Projekt šachy na ulici a odhalení pamětní desky Dr. Karla Treybala ve Velvarech

20.10.2017 05:00 | Turnaje

V sobotu 14. října se ve Velvarech uskutečnily hned dvě významné šachové události. Byly uvedeny do provozu první velvarské veřejné venkovní šachy a odhalena pamětní deska Dr. Karla Treybala.

Vedení města Velvary ve spolupráci s ŠK Velvary uvedlo do provozu první velvarské veřejné venkovní šachy, které přispějí k rozvoji šachu ve Velvarech, oživení veřejného prostoru a nabídnou nejen dětem a dospělým čekajícím na autobus možnost rozumné zábavy.


Zároveň byla, též za přítomnosti zástupců rodiny, odhalena pamětní deska Dr. Karla Treybala, mezinárodního šachového mistra, československého legionáře a přednosty okresního soudu ve Velvarech, který byl 2. října 1941 popraven nacisty.


Ve svém úvodním projevu starosta města Velvary PhDr. Radim Wolák podpořil činnost šachistů ve městě, odhalení venkovních šachů je dalším z konkrétních kroků, kterak veřejnosti propagovat královskou hru. Současné aktivity šachového klubu představil jeho předseda Petr Neuman, který též ocenil podporu města směrem k šachu ve Velvarech. Pravnuk Dr. Treybala ve svém proslovu poděkoval vedení města za vstřícnost nejen k šachům, ale též k památce předka. Důkazem, že se šachu ve Velvarech daří, je kromě jiného obnovení výuky šachu formou kroužku na velvarské základní škole. V závěru odehráli představitelé oddílu ŠK Velvary první šachovou partii na venkovních šachách, ke které poskytli i průběžné komentáře. Akce se uskutečnila za široké účasti šachové i nešachové veřejnosti.


(JiT)

1x 3586x
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Poutnik

Všechno super, jenom ty figurky z kterými hrají. To je takový hnus. S tím se přeci nedá pořádně hrát. 

+0 /-0 | 20.10.2017 06:15