Pět ku pěti

02.10.2021 21:26 | Zprávy

Pět výher a pět remíz . To je dnešní výsledek simultánky Roberta Cveka. Čísla neumí říct, jak jsme si užili další setkání s našimi fanoušky. Čísla neumí popsat náladu a pohodu. Proto se o to pokusím v tomto článku já.

První partie a hned remíza. Palo27 si zasloužil velkou pochvalu v přímém přenosu od Roberta. Když si tu partii přehrajete, pak uvidíte tvrdý boj. Nemyslete si, že je lehké hrát takové simultánky. Hrajete, komentujete a soupeři vás nešetří! Každý kdo si přišel zahrát, chce Roberta porazit! 

Druhá partie. Tomáš Mík a Robert Cvek. Tomáš odehrál v sobotu dvě ligové partie a ještě stihnul si zahrát tuto partii proti Robertovi. Mimochodem v mládežnických soutěžích dnes 1 výhra a 1 prohra. A večer v této partii remíza s Robertem. Určitě jsem mu ještě po této partii v rozborech vyčítal opuštění volného sloupce a nevyužítí tohoto sloupce! Na druhé straně každá partie je zkušenost a zahrát si partii v jeho věku proti velmistrovi je vždy výborná škola! Tome super!

Další pěknou partii sehrál Petr67. Remíza s Robertem se vždy počítá! Jestli se vám bude chtít, napište do komentářů, která partie se vám nejvíc líbila! Petr67 si tu svojí remízku pěkně vybojoval! Co říkáte?
Pět ku pěti znamená pět výher a pět remízek. Tady je první výhra Roberta. Přes porážku si Rolland zaslouží respekt! Zahrál si s Robertem a bojoval! Nebojím se říct ani to, že o výsledek dnes ani tak moc nešlo. Všem nám šlo o pohodový podvečer, šachy a o pohodu. A jsem moc rád, že se nám to společně podařilo. 
 Další partie a další bod pro Roberta. Když jde hrát Robert, pak chce vyhrát! Nečekejte v simultánce s ním, že vypustí partii. Nečekejte i to, že svoje šance nevyužije! Ale čekejte určitě, že ve svých komentářích v živém přenosu a dnes v záznamu bude takový jakým je. Bude vás bavit, bude vám vysvětlovat a snažit se vás motivovat. 
Víte co mě dělá velkou radost? Baví mě vidět, jak se na tyto stránky dostávají naše partie. Vlastně nemusíte být reprezentantem a nebo velmistrem. Stačí si užít nějakou akci s námi a co dřív bylo skoro nemožné, je dnes realitou. Prostě objeví se tady dnes vaše partie a zítra budeme psát o reprezentaci ČR. Dva články vedle sebe a v jedné z nich je partie jednoho z nás! To mě opravdu dělá velkou radost!
Janek si vybojoval s Robertem remízu. K tomu si určitě odnáší zážitek z této partie. Věřím tomu, že jsou okamžiky, které si šachista zapíše do paměti a ty tam zůstanou několik let. Remizovat s Robertem může být jeden z nich!
Často říkáme a píšeme, že máme rádi šachy s vámi! Není to fráze! Věřte mi, že podobné akce děláme rádi a baví nás! Baví nás se s vámi potkávat! Baví nás si s vámi zahrát šachy. Jsme moc rádi za to, že jste stále s námi! Bez vás, by nás to opravdu nebavilo! Teda to je poděkování všem našim fanouškům a teď konkrétně i Malajskému tygrovi za tuto partii! 
 Předposlední partie a remíza! Je to tak, další pěkný výkon a další pochvala! Viiking si tu svojí partii bude určitě dlouho pamatovat. A možná jej bude i motivovat, inspirovat a dávat víru v to, že šachy umí a může vyhrát s kýmkoliv! Když si člověk věří, pak skoro nic není nemožné!
Viktor Javořík si tu svojí partii bude taky pamatovat. Zahrál si s velmistrem a i když prohrál, určitě si svojí partii užil ! Člověk nemůže všechny partie vyhrát. Ale může si je vždy užít na maximum a mít z nich radost. A každou porážku radost vždy porazí. 
Tak dopadla dnešní simultánka na internetu. Simultánka s našimi fanoušky. Simultánka pro naše fanoušky. Simultánka o pohodě a setkání s přáteli. 
8x 2723x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (8) Aktualizovat
04.10.2021 11:07 | Zaplji

Jo, bylo to pekne!  Partie jsem zhledl dodatecne v nedeli....Bohuzel jsem nakonec nehral, i kdyz jsem byl puvodne mezi temi prijatymi do silmultanky. Zaclo se 5 minut pred 18.hodinou o chvilku driv, nez jsem cekal. A  zrovna jsem prepl na jinou stranku a tak se zaclo hrat beze mne! Skoda, nekdy priste...

03.10.2021 22:32 | honzales77

Teď už je to víc než jasné,že ten počet 9-11 hráčů je ideální.Komentování je určitě super je to zábava.Vlastně i ke sportu patří komentování,kdo by se na to jinak díval.Někdy hovoříte až moc a pak vlastně ani nad ničím nepřemýšlím neboť jenom poslouchám a sleduji.To je jenom můj postřeh.Nevadí mi to však.

03.10.2021 17:27 | Robert Cvek

Petan: Děkuji :-) Tomáš: Rádo se stalo :-) Viktor: Děkuji a budou :-)

03.10.2021 17:05 | Viktor Javořík

Strašně jsem si to užil! Jak píšeš - ikdyž jsem prohrál, tak radost ze hry stejně zvítězila. Ale mrzí mě, že jsem to takhle "pokazil". Je to škoda, chtěl jsem zabojovat a tohle mě úplně paralyzovalo. Ale i tak to bylo skvělé! Děkuju za tyhle akce :)  

03.10.2021 11:19 | Petr Koutný

Tomas69 - to je moje velká chyba. Musím synchronizovat kalendář. Teda nemělo by se stávat, že se akce budou překrývat. Jenom jedna se překrývá a to je čtvrteční simultánka, protože příští týden ve čtvrtek nemá Robert přednášku a proto bude on poprvé komentovat Meteleskum Bleskum. Teda jenom jedno krytí, ale příště budeme směřovat akce mimo čtvrtky a úterky. Díky za připomínku. Těch akcí bude víc a víc a proto tvoje připomínka je skvělá a určitě v tomto se popleším. Díky moc, Petr

03.10.2021 11:13 | Tomas69

Ahoj, kmentování bylo moc fajn. Skutečně to byl velmi příjemný večer a setkání s šachovými přáteli. Díky smiley Tomáš

Malá technická: další simultánka je ve čtvrtek a i další týden ve čtvrtek Meteletum ... Robert má ve čtvrtky v online 18 tréninky, na které jsem se přihlásil. Je možné nějak synchronizovat? Nebo už je kalendář nabitý a akce se bohužel kryjí?

02.10.2021 22:20 | sarmatam

22:02- souhlas :-)

02.10.2021 22:02 | Petan

Skvělé bylo Robertovo komentování partií. Je fajn, že je čas a počet účastníků nastaven tak, aby byl na komentář dostatečný prostor.