Z OHNĚ POVSTAL V POŘADÍ TŘETÍ VÍTĚZ MASTERS

05.10.2021 01:00 | Domácí zprávy

Tři měsíce po skončení třetího ročníku Prague International Chess Festivalu se již můžeme pokochat pohledem na portrét v pořadí třetího vítěze hlavního turnaje Masters.

 Stejně jako u dvou předešlých vítězů, ruského velmistra Nikity Viťugova (2019) a iránského velmistra Alirezy Firouzji (2020), i podobiznu amerického velmistra Samuela Shanklanda ztvárnil svou ohňovou technikou český sochař a malíř Ladislav Vlna.


(Vítěz turnaje Masters třetího ročníku GM Samuel Shankland)

Organizátorům z Novoborského šachového klubu se podařilo překlenout tíživé období pandemie covidu-19. I přes nutnost dodržení nařízených omezení se podařilo v polovině letošního června uspořádat festival alespoň v základním formátu a udržet tak tradici započatou před třemi roky. „Byl to rok těžkých rozhodnutí, ale myslím, že se vyplatilo vytrvat. Když se na poslední chvíli podařilo spustit i Open turnaje, měl jsem velkou radost. Jasně se ukázalo, že šachoví nadšenci jsou vždy připraveni naskočit k šachovnici,“ rekapituluje ředitel festivalu Petr Boleslav. I pro hráče světového formátu nebylo jednoduché se po takové pauze znovu vrátit k opravdové, dřevěné šachovnici. „Rok a půl jsem nehrál. Můj poslední turnaj byl vlastně tady v Praze v únoru 2020,“ uvedl velmistr Samuel Shankland, který již potřetí přijal účast v turnaji Masters. Sedmi koly prošel bez porážky a díky čtyřem skalpům vybojoval první místo před polskými velmistry Dudou a Wojtaszekem.


(Samuel Shankland, vítěz ročníku 2021, Nikita Vitiugov, vítěz ročníku 2019 a Alireza Firouzja, vítěz ročníku 2020)

Jsou známé také první informace k nadcházejícímu ročníku. „Již jsme začali plánovat a jsme připraveni vrátit festival do starých kolejí, opět tedy na devět kol, s Challengers turnajem a samozřejmě doprovodnými akcemi,“ přibližuje Petr Boleslav. Termín festivalu je stanoven na 7. – 17. června 2022.

 - https://praguechessfestival.com/povstal-treti-vitez - 

1x 2153x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
05.10.2021 14:24 | PanPohoda

Sam je na podobizně starší a unavenější než byl ve skutečnosti během turnaje.