Šachová Akademie - skvělý začátek

27.05.2024 13:47 | Domácí zprávy

Máme za sebou prvních pár dní od okamžiku, kdy jsme se rozhodli spustit Šachovou Akademii. Dnes se vrátím úplně na začátek do okamžiků proč a jak vznikl tento nápad a přidám aktuální informace. Za poslední týden se toho stalo dost. Dost na jeden článek.

Jako dítě jsem vždy snil o tom, mít vlastního trenéra. Mít někoho, kdo mi poradí a ukáže správnou cestu, někoho, kdo mi během pár dní předá více znalostí, než bych se sám naučil za celý rok. Jako dospělý jsem zažil různé tréninky, například s Robertem v Ostravě, panem Horou v Uherském Hradišti a Markem Vokáčem. Už tehdy jsem si říkal, že by bylo úžasné vytvořit něco, co by splnilo mé dětské sny. Jen jsem nevěděl, jak to zrealizovat.

Příběh RP šachů mnozí znáte. Stojí za ním tisíce videí a článků, všechny spojené láskou k šachům. Věříme, že společně můžeme dokázat ještě mnoho. A právě z této víry se zrodil nápad na Šachovou Akademii.

První nápady jsme začali probírat s Robertem na začátku tohoto roku. Dohodli jsme se, že po zvládnutí MČR Amatérů se do toho pustíme naplno. Myšlenka byla jednoduchá: každý, kdo chce, by měl mít možnost se v šachu zlepšit. K tomu potřebuje dobrého trenéra a silnou vůli. Brzy na to jsem měl schůzku se Zbyňkem a Joanou v Uherském Hradišti. Atmosféra byla skvělá a nápady přicházely jeden za druhým. Cítil jsem, že jsme na správné cestě.

Po zveřejnění prvního článku nás překvapil obrovský zájem šachistů. Během prvního týdne jsme naplnili více než polovinu plánovaných kapacit, což je úžasný začátek vzhledem k tomu, že akademie začíná až v září.

Struktura a plány tréninků

Denní tréninky: Tyto tréninky budou začínat vždy ve stejný čas a po týdnu si skupiny vymění trenéry. Robert a Zbyňa povedou každou svou skupinu a po týdnu si je prohodí. Tento systém umožní účastníkům využít znalostí dvou špičkových trenérů.

Tréninky 2x týdně: Plánujeme tréninky v úterý a ve čtvrtek. Zbyňa a Robert budou opět hlavními trenéry, ale pokud bude potřeba, pomohou jim Joanna a Standa. Chceme udržet malé skupinky, kde bude dostatek prostoru pro individuální přístup a interakci mezi trenéry a hráči.

Tréninky 1x týdně: I zde bychom rádi nabídli služby Roberta a Zbyňka, ale logisticky to může být náročné. Proto máme k dispozici i Standu a případně další trenéry. Chceme zajistit, aby každý trénink byl přizpůsobený potřebám jednotlivých hráčů.

Naše vize a cíle

Spojuje nás sen a velké přání: nabídnout možnost tréninku každému, kdo o to stojí. Chceme vychovávat generaci silných šachistů a vytvořit v naší zemi prestižní akademii. Doufáme, že náš projekt bude mít pozitivní dopad na šachovou komunitu a pomůže rozvíjet šachy v České republice.

Chci navázat na tradici českých šachových legend, jako jsou pan Hora, Marek Vokáč a další skvělí trenéři. Mým cílem je přiblížit se těmto legendám a přispět k rozvoji šachu v naší zemi.

PK

- pár odpovědí na závěr - 

 * ano, stále se můžete hlásit. 

* ano, stále bereme příhlášky.

* pro velký zájem, je přihláška platná a závazna s první platbou

* máme omezené počty " studentů" a nabízíme roční slevy

* kontakt pro více informací: koutnyy@gmail.com

3x 1850x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (3) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
vipercz

Ahoj, docela si s myslenkou pohravam zkusit trenink. Aspon treba tu nejmensi variantu do zacatku. Nemam plany byt IM, GM nebo neco tim smerem. Na to uz jsem asi starej (43). Ale tak nejak potrenovat, zlepsit se a uzit si zabavu, poznat nove lidi. Co je masakr, tak je cas. Otazka je kdy vlastne takovy trenink bude??? U 2-dennich vidim utery a ctvrtek. To i kdybych pak do budoucna chtel, tak nedam. Ctvrtek je absolutne moje moznosti. Uterky take nejsou uplne ideal. Za me asi nejlepsi jsou pondelky. Ale treba ted 10. 6. kdyby byl napriklad trenink, tak bych se nezucastnil, protoze zmena v praci. Jak to je pripadne, kdyz by mel clovek absenci? Ono se to konec koncu muze stat i trenerovi. Preci jen prace, rodina, zdravi... vzdycky se to muze stat, ze do toho neco vleze.  

+0 /-0 | 07.06.2024 08:00

Kamil Mihálik
Ahoj Petr. Super. Neuvažovali ste aj o blogu v uzatvorenej sekcii pre šachovú akadémiu? Keby ste mi dali prístup ku všetkým tréningom, tak by som mohol niečo pripraviť v blogu z nich občas... Ja by som sa tréningov online nezúčastňoval, ale fungoval offline, aby som nebral miesto... Možno aj články z nejakých tréningov by mohli byť zaujímavé a spestrenie by nemuselo byť zle...
+1 /-1 | 27.05.2024 14:45

Petr Koutný

Ahoj Kamile. Ano, v té uzavřené části nebudou jenom nahraná videa, ale budou tam i VIP tréninkové materiály. Vše se plánuje. Máme dva měsíce na to vše nastavit. Zatímco se lidi hlásí, my stále vylepšujeme tuto myšlenku. Zatím, nevím co jak bude...ale vím, že chceme udělat něco mimořádného...Uf, mrazí mě že to tak říkám a s respektem říkám, že stát se může cokoliv. Může to dopadnout jakkoliv a třeba se to nepodaří,tak jak si přejeme. Přesto říkám, my jdeme do toho naplno. Máme respekt k této myšlence  a víme co chceme dosáhnout. Máme respekt z očekávání, co nás čeká a je před námi spoustu práce. Přesto, máme rádi výzvy a toto je jedna velká výzva. Možná se nám nepodaří se přiblížit legendám jakými byli pan Hora, pan Vokáč...ale pokusíme se o to! Není to projekt na jeden rok, ale na roky a uvidíme jak to dopadne.....Je hodně věcí, co se stane a pro naše " studenty " připravujeme hodně velká překvapení. 

+0 /-1 | 27.05.2024 18:11