Po Kazani Jermuk

17.07.2012 00:57 | FIDE Women Grand Prix 2012

Rychlé tempo nabírá druhý cyklus turnajů ženské FIDE Grand Prix, když se z ruské Kazaně, kde se skončilo před necelým měsícem, přesouvá do arménského Jermuku. Vzhledem k systému turnajů, podle kterého se každá hráčka předsta...

Rychlé tempo nabírá druhý cyklus turnajů ženské FIDE Grand Prix, když se z ruské Kazaně, kde se skončilo před necelým měsícem, přesouvá do arménského Jermuku. Vzhledem k systému turnajů, podle kterého se každá hráčka představí pouze ve čtyřech ze šesti pořádaných, se však alespoň co se startovního pole týká, jedná o turnaj naprosto odlišný. Ze 14 hráček si účast zopakuje pouze pět z nich, pro fanoušky je ale jistě zajímavé, že mezi nimi je i kazaňská vítězka Humpy Koneru (2598) a také Yifan Hou (2613), aktuální mistryně světa a průběžně vedoucí hráčka bodování Grand Prix.

V již zmiňovaném průběžném pořadí sice suverénně vede Yifan Hou díky prvenství v Rostovu a Shenzhenu a dělenému třetímu místu z Kazaně, nicméně ani tato vynikající bilance by tak trochu paradoxně nemusela stačit. V případě samostatného či děleného vítězství v závěrečném podniku v Mardinu by ji totiž ještě přeskočila Anna Muzychuk, bez šance nejsou ani Humpy Koneru či vítězka z Nalchiku Zhao Xue, ty by však potřebovaly uspět ještě na dvou turnajích.

Průběžné pořadí (upraveno ze stránek FIDE Grand Prix

Odkazy

Stránky turnaje
Stránky FIDE Grand Prix
Online přenos
0x 1187x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat