Otevřený dopis Petera Michalíka reprezentační komisi ŠSČR

01.09.2022 10:13 | Domácí zprávy

Po Viktoru Lázničkovi, Štěpánovi Žilkovi, Vojtu Plátovi, Vlastovi Babulovi, Zbyňku Hráčkovi je tady další šachový reprezentant ČR, který už pravděpodobně nebude reprezentovat ČR pod tímto svazem.


Vážená repre komise,

( poznámka, jmenovitě: Michal Konopka, Pavel Šimáček, Tomáš Polák, Olga Sikorová, Petr Boleslav a Petr Pisk.) 

Po včerejším bouřlivém rozhovoru s Michalem Konopkou jsem se nakonec rozhodl Vám všem napsat. Pevně věřím, že si v tomto dopise každý najde to své. Nejsem asi úplně ve stejným rozpoložení, ale je nutno uznat, že i s odstupem času a chladnou hlavou to vidím v podstatě stejně. V tomto případě neplatilo, že ráno je moudřejší večera.

Předběžně jsme se včera s Michalem domluvili na skupinovém hovoru přes Skype, ale došel jsem k závěru, že by to byla ztráta času. Vašeho i mého času. Nemá smysl organizovat skupinový hovor někde, kde není místo pro dialog. Zbytečné emoce, konfrontace, blábolení atd... Michal mě přesto požádal, abych vám sdělil svůj názor. Jelikož však mně v tomto konkrétním případě váš názor vůbec nezajímá, tak jsem dospěl k závěru, že bude lepší zvolit písemnou formu. Pokusím se tedy svůj názor prezentovat v co nejčistší podobě. Nejsem však žádný spisovatel a nemá cenu si nic namlouvat, stejně změnit váš názor, když už jste se tak hezky rozhodli, je skoro nemožné. 

Předmětem rozhovoru mělo být projednání možné náhrady nákladů, které mi vznikly bezprostředně před olympiádou v důsledku ztráty pasu. Měl jsem se zúčastnit jednoho z vašich meetingů a "obhajovat" se osobně. Michal mi to slíbil, ale bohužel to nevyšlo. To už tak chodí. Proč byste se se mnou měli vůbec bavit, když to můžete rozhodnout beze mě a o mně v poměru 5:1.

Co se tedy vlastně stalo?

Ztratil jsem pas a kvůli nedostatku času před nadcházející olympiádou jsem byl nucen odcestovat na Slovensko, nechat si tam pas expresně vyřídit a následně řešit další komplikace spojené s vyřizováním nového víza, aby se vše stihlo. Samozřejmě si uvědomuji, že ztráta mého pasu je stoprocentně moje vina a svaz s tím nemá nic společného. Tím bych určitě začal. Každý musí za svou hloupost zaplatit. Ale nemusí to snad být tak jednoduché, nebo ano ? 

Celkově se jedná o neočekávané přímé náklady ve výši cca 6-7 tisíc korun. Proto chci, aby bylo jasné, že částka je nezajímavá a mluvíme o "zmrzlině". Mě to nevytrhne a vás určitě také ne. Takže se vůbec nebavme o penězích, i když chápu, že jsou lidé, kteří si za korunu nechají vyvrtat koleno a tento pohled na věc je pro ně absolutně nepochopitelný, skoro až mimozemský. Co však absolutně nemohu překousnout, je způsob, jakým jste jako svaz k celé věci přistoupili, a rozhodně to nebylo poprvé.

Paní Souralová mi v e-mailu vyčíslila částku, která mi bude vrácena do haléře. Konkrétně 2050,77 Kč, nikoliv 2051 Kč, ale 2050,77 Kč. Žádná debata o tom, jak by se situace mohla vyřešit. Žádná snaha pomoci. Žádný kompromis. Stačilo napsat, že vzhledem k povaze nákladu je problém to standardně zaúčtovat a snad se pokusit společně najít nějaké řešení. Třeba by se to povedlo, třeba ne, ale pocit z celé věci by byl zcela odlišný.

Tímto způsobem, tedy na haléř, člověk nevyčíslí ani poslední kurvu, natož reprezentanta. Je nutno dodat, že se nepovažuji za sportovní celebritu, ani nic podobného. Tohle je však asi hlavní důvod, proč mi celá věc stojí za řešení. Protože nejde ani tak o peníze, ale o váš celkový přístup k problému, který je tak zvrácený a úchylný, že vám už snad po letech připadá naprosto normální.

Ve chvíli, kdy jsem věděl, že mám problém s pasem, jsem si mohl vymyslet jakoukoli hloupou výmluvu a vykašlat se na celý svaz i olympiádu. Ale místo toho jsem po návratu z dovolené hned ve tři hodiny ráno nasedl do auta a v deset hodin jsem už byl na Slovensku, kde jsem si vyřizoval nový pas. Nakonec se vše stihlo v hodině dvanácté. Kdybych však věděl, že to všechno budu platit ze svého a že vám, nejvyšším papalášům, nebudu stát ani za uprdnutí, určitě bych to neudělal a zpětně toho lituji. 

Dokumenty, které jsem poslal na svaz k proplacení, jsou jen to nezbytné minimum. Přímé platby na úřadech, ke kterým mám doklad. Nepočítal jsem 900 km v autě, tři ztracené dny ani nic jiného. Opravdu jen to minimum. Určitě nechci na svazu zbohatnout, od toho jsou tu jiní. Nicméně komunikace a zájem ze strany svazu nebyl malý nebo minimální. Byl úplně pod bodem mrazu. 

Ano, ztráta pasu a všechno ostatní je moje vina, ale opakuji, že náklady byly neočekávané. S podobnými náklady si poradí každá rozumná organizace. Každá organizace, které alespoň trochu záleží na lidech, kteří ji reprezentují. Tím však vy v žádném případě nejste. K tomu by bylo zapotřebí alespoň minimální úsilí a zájem pomoct a věc konstruktivně řešit. Pas jsem nevyhodil, ani jsem ho nesežral. Na jednu stranu vám nevadí, že zaplatíte 50 000 Kč za letenku pro náhradníka, mimo jiné nejhorší rozhodnutí vůbec, ale na druhou stranu jste tak chamtiví a arogantní, že by se z toho člověk posral. 

Zajímala by mě jedna věc, a to: O co vám vlastně jde ? Zapomněli jste při svém úřadování a žvanění, že byste mohli být hráčům trochu nablízku a snažit se jim občas pomoci ? Chcete rozhodovat ve svých superdůležitých komisích a výborech, bez kterých by se ráno snad ani neroztočila zeměkoule, a vadí vám, že vám to hráči kazí ? Chcete ušetřit svazu 6 tisíc, nebo mi je naopak závidíte ? Vůbec to nechápu ?!????!?

Na jedné straně vyhazujete desetitisíce za letenky pro náhradníka, za vedoucího výpravy, za nevím co, a na druhé straně jdete ušetřit 5 korun ? Opakuji, že se marně snažím pochopit, o co se snažíte... 

Jenom odbočka k vedoucímu výpravy. Paní Kusová je v pořádku, nemám proti ní ani popel a snažila se mi i ostatním pomoci, jak jen mohla. Nakonec jsem ale stejně musel vše oběhat a vykomunikovat sám. Skutečnost, že jsem byl ještě v den odjezdu na indické ambasádě a platil v hotovosti za nové vízum, se asi taky dala vyřešit lépe. Nenáleží mi hodnotit nutnost mít vedoucího výpravy. Nejspíš jste jenom nechtěli opakovat ten fail ze Slovinska, co se dá pochopit. Upřimně ta přidaná hodnota je opravdu sporná...Takže ano, byl to takový přítel na telefonu, ale to je asi všechno. O tom jsem se však nechtěl rozepisovat.

Celý tento dopis zní asi trochu Plátovsky, ale každý pohár trpělivosti jednou přeteče. Máte dost reprezentantů, a proto vám nevadí, že je postupně ztrácíte a vyháníte. Mně je to už určitě jedno, ale nedokážu si představit víc demotivující prostředí reprezentace pro mladší generace, které v sobě ještě pořád mají alespoň zbytky ambicí, nežli to, které vy tvoříte. Každý mimo jiného zná už legendární výrok předsedy, který hodnotí potenciální umístění na repre akci slovy "Stejně je to jedno". Je to vlastně jenom taková třešnička na dortu. Málem bych vlastně zapomněl, že za rok nebo dva budete mít v Áčku plno mladých talentů, protože oni vám rostou jako houby po dešti, takže pohoda jahoda. Reprezentace by měla být výkladní skříň a to rozhodně netvrdím, protože jsem reprezentant. Pro vás je to však jenom odpadkový koš, který smrdí, občas se v něm objeví nějaké hovno a jsou s ním starosti a zbytečná otrava.

Jak jsem napsal na začátku. Chtěl jsem vám to celé říct tak, jak to bezprostředně cítím. Můj názor, aniž by ho někdo překrucoval nebo dezinterpretoval. Přeberte si to, jak chcete. Kdo mě zná, ví, že co na srdci, to na jazyku, a komu se to nelíbí, ať si trhne nohou.

I když Koutného nesnáším, musím říct, že část mého já mu začíná fandit, protože si myslím, že to opravdu potřebuje změnu. Domnívám se, že ani psychopat jeho formátu by nedokázal udělat nic horšího. Jo a tu zkaženou "zmrzlinu" si nechte a zapište si to do svých úspěchů. 

"Ušetřili jsme svazu 6 000 Kč za pas pro Michalíka"

PS: Možná jste si všimli, že celý dopis píšu česky. Možná se tím zvýší šance na jeho úspěšné pochopení. No a samozřejmě je to i proto, abych vám ukázal to své pravé české srdíčko, které jsem tolik chtěl ukázat v posledním kole. Bohužel, když to teď všechno vidím, je mi skoro líto, že to celé dopadlo tak, jak to dopadlo. Bylo by zajímavé sledovat, jak by se i 50. místo dokázalo prodat jako vysněný a senzační úspěch. Poplácejte se po zádech a jde se dál. Vůbec se nejednalo o nejhorší reprezentační akci za posledních 20 let...

