Zahrajte si s Vlastimilem Jansou

12.01.2021 20:49 | Ostatní

13.1. 2021 od 18:00 proběhne simultánka s GM Vlastimilem Jansou. Celou akci bude pan Jansa živě komentovat. Pro obrovský zájem, který přesáhl 180 hráčů jsem vybral hráče, kteří jsou v tomto článku. My ostatní se můžeme podívat na tuto akci v živém přenosu

Simultánka se bude hrát zde: 

https://lichess.org/simul/D6eXxq4t 

 - informace pro hráče: musíte být v čase od 17:00 a nejpozději v 17:59 na této adrese. Když budete dříve, může vás server pro naktivitu odpojit, proto si prosím zkontrolujte cca v 17:55 že jste přijatí do simultánky. 


Sledovat živý přenos můžete zde. Pro toho kdo neodebírá tento kanál, doporučím zmáčknout odběr a zvoneček vedle odběru a budete emailem upozornění, že přenos začal. Ono zahrát si s českou šachovou legendou a nebo jen se dívat jak hodnotí pozice. Nad čím přemýšlí, může být pěkné.

Můžeme prvních pár minut před zahájením simultánky rozjet diskuzi a můžete se ptát pana Jansy na cokoliv co vás bude zajímat. A pro deset z vás mám i nabídku si přijít zahrát. 

Hráči proti panu Jansovi...

První dva kluci jsou Matěj a Tomáš a jsou tady protože se je snažím naučit jak hrát lepší šachy. Takže jejich dvě partie budu pozorně sledovat a pak na našich trénincích si je pořádně rozebereme. Určitě to klukům pomůže v jejich dalších šachových krůčcích. My v RP se snažíme měnit šachy u nás a toto je další směr, kterým chceme jít. 

Matěj Zelenka bude hájit barvy slovenské Dubnice a možná v osmi letech získá svojí první výhru s velmistrem. Uvidíme. Ale je dobře že i mladí hráči získávají zkušenosti s profesionály. 


Dobrý den, jmenuji se Tomáš Mík a je mi 9 let. Šachy hraji něco přes 2 roky, většinou na kroužku 1 x týdně. Poslední 3 měsíce se snažím intenzivně trénovat na M Čech v kategorii HD 10. Můj nový trenér Petr Koutný mi moc pomáhá se zlepšit. Simultánku budu hrát poprvé a už se moc těším. Rating Elo zatím nemám, nebylo kdy ho získat.

Děkuji mnohokrát za příležitost si zahrát.Pan Blažek už hrál simultánku s Robertem Cvekem a hájil barvy ŠK Praha 4 a i tentokrát dostane příležitost si zahrát simultánku. Jsem rád, že můžu splnit jedno velké přání a to zahrát si s panem Jansou. 


Pavel Chrz měl hrát simultánku s Robertem Cvekem. Technika zradila a tak tentokrát přichází druhý pokus. 


Pavel Chrz

Hraji šachy v ústeckém klubu od 10 let a věnuji se tréninku mládeže  od roku 1986. V 90. letech jsem vystudovat trenérskou školu FTVS UK s "titulem" trenéra 1. třídy šachu. Hrával jsem 6 let za Ústí v devadesátkách první ligu, po roce 2000 v 1. lize hostoval za Litoměřice a N.Bor. Kdysi jsem měl i FIDE R 2275, ale to už dávno neplatí. Nyní jsou tréninky s mládeží (v klubu a činnost předsedy  TMK Ústeckého kraje) v mojí šachové činnosti prioritou. Ač jsem "IT-neználek", rozjeli jsme v klubu skupinové tréninky na meetingu již 30.3. tohoto roku a jedeme je stále. Rád, i přes své zdravotní omezení, sportuji a předávám dále, sportovně-šachové tábory již organizuji přes čtvrtstoletí. 

Z Ústí bude hrát ještě Dan Hong Werner a Míra Jirásko   


Míra Jirásko


Šachy jsem začal hrát zhruba před třemi lety, hraju za CHESS MOST KPI, jsem napsaný na soupisce druhé ligy za Údlice a tuto sezonu hraji i extraligu mládeže za Ústí. I přes omezený režim se snažím hodně sportovat a trénovat. 
Hezký den
M. Jirásko 


Dan Hong Werner, 


13 let.

Šachy hraji od 7 let. Největším úspěchem bylo 2. místo na MČR do 10 let a reprezentace na ME v Rumunsku. 

Za Spartak Ústí startuji v extralize mládeže. V dospělých hraji v KP I. a nastupoval jsem už i ve 2.lize. Mým trenérem je Pavel Chrz. Hraji hodně vážných partií, ale ještě více mi jdou bleskové partie. Studuji na gymnáziu v Bohosudově a baví mne fotbal, který hraji závodně za Chabařovice.  Martin Bean

Zdravím šachových zanietencov zo slovenskej Trnavy. Aby som sa v krátkosti predstavil, patrím medzi novú generáciu šachistov vytvorenú úspešným seriálom Dámsky gambit, ktorý vo mne vzbudil zvedavosť a objavil novú vášeň. Roky patrím medzi nadšencov spoločenských hier ako Mutant Chronicles a Mars: Teraformace, no posledné mesiace sa tvrdo venujem už len výučbe šachu, kde sa snažím využiť najmä svoj zmysel pre stratégiu, ktorú som si dlhodobo cibril v spomínaných hrách. Možnosť zahrať si proti veľmajstrovi si neuveriteľne vážim a využijem všetok svoj voľný čas, aby som si hru pána Jansu naštudoval a vymyslel správnu stratégiu. 


Jmenuji se Viktor Javořík, je mi 27 let. Pocházím z Otrokovic (město vedle baťovského Zlína).

Vystudoval jsem gymnázium a poté se přestěhoval do Prahy - tady jsem vystudoval DAMU a živým se jako herec v kamenném pražském divadle.

Šachy jsem trochu hrál jako malý, ale nikterak "profesionálně", teď po mnoha letech jsem se k hraní vrátil, protože jsem si uvědomil, jak krásná hra šachy vlastně jsou. Mám rád četbu, divadlo a zajímám se o "baťovský fenomén". Psát o tom, že s láskou sleduju youtube kanál RaP šachy snad ani nemusím :)

Děkuji mnohokrát, nesmírně se těším.Jmenuji se Jan Diviš, narozen 1988. Bydlím v Jihlavě ale šachy mě poprvé potkali v Brně cca před 10-ti lety na VŠ.. cesta začínala mými nekonečnými porážkami od přátel kteří viděli šachy jen z rychlíku :). 
to mi ovšem nedávalo spát a čím dál víc jsem tomu propadal, znáte to když hrajete v noci šachy ve snu :)? 
nakonec se mnou kamarádi už nechtěli hrát a radši mi ukázali jihlavský Gambit kde jsem začal dostávat další "sodu" :) ..
2012/13 od F teamu a hraní s dětmi na ZŠ(bez urážky) a nakonec i další proti(i spolu)hráče, kteří mi nedávali nic zadarmo jsem prozatím doputoval na kapitána B družstva a nyní budu mít možnost zahrát si s legendárním GM díky i němu si můžu číst Zahrajte si s Velmistry  a také si ho tvořit :))* , 
těším se co mě za šachovnicí ještě čeká, svět je pro mě díky šachům o dost hezčí místo.


Volám sa Jakub Antal mam 17 rokov, som z krásneho mesta Košíce, šach hrám od svojich siedmich rokov. Zatiaľ môj najväčší úspech bolo 3.miesto v rapid šachu na MSR mládeže a 6. miesto na MSR mládeže v dlhých partiách.


Dobrý den, jmenuji se Jakub Konečný a je mi 18 let. Mezi mé volnočasové aktivity patří volný čas s kamarády, šachy a nějaké ty počítačové hry. Šachy hraji zhruba 3 roky a poslední 4 měsíce se snažím opravdu trénovat s mým trenérem Kubou Rabatinem, díky němuž si troufám říct, že se o dost lepším. A doufám, že v blízké době se budeme moct všichni setkat za šachovnicí. 


Marek Weczerek


Ahoj Petře,

tahat figurkami mne naučil otec kolem 6 let a pak jsme s bratrem hrávali
zápasy o titul domácího mistra světa. Za rodné Kravaře jsem pak začal
hrát od 15 let. Na začátku v objevení kouzla šachů mně hodně pomohla
kniha od J.Veselého Jak hrát šachy. Z ní jsem dlouho čerpal i při vedení
šach. kroužku v 90 létech. Za 2 roky budu Abrahámem a tak si už velké
šachové cíle nekladu. Většinu jsem si snad dokázal splnit. Bude pro mne
čest a radost si zahrát s p.Jansou.


Dobrý deň. Posielam pár viet o mneVolám sa Andrej mám 12 rokov, pochádzam z bardejova . Šach hrám od 7 rokov a od 10 rokov súťažim . Medzi moje záľuby patrí aj hranie na gitare a skladanie rubikových kociek .

Jmenuji se Jakub Fischer a je mi 13 let. Šachy jsem čas od času hrál již od mala s tátou a babičkou. Před rokem a půl jsem se jim však začal věnovat intenzivněji a stal jsem se členem Šachového klubu Bohnice, pod vedením skvělého trenéra Milana Petrase. Hrál jsem přebor Prahy žáků do 14 let a uhrál tam 4 body ze 7 partií. Moje současné Elo je 1120 (klasické tempo, v R ani v B bohužel ještě hodnocení nemám, v současné covidové době jsem neměl příležitost) 

Dominik RalbovskýHm, tak dobre. Predpokladám, že chcete niečo o mojej šachovej ,,kariére" :D.

V 8.-9. roč. som začal hrávať za Gbely spolu z tatkom, kde hrávam až doteraz ( 5-6 rokov cca ). Na začiatku sa mi nedarilo, ale vydržal som. Síce mám 1191 elo, čo nieje asi to, čo by som chcel, ale už je to raz tak. Ale minulý rok som skončil 2. na majstrovstvách Slovenska v Topolčanich v rapid šachu do 20 rokov, ale musel som ísť na vlak, a navyše som ani nevedel o tom, tak som nič nedostal. To je asi naj úspech na Turnaji, aký som získal. Usmiaty Ja ale aj tak nehrám na elo, ale pre zábavu a navyše pre tím, aby sme mali v lige  body.

Bavia ma aj obrané aj útočné partie, záleží ako a čo si pripravím a akú mám náladu.

 

Dosť mi pomohli zlepšiť sa viaceré veci. Tak, lichess je prvá, lebo som mohol hrávať a trénovať aj doma a sám. Potom som našiel aj vaše videá, a úplne sa zmenilo moje šachové myslenie. Nepamätám si, kedy sa to zlomilo, ale proste som si našiel pár zahájení, ktoré doslova milujem. Mám rád tvorivé šachy, lebo teória nieje veľmi môj kamarát, lebo stačí niekde spraviť chybu a už je zle, všetky tie vedľajšie varianty a tak. Ja skorej preferujem stratégiu a plán hry, a potom u partie veľa počítam. Aj preto moje partie občas končia do 20-30 ťahu. Ale keď som našiel vaše videá o Škandinávke a Slovanskej obrane, zamiloval som si ich hneď na prvý pohľad, oni sú totiž aj podobné štruktúry, tak sa to hrá dosť podobne. Za bielych zase preferujem nečakaný ťah Jc3 alebo iné netradičné. Ale nemyslite si, že nemám prehľad aj v klasických. Poznám viac zahájení, len ich nehrávam, lebo niesú také zábavné a navyše, keď niekto hrá 20 ťahov teóriu tak to nieje ono, toho nemôže mať dotyčný asi ani zábavu, či?

 

Potom, minulý rok sa zlepšila kvalita naších tréningov, lebo nás začal trénovať Tomáš Danada, ktorý je jeden z najlepších šachistov, ktorích osobne poznám. Odvtedy som sa zlepšil ešte viac. Akože ja som to nikdy netvrdil, že som sa zlepšil, ale tvrdí to každý, s kým som kedy hrával. Ja im to neberiem, ale myslím, že sa stále mám v čom zlepšovať. Myslím, že moja výhoda je to, že si verím na každého, že s ním môžem vyhrať a snažím sa nepodceniť aj toho najslabšieho súpera.

A ešte sa priznám, že pred 1-2 rokmi som si dal šachové predsavzatie, že sa dostanem aspoň do prvej 100 na Slovensku alebo aspoň 2000+/-. A snažím sa stále, aj keď viem, že sa to možno zdá nereálne, ale musím si veriť, inak by som nevystúpal ani o kúsok :) A nakoniec asi moji najoblúbenejší šachisti. Je to asi hodne ťažké. Ono každý má niečo do seba, lebo každý bol niečím jedinečný, ale keby som si mal vybrať, tak Tal keby nie pre jeho nádherné partie, tak pre to príslovie: ,,Zaveďte súpera do neprehladného lesa, odkial vedie len jedna cesta, na ktorú sa dvaja nedajú" Ale oni sú všetci super od Aliechina po Zukertorta. To je asi tak všetko.

 

Na tej fotke som fotený z Jedným hráčom, čo od nás odcházal ešte pred tým, ako mala byť sezóna, to bolo na minuloročnom turnaji v u nás na dedine. Som ten po pravej ruke ( v tej čiernej mikine ). Nemám teraz lepšie fotky, ako hrám, ale volal som trénerovi, nech mi pošle, ako sme hrali ligu, ale nemal čas, až zajtra, takže ked tak bych to doposlal potom. :) Pokial by vás ešte niečo zaujímalo, kludne napíšte, lebo niesom si istý, že či ste chceli práve toto. A inak, stretli sme sa aj raz na turnaji vo Vrbovciach, tak 2-3 roky späť, ale asi si už nepamätáte :)

 

Na záver sa omlúvam, že to nebolo veľmi stručné a dovidenia Smejúci sa.

S pozdravom

DominikTakže základní informace: 

Kdy - středa 13.1.2001 od 18:00 na lichess

Tempo - 40 minut na partii a 30 vteřin bonus za každý provedený tah

Barvy: náhodné

Kdo může hrát: Každý desátý, který pošle email na koutnyy@gmail.com

Cena: ZADARMO

Každý hráč, který bude hrát  a kterého potvrdím požádám o fotku a pár slov o sobě. Vložím jména a fotky hráčů do tohoto článku. Líbí se mi, když odhodíme roušku anonymity a víme kdo s kým hraje.

Sponzorem této akce je šachový obchod Roberta Cveka, Petra Koutného a Libora Ficence. Jakýmkoliv nákupem u nás podporujete podobné projekty. Děkujeme.  

 

Tímto Vás zvu na šachovou simultánku s panem Jansou. Kdo má zájem si zahrát pište mi emaily. Kdo se chce dívat odkaz tady máte a nebo odebírejte náš kanál. Hlavně buďme  u toho, těším se na vás.

A kdyby kdokoliv z Vás chtěl podobné akce podpořit, email na mě máte. Příště tady místo loga rpsachy může být Vaše logo. 

Petr Koutný

13x 4109x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (13) Aktualizovat
13.01.2021 22:08 | ciki333

CM Chrz vs. GM Jansa

https://lichess.org/yFbLw7fA/white

Pane Chrzi, měl jsem halucinace, výměna 2V za D nebyla možná. Omlouvám se Vám. Jinak remíza byla na dosah...Rval jste se jako lev.  

13.01.2021 21:28 | Pavel Ch

Hraje skvěle pan Jansa, asi 3,5 bodu z 17 uděláme, já prohrál, hrál to se mnou jak Magnus na malou výhodu. A 33. Dh3 na minutě mne překvapilo, pak 34. Vd1 jsem viděl slabou 7. a 8.řadu a vyměnil chybně věže. Neviděl jsem na minutě 34...De7, což je asi remis a zbytečně znervozněl.

V zahájení jsem nechtěl brát pěšce do gambitového útoku bílého pana Jansy. Tak jsem držel asi trošku horší pozici.

--

Ale vyhrál můj žák, 13 letý Dan Hong Quan Werner.

