládli p. Kosár Mikuláš – predseda šachového klubu OU Russel Gabčíkovo a jeho syn Mikuláš Kosár ml., ktorý pracoval s S-M programom pri počítači. Nad regulárnosťou turnaja dohliadali Ing. Jozef Puobiš FA, ako hlavný rozhodca a p. Miloš Šarmír ako rozhodca. V turnaji zvíťazil GM Jan Krejčí z Českej republiky s počtom bodov 7,5.

Na ďalších miestach, s počtom bodov 6,5 skončili : 2. IM Kireev Aleksei (Rus), 3. FM Petényi Tamás (Dun. Streda), 4. IM Sipos István (HUN), 5. FM Jacko Vladimír (Liptov), 6. FM Karlík Vladimír (CZE), 7. IM Ráchela Milan (Dun. Streda) a 8. Farkas Gábor (Čadca). V turnaji normu IM splnil p. Jacko Vladimír. Z usporiadajúceho oddielu ŠK OÚ Russel Gabčíkovo sa najlepšie umiestnili sl. Réka Kántor a p. Mikuláš Kosár ml., ktorí získali po 5 bodov.