PS2: Zahájit dobrovolně potenciální konflikt se šesti lidmi, navíc když z něj člověk nemůže nic získat, asi není moc chytré. Snažil jsem se to vysvětlit Michalovi. Na druhou stranu rozumím, že napsat otevřeně svůj názor se už dnes nenosí a má to svoje kouzlo. Takhle mám aspoň čisté svědomí a trochu se mi ulevilo. Třeba byste to mohli někdy zkusit taky, i když pro úředníka je to z definice nemožné... Třeba by však potom ta různá hodnocení nevypadala jako zápis z ÚV KSČ, a dokonce by to mohlo vést i k nějakému pozitivnímu posunu. Minimálně teď však vím, že nejsem alibista. Žádné vaše bullshity typu 5:1 o něm bez něj.

Přeji hezký den, nebo vlastně asi ani ne

Peter

* do článku vkládám komentáře Petera Michalíka, které napsal 31.8.2022 do diskuze. Ve stovkách komentářů by mohly zapadnout a byla by to škoda *  ( PK 31.8.2022 v 21:07)

Zdravím všetkých ! Nemám vo zvyku na tieto stránky prispievať, ale myslím, že je vhodný čas na výnimku a chcel by som uviesť pár vecí na pravú mieru.

- chápem, že forma dopisu asi posobí dosť extrémne a dopis nieje vypiplaný k dokonalosti. Chápem, že bežný čitateľ nss nikdy nemože mať dostatočný kontext aby pochopil takéto jednanie. Neviete čo si medzi sebou píšeme, čo sa za tie roky stalo a podobne, to je jasné a prirodzené. Je snaď ale medzi riadkami jasné, že táto extrémna forma má svoj dovod. Ono napísať niečo slušne týmto ľudom je ako šeptať na rockovom koncerte. Nikto si nič nevšimne. Takto je aspoň nejaká nádej... Čo sa týka obsahu, tak určite je možné podobný dopis vypiplať a napísať lepšie. Napísal by som ho inak dnes, inak zajtra a inak za dva týždne. Písal som to tak, ako som to v daný moment vnímal a som rád, že vyšiel. Tento komentár tiež nebude perfektný, ale pre niekoho može byť zaujímavý :-)

- o peniaze určite nejde a kto to nechápe, tak mi ho je fakt ľúto. Ano, keby som dostal preplatené náklady, tak by dopis asi nebol. To je však podmienené tým, že by bol od zvazu iný prístup a ochota k riešení potenciálnych problémov. V tom prípade by však aj zmizol hlavný dovod písať dopis, pretože práve to je pre mňa jádro problému.

- mimochodom paradoxne ja som bol jeden z mála, kto si zvaz nedávno čiastočne zastával v prípade honorárov za olympiádu. Nepovažujem sa za niekoho, kto by zvaz nenávidel, alebo tak niečo. Podmienky neboli skvelé, ale ani hrozné. Problém však vzniká pri týchto okrajových nákladov. Keď sa musíte dohadovať o každý cesťák, o každú diétu a podobne a ten problém je dlhodobý. Predstavte si, že by s vami takto šéf vyjebával každý mesiac v práci. Mnoho z nás reprezentantov sa takto občas v podstate nechá okradnúť len aby bol pokoj, pretože to za to fakt nestojí. Na druhú stranu vidíte ako sa desaťtisíce a státisíce vylievajú oknom, napríklad mládežníckym oknom. Ono je totiž omnoho jednoduchšie tieto peniaze cez mládež nasmerovať a naliať naspať tým správnym smerom. Prečo si asi myslíte, že už ČR predbieha dokonca aj SR ? Majú zlomok financií a tak na podobné fintičky nemajú priestor a tak sa chudáci musia venovať šachu. Dať peniaze reprezentantom nemá žiadny zmysel. Tie už by sa nevrátili...

SŠČR platí 3 milióny ročne na mzdy a nieje schopný uživiť jediného šachistu. Príjmy zo sponzoringu tvoria 0.85 % rozpočtu. Namiesto toho aby prezident, vzdelaný a reprezentatívny mladý človek, s kontaktami v ČT zháňal potenciálne peniaze tak komentuje ME žien, čo je toto za píčovinu ? Keby si na Strahove otvoril stánok a predával tam šachové odznaky tak zoženie násobne viac sponzoringu ako tam prúdi dnes. Je to celé postavené na hlavu a bohužial to neskončí, kým si toto, budúce, alebo až to ďalšie vedenie nenatlčie do palice, že zvaz tu má byť pre hráčov a nie naopak. Že úradník na prvom mieste a hráč posledné hovno je fakt zlá hierarchia.

- moj vzťah s Petrom Koutným...  Ten určite nieje veľmi pozitívny. Ako šachový nadšenec, a YouTuber je asi fajn. Ako novinár, influencer, alebo snaď politik je však hrozný. Píše zbrklo, neuvážene, často jednostranne a pokrytecky. Navyše si nevie overiť informácie. Jeden z posledných failov bola tak často omielaná Bermuda Párty a to ako nám nikto nič nedovoluje. To je úplny nezmysel. Na párty mohol kto chcel a nakoniec toho využil iba jeden z nás. Nebola úplne nálada, bolo to ďaleko a platilo sa tam vstupné... Keď sa chodí na párty je to zle, keď sa na párty nejde je to ešte horšie. PK však pre mňa tvorí iba 50% značky RP a celého nss. O tých druhých 50%, teda o RC mám úplne opačnú mienku. S Robertom sa poznám dlho, spolupracovali sme spolu, trénovali spolu a nemám s ním jediný problém. S PK som pri riešení tohoto dopisu neprehodil ani jediné slovo.

 vedúci výpravy... Ja som pani Kůsovú videl prvý krát v živote. Nemám s ňou jediný problém a určite na ňu neútočím, to je zle pochopené. Nemyslím si, že bola v Indii na dovolenke. Točila tam videa, rozhovory, robila fotky, trávila mnoho času v hracom priestore a podobne. Toto však nieje náplň vedúceho výpravy, ale je to nejaké PR, marketing a podobne. Olympiáda nieje turistický zájazd, kde 14 dní cestujeme, poznávame a niekto nás musí doprovádzať, robiť nám program a starať sa o nás. To by bola náplň vedúceho výpravy. Jediný dovod, prečo sme vedúceho výpravy potrebovali bolo, že zvaz sa asi bál, že nechať niekoho v Indii by bol vačší malér ako v Slovinsku. Na toto sa peniaze nájdu vždy. Keby však ten extra človek nebol, tak aby tieto peniaze rozdelili medzi hráčov, tak to by si radšej nechali vyvrtať koleno.

- vadí mi keď sa neustále opakuje, že družstvo nemalo na viac. Družstvo bolo fajn. Líšilo sa veľmi málo od družstva z roku 2018, ktoré porazilo mimo iného Čínu a iné silné družstvá. Nieje to tak dávno a nikto z nás hrať určite nezabudol. Van viac ako plne nahradzuje Viktora a potom už bol jediný rozdiel kapitán a náhradník, tak si to preberte ako chcete. Namiesto toho sa v hodnotení dočítame o tom, že nás len kúsok štastia delil od úspešného vystúpenia. Takéto hodnotenie je tiež taký dopis. Možno má lepšiu formu ako ten moj, ale obsah stojí totalne za hovno :-)

No a samozrejme sa výrazne líšila celková atmosféra. Nemyslím priamo na olympiáde, tam pre problémy nieje miesto a myslím si, že sa každý snaží chovať profesionálne. Myslím tým celé prostredie. Tak ako to je dnes to určite nebolo, to by som predsa asi neprestupoval. Sám neviem kedy táto zmena nastala, ale o tom, že nastala nieje pochybností. Keď totiž niečo hnije postupne, tak chvíľu trvá, kým si toho ľudia všimnú, ale myslím, že už to je dosť vidieť.

Dalo by sa pokračovať, ale predpokladám, že o ďalšie pokračovanie sa už postará niekto ďalší. Skúste ale prosím pochopiť, že reprezentanti fakt niesú rozmaznané primadony ale v prvom rade ľudia čo majú strašne radi šachy, pretože dnes nieje moc racionálných dovodov prečo ich hrať. A tiež to, že tých ktorí toho už majú plné zuby je v poslednej dobe nejako priveľa a asi to nebude náhoda.

 - tyto komentáře najdete v čase 14:27 - 


405x 24309x
Fotogalerie
Komentáře (405) Aktualizovat
Petr Koutný

Rominsone - poopravím Váš komentář. Nemáme přístup do databáze lidí, kteří komentují. Nepotřebujeme ho a nehlídáme si, kdo je kdo. Ano, určitě by to šlo nějak zjistit, ale nezdržujeme se něčím, co není pro nás důležité. To je první odpověď, tím jenom říkám, že jste stále anonym a anonymem asi zůstanete. Jestli se cítíte silnější, když mě urazíte, nebráním Vám v tom. Jestli Vás potěší informace, že Váš výbuch hněvu mi udělal radost, pak ano. Důvody jste citoval. 

 

Další téma Vašeho příspěvku je to, že šířím(e) nenávist. Takže je lepší mlčet, když zůstane reprezentant ve Slovinsku, nebo když se poškodí extraliga, nebo když předseda šachového svazu veřejně lže? Budeme se potom všichni milovat a budeme žít v lepším světě, když budeme mlčet? Nevím, co jste mi vlastně chtěl říct. Ale já vím, co jsem chtěl říct já Vám. 

 

A ještě poslední dotaz. Opravdiu věříte všemu, co jste psal? Děláme to opravdu pro větší sledovanost? Opravdu si myslíte, že to potřebujeme? Nebo, že tyto stránky jsou tím hlavním projektem, na kterém stavíme RP šachy? Asi mi to nebude věřit, ale naše největší ambice,jsou úplně v jiných projektech. Tím neříkám, že tyto stránky nejsou důležité, ale pro sledovanost jsme je opravdu nekupovali. Samozřejmě si můžete myslet co chcete a říkat co chcete, je to vaše volba. Ale pravdu, tak to zdaleka nemáte, i když jako anonym, si to můžete myslet. 

+5 /-2 | 02.09.2022 17:19

Robert Cvek
srdce: Děkuji!
+1 /-0 | 02.09.2022 17:01

Robert Cvek
romison: předně, nevím kdo jste. Píšete, cituji "Ale tady tim bulvarem ktery tu vedete kvuli asi vyssi sledovanosti, tim sirite i nenavist" opravdu si myslíte, že to děláme kvůli vyšší sledovanosti? Fakt? Myslíte, že jsem ztratil asi 3 dny života, aby tady byly větší čísla? Jak lehko se dělají závěry... kdybyste chtěl, napište mi někdy a mohu vám napsat či říci, jak se věci mají. Ale věřte, že to bude jako probuzení v Matrixu... .
+3 /-2 | 02.09.2022 17:01

srdce

Opravdu zvát pana Koutného psychopatem to je trošku moc a pan Robert Cvek je pro mě šachová autorita a sám ví co má dělat.

+2 /-1 | 02.09.2022 17:00

romison
"Petr Koutný Já jsem rád, že se do mě anonymové trefují. Kdybych byl nikdo, nestál bych jim za pozornost. Mimochodem, samozřejmě mají pravdu, když říkají, že reprezentace je v rozkladu, senioři nejsou prioritou svazu, je jedno jak dopadne reprezentace, podvodné zápasy, klientelismus, šikana na svazu...... tak za to vše může Koutný...krásnější ráno jsem si neuměl představit. Každý takový anonymní výkřik mi dělá radost, protože pak vím, že jdu po správné cestě. Před pár lety by po mě neštěknul ani pes, dnes po mě štěkají anonymové, na tu cestu, kterou jsem ušel jsem hrdý a dělá mi radost pláč lidí, kteří škodí českému šachu. " Ty si fakt psychopat ;)
+2 /-7 | 02.09.2022 16:40

romison
Tezko byt anonym, kdyz mam jmeno v registraci, tam se majitele serveru mohou kdykoliv podivat :D dost lidi vi a zbytku to muze byt uplne jedno. Robert Cvek: Kdyby se venoval jen sachum, tak jako jsi to donedavna delal ty, tak nereknu ani popel a budu chvalit. Pro deti a zacinajici byly jeho videa super, pro pokrocilejsi byla zas tvoje videa, ktera si obcas sam rad pustim. A Koutnemu jsem uz kdysi psal, aby i na svem fb profilu oddeloval ciste sachovou tematiku se svoji osobni, kterou psal i tvym jmenem, jelikoz se neumel nikdy podepsat. Nebo aspon driv, to jsem mu tam kdysi take psal. Ale tady tim bulvarem ktery tu vedete kvuli asi vyssi sledovanosti, tim sirite i nenavist. Nerikam, ze svaz je super, ale kdyby se nekdo ke me choval jak se chova Koutny, tak se nedivim, ze se vam svaz haze klacky pod nohy ;) ja jen aby jsi videl i pohled nezucastneneho fanouska sachu, ktery uz souteze ani nehraje, jen ma rad sachy proste.
+2 /-6 | 02.09.2022 16:38

Petr Koutný

Ono ještě jedna věc. Musel opravdu jet náhradník a nemohl na pár partií zaskočit kapitán? Úsporna na letence minimálně 50 000kč. Jestli byly odměny 40-50 tis, kdyby dostal Vojta polovinu, je to dalších 20 000Kč....Jenom tady je úspora odhadem 70 000Kč. Podobná částka bude za vedoucího výpravy. Takže matematicky 140 000Kč děleno 4 hráči a každý má navíc přes 30 000Kč/osoba. Hrajícího kapitána mělo více družstev, ne každé mělo vedoucího vypravy. Tím chci říct, že i takto to dělají jiné družstva. V době, kdy nemám a nebo nechci dát reprezentantům víc peněz, je i toto řešením. 

+4 /-2 | 02.09.2022 09:53

xdavx x

Karle, pokud by se za usetrene penize mohl vyplatit Stepan, tak nesouhlasim.

+3 /-1 | 02.09.2022 09:15

Karel Havel
Re xdavx x Petan: Máte pravdu, že z textu pana předsedy explicitně nevyplývá, že FIDE uhradila paní Kůsové i letenku. Já jsem to tak pochopil, ale mohu se mýlit. Rozhodně z toho ale vyplývá, že výdaje našeho Šachového svazu spojené s její cestou do Indie nebyly takové, že by si zasloužily samostatný kritický článek na NŠS.
+3 /-1 | 02.09.2022 04:57

Karel Havel
Re Petr Koutný: Oceňuji Vaši připravenost odpověď pana předsedy zveřejnit aspiň pokud Vás o to požádá a nezbývá tak doufat, že ho to napadne Jinak mi diskuse o tomto dokumentu na vašich stránkách (do které se zapojil i pan Michalík) připomíná Rudé právo v době Charty 77, kterou v úvodníku odsoudilo, ale zveřejnit se nesměla.
+2 /-1 | 02.09.2022 04:39

OldřichKuželka

Pokud paměť neklame, psal asi toto : Ciki333 nám opět předvádí své fantazie. Normální člověk vidí slavnostní ceremoniál, mistryně Evropy přichází jako poslední a paní, která vítězky vyhlašuje, jí ukazuje,že se má postavit doprostřed mezi dvě medailistky, tak jako je to obvyklé na stupních vítězů. 

+4 /-2 | 02.09.2022 03:33

OldřichKuželka

Proč zmizely příspěvky pana Horáčka, např. reakce na cikiho v 19:08, kde píše prakticky totéž, co Petan? 

+2 /-2 | 02.09.2022 02:41

PeterM
Mimochodom k tomu vyjadreniu prezidenta. Po pozornom prečítaní musím uznať, že je striktne nepravdivé. Písal som to aj na FB. Nieje pravda, že uhradili všetko okrem pasu. Neuhradili mi ani poslednú žiadosť o vízum, ktorá bola nutná. Može to zase vyzerať, že ide o peniaze, ale pointa je, že už ani prezident nieje schopný sa vyjadriť tak, aby to bola pravda, hoci nepochybujem, že sa snažil :-) Predstavujem si hypotetickú konverzáciu asi takto: Funkcionář: Martine, musíš se k tomu vyjádřit. Je to reprezentant a útočí na nás, navíc ještě vulgárně ! Prezident: Jasně, v poho... Funkcionář: Martine, nesmíš ale napsat nějakou kravinu. Lidi to čtou a všimnou si toho ! Prezident: Jasně v poho... Nemám čas. Komentuju, musím se usmívat, fotit atd... Napíšu to třeba zítra. ----------------------------------------------------------------------------- Funkcionář: Martine, cos to napsal. Vždyť to není pravda ! Prezident: Toho si nikdo nevšimne, vždyť je to jenom repre, je to jedno... Funkcionář: Martine, posral jsi to ... Prezident: No jo, ale snažil jsem se, já už to líp napsat neumím... Funkcionář: Rozumím Martine, udělal si to nejlíp jak se to jenom dalo. Vlastně my všichni děláme maximum. Navíc ještě nezbytně a skoro zadarmo. ŠSČR – opora míru a pokroku na celém světě!
+8 /-3 | 02.09.2022 01:03

Petr Koutný

Nadpis mluví jasně...Mistrovství Evropy žen za námi....jen nevím, kdo to vyhrál....Asi by se slušelo tam napsat, pár slov. V porovnání kolik prostoru dostaly poslední dvě kola ( opravdu dlouhý text) tak to poslední a rozhodující má vypodvídající hodnotu - NULA. 

+4 /-6 | 01.09.2022 22:31

chess64geek

To je článek s partiemi. Co takhle si přečíst závěrečnou tiskovou zprávu, která je na webu svazu už minimálně od včerejška?

+6 /-2 | 01.09.2022 22:27

Petr Koutný

Jinak pecka dne....Placený marketing svazu ( který má určitě na starosti svazový web a odpovídá za něj v rámci komunikace s fanoušky) dnes vydal článek...https://www.chess.cz/pozvanka-na-mistrovstvi-evropy-zen/ a snažím se jak chci, ale opravdu nevím, kdo vyhrál Mistrovství Evropy žen. Teda z textu mi to opravdiu není jasné. Parádní práce!!! Neskutečný výkon! Týden tam trčí předseda svazu, namísto aby makal pro svaz a nakonec ani nevíme, kdo to vyhrál!! Marketing tady opět zabral! 7 000 Kč měsíčně, 84 000 Kč ročně, mnohdy víc než mají reprezentanti a toto??? 

+4 /-6 | 01.09.2022 22:23

Petr Koutný

Clověk, který nemá respekt veřejnosti. Clověk který nemá respekt reprezentantů a který ztrácí svojí arogancí kredit už dávno není předsedou šachového svazu. Fakticky stále ano, ale prakticky je to směšná postavička, se smutným osudem, který jej jednou a snad brzy doběhne. 

+3 /-2 | 01.09.2022 22:19

xdavx x

Petan, nejsou anonymni. v drtive vetsine je identita lidi tady znama...  a v drtive vetsine se zname osobne... to neni duvod. ten hlavni duvod je, ze panove nadlidi, nemaji argumenty. ono se treba dost spatne vysvetluje proc neni potrestano domlouvani zapasu, nebo proc neni potrestan predseda svazu za sve nehorazne lzi do televize.

+6 /-3 | 01.09.2022 22:09

Petr Koutný

Petan - Předseda se  nemůže  tady ani objevit, protože by se mohlo stát, že ho lidi usvědčí ze lží. Může si dovolit psát tam, kde je zakázána diskuze a nebo tam, kde kritika je zakázána. Proto píše na svazovém webu, tam je diskuze vypnutá. Za pár dní by mohl znovu obnovit " Ověřovnu " a dotazy předsedovi. Určitě nám to pak vše vysvětlí, jen nečekejme s ním diskuzi, kritika se nepřipouští. 

+3 /-3 | 01.09.2022 22:09

Petr Koutný

PeterM -reakce předsedy jako přes kopírák. Jediná změnaje v tom, že tentokrát si s reakcí pan předseda pospíšil. Někdy mu to trvá i měsíc. Ale nakonec nic nového neřeknul. Nepřipustil si ani trošku pochybností  a stále plátí, že  jediná pravda, kterou šachový svaz schvaluje, je ta kterou svaz uzná za pravdu. Vše ostatní je lež. Nejlepší je konec, prý se najde společná řeč....PO zářezech na ostatních lidech, jsem i tady plný optimismu. 

+4 /-2 | 01.09.2022 22:06

Petan

Dokonce ani to, že se (s vyjímkou Pavla Chrze) nezapojují do diskuzí na NSS bych jim nevyčítal. Já být funkcionářem tak bych se taky necpal do anonymních internetových diskuzích na webech kde mi nadávají. Na nějakou diskuzi znesvářených stran už jsou vykopány až příliš hluboké příkopy.  

+3 /-0 | 01.09.2022 22:02

PeterM
Keď čítam to vyjadrenie tak vlastne vidím toto: 1/ Všetko robíme správne. 2/ Pochválime sa. 3/ Zaujíma nás hlavne forma, nie obsah. 4/ Hurá dopredu k lepšim zajtrajškom ! K dokonalosti mi tam chýba ešte nejaké heslo typu So Sovietským... ehm So ŠSČR na večné časy a nikdy inak !!
+7 /-3 | 01.09.2022 21:56

Petr Koutný

Pane Karle Havel - Určitě nebudeme zveřejňovat prohlášení předsedy šachového svazu, dokud nás o to nepožádá. Jestli o zveřejnění tady požádá, pak není problém jej tady zveřejnit. Protože nás o to nikdo nepožádal, nebudeme zveřejňovat. 

+3 /-0 | 01.09.2022 21:54

xdavx x

ono spis slo o to dat slovo druhe strane... oni se panove ze svazu tady nekolikrat jiz vyjadrovali, ze tady psat nebudou a uz vubec nebudou s sachisty diskutovat... ja to chapu, asi by tento web tolik geniality neunesl...

+3 /-1 | 01.09.2022 21:35

Petan

Re xdavx x: Svazové stránky vyjadřují stanoviska svazu, stejně jako web NSS vyjadřuje stanoviska pánů Koutného a Cveka. K tomu aby svaz nalezl sponzora pro extraligu vyzýval Petr Koutný, takže ho jen vyslyšeli. Zrovna tohle bych jim nevyčítal.

+4 /-1 | 01.09.2022 21:21

xdavx x

Karel Havel, pokud jsem si vsiml ona druha strana sporu, kterou zminujete, ma monopol na svazove stranky, kde vyjadruje pouze svuj pohled na vec. Nejnoveji dokonce stranku, kde uvadi omyly ostatnich na pravou miru - rozumej, tak jak to vidi Martin Petr... Neuvazoval jste spis o kritice svazoveho ministerstva pravdy, nez nss? Mimochodem, vlozdoprdelovsky web konkurence po kterem za odmenu nese jmeno extraliga, jste zaregistroval?

A nez zacnete mluvit o nulovych nakladech svazu, letenka do indie a zpet, neni nulovy naklad... leda byste nechtene tento fakt "opomnel".

+5 /-4 | 01.09.2022 21:07

Petan

Re Karel Havel: V diskuzi u jiného článku bylo zmíněno, že FIDE proplácela pobytové náklady,ale nikoliv letenky. Takže nějaké náklady tam asi byly.

+3 /-0 | 01.09.2022 21:01

Kodl

Vážení...zatím si tady jenom nadáváte...přijde doba,kdy určitě nějaký bafunˇář začne vyhrožovat smrti,pokud budete agresivnější!Tak jak mi vyhrožoval GM Marek Vokáč,že mi pošle provaz a větev si už mohu najít sám!!!Vzpomínáte si Petře Koutný??Njn....Pěkný večer:-)

+1 /-5 | 01.09.2022 21:00

Karel Havel
Re Robert a Petr: Tak jsem zvědav, jestli zveřejníte také odpověď na otevřený dopis Petera Michalíka od pana předsedy. Jsem si vědom, že ho nemáte rádi a usilujete o jeho svržení, ale myslím, že prostor by měla dostat i druhá strana sporu i když je fakt, že kdo chce, tak si ten text může najít na stránkách Svazu. Možná by vaše čtenáře mohlo třeba zajímat, že, jak z toho vyplývá, za cestu paní Kúsové do Indie, která vám tak ležela v žaludku, nemusel Svaz vynaložit vůbec nic, protože byla hrazena FIDE. Určitě má Svaz ale mezery v komunikaci, protože je mi nepochopitelné, že pan Michalík to nevěděl a ve svém otevřeném dopise se trapně rozhořčoval, proč peníze na její cestu raději nebyly rozděleny hráčům.
+5 /-3 | 01.09.2022 20:47

Jiří Kadlec

Pavel Chrz 17:27:

"Snažil jste se vnutit do přízně jiného šachového servru, kázat tam v diskuzi svá moudra, tak se Vám vysmáli a znechutili, že jste napsal, že tam zas ne. A jste zas tu."... 

Můžete citovat, jaká jsem v diaskuzi kázal moudra??

Pane Chrzi, Vy jste buď blážen nebo naprostý blb a mimoň :-) Co to kecáte za nesmysly? Já, že jsem se snažil někam vnutit? A že jsem se sem vrátil? Vždyť sem dlouhé měsíce píši téměř každý den. Jste pomatený a drzý, téměř jako Jílek, a to je málokdo! :-)

+7 /-8 | 01.09.2022 20:42

xdavx x

A ke svazu, podvodnici a ti co podvody kryji, lhari a prospechari, nemaji na vedoucich mistech co delat, a to nejen ve svazu.... Kdyz tihle lhari a korytari vypadnou, bude urcite lip, alespon se nebude prechazet domlouvani zapasu v extralize nebo lhat do televize, jako to dela prolhany psychopat ze svazu.

+4 /-5 | 01.09.2022 20:37

xdavx x

 Je otresne, kdyz se vubec ve verejnem prostoru vyjadruje clovek, kterej se za minuleho rezimu tesil na to, az vyfasuje pendrek. O jeho inteligenci pak svedci zejmena fakt, ze ani pro pomocnou straz komunisticke VB nebyl prijatelnej.

+3 /-7 | 01.09.2022 20:37

Semod
Tady to pořád pěkně jede ... jsem rád, že zde byl zveřejněn dodatečný komentář GM Michalíka, který na mě, šachového fanouška, tentokrát zapůsobil pozitivně a proto jsem za něj rád. Nejsem rád, že Vojta Plát nemůže psát pod svým vlastním jménem. Zítra je pátek a Ježíšek nám nadělí kandidáta na předsedu ŠSČR ... (To zas bude v álejích nablito!).
+6 /-6 | 01.09.2022 19:59

Pavel Capek

Tak ono to tak ( zvláště v dnešní době ) prostě bývá, že člověk vidí co chce a věří tomu, čemu chce. Je to hodně dáno tím, v které bublině žije a které weby a sociální sítě navštěvuje...

+2 /-3 | 01.09.2022 19:58

Petan

Já tam žádnou dezorientovanou slepici nevidím. Já vidím bývalou předsedkyni komise rozhodčích, mezinárodní rozhodčí Jiřinu Prokopovou jak decentně směruje mistrni evropy doprostřed mezi trojicí medailistek. Co je na tom špatně? No nic, to se občas stává, že člověk zkouší být vtipný a nedaří se nedaří.

+7 /-3 | 01.09.2022 19:38

Teofil Horáček

Ciki333 nám opět předkládá své fantazie. Normální člověk vidí slavnostní vyhlášení vítězek a když byla mistryně Evropy ohlášena jako poslední a přišla ke dvěma medailistkám, tak jí paní, která vyhlašovala, ukázala, že se má postavit doprostřed jak je to obvyklé na stupních vítězů...

+6 /-4 | 01.09.2022 19:31

ciki333

Dejte si, prosím, 30 minut time-out a během té doby se podívejte na záznam ze slavnostního vyhlášení vítězek ME:

https://www.youtube.com/watch?v=mJJVXSwWpV4&ab_channel=%C5%A0ach

PS. čas videa 35:00 a dále, ukazuje jakousi dezorientovanou slepici, které velice netaktně "šibuje" s děvčaty na "bedně." Při sledování závěrečného ceremoniálu jsem se za bafuňáře ŠSČR styděl jako teenager na 1. rande ( pro upřesnění - s dívkou pochopitelně). Co měly znamenat ty operní árie (čas cca 15:00) neví ani předseda Martin Petr. Větší trapárnu, ke všemu blbě ozvučenou, jsem za posledních 5 let neviděl. Pravda, Netflix již 18 měsíců nesleduji...Ale i ten by se za podobnou píčovinu styděl...

+4 /-9 | 01.09.2022 19:06

Robert Cvek

PK: on už dávno Rubikon přešel, smutné ale je, že takovým způsobem. Člověk by měl zůstat vzpřímený, obzvláště, pokud ho nikdo netlačí. 

Pavel Ch: hats off

+3 /-4 | 01.09.2022 18:47

Petr Koutný

Pavle - prosím, radši mlč. Potom si ublížíš mnohem méně.

+2 /-6 | 01.09.2022 18:41

Pavel Ch

To právě bych ho Roberte podrážel, kdybych zde prezentoval, o čem jsem se bavili o svazu. A mohl by být na mě naštvaný, že to vynáším ven, aniž by mě dal souhlas. Když bude chtít, napíše to sám, co on si myslí. 

  To je snad naprosto jasná lidská slušnost, že se soukromý telefonáty nevynáší.

Byvili jsme se hlavně jako přátelé, co se více jak 40 let známe.

 

Ovšem informaci, že kvůli současnému VV už nebude reprezentovat (pravděpodobě - pardon), která se tu objevila mylně a tím může poškodit jeho jméno, samozřejmě uvést na pravou míru mohu. Strašně se divil, kdo kde to proboha vzal, když ani s PK se nebavil.

 

  Proto by se měl Petr omluvit. Že si chtěl neférovým způsobem pomoci proti svazu.

Ale je to kluci Vaše věc, když se neomluví. 

+8 /-2 | 01.09.2022 18:34

Robert Cvek
Pavel: Jsem hlavně člověk, ne něčí pes. A napiš tedy PO PRAVDĚ co Ti Zbyněk říkal, třeba o svazu atd. Tak pojď. Napiš už konečně pravdu.
+3 /-2 | 01.09.2022 18:32

Nemiroff

Zbyněk musí mít radost, když ho takto při večeru otravujete s ptákovinama...

+3 /-0 | 01.09.2022 18:27

Pavel Ch

Pokud to nepoznáš z indicie 14:44, tak to ani snad nejsi velmistr.

+0 /-3 | 01.09.2022 18:26

Robert Cvek
Pavel Ch: OMG už jsem se s Tebou rozloučil, ale ty pindy co píšeš, že se nestydíš! Co se to z Tebe Pavle stalo? :-( Opravdu Ti to za to stojí?? Ty chceš aby Koutný měl sebereflexi a přiznal chybu? Tak napiš co jste se Zbyňkem bavili, třeba o svazu, co Ti říkal atd. Napiš to, napiš jestli věděl, na co ses ptal, zda věděl o co se jednalo. Napiš to tu! Pojď, ukaž co je pravda.
+4 /-3 | 01.09.2022 18:22

Nemiroff

Já to nepoznal. Jde o Zbyňka nebo o Vlastu? U Štěpána vím a na Viktora snad ani ty sám nemáš číslo :-)

+1 /-0 | 01.09.2022 18:21

Pavel Ch

Ach jo Petře, zdržuješ už mě, tak trochu měj sebereflexi, přiznej chybu.

Já s ním mluvil 2x včera a dnes ráno. O konci (pravděpodobném) v repre kvůli VV ho ani nenapadlo, natož aby o tom s někým mluvil. Říkal to opakovaně. Nebudu ze sebe před ním dělat blbce, abych mu volal potřetí. 

 

 Robert mně k tomu vyhecoval, jinak bych mu ani nevolal. Jinak jsme si hezky o více věcech popovídali, i o svazu, známe se moc dlouho.

 

Ale zajímala mě hlavně ta info o konci jeho repre. Tak jsem sdělil zde jen jeho fanouškům , že ho to ani nenapadlo, ani o pravděpodobném konci kvůli VV. To Ty jsi fanoušky mystifikoval svým úvodem článku.  Tak jsem Tvou mýlku fanouškům opravil.

 

PS: Vojto, někomu z těch, co Petr v úvodu článku jmenoval. A kdo má alespoň malý rozhled o našem šachu, tak to z předešlích indicií ode mne pozná.   

+3 /-2 | 01.09.2022 18:18

Nemiroff

Pavlíku a můžeš aspoň říct, komu jsi volal? O jakém reprezentantovi píšeš?

+3 /-1 | 01.09.2022 18:16

Pavel Ch

Zakončím dnes, že i své odpůrce přec jen (možná, spíše asi ne)

potěším.

Za to mnohonásobné nadávání na mne, které ignoruji, 

přec jen vidím jednu oprávněnou kritiku, která se může týkat komise,kde jsem.

 Nemám to na starost v komisi STK a zjistím, kdo má nad tím patronát. V komisi, či spíš mimo komisi.

Když jsem dělal MČR mužů, měl jsem zpravodajství ve smlouvě  a psal jsem 

denní foto - reportáže  webmaster postupně aktualizoval na stránkách.

 Opravdu nevím, jak je to u menších MČR.

Ale určitě by mistr ČR čehokoliv a hlavně zpráva o MČR měla být na titulce.

 Zjistím, dám vědět. Kdyžtak příště pohlídám v komisi či zaurguji kdo to má na starost.

Když vyjde konkurz na akci na titulce, měla by vyjít i o proběhlé akci. Koukám, že nní jediné MČR, i to co Vojta nevyhrá, chybí. 

 Dám vědět, o budoucáí nápravě, do nejbližšího pondělí.

+4 /-2 | 01.09.2022 18:07

Petr Koutný

Pavle - už jsem z tebe unavený. Prosím, pochop co jsem psal...My si to už ověřili.  Prostě říkáš polopravdy, překrucuješ a skoro i lžeš. Promiň, nechtěl jsem ti to tak říct, ale už mám dost těchto her. Zavolej si ještě jednou, pokud ti ten člověk, po tom co jsi udělal, ještě vezme telefon. Takové zákulisní hry si hraj s Martínkem, tak je povoleno lhát a podvádět, na mě to ale nezkoušej, prosím a děkuji. 

+3 /-3 | 01.09.2022 18:04

Pavel Ch

Tak prosííím Petře,

až si to tedy tím telefonem ověříte, pak teprve piš.

 Do té doby netipuj, kdo vyhrál, kdo prohrál. 

To jsou zas Ty Tvé doměnky, ne fakta.

+2 /-3 | 01.09.2022 17:55

Nemiroff

Rozprášena repre komise? To si děláš prdel? Byl odstraněn Vlasta Jansa a místo něj tam přibyl Pisk a Boleslav. Jinak ta pinda Sikorová tam zůstala, Polák taky. Tak jaký rozprášení? Jen se z té komise udělal rodinný podnik plný kamarádů Martínka (rozuměj poskoků). Celá ta komise jedná tak, jak řekne Martínek a když je někdo proti a nedej bože se zastane někoho proti svazu, tak je okamžitě odvolán. A je jedno, že je to člověk zdaleka nejpovolanější, co do té komise patří. Protože je všeobecně známo, že Martínek Jansu ani trošku nemusí. Za to, jak ho Jansa nestavěl na Olympiádě v Norsku. Martínek byl něco jako Zwardoň. Na dovolené a když náhodou nastoupil, tak to celému týmu pos*al jak mohl. Tak ho Jansa radši nestavěl. A tím ego ješitného a nafoukaného Martínka utrpělo. Jakmile se dostal k moci, tak si to z pozice síly s Jansou vyřídil po svém. Tak mi tady neříkej, Pavlíku, že se svaz nemstí. Mstí a dost nevybíravě a podle. 

+5 /-3 | 01.09.2022 17:53

Petr Koutný
Pavle promiň mi, když ti řeknu, že i my máme telefon a ověříme si co říkáš. Pak ti s klidným srdcem mužů říct, že blafuješ. Až budeš mít lepší karty, přijď si zahrát do diskuze, dnes jsi prohrál už dost a to jsem ti to napsal ještě slušně.
+3 /-3 | 01.09.2022 17:51

Pavel Ch

srdce:

Bohužel tu vyštvali všechny ostatní, co maj něco do činění se svazem.

 

Tak se toho moc nedovíte, leda napsat na sekretariat@chess.cz   To je offiko adresa. Na jiné adresy (messenger atp.) si mohou psát jen kamarádi. Pak holt PK zjistí, že kolegu z org. týmu Luhačovic  označil za poskoka MP, tak ani on pro něj už tím kamarádem není a ignoruje neoffiko adresu.

 

Já píšu jen o tom, o čem přesně vím. Takže z repre komise, z komise mládeže, z VV atd. zde bylo občas příslušným činovníkem něco napsáno, ale s tím je konec.

O Slovinsku vím co vy, včetně toho, že byla pak rozprášena repre komise.

Luhačovice spadají pod KM.

A jak to bylo s Vla. B. vím až od včera, co se shoduje s dnešním vyjádřením. Jestli ohledně toho něco řešil s VV nebo repre komisí, nepíše ani tady ani nevím já.  

 

 Já bych jsem už také nepsal, jak jsem slíbil.

Holt jsem se musel zastat Lenky Kůsové, reprezentantů na olympiádě (aby z nich nedělali nesvérávné blbce "jak malé děti musejí brzy spinkat", se tu psalo) i teď našeho reprezentanta, bez jehož vědomí ho chtějí použít (vymyšleno, že pravděpodobně nebude pod VV reprezentovat - samotného ho tonenapadlo, natož aby o tom mluvil) k argumentaci proti VV. 

+7 /-2 | 01.09.2022 17:42

Nemiroff

Pavlíku, vždyť ty ani nevíš, co píšeš. Jednou tak a po pár dnech jinak. Běž si tedy žvanit se svými na jiný server. Tady ti pšenka nepokvete, pomatenče.

+4 /-5 | 01.09.2022 17:35

Pavel Ch

Pan Jiří Kadlec, na rozdíl od Vás, jste zpět, že? Vy akorát přelétáte. Tam a zpět.

 

Snažil jste se vnutit do přízně jiného šachového servru, kázat tam v diskuzi svá moudra, tak se Vám vysmáli a znechutili, že jste napsal, že tam zas ne. A jste zas tu.

 

Psali pak zde jiní, že jsem poslední, co je v svazové alespoň komisi, že tu odpovídá.

+3 /-5 | 01.09.2022 17:27

Nemiroff

Tak on ten turnaj byl před Skalicí a skončil dřív, než Skalica začla, ale tak to je jedno.

+2 /-0 | 01.09.2022 17:14

Petr Koutný

My jsme to nestihli. Upřímně jsme se zaměřili na Skalici a na víc jsme neměli. Byla to naše volba,naše rozhodnutí. Nemůžeme psát o každém turnaji. 

