Strategie a taktika v blackjacku a jeho podobnost se šachy

21.09.2023 14:35 | Zprávy

Ačkoli si mnoho lidí myslí, že šachy a blackjack nemají žádnou podobnost, pravdou je, že obě hry jsou považovány za strategické hry a v obou je cílem porazit soupeře.

A také v obou je třeba použít správnou strategii s využitím vhodné taktiky, abyste vyhráli. Pojďme se na některé z nich podívat, aby se pro vás nové české online casino neukázalo jako ztráta času a peněz.

Metody počítání karet v blackjacku

Jednou ze strategií, kterou profesionální hráči blackjacku používají ke zvýšení svých šancí na poražení krupiéra, je počítání karet. Tato strategie, ačkoli zní složitě, není ve skutečnosti tak obtížná a rozhodně nevyžaduje takové úsilí nebo trénink, jaký je nutný k tomu, abyste se stali profesionálním šachistou.

Jakmile si v blackjacku zvolíme strategii počítání karet, která zvýší naše šance na výhru, zbývá už jen zvolit taktiku nebo metodu, která nám umožní tento konkrétní přístup realizovat.

Jednou z nejjednodušších taktik je použití metody Hi-Lo, která spočívá v přiřazení nula bodů kartám 7, 8 a 9, jednoho bodu kartám 2, 3, 4, 5 a 6 a záporného bodu esům a kartám 10, J, Q a K. V případě, že karty 7, 8 a 9 jsou označeny jako karty 10, J, Q a K, je možné je označit jako karty 10, J, Q a K. Tyto body se přičítají tak, jak se karty objevují na stole, takže pravděpodobnost, že krupiér vyloží eso nebo desítku (karty s těmi, které chcete zahrát), bude tím vyšší, čím vyšší hodnoty naše skóre dosáhne.

Existuje mnoho metod či taktik podobných Hi-Lo, všechny jsou založeny na přiřazení jiné hodnoty kartám používaným v blackjacku. Podle následující tabulky si můžete prohlédnout seznam hlavních metod.

Výzkum blackjacku a šachů: evoluční strategie pro výhru

Deskové hry často slouží jako testovací pole pro počítačové programy. Šachy se v počítačích objevují již zhruba 60 let, počínaje článkem Clauda Shannona z roku 1950, v němž nabídl svůj pohled na to, co by měl vývojář udělat, aby napsal program, který bude správně hrát šachy. Jeho práce je neuvěřitelná, protože v té době téměř nikdo neměl cenově dostupné počítače a na druhou stranu si nikdo nedokázal představit, jak velký výkon budou stroje, a to i ty původní, mít. Dnes můžeme říci, že Claude Shannon byl vizionář.

Šachy však nejsou jedinou hrou, kterou se pokusil vyřešit počítač. Pozornost vědců upoutaly i další hry, zejména ty, v nichž je přítomen prvek náhody (na rozdíl od šachů jde o hru s nulovou informací na šachovnici a bez vnějších prvků, které je třeba brát v úvahu, jako je tomu v blackjacku. V tomto případě je situace jiná, protože hrací karty jsou rozdány náhodně, a pak se zdá být nalezení vhodné strategie k výhře do jisté míry mnohem obtížnější.

Brian Benchoff se dlouhodobě zabývá evolučními algoritmy, které se například snaží generovat věty pomocí náhodných písmen nebo pixelů, aby vytvořily obraz Mony Lisy. S touto myšlenkou napsal svůj vlastní evoluční algoritmus pro blackjack. Jde o to optimalizovat přijímaná rozhodnutí a blackjack se k tomu hodí díky omezenému počtu listů, které může mít hráč (32), a ještě omezenějšímu počtu listů, které může mít krupiér (10).

Ale i s tímto malým počátečním počtem podmínek pro hráče a krupiéra stále existuje 4562 x 10^192 možných kombinací karet, takže k realizaci strategie pomocí jeho metody by bylo zapotřebí výpočetního výkonu mnoha a mnoha počítačů. Pro každou hru (v Brianově programu) je vygenerována mřížka 32x10, kde je každé políčko možného listu hráče přiřazeno k listu krupiéra. Do všech políček počítač umístí "hit", "stay" nebo "double down", a odehraje tak tisíce rozdání podle této metodiky. Nakonec se objeví nejlepší možnost, kterou sám Brian uznal za dobrou strategii blackjacku. Podle jeho výpočtů by s touto kalkulací mohl jít do kasina a odejít s 96 % vsazené částky.

Kde hrát blackjack

Chcete-li při hraní blackjacku použít strategii počítání karet, je nejlepší hrát v online kasinu. Je to pohodlné, protože k počítání karet, které se objeví, můžete použít tužku a papír.

Herní platformy na internetu nabízejí nejen blackjack, ale také ruletu, výherní automaty a další. Kromě toho je zde možnost získat při registraci uvítací bonus. Můžete hrát o skutečné peníze nebo jen tak pro zábavu a nejlepší na tom je, že si můžete stáhnout aplikaci, takže nemusíte neustále používat prohlížeč. 

Je samozřejmé, že i když používáte strategii počítání karet a používáte k tomu nejlepší existující taktiku, blackjack je na rozdíl od šachů hra náhody, kde ne vše závisí na inteligenci a mentálních schopnostech hráče. Pomocí těchto taktik dosáhnete pouze toho, že zvýšíte své šance na výhru.

Sečteno a podtrženo

Obě hry jsou navrženy tak, aby využívaly analytické schopnosti. I když se matematici a vývojáři snaží najít nejlepší strategii, jak vyhrát. Důležité je hrát pro vlastní potěšení a nehnat se pouze za vítězstvím. Každá hra je zážitek. A v případě blackjacku je to navíc hra o peníze. A jak víme, u hazardních her je třeba být velmi opatrný. Každopádně existuje několik tipů, které mohou zvýšit šanci na výhru. V tomto článku jsme je představili. Stačí je jen použít!


2x 615x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Rubinus

:)

+0 /-0 | 21.09.2023 15:39

Petr Koutný

* reklamní článek

+0 /-0 | 21.09.2023 14:36