Tajfun Carlsen

03.07.2017 10:15 | Grand Chess Tour Belgie 2017

Filipínec Wesley So v belgickém Leuvenu potvrdil vynikající start v rapidové části, ze zbývajících šesti kol vydobyl dalších 4,5 bodu a ziskem sedmi bodů si zajistil samostatné turnajové prvenství.

O bod méně a druhé místo získal v rapidu Maxime Vachier-Lagrave a až s bronzovým stupínkem se musel spokojit mistr světa Magnus Carlsen. Wesley So tak měl před bleskovou částí náskok tří bodů, což není úplně málo. V blesku se ovšem Carlsen doslova utrhl ze řetězu. Už během prvního dne vyhrával jednu partii za druhou a z devíti partií vydobyl 7,5 bodu (a to dokonce včetně jedné prohry)! K tomu pak druhý den přidal dalších sedm bodů a v bleskové části naprosto suverénně zvítězil se ziskem neuvěřitelných 14,5/18 (!!) s brutálním náskokem 4,5 bodu před Vachier-Lagravem a Anišem Giri, kteří získali 10 bodů! Je tedy jasné, že Filipíncův náskok tří bodů z rapidu neměl proti ďábelské belgické Magnusově ruce sebemenší šanci. V celkovém pořadí tak nakonec sám Carlsen zvítězil s náskokem tří bodů, čímž se zcela jednoznačně vyhoupl do čela průběžného pořadí Grand Chess Tour. 

Konečné pořadí rapidové části


Konečné pořadí bleskové části


Konečné pořadí belgického dvojturnaje

Průběžné pořadí Grand Chess Tour


Magnus Carlsen se nakonec i v Belgii radoval z celkového vítězství (foto: oficiální web turnaje)

Kompletní desítka účastníků belgického klání, zleva: Baadur Jobava, Vasily Ivančuk, Viši Anand, Ian Nepomňaščij, Vladimir Kramnik, Levon Aronjan, Magnus Carlsen, Aniš Giri, Maxime Vachier-Lagrave a Wesley So (foto: oficiální web turnaje)

Partie k přehrání - rapid


-
. kolo -

Partie k přehrání - blesk 


-
. kolo -
3x 5884x David Kaňovský
Fotogalerie
Komentáře (3) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
rapo

Navara si asi zahraje s Kasparovem.   http://en.chessbase.com/post/breaking-news-garry-kasparov-returns-to-competition

 

 

+0 /-0 | 06.07.2017 08:23

ELOminator

Tak jsem rád, že sám Jobava potvrdil, že hrál pod parou. Bo jinak jsem, si ty jeho výkony nedokázal zdůvodnit.

+0 /-0 | 04.07.2017 00:42

pushtaq
Viktor Kuprejčik bohužel nedávno zemřel.Tušíte, jak to na šachovnici vypadalo, když se potkal s Talem? http://www.chessgames.com/perl/chessgame?gid=1087110
+0 /-0 | 03.07.2017 15:00