+4 /-1 | 01.09.2022 16:58

istr
Tak chess.cz nikdy moc zpravodajství nedělalo, nss to má v názvu.
+3 /-3 | 01.09.2022 16:51

Nemiroff

Tak čekal bych, že svaz něco napíše o úspěchu českého hráče, reprezetanta...Ale Kůsová a spol. už mají zjevně zakázáno informovat o úspěších lidí, kteří nemají nejlepší vztah se svazem.

+3 /-1 | 01.09.2022 16:46

istr
Tak o silném openu v Polsku nepsala ani Šachová drbna.
+1 /-3 | 01.09.2022 16:44

Petr Koutný

Politika strachu, vyhrožování a šikany....Tak tuto šílenost přinesl sebou Martínek do šachového světa. Nejenom repre, ale i děti... Ve svém volebním programu měl slib, že bude spojovat šachisty. Tak to se mu opravdu povedlo. Nikdo v historii šachů nerozložil šachy u nás, tak dokonale jako on. Je to jeho volba, jméno má jen jedno. 

+5 /-3 | 01.09.2022 16:39

Nemiroff

Strašné, když se rodiče malých dětí bojí, že když si dovolí zkritizovat někoho ze svazu, že jejich dítko může mít v budoucnu problémy. To známe a funguje to tak už dlouho...Vím, o čem mluvím ze své vlastní zkušenosti když jsem byl dítě.

+3 /-6 | 01.09.2022 16:32

Petr Koutný

Mám tady stížnost na Mistr. EU....ale pokutu pan Fiala určitě nedostane a psát s eo tom nebude.... Všimněte si slova "BOJÍ SE ".....To je náš šachový svaz...

 

Mám od rodičů nedobré reference o právě proběhlém MEU mládeže v Peci (hrálo se v nějakých podzemních prostorách, drahá a špatná strava, sestěhovali je s cizími dětmi na pokoj, o které se nakonec museli i starat, protože dohled slíbený od organizátora nebyl zajištěn ....), bojí se to ale pustit do světa, protože by to mohlo mít dopad na jejich děti .... Smutné věci, ale to je všeobecný problém, není to jen v šachovém hnutí.
+2 /-6 | 01.09.2022 16:28

Nemiroff

Nenapsali ani slovo o vítězství Jirky Štočka na silném openu v Polsku. Proč? Můžete hádat...Svaz už si píše o úspěších jen svých přátel, akorát těch přátel je tak málo, že není o čem psát, takže píšou o pí*ovinách. Viz jejich instagram či svazové stránky. A co jsem slyšel, tak byla stížnost na Fialovo MEU mládeže ve Špindlu. Neví někdo více?

+1 /-7 | 01.09.2022 16:24

Petr Koutný

Pavel zpívá písničku svým chlebodárcům. Četl jsem dnes vyjádření předsedy šachového svazu. To bylo opět dokonale jednostranné, čistě upřímné a bez jakýchkoliv pochybností nad svými kroky a činy. Svazu se jen křivdí, ubližuje a špatní jsou ti druzí. Na druhé straně ta rychlost reakce byla slušná. Někdy jim trvá měsíce, než napíšou, že mistrem ČR v rapid šachu je Vojta Plát, ale jak se jedná o křeslo a lehký život předsedy, pak se i něco začně dělat. Já jsem skoro začal věřit, že jak to tady psal sekretář svazu, že máme nejlepšího předsedu svazu v celé Evropě! Jenom pozor na to, pýcha předchází pád a tady to jednou pořádně spadne....

+1 /-5 | 01.09.2022 16:20

Nemiroff

Jirko, tak on nám Pavlík lže stejně jako celý VV. A zjevně mu ani nevadí, když ho z toho člověk usvědčí. Neslušelo by se, Pavle Chrzi, napřed omluvit a až potom kydat hnůj?

+2 /-7 | 01.09.2022 16:14

Jiří Kadlec

Jen si dovolím zmínit slova pana Pavla Chrze z pátku, 12. srpna 2022, v diskuzi k článku Hodnocení mužů aneb skutečný problém, na která pan Pavel zjevně zapomněl...

"Je opravdu čas přestat házet perly, jak mi mnozí hráči osobně teď na turnajích řekli, rozloučím se tady o víkendu  s diskuzemi o svazu včetně  témat s tím spojených...

...A pak už budete mít klid, kritizovat bez oponentury a společně se tu kochat, jak jsou bafuňáři neschopní a hloupí... Už jsem tu v diskuzích byl dlouho, jiní bafuňáři už dávno přestali psát, tak je také čas se rozloučit. To co mi řekli mí přátelé teď na turnajích, kterých mám po republice spousty, mne v tom už jen utvrdilo. A i ten čas ušetřím k smyslupnějším věcem."

+4 /-4 | 01.09.2022 16:10

Petr Koutný

Nejvíc se mi líbí věta: Vzniklá situace mě proto mrzí, budu rád, pokud se v budoucnu s Peterem (a nejen s ním) podaří najít společnou řeč.

 

Jak se mu to daří, tak o tom ví své moc dobře: Vojta Plát, Štěpán Žilka, RP Šachy a další a další....

Co bude dělat tento člověk, až jednou nebude předsedou? Najde s ním taky někdo společnou řeč? 

+4 /-4 | 01.09.2022 15:54

Nemiroff

Martínek jen lehce pozměnil svojí šablonu uloženou ve wordu a vydal to jako svojí reakci. Skutečnost ale bude trošku jiná, protože Peťovi by neruply nervy jen tak. Na to ho znám dobře a byl to jeden z posledních lidí, co se svazem nechtěl mít žádný spor. Petera musel někdo pořádně nas*at...

+3 /-3 | 01.09.2022 15:50

Petr Koutný

Rigid - omouvám se, diskuze se neuzavře. Ono to ani nejde, stránky neumí vypnout diskuzi. Co je vlastně špatného na tom, se veřejně bavit a diskutovat? Každý má právo na názor, každý se může mýlit a každý si může najít to, co se mu líbí a s čím nesouhlasí. 

+3 /-3 | 01.09.2022 15:43

Rigid

Je na case diskuzi uzavrit, aby bylo mozne zachovat mentalni zdravi mnoha diskutujicich... Navrhnul bych ji ukoncit jinym otevrenym dopisem: "Otevreny dopis poslaneckemu klubu KSCM" https://www.youtube.com/watch?v=djFcjDyaZNY

+1 /-5 | 01.09.2022 15:38

srdce

Pavel Ch=Dobrý den, já jsem také šachový srdcový nadšenec. Pravda nejsem VIP ,ale šachy mám rád. Prosím, řekněte mi , kde byla sebereflexe šachového svazu, když se nechl mistr republiky ve Slovinsku. Na šachy se nezapomnělo, ale na člověka ano. Proč nestojí velká persona v šachu u nás a dlouholetý reprezentannt pan Vlastimil Babula, když ne vlastní vinou nemohl jet na olympiádu, nestojí za to ,aby  mu svaz pomohl. Ano nejsem VIP, přesto proč se dala pokuta za turnaj v Luhačovicích, to pro mě neni podpora šachu..A teda to slovo VIP mě irituje složit basen o pokoře.Přeji vám hezký den. S pozdravem Petr Kraus

+4 /-1 | 01.09.2022 15:35

Petr Koutný

Zdenku - typický. Nic se nestalo, za nic nemůžeme, jednali jsme správně a chyba není na naší straně. Škoda, že mu nevěřím nic. Čekal jsem snad nějakou sebereflexi? Nějaké pochybení? Nějakou pokoru? Nee, já od tohoto pána nečekám nic, vůbec nic. 

+3 /-4 | 01.09.2022 15:33

ciki333

Martin Petr, předseda ŠSČR:

"Závěrem – od obsahu i formy Peterova otevřeného dopisu bych se rád distancoval. Myslím, že takovým způsobem se slušná diskuze nevede. Nicméně, jsem si plně vědom toho, že pro všechny šachové fanoušky v ČR by bylo nejlepší, kdyby ŠSČR na špičkových týmových soutěžích reprezentovaly co možná nejlepší týmy. Vzniklá situace mě proto mrzí, budu rád, pokud se v budoucnu s Peterem (a nejen s ním) podaří najít společnou řeč."

+1 /-0 | 01.09.2022 15:31

ciki333

Ke "kauze P.M" se vyjádřil na svých stránkách ŠSČR "ústy" svého předsedy Martina Petra:

https://www.chess.cz/reakce-predsedy-sscr-na-otevreny-dopis-petera-michalika/

 

+7 /-0 | 01.09.2022 15:27

Petr Koutný

Pavle - vzdávám to a už ti nechci odepisovat. Nemá to cenu, stejně bys to nepochopil. 

+2 /-5 | 01.09.2022 14:59

HumphreyvanWeiden
Pane Chrzi, to máte marný. Tady mluvíte do zdi. Oni to pánové poznají na konferenci, že přílišné tlačení, byť možná ku prospěchu dobře věci, je kontraproduktivní. Šerte svůj drahocenný čas.
+10 /-2 | 01.09.2022 14:48

Pavel Ch

 Roberte.....

1. Ty jsi mě k tomu tady včera vybídl, abych se jim ozval, tak jsem to udělal. O konci (i pravděpodném) u repre pod tímto VV nepomyslel velmistr půlslůvka natož, ayb někomu říkal. To jen fantazie autora, bohužel prezentovaná jako slova velmistra hned v úvodu článku. Aby nařknul (opět) VV a pokusil se ho očernit před čtenáři.

 Prosím znovu, nezahrávejte si se jménem legendy našeho šachu. Možná ho zná Petr chvíli, já desítky let a reprezentuje v dospělých přes 30 let. A mnohdy jsem ho tu bránil před neználky.     

2. Podle mě to ironické, neuctivé plivnutí to je. Ale každý máme jiný měřítka. Podstatné je, jak to pojme dotčený pán. 

3. Na co chceš odpověď?  Já jim k jejich diskuzi (repre x repre komise+VV) nesvítím, už poněkolikáté opakuji, že píšu tady, jen co vím.  Na doměnky, spekulaci, vlastní fantazii, pokládanou za skutečnost, jsou tu v diskuzích jiní "přeborníci".  