13.01.2021 20:22 | Pavel Ch

4:1 zatím

a já  bráním koncovku

https://lichess.org/simul/D6eXxq4t

2,5 hod + 30 sec ku 30 min + 30 sec proti 17 hráčům

13.01.2021 16:17 | giocozo

ciki333 - Proč by ho měl pan Chrz prověřovat v dlouhé variantě ? Navíc pana Jansu. Specialistu na zahájení. Takhle už se šachy v našem věku nehrají. Ať si jde hlavně zahrát a užít si to, to je hlavní. Ne tam natahat 20.tahů teorie, dostat překvápko ve 22.tahu a ve 30.tahu se vzdát. Volovina.

13.01.2021 11:09 | Pavel Ch

Zdravím i přátele ze Slovenska,

nechal si vyměnit ilustrační fotku; Je z letošního horského běhu z Příčného sedla.  

 

Děkuji za podporu, fanděte ale spíše šachistům co jdou nahoru. Budete mít z výsledků větší radostwink. Ale chápu to tak, i Eddie Orel měl svůj fanklub, anglický skokan na lyžích.

13.01.2021 10:33 | Magiland

takže (jestli správně počítám) - 15 soupeřů ??

12.01.2021 21:33 | ciki333

Nevidím na soupisce Ing. Elišku Richtrovou. Bude, či nebude, hrát?

Od pana Chrze očekávám profesorský výkon. Pevně věřím, že zúročí padesátileté zkušenosti na 64 polích a nestora světového šachu - pana Jansu - prověří v nějaké dlouhé forzírované variantě. Pavle, budu Vás pečlivě sledovat, dejte do hry vše!

Lituji, že se simultánky nezúčastní Všeználek JUDr. ZMB...Zajímalo by mě, zda má stejně výkonné mozkové závity jako musculus orbicularis oris.

05.01.2021 11:23 | Krolop

Pane Chrzi, být vámi, tak se raději už ani netěším! Jedině tak nebudete opět zklamán.

04.01.2021 20:30 | Kodl

Vážení....pan CM Pavel Chrz měl ještě před nedávném klesající sílu,výkonnost. Nyní má svůj fan klub,který ho žene dopředu a jeho síla se znovu vrací. Držíme opět palce! Martin,Franta. Kodl  IM .-)

04.01.2021 20:23 | J V

@Pavel Ch : Třeba protože jste vysoko nasazený dle Ela? :) A taky si tu minulou simultánku částečně beru za vinu, protože mě tam Robert přijímal ke konci a trochu se to tím zpozdilo (stejně jsem to tradičně počubil). Je potřeba tam vždycky zůstat až do startu a ohlídat si to. Při nečinnosti nebo opuštění stránky Lichess lidi odhlašuje. Na panu Jansu se každopádně moc těším. Minimálně mu chci poděkovat za ta krásná videa, co tu zanechal. Neuvěřitelné, s kým se potkal. Tal, Korčnoj, Petrosjan, Spasskij, Karpov... Otevřu si třeba knížku, tam partie Petrosjan/Jansa. Jinak sterilní partie získává po těch vzpomínkách úplně jiného ducha. Celkem mě jinak pohledem na tyto akce mrzí, že tu Petrovi a Robertovi nic moc nepřináším. Už se začínám považovat za dotěrného fanouška, co toho ani moc nevrací. :)

04.01.2021 17:48 | Pavel Ch

Děkuji, tady mi fandí lidí, jen nechápu ke své stále klesající síle, pročwink.

Už po poledni proběhly emaily.

Děkuji Petře, rád si zahraji, a těším se, že si zahraje paní Eliška Richtrové, též.

04.01.2021 17:11 | Magiland

také bych se přimlouval za dvě místa pro ER a PCH .... :-)

04.01.2021 13:00 | J V

Tak to bude nádherné!!! Nevím, jestli si zahraju, teď jsem hrál často a za moc má hra ani nestála, každopádně se moc na přítomnost pana Jansy těším!!! Předem všechny varuji, že tenhle člověk odremizoval na Šachové olympiádě Karpova: https://www.chessgames.com/perl/chessgame?gid=1065097. :) Doporučuji kontaktovat paní ER a Pavla Chrze, když se na ně v sobotu nedostalo. Jak vyšlo najevo, tak asi přepli na jinou stránku před simultánkou a systém je vyloučil.