Šachový vlak opět vyjíždí

13.10.2017 05:11 | Turnaje

Již 7. ročník mezinárodního šachového turnaje ve vlaku začíná v pátek 13. října. Během pětidenního turnaje šachisté pojedou po trase Praha – Olomouc – Trenčín – Bratislava – Lednice – Praha.

Celosvětově unikátní projekt Pražské šachové společnosti a Českých drah, který propojuje cestování po železnici s mezinárodním šachovým turnajem, láká do České republiky šachisty z celého světa. Letos se přihlásilo 84 hráčů z 16 zemí celého světa.

„Vyjíždíme v pátek třináctého, ale narozdíl od většinové populace považují šachisté třináctku za šťastné číslo. 13. dubna se totiž narodil Garri Kasparov, který se stal 13. mistrem světa šachové historie a absolutní světovou legendou,“ říká předseda Pražské šachové společnosti Pavel Matocha.

v mezinárodním turnaji Šachový vlak 2014 se utkali i legendární český velmistr Vlastimil Hort s australským velmistrem Ianem Rogersem 

„Velice mne těší, že náš společný projekt s Pražskou šachovou společností úspěšně pokračuje již sedmým rokem. Minulé roky prokázaly, že královská hra šachy na železnici jednoznačně patří a že tento unikátní projekt láká k návštěvě naší země šachisty z celého světa. Mezinárodní turnaj šachistů na palubě vlaku vnímám jako jedinečnou sportovní událost a zároveň jako symbol spolupráce se zahraničními partnery. Loni s německými a rakouskými, letos se slovenskými, příští rok bude na řadě Polsko,“ říká předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Pavel Krtek.

Více informací o Šachovém vlaku i dalších akcích Pražské šachové společnosti je k dispozici na webu praguechess.cz.
1x 3756x
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
asics

Skvělý projekt.

+0 /-0 | 20.04.2023 10:30