+5 /-3 | 01.09.2022 14:44

Robert Cvek
Pavel: Tak nyní bojuješ za reprezentanty, to je od Tebe hezké. Všiml jsem si, jak celý Tvůj svaz o ně stojí, jak je podporuje a váží si jich. Ty se najednou ozýváš reprezentantům, abys potvrdil - jak sám píšeš - velkou lež Koutného. Přitom vůbec žádná není. VIP manager dostal odpověď, cituji : "S respektem promiň, ale nevíš o čem mluvíš. To se někdy stává." a to je tedy plivnutí? Opravdu? Já to vidím úplně stejně, s respektem k panu Chládkovi, moc neví o čem píše. Tak to je ten boj. Když jsem Tě několikrát vybídl, abys napsal jak se svaz k reprezentantům chová, k nám rp, atd. mlčíš, ale někdy jseš aktivní až běda, když jde o nějakou větu, o nějaké slovo. Pavle, měj se hezky. Sbohem.
+3 /-5 | 01.09.2022 14:29

Petr Koutný

Jasně Pavle - ach jo, škoda dalších slov a snahy ti něco vysvětlit. 

+1 /-5 | 01.09.2022 14:17

Pavel Ch

Petře, už Ti jiní psali, že si měl nechat dopis jak je.

Vzhledem k tomu že jsi k tomu pustil (hned v úvodu) svoji nepodloženou spekulaci, tak jsem reagoval. Nekonzultoval jsi ji s minimálně jedním uvedeným velmistrem, tím jsi mu do úst dal něco, co neřekl.   

Ostatně, stejně tak, jak Ti 2 dny píšu, Ti vyčinil VIP manager a srdcař pro šachy, na facebooku.  Zneužití dopisu (se kterým  bytostně nesouhlasí) k tlučení proti svazu, Ti píše. Místo sebereflexe, jsi po něm bez přemýšlení plivnul, že je mimo.  

 Když nevěříš mě, máš to od něj, kterého si jinak vážíš.

 

 Ztratíš důvěru, podporu, tím velmistrů i VIP lidí.

 

Ale už stačilo, víckrát Ti vysvětlovat nehodlám, Tvůj boj, 

+6 /-3 | 01.09.2022 14:13

Petr Koutný
Pavle - dnes máš formu. Mimochodem Pavle, proč diskutuješ o této větě v tomto článku? Není to trochu mimo psát pod dopis Petera Michalíka o nějaké mé větě z jiného článku právě tady? Do toho mícháš volby a počítáš hlasy. A já se znovu ptám, co s tím vším má společného tento článek? Mě to připadá jako hodně levný pokus odvrátit pozornost někam jinam. Tak aby se moc nemluvilo o tom, jak ničíte reprezentaci.
+3 /-7 | 01.09.2022 13:28

xdavx x

Chrzi to je jako si stezovat na novinare kteri vytahli kauzu Dozimetr, ze to napsali moc konkretne a ze jim ve clanku schazi rozeleni do odstavcu... a tocit celej problem kolem prace tech novinaru a ne te mafie ve vlade...  jo to jen ten zasadni problem... tvl

+1 /-5 | 01.09.2022 13:24

Robert Cvek

A Pavle, to je o co tady jde, o polopatické vyjádření PK, pokud vůbec je. To je skutečný problém českého šachu? :-)

+3 /-4 | 01.09.2022 13:17

Pavel Ch

Roberte, 

tak Petrovi polopatisticky. Příklad:

Nebude se Ti něco líbit, co dělá vedení firmy, kde děláš. Napíšeš to. To lze.  

A Tvůj kolega, toho zneužije a  veřejně po podniku napíše, aby všichni četli:

PK už nebude v naší firmě pod tímto vedením PRAVDĚPODOBNĚ pracovat".

 

Půjdeš se zpovídat na vedení, jestli tedy tím míníš dát výpověď a pak půjdeš "pravděpodobně" kolegovi rozbít ....

+6 /-2 | 01.09.2022 13:16

xdavx x

Chrzi, ani ja se nedivim tve panice, ze by lidi jako ty museli opustit mistecka, ke kterym jste uz snad prilepeni, a myslite si, ze jsou vase... Tak se budes muset, stejne jako dalsi netahla ze svazu, naucit i pracovat a nejen zvanit... chapu ze to pro klauny jako, ty Chrzi, Novotny nebo Petr bude moc tezke, ale muzete si za to sami... 

+3 /-11 | 01.09.2022 13:05

Petr Koutný
Pavle už teď počítáš hlasy? Tolik se na svazu bojíte? Takový máte strach? Tak moc Vám jde o funkce? To je fakt síla. Díky, už tě chápu. Kdybys radši počítal jak pomoct šachům u nás, ale to bych chtěl moc.
+2 /-8 | 01.09.2022 12:58

Robert Cvek

Pavle, Pavle, Pavle, už jsem pochopil, Ty myslíš, cituji toto " Po Viktoru Lázničkovi, Štěpánovi Žilkovi, Vojtu Plátovi, Vlastu Babulovi, Zbyňku Hráčkovi je tady další šachový reprezentant ČR, který už pravděpodobně nebude reprezentovat ČR. Jeho otevřený dopis je určen reprezentační komisi a hlavně všem šachistům ČR."

Je to to, co cituji píšeš: "Vkládáš do úst reprezentantům, co neřekli." Je to ono? A co tam vložil? Můžeš mi říci? Napsal svůj názor - pravděpodobně. A protože ví jak jste korektní a jak dokážete najít ten největší problém, tak pak dopsal do dalšího článku: tohoto svazu nebo tak něco. A Ty věrný srdcař svazu nyní pachtíš po detajlech a  píšeš jak Koutný je velký lhář. Gratuluji.

VIP člověk, myslíš pana Chládka. A upřímně, co o tom ví? A tím nijak nezpochybňuji jeho lásku k šachu a jeho podporu. Já jsem měl HODINY rozhovory s reprezentanty a budu ještě mít atd.Znám některé velmi dobře. Co Ty o tom víš. Jak asi Ti jmenovaní reprezentanti mají rádi Tvůj svaz?

Ostatní věci nemá smysl komentovat.

+3 /-4 | 01.09.2022 12:54

Pavel Ch

Petře, chápeš moc dobře. Vkládáš do úst reprezentantům, co neřekli. Jen, co se zrodilo, jako doměnka, u Tebe.

 V.I.P člověk a šachový srdcař teď Ti to napsal jasně na facebooku, jak si nesmyslně zneužil tento článek.

A Ty mu za to tak odsekneš, že neví, že prý která bije. Věř, že jako manager ví přesně, víc než kdokoliv z nás. Další -1 podporovatel a významný, si odškrtni.

 

 Je to Tvůj boj, ale v únoru Ti nebude věřit už téměř vůbec nikdo. A tým, který podpoříš, Ti pak "poděkuje" za zmařenou energii a čas, méně než 5 hlasů bude.

 

 Konkurence je zdravá, ale musel by vzniknout tým (třeba 3.), který bude úplně odtržen od Tebe, bez Tvé podpory. Aby se mohl střetnout se současným.

 

 Říkal jsem, že nechám Tvůj boj tady. Ale prosím, nevkládej mým přátelům, se kterými se znám velmi dobře desítky let, do úst, co neřekli. A tím prosím nemať veřejnost. 

+6 /-2 | 01.09.2022 12:37

Petr Koutný

Pavle - já ti teď vůbec nerozumím. Nerozumím co píšeš, co komentuješ, co nechápeš, co chceš a co si myslíš. Jen ti radím, všimni si detailů.Jo to mě naučil tvůj šachový svaz, nikdy nevíš, kdy čárka navíc a nebo namíň bude znamenat soudní obsílku s další předžalobní výzvou. Minule svaz pochopil, že jsou bez šance a stáhnul jí, ale třeba takový detail může hrát někdy velkou roli. 

+2 /-5 | 01.09.2022 12:19

xdavx x

pavel Ch, ne. a zadnedlouho pochopis. financnimu auditu na svazu slava.

+1 /-2 | 01.09.2022 11:57

Pavel Ch

Petře, zase vedle,

ani "pravděpodobně" neřekl. Ani se s Tebou na toto téma nebavil o konci repre pod tímto VV.

 

Asi si chtěl napsat titulek: "Já Petr Koutný si myslím, že tito hráči ........... pravděpodobně nebudou pod tímto VV už reprezentovat.

 Pak, by Ti tu někteří napsali, když si to myslí Petr Koutný, to bude určitě pravdaenlightened.

+5 /-2 | 01.09.2022 11:36

Teofil Horáček

O čem to blábolíš ? 

+5 /-1 | 01.09.2022 09:27

xdavx x
Udavac Kuzelka, teda bolsevik Domes, volají po jménech. Takhle teda ne soudruzi, hlasovat se tajně nebude. To jsme si již v padesátých letech vysvětlili. A soudruh s vlastním názorem, to není soudruh. My si už pohlidame soudruhu, jestli máš ty správné soudruzske názory. Čest práci
+2 /-6 | 01.09.2022 09:23

istr
Za pravděpodobnost se schová všechno.
+2 /-1 | 01.09.2022 08:47

Petr Koutný

Pavle - až si to přečteš ještě jednou, najdeš slovíčko " pravděpodobně " , které ti asi uteklo. Já vím, dáběl se ukrývá v detailech. Je mi líto, ale zase sis naběhnul. 

+2 /-5 | 01.09.2022 08:37

Pavel Ch

Petře, píšu o článku + aktualitě, která mu předcházela o výrazné dezinformaci poškuzující jak svaz, tak reprezentanta. Ta dezinformace není z diskuze a není ani z pera P.Michalíka. V článku přece, jak už Ti někteří vyčítali, není jen samotný text Petra Michalika.

.

Promiň, už pracuji,později. 

+3 /-1 | 01.09.2022 08:31

Petr Koutný

Kiklos - dnes dáváme dohromady článek, zítra chceme představit lidi, kteří chtějí pracovat pro šachisty. Protože sami jsou šachisté, mají rádi šachy a chtějí jim pomoci. To co nás spojuje, je až skoro zoufalost s tímto svazem, s tímot vedením a s tím, kam padají šachy u nás. To dno je stále níž a níž a pokaždé, když si člověk myslí, že hůř už být nemůže, je tady Slovinsko a další a další dna. Zítra si o tom můžeme popovídat. 

+2 /-3 | 01.09.2022 08:26

Petr Koutný

Pavle - Pavle občas nerozumím tvým myšlenkám. Můžeš mi prosím zopakovat ( citovat) o čem tady píšeš? Tento článek jsem nepsal já, samozřejmě Peter a Petr není to samé. Pak nevím, o čem píšeš? Píšeš o diskuzi? Takže nekomentuješ zničenou reprezentaci a potápějící se šachový svaz, kde se hrabe jak za socialismu na stavbách? Takže nekomentuješ poměry v českém šachu a nepíšeš nic k tomuto článku? Komentuješ diskuzi, kde si lidi píšou a debatují? Takže sis vytáhl z 306 komentářů jen jeden můj a ten komentuješ? Nevšimnul sis už dávno, že tento komentář jsem smazal?! Tvůj svět obdivuji. Pozdravuj na svazu, snad ty pozdravy od tebe jim dojdou dříve, než oni skončí. Těším se na dobu, až tito lidé, co ničí šachy u nás, budou jen prachem na smutných vzpomínkáchna dobu, kdy bylo normální dávat víc kamarádům, než těm, kteří reprezentují naší zemi. 

+2 /-5 | 01.09.2022 08:23

Pavel Ch

Roberte, něco jsem Petrovi slíbil v prvním příspěvku, takto nebudu hned za pár minut porušovat.

To je přece nefér.

 

Navíc jsem nabídl 5 piv každému (nebo ekvivalent nealka), kdo se přihlásí a nabídne protihodnotu (třeba 1 malé pivo, či něco jiného, dle svých možností). Pokud bych neměl pravdu. Tak se může přihlásit třeba tisíc lidí. Tak asi nekecám do větru.

+0 /-2 | 01.09.2022 08:08

kiklos

Připadá mi, že některým diskutujícím uniká to podstatné.

 

S některými lidmi, které si všichni platíme, mají někteří z nás čím dál větší problém. Souhrnně jsme se naučili tomu říkat svaz, ač by bylo správné ukazovat konkrétní jména. Došlo to tak daleko, že několik hráčů ze špičky našeho žebříčku má opakovaně špatné zkušenosti a již nebudou reprezentovat. Nominace na příští ME by mohla vypadat takto:

Navara, Nguyen, Petr, Finěk, Konopka

Pak se možná i zvýší odměny.

 

Milí přátelé, (pokud nejste moji přátelé, tak jste snad aspoň přátelé šachu) zamyslete se nad tímto stavem a zkuste s tím něco udělat. Každý z nás může něco udělat. Aspoň o tom otevřeně mluvme.

Není povinnost špičkového šachisty dobře se vyjadřovat - pokud někteří Petera kritizují za jeho dopis, tak jsou mimo. Ten dopis je lidský a to stačí. Ten kdo má povinnost s lidmi vycházet a spojovat opakovaně selhává.

Poděkujme pánům Petr, Svoboda, Konopka a dalším za odvedenou práci a zkusme najít někoho, kdo ji bude dělat lépe.

+4 /-2 | 01.09.2022 08:07

Robert Cvek

Pavel Ch: originální odpověěď na moji otázku hats off

+1 /-3 | 01.09.2022 07:56

OldřichKuželka

Podle mě si větší kritiku zaslouží to, že jsme se nedověděli, komu dá náš delegát hlas při volbě prezidenta FIDE, což je ostuda, nevidím důvod, proč z toho dělat státní tajemství ... (Příspěvek jsem nepatrně upravil, odpověď v 7.51 Robert Cvek) 

+4 /-2 | 01.09.2022 07:54

Pavel Ch

Umožnil jsem Petrovi (níže), tak si ho vážímhats offco pro šachy dělá, aby uvedl na pravou míru sám. Třeba sorry, nebudu brát příště info z druhé ruky, nevěděl jsem, sorry, nebyl to záměr. Když nebude vědět, večer napovímwink

+0 /-2 | 01.09.2022 07:53

Robert Cvek
OldřichKuželka: No, ale to je úplná kapka, proti tomu co je skutečně podstatné.
+2 /-4 | 01.09.2022 07:51

Robert Cvek
Pavle, je snadné chytit na udičku Koutného a pak to prosazovat. Já Ti do Tvého svědomí šahat nechci a ani nebudu. Pokud cítíš a skutečně si myslíš, že to bylo to podstatné a vlastně viník je Koutný, který stejně nemá vůbec co dělat s týmem proti temnotě, pak OK. Píšeš: "A v tomto článku aktualitě předtím je lež ještě fakt daleko větší a záměrná. Proti svazu a hlavně i proti našemu reprezentantu. " cituji - a to je co?
+2 /-4 | 01.09.2022 07:47

Robert Cvek
Pane Kuželko, svaz spoustu věcí tají, najít nějaké informace je skoro nemožné, musíte čekat a někdy ani to nestačí. A nebo pak legendárné - Koutňas to možná napíše přesně - když napsal email, přišlo mu, ať ho napíše oficiálně nebo na jinou adresu či tak něco :-) Jestli si myslíte, že podstatné věc je Bermuda party, pak OK. Bude dobré když na to budete poukazovat. Je to Vaše volba.
+2 /-5 | 01.09.2022 07:45

Pavel Ch

Roberte, promiň, ale opakovat, mininimálně 3x, během olympiády, že naši měli zákaz na párty a nadávat tím na svaz, na vedení v místě, jak jsou hrozní, ironicky psát, že "jak malé děti museli povině spinkat", psal Petr. 

 

 To fakt, když se ukázalo jako lež,

Ti Roberte nepřipadá,že dělal blbce dokonce i z našich olympioniků? 

 

 To fakt není, že přehlédne hrubku v pravopise, nebo napíše jiný počet bodů. Nebo se splete i ve v něčem jiném, ano, při mnohačlánkové záslužné práci, za kterou díkhats off

  A v tomto článku + aktualitě předtím je lež ještě fakt daleko větší a záměrná. Proti svazu a hlavně i proti našemu reprezentantu. 

+4 /-2 | 01.09.2022 07:44

OldřichKuželka

Pokud kritizujeme šachový svaz - a jistě se najdou věci, kdy oprávněně, měli bychom uvádět pouze to, co je ověřeno, nikoliv drby a spekulace. Příkladem slouží údajný "zákaz" účasti na Bermuda Party, přitom reprezentantům nikdo zábavu nezakázal, jak zde potvrdil GM Michalík. Důsledkem totiž může být, že pak čtenáři nebudou věřit ani tehdy, pokud bude mít kritik pravdu...

+6 /-3 | 01.09.2022 07:39

Robert Cvek
Pavel Ch: cituji "Roberte, Petře, co mám napsat, když jsem si včera ověřil, že Petře píšeš záměrné lži" - záměrně lži... On i já jsme si mysleli, že to je pravda. Ty víš přece co máš napsat - napiš velký odstavec o tom, jak strašně Koutný lže ohledně Bermuda party, rozepiš se pořádně o tom a povzbuzuj ostatní jak toto je důležité. Najdi si něco dalšího, píšeš o další "velké" lži, co to je? Můžeš to sem napsat? Protože v kontaktu jsem s nimi já a j žádnou lež nevidím. Ale máš to dobré, protože Koutný a teď i já toho píšeme hodně, určitě se ještě něco najde. Držím Ti palce. Ale to, že mlčíš nad tím, jak jednají Tví (doplň si sám), tak to svědčí o a doplň si sám.
+3 /-4 | 01.09.2022 07:36

Pavel Ch

Roberte, Petře, co mám napsat, když jsem si včera ověřil, že Petře píšeš záměrné lži, aby si udělal komiky ze svazu.  

 

 Např. opakovaně Tebou citováno, že měli naši zákaz na olympiádě na ten večírek. Doslova si psal: Bavil se Magnus, Slováci, všichni, jen našíi , jak malé děti, měli večerku a nesměli tam. Pravda je ta, že mohli, snad i jeden, dva, z výpravy tam byli.Ne každému se chce jet večer, ponáročném dni, někam dál, před náročným dnem a smát se jak tam křepčí Magnus, přiopilý Mamed a další. A dávat na facebook fotky s nimi. Byl tam zlomek lidí co do počtu účastníků olympiády. Náší výpravy mužů věkový průměr byl vyšší a také věci s hlasitou hudbou alkoholem, holt nejsou pro každého.   

  To je jedna věc a druhá velká lež je v tomto článku, kterou jsem již v aktualktách rozporoval. Tak se za ní omluv Petře a piš příště jen to, co víš osobně o reprezentatnta.

  Petře, proti mě se s nimi znáš za 14 dní týden, já desítky let. Měl jsem pravdu a klidně vsadím s kýmkoliv 5 piv, nebo finanační ekvivalent nealka (můžete nabídnout protihodnotu podle vašich možností, třeba malépivo, knížku, cokoliv), jestli nemám pravdu.

  Vykašlal bych se na to, ale když si mě k tomu včera Roberte dohnal, abych se s některými spojil a dověděl se. Tak jsem to holt na cestě do Prahy udělal. Ok, Tobě Roberte pak také zavolám.

  Petře, vážím si toho, co pro šachy děláš Petře, tak se omluv sám za tu druhou lež, bude to vypadat lépe, než ode mě.

+8 /-1 | 01.09.2022 07:29

Petr Koutný

Já jsem rád, že se do mě anonymové trefují. Kdybych byl nikdo, nestál bych jim za pozornost. Mimochodem, samozřejmě mají pravdu, když říkají, že reprezentace je v rozