V sobotu 13.11. zahajuje Polofinále MČR juniorek a juniorů

13.11.2021 07:56

Pro více než 100 juniorů a juniorek se zítra otevře hrací místnost v Hotelu Esprit ve Špindlerově Mlýně, aby se v týdenním turnaji utkali o celkem 10 postupových míst na nejvyšší republikovou soutěž – Mistrovství ČR.

Kategorie D18 a D20 se hrají odděleně od kategorií H18 a H20.  Celkem tak budou probíhat dva samostatné devítikolové turnaje. U juniorek se jedná o soutěžní změnu, neboť naposledy (2019) hrály ve Špindlerově Mlýně rovnou MČR. Komise mládeže sjednotila systémy a nově i pro juniorky zavedla Polofinále s postupem na MČR.

Zahájení i zakončení turnaje poznamenají covidové opatření, kdy stále není příznivá doba pro megalomanské akce s co největší návštěvností. Věříme, že zůstane jen u opatřeních a nedojde   k narušení samotné soutěže.

Startovní listinu a průběžné výsledky naleznete na:

http://chess-results.com/tnr589139.aspx?lan=5&art=0

http://chess-results.com/tnr589140.aspx?lan=5&art=0

Odkaz na online přenosy min. 20 šachovnic bude zveřejněn před zahájením prvního kola.

Turnaje bude řídit FIDE arbitr Michal Babička z Děčína s mojí částečnou asistencí jako rozhodčího 2.tř.. S online přenosy partií bude vypomáhat Stanislav Stárek. Rozbory partií a šachové konzultace s hráči bude provádět zkušený trenér Stanislav Jasný.

Účastníci turnajů, trenéři a rodinné doprovody se mohou těšit na pestrou stravu formou bufetu,  na komfortní ubytování v hotelových pokojích. Dále budou mít možnost navštívit za zvýhodněné vstupné zdejší aquapark ve vojenské zotavovně Bedřichov a bobovou dráhu. Při příznivém počasí lze zavítat na hřeben Krkonoš či se vydat na kratší horské túry.  V samotném hotelu Esprit bude uspořádán večerní bleskový turnaj.

Juniorské mistrovství téměř již tradičně pořádá šachový oddíl TJ Neratovice za podpory Šachového svazu ČR a za stálé Královohradecké kraje, města Špindlerův Mlýn a samotného hotelu Esprit.

Šťastnou cestu do Špindlu všem účastníkům a jejich doprovodům přeje
Roman Burda – ředitel turnaje

Článek publikován 12. 11. 2021 v rubrice Aktuality KMAktuality na hlavní stránceMládež.
1x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
18.11.2021 00:08 | BorecFromLiberec

Turnaj probíhá výborně, škoda, že jej někteří hráči narušují. Jeden hráč byl po podvodu s mobilem vyloučen z turnaje - ostuda největšího kalibru!! Další dvojice hráçů uhrála výsledek 0:0 kvůli kazení dobrého jména šachové hry, kdy odehráli nejkratší desetitahový pat. Až na tyto pihy na kráse povedený turnaj.