Policie začala řešit Vojtěcha Pláta

09.09.2021 15:38

Dnes byl podán podnět Policii ČR k řešení písemných vyhrůžek Vojtěcha Pláta. Již včera byl podán podnět na prošetření porušení reprezentační smlouvy na VV. Odmítám jakkoliv tolerovat vyhrožování smrtí komukoliv z nás.

 Pokud to bude nutné, zveřejníme všechny emaily, kde reprezentant této země vyhrožuje smrtí a zabitím. 

Vyhrožovat smrtí a zabitím je věc, kterou nebudu nikdy  v mém životě nikomu tolerovat. 

Aktuálně věříme, že tato věc bude řádně prošetřena Policí ČR a VV ŠSČR a že nebude nutné zveřejňovat emaily, které píše český šachový reprezentant. 

Věřím v prošetření i VV ŠSČR. Do prošetření, nebudeme komentovat tuto záležitost. První žádost o zahájení disciplinárního řízení s Vojtěchem Plátem byla shozena ze stolu. Věříme, že druhá bude opravdu řešena. Vyhrůžky tohoto charakteru pokračují nepřetržitě již tři měsíce. 

Kdyby nakonec i tato žádost byla nevyřešena a VV odmítl na tuto skutečnost reagovat, uveřejníme veškerou korespondenci na těchto stránkách a dále předáme dennímu tisku. 


Petr Koutný

26x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (26) Aktualizovat
14.09.2021 14:26 | Druid.Panoramix

Davide, má to několik vad - ani Phelps, ani Lochte nejsou reprezentanty ČR, nejsou to šachisté, ale plavci, nežijí v ČR, ale v USA a už způsob řešení tomu odpovídá. Mám trošku obavy, že kdyby Phelps a Lochte byli čeští šachisté a měl je řešit ŠS ČR, tak by nejenom jeli na MS, ale i na všechny další turnaje.... a skutek by utek. :o)) Možná by jim VV ŠS ČR nalil i něco ostřejšího než čistého vína.

13.09.2021 19:33 | david brazina

druide a chess - tohle Phelps, to je asi nejaka osobnost nez Plat ze? a podivejme se na reakci svazu https://www.sport.cz/ostatni/vodni-sporty/clanek/611531-potrestany-phelps-za-rizeni-v-opilosti-nesmi-v-usa-pul-roku-zavodit-nepojede-ani-na-ms.html

https://www.idnes.cz/sport/ostatni/phelps-byl-za-koureni-marihuany-potrestan-tri-mesice-nesmi-zavodit.A090206_072730_sporty_ald

Trest Lochteho -https://isport.blesk.cz/clanek/ostatni-olympijske-hry-loh-rio-2016/279865/trest-pro-lochteho-zadne-ms-a-suspendace-na-deset-mesicu.html

 

a to je jen plavani, nemyslim si, ze napadeni nekoho v cizine, nebo napadeni nekoho na pokoji, by se melo jen tak prejit, a nas svaz udelal co? A prave vyse zminene priklady dokazuji, ze i v pripadech top svetovych sportovcu, se svaz v pripade pochybeni svych reprezentantu s nicim nemaze, Tezko si pak nemyslet, ze u nas opet hraje roli kamaradsoft...

12.09.2021 12:23 | Druid.Panoramix

Stálé zdraví vespolek. Davide, svaz to mohl řešit do momentu než to začala řešit Policie ČR, ale položme si otázku:Jak to ten svaz řešil?" Odpověď je nasnadě - nijak, polovičatě a ponechal to na aktérech - tedy Vojtovi Plátovi, panu Fialovi a Petru Koutnému a víceméně se tvářil, že se ho to netýká, bylo sice přijato Usnesení 154/4: VV ŠSČR pověřuje předsedu Martina Petra jednáním s Vojtěchem Plátem. Další nevhodné komentáře budou řešeny finančním postihem vyplývajícím z reprezentační smlouvy.  Ovšem jaké z něho vyplynuly další závěry? Řekl bych, že žádné. Teď to řeší Policie ČR, jsme trošku v jiné situaci a zde plně souhlasím s chess64geek, že by se do toho svaz neměl plést a měl by počkat na závěr vyšetření Policie ČR. Takže vyčkejme.

12.09.2021 11:11 | chess64geek

Máme napsáno, že se to může řešit až poté, co to dořeší soud a tak to musíme dodržovat. V právu nejde o to, co je vhodné, ale co je legální a kdo jiný, než VV by se měl řídit tím, co sám schválil, to by jinak bylo jeho selhání - nechápu co se vám nelíbí.

12.09.2021 10:40 | david brazina

pokud někdo má zákaz hrát šachy v jiné zemi za napadení, napadl někoho ve druhé zemi, tak to svaz ma, v případě reprezentanta, řešit. Tak jak to řeší všechny ostatní svazy. Prý my jsme sachisti, jako sorry, naprostá blbost.

12.09.2021 08:40 | chess64geek

My jsme šachisti a řídíme se disciplinárním řádem ŠSČR. jestli to mají jiné svazy jinak, je to možné. U nás lze řešit sportovce, které řeší policie, ale až je policie dořeší. Když jsem se podíval do DŘ FAČR, nalezl jsem odlišnost: V případě souběhu disciplinárního a trestního řízení může disciplinární orgán rozhodnout, a to i opakovaně, o přerušení disciplinárního řízení, dospěje-li k závěru, že je to s ohledem na další průběh a rozhodnutí v disciplinárním řízení vhodné a účelné.  To je rozdíl oproti našem řádu, kde je výslovně určeno, že se disciplinární řízení zahájí až po pravomocném rozsudku (který ale klidně může být osvobozující). Pokud se vám to nelíbí, můžete oslovit VV nebo konferenci ŠSČR. Každopádně ta věta je tam tak dlouho, že většina z VV je ve funkci až poté, takže na ně bych to nesváděl.

12.09.2021 00:28 | david brazina

marek007, jako ze nejake stanovisko protistrany omluvi vyhruzky smrti jak osobe pana fialy, tak vyhruzky o znasilneni jeho dcery? to myslis vazne?

12.09.2021 00:26 | david brazina

chess64, a proc svaz resil limberskeho? proc svaz resil tysona?. proc svazy resi sportovce, ktere resila policie? 

11.09.2021 23:26 | Petr Koutný

79 lajků, díky za podporu!

11.09.2021 14:28 | Marek007

Potom prosím pre vyváženosť zverejniť aj stanovisko protistrany a keď polícia vydá uznesenie so závermi a vyhodnotením stavu veci, tak aj to. Na Slovensku len pár mesiacov dozadu pridali do zákona nový trestný čin na kybersikanu. Predtým sa to odmietlo, lebo nejde o trestný čin, veď je to len virtuálny priestor.

11.09.2021 09:01 | chess64geek

Pane Koutný, v disciplinárním řádu přímo je, že pokud je s obžalovaným vedeno trestní stíhání, disciplinární řízení je možné zahájit až po pravomocném rozsudku, takže do té doby by VV ŠSČR neměl vůbec nic dělat. Navíc, ačkoliv se jedná o reprezentanta, tak jestli Vám vyhrožoval a netýkalo se to něčeho s šachy nebo se to nedělo na nějaké šachové události, aby se to dalo považovat jako nesportovní chování, nenaplňuje to požadavky principu teritoriality disciplinárního řádu, což je sport. Takový člověk patří státnímu zástupci (a jestli to udělal jak píšete, tak i za mříže), ale ne k disciplinární komisi, toto jde mimo svaz.

10.09.2021 08:00 | kyssling

Také jsem to v tom případě hloupě pochopil. Tipuji, že se tím policie nebude zabývat, pokud to bude podáno. Po měsíci přijde buď vyrozumění "případ odložen" nebo "nenaplňuje podstatu tr. činu" ... Nechme se překvapit. Nechápu proč by toto měl řešit Šachový svaz (míním podání žaloby), tu musí podat imho ten komu bylo ublíženo. Pro zajímavost : Jednou jsem na policii podával trestní oznámení kvůli podvodu, chtěl jsem po nich JEDINOU věc, aby mě přidali k hromadné žalobě a řekl jim kam ... Výsledek byl po měsíci "Pachatel neznámý" (jinými slovy neudělali vůbec nic), takže jim kamarád policajt zavolal a já se dostavil znovu a opět jim říkám "chci jen svůj případ přidat k hromadné žalobě číslo jednací a kam", no nakonec to napodruhé zvládli...

10.09.2021 05:44 | Pavel Ch

Prý jsem článek špatně pochopil, nešlo u podání na PČR o vyhrožování od Vojty Pláta vůči Petru Koutnému ani jeho blízkým ani vůči R+P šachy a nepodal na PČR Petr Koutný ani nikdo z jeho okolí ani R+P šachy. 

 

 Petr Koutný pouze VV ŠSČR napsal, aby byl Vojta řešen vůči ustanovení repre smlouvy.

 

Tak kdyby někdo pochopil tak hloupě jak já, třeba jsem jediný, sorry.

10.09.2021 01:31 | vaja

Zajimalo by me jestli i v TO, ma Jirikovka@post.cz ma na konci vety !! ?

10.09.2021 00:57 | RKARKA

špatným člověkem se člověk stává například tak, že ho zmrzačí svoji psychopatickou výchovou jeho rodič. Takto zmrzačený člověk má jednak pokřivený hodnotový systém, ale především má pošramocené ego. Prostě je v disharmonii (viz. šachová pozice). Takový člověk to o sobě ví, ale nedokáže to změnit. Člověk se změní k lepšímu pouze a jen tehdy, když on sám chce...když na sobě maká...Analogie s tlusťochem, který má 200kg, ví, že by měl zhubnout, ale žere dál a v jídle se dál neomezuje...Ví to logicky, ale v hloubce své bytosti si to ještě řádně neuvědomil...Pokud nebude dostávat signály ze svého okolí, že se chová špatně, jeho ego mu bude stále podsouvat, že se chová tak jak má...i když se ve skutečnosti chová jako kripl - především tedy sám k sobě...

09.09.2021 23:38 | HumphreyvanWeiden

Miluj bližního svého jako sebe sama. Proč potom nazýváte pana Pláta "podvraťákem v reprezentaci" pane Milosrdný ?

09.09.2021 23:27 | Druid.Panoramix

Aha, milosrdenství. To víte, že vím o čem to je, ale jsou situace, kdy v něho moc nevěřím, i když jsem ochotem věřit, že i špatný člověk by měl dostat šanci, aby se napravil, nicméně zkušenosti jsou mírně řečeno nemilosrdné.

09.09.2021 23:20 | RKARKA

P.S. Můj ideál je milosrdenství...tušíte co to je? 

09.09.2021 23:12 | RKARKA

Druid.Panoramix...Obávám se, že jste nic nepochopil...Jaký listopad 1989...Se podívejte do Austrálie jakou tam mají demokracii...Demokracie na světě nikdy ve skutečnosti neexistovala...pouze pro naivní jedince jako jste Vy...A vůbec největší žumpa je politika jako taková...už jenom zajímat se o politiku znamená, že s člověkem není něco v pořádku...:-)

09.09.2021 23:01 | Druid.Panoramix

RKARKA - berte trošku zpátečku. Je něco jiného, když si dva dospělí lidé nadávají po emailech v soukromé korespondenci a jeden z nich dá podnět ŠS ČR, ale vyhrožování smrtí a další hnusárny, co jsme se tu dovídali z příspěvků, to už není pro řešení nějakým šachovým svazem, ale to je na oznámení Policii ČR s dalším postupem. Apropos, najdete mi mezi orgány, činnými v trestním řízení, nějaký šachový svaz?

Vy byste asi dával trest smrti na potkání a Vás ideál je soudce Lynch. Jenže náš právní systém má trošku jiný základ a nechci polemizovat, zda je dobrý či špatný, já o něm své mínění mám. :o))

Základní lidské hodnoty a hodnotový systém? Co to ve Vašem pojetí je? Ještě vytáhněte slovo morálka a morální kodex a pak se Vás zeptám, co jste dělal v listopadu 1989 a v následujících letech.

09.09.2021 22:38 | RKARKA

Je v základu amorální tvrdit, že svaz nemá co řešit ujeté chování svého člena. Opak je pravdou a pokud se jedná o reprezentanta, který je vidět všude, pak by se to mělo řešit dvojnásob. Ten kdo tvrdí opak je sám případ hodný napravování...Dnešní společnost je ovšem již natolik ujetá, že nazná základní lidské hodnoty a hodnotový systém vůbec. Pak tady mlátí prázdnou slámu a doporučují všem strkání hlavy do písku, protože sami na víc nemají...Nedivím se panu Koutnému, že když vidí podvraťáka v reprezentaci, tak to s ním lomcuje...Když tam byl psychouš, který podváděl s počítačem, tak to bylo každému jasné, ale i v tomto případě je to zřejmé...

09.09.2021 22:28 | Petr Koutný

Druide kdyby v tom nebyla reprezentační smlouva, pak ano a svazu do toho nic není. pakliže je v tom reprezentační smlouva a už to minule i řešila...Usnesení 154/4: VV ŠSČR pověřuje předsedu Martina Petra jednáním s Vojtěchem Plátem. Další nevhodné komentáře budou řešeny finančním postihem vyplývajícím z reprezentační smlouvy. 

09.09.2021 22:22 | RKARKA

 Morálně narušený jedinec vzešel z morálně narušeného okolí. To, že jeho chování nikdo neřešil až do dneška mu ublížilo nejvíce. Tohoto postiženého spoluobčana bylo potřeba napravovat již dávno, proto pan Koutný činí dobrý skutek a dobrodiní, když se snaží věc napravovat, i když už je asi pozdě a prostředky poněkud drsnými. Nicméně přiznejme si na rovinu, že mezi šachisty je nadprůměrné množství psychoušů...levý hemisféra jede na plné pecky, ale pravá hnípá...

09.09.2021 22:13 | Druid.Panoramix

Stálé zdraví vespolek. Pane Fialo, jedna stará pravda říká, že do mrtvol se nekope, ale Vy si to rýpnutí do Vojty Pláta prostě nemůžete odpustit,že? Uvědomte si jednu věc, pokud dojde na lámání chleba, tak začne kopat kolem sebe, v obhajobě se často vytahuje i ta nejhorší špína a  zde NŠS mu dostává dost prostoru v podobě Vašich příspěvků vůči jeho osobě. Už jsem Vám to sem psal několikrát, ale Vy jste prostě nepoučitelný. Za sebe Vám doporučuji se o tom člověkovi už nevyjadřovat a zachovávat zdvořilý klid až do doby úplného vyřešení celého případu Policií ČR.

Postoj VV ŠS ČR ponechám bez komentáře, laskavý čtenář si svůj obraz udělá sám. Na druhou stranu proč by se měl VV ČS ČR plést do sporu mezi dvěma dospělými lidmi, kteří si v soukromých emailech virtuálně "poměřují pindíky"? VV ŠS ČR není orgán činný v trestním řízení a tak se chová tak, jak se chová. Počká na vyřešení případu a pak zaujme k Vojtovi Plátovi nějaké stanovisko

09.09.2021 16:34 | Jirikovka@post.cz

Oprava! Má být! Všímá si ho Policie a to je správné!

09.09.2021 16:31 | Jirikovka@post.cz

GM Plát je morálně narušený jedinec,který do reprezentace vůbec nepatří! Divím se že si toho na ŠSČR ještě nevšimli a nezahájili s GM Plátem kárné řízení! Nevšímá si GM Pláta ŠSČR,všímá si ho policie a to je dprávné!