Věděli jste, že vám šachy můžou dokonce vydělat?

04.08.2022 00:00 | Zprávy

Jak zužitkovat váš šachový potenciál a třeba i vydělat peníze? To je prakticky jedna z nejčastěji kladených otázek šachistů, protože mnoho hráčů už si někdy položilo otázku: "Má cenu hrát šachy?".

Ovšem šachy nejsou jako třeba automaty za peníze, kde máte skvělé možnosti a velký výběr stránek. Většina začínajících hráčů si ale často chce být dobře vědoma ekonomických pobídek, které mají k dispozici, než se hře oddá.

Peníze jsou v dnešní těžké době nejdůležitější složkou. Ti, kteří tvrdí, že na penězích nezáleží, je prostě neumějí vydělat. Zatímco mnoho začínajících hráčů ví, že vydělávat peníze je možné pouze hraním šachů a trénováním, pravděpodobně neznají mnoho dalších dostupných způsobů a mnoho hráčů, kteří si jejich prostřednictvím vydělávají slušné peníze.

  1. Šachy nejsou gambling, ale...

Pokud bychom měli šachy srovnat s jinými velkými sporty, jako je fotbal, nebo třeba s popularitou webů pro online casino minimální vklad 100 kč zjistíme, že v šachu je v porovnání s jinými sporty opravdu nízký cenový fond, s výjimkou, řekněme, soutěžíte mezi deseti nejlepšími šachisty na světě.

Díky internetu se však šachy staly pro lidi, kteří se jim věnují, poněkud lukrativnějšími a stále více lidí může vydělávat tím, co je baví. pojďme si tedy udělat přehled toho, jak můžete vydělávat peníze šachy online.

  1. Online koučování pro začátek

S ratingem nad 1400 bodů se můžete zaregistrovat na mnoha webových stránkách, kde se můžete uvést jako šachový kouč. Nejoblíbenější jsou chess.com a lichess. Online koučování se v poslední době stalo populárním. Lze to přičíst účinkům covid-19 a následkům populárního seriálu "Queens Gambit" na Netflixu. Platové rozpětí za online koučování se pohybuje od 5 do 125 dolarů. Někteří velmistři si dokonce účtují více než 125 dolarů.

A skutečně, jak lépe propagovat šachy než jejich výukou? Existuje spousta lidí, kteří by trenérům za exkluzivní trénink zaplatili slušné peníze. Pokud ale chcete vydělávat slušné peníze od okamžiku, kdy začnete doučovat, pak byste mohli být zklamáni. Stejně jako všechno ostatní, i být skvělým trenérem je proces.

Můžete začít jako trenér na volné noze nebo pracovat jako trenér pro akademie a jiné šachové organizace. Samozřejmě je možné pracovat jako obojí, pokud tomu dokážete věnovat potřebnou práci. Jako trenérovi na volné noze se doporučuje, aby šachová hra vypadala co nejzajímavěji. Pro mnohé by hra nemusela být natolik fascinující, aby za trenérské lekce platili. 

  1. Hraje online, je to zábava!

Šachy jsou snadnou hrou, kterou se lze snadno naučit, ale je obtížné ji zvládnout. Při hraní šachů vám zůstává skryt pouze záměr vašeho soupeře. Všechno ostatní ve hře je naprosto jasné, vidíte to na šachovnici před sebou. Štěstí nebo náhoda nemají s výsledky šachové partie nic společného.

Šachové webové stránky jako BMchess.com umožňují hrát šachy se soupeřem a vyhrávat skutečné peníze (je vyžadováno, aby vám bylo více než 18 let). Šachové partie si můžete zahrát také zdarma a vyhrát skutečné peníze účastí v turnajích pořádaných na šachových webových stránkách jako Chess2play.com, lichess a chess24.

Není nutné asi zdůrazňovat, že hrát šachy online o skutečné peníze je zábava, ale není to bez rizika. Vzhledem k tomu, že šachy nejsou hazardní hrou, je při hraní online o skutečné peníze velmi obtížné prosadit pravidla hry. Hráčům v podvádění absolutně nic nebrání.

Hráči mohou podvádět své soupeře pomocí softwaru šachového motoru. Soupeř může nastavit motor na nejtěžší úroveň a podávat do něj své tahy. Software pak soupeři nabídne nejlepší odpověď na váš tah. Nevědomky byste tak hráli proti robotovi, a ne proti lidskému hráči. Nejlepší šachové stránky online samozřejmě takový software nepovolují, ale nic nebrání tomu, aby vaši soupeři použili jiné zařízení.

  1. Umíte programovat a milujete šachy? Spojte to! 

Programování je další způsob, jak využít velké mozky šachistů! Pokud máte vášeň pro programování a další vášeň pro šachy, můžete spojit obojí dohromady. No, podívejte se na stránky chess.com, lichess.org, chess24.com a podobné. Jsou dílem programátorů!

V současné době počítačů poptávka po programátorských dovednostech roste. Jako šachový programátor si můžete vydělat spoustu peněz. Podle serveru Worth Of Web má server Chess.com hodnotu přibližně 1 miliardu dolarů. To by mělo hodně vypovídat o tom, jak cenné je programování. S dostatečně dobrými zkušenostmi v šachovém programování se můžete dokonce zařadit do seznamu programátorů v některé z těchto šachových mega společností!


pexels.com

  1. Piště články a vytvářejte obsah 

Kromě vydělávání peněz hraním a trénováním online šachů využívá mnoho hráčů další metody, jak zpeněžit své šachové aktivity. Mnozí hráči využívají platformy, jako je twitch, aby je jejich fanoušci mohli sledovat živě, ale nejvýznamnějším stylem tvorby obsahu šachistů je nahrávání šachových videí na YouTube. Videa mohou obsahovat komentáře k profesionálním partiím nebo šachové tipy a strategie.

Tyto Youtube kanály současně patří mezi velmi populární: 

GothamChess (více než 1,09 milionu předplatitelů). Odhadovaný příjem je až kolem 76 000 dolarů měsíčně a až kolem 900 000 dolarů ročně.

GMHikaru (více než 1,08 milionu předplatitelů). Jedná se o kanál japonsko-amerického velmistra Hikaru Nakamury. GMHikaru vydělává až 75 000 dolarů měsíčně a až 900 000 dolarů ročně.

BotezLive (více než 500 000 odběratelů). Odhadovaný příjem je až kolem 100 000 dolarů měsíčně a až kolem 1,2 milionu dolarů ročně.

Eric Rosen (více než 470 000 odběratelů). Odhadovaný příjem je až přibližně 24 000 USD měsíčně a až přibližně 290 000 USD ročně.

Úspěch jako streameři na Twitchi zaznamenalo také mnoho šachistů. Blogování a zasílání publikací do online šachových časopisů jsou některé další formy tvorby šachového obsahu, jsou také velmi populární metodou, jak zpeněžit váš talent a nadání. 

  1. Říká vám něco affiliate marketing?

Jedním z nejlepších způsobů, jak si v šachu vydělat slušné peníze, je prodej digitálního šachového kurzu. Mnoho velmistrů vytváří své kurzy pro studenty a každý z nich může potenciálně prodat za několik desítek až tisíc dolarů. Představte si, že prodáte kurz za 1 000 dolarů 1000 zákazníkům? Spočítejte si to a máte na kontě prodej za milion dolarů!

Nemusíte být ani odborníkem, abyste mohli prodávat šachový kurz online. Mnoho online obchodníků se zabývá takzvaným affiliate marketingem, což je jednoduchá propagace cizích produktů nebo služeb výměnou za provizi z prodeje. Normální lidé, kteří nemají absolutně žádné zkušenosti s šachy, vydělávají každý měsíc automaticky jen tím, že propagují kurzy jiných lidí, a vy můžete dělat totéž.

Tím spíš, že šachové webové stránky, které mají placené členství, mohou mít affiliate programy. Příkladem takové webové stránky je chessclub.com, kde hráči dostávají body za každého hráče, kterého doporučí. Body lze směnit za americké dolary. Chess.com má také partnerský program. Počáteční procento provize pro partnery je 15 % z nákupu prémiového členství na Chess.com.

  1. Šachy jako pravidelný výdělek? 

Zdá se, že online šachy mají ve srovnání s reálnými turnaji nižší potenciál příjmů. Je však třeba poznamenat, že online svět šachu poskytuje šachistům - amatérům i profesionálům - více příležitostí, protože mají k dispozici větší online publikum po celém světě.  Nebojte se objevvoat vaše možnosti a bavit se při hraní šachů online.


1x 820x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
Petr Koutný

Tyto články jsou placenou reklamou, kde náš server plní podmínky dlouhodobého kontraktu. 

+1 /-0 | 04.08.2022 17:43