Sólo pro Draguna

15.06.2017 13:00 | Open Teplice 2017

Vedení se ujímá Kamil Dragun, ač jeho včerejší výkon nebyl bez poskvrnky. Jak dopadlo nervózní české derby kandidátů reprezentace a další.

Naše novoborské skleněné orákulum se opět nemýlilo a po polovině turnaje na samostatném prvním místě trůní polský velmistr Kamil Dragun. Chtělo by se říci, že měl cestičku snazší - zatímco jeho další dva stoprocentní velmistrovští kolegové Sengupta a Nabaty si to rozdali na první šachovnic a Izraelec nakonec dokázal odrazit tlak a zremizovat, Dragun narazil na elově mnohem slabšího (o téměr 300 bodů) Ezru Kirka. Dlouho to však na úspěch polské naděje nevypadalo, posuďte sami.

-
. kolo -
Rychlý spád měla partie GM Zakhartsova s IM Carstensenem, zdroj: Teplice Open
Z pravidelné rubriky úderných časopiseckých partií jsme tentokrát vybrali masakr na 10. šachovnici, kde velmistr Zakhartsov zmatil dánské IMko Carstensena. Dán velmi rychle a nesmyslně splaval a po hodině hry mohl jít na párek.

-
. kolo -
Nejostřeji sledován byl souboj dvou kandidátů reprezentace GM Vlastimila Babuly a GM Jiřího Štočka. Na Vlastovi Babulovi v posledních turnajích ležela deka a příliš se mu nedařilo, zato Jiří Štoček divže netriumfoval na květnovém Mistrovství republiky. Nakonec jen smolně bronzový medailista vyprovokoval Babulu černými k útoku a seslaný oheň jej málem sežehnul na popel. Ani jeho soupeř však nebyl v ostré pozici plně na výši, jenže pocuchtané nervy se ozvaly znovu a Jiří nešťastně nastavil věž.
Vlastimil Babula v bitvě nervů přelstil Jiřího Štočka, zdroj: Teplice Open

-
. kolo -
Vedoucímu muži průběžného pořadí dýchá na záda čtveřice nejbližších pronásledovatelů. V šestém kole se bílými utká s Igorem Rausisem a vzhledem k ne úplně jistým Dragunovým výkonům se věštit neopovážíme. Vlastimil Babula, povzbuzený včerejším úspěchem, to rovněž černými s Tamirem Nabatym nebude vůbec mít jednoduché. Poslední stíhač, jehož jsme ještě nejmenovali, Ind Sengupta, naběhne pro změnu černými figurami na Zakhartsova.
0x 3719x Tadeáš Kriebel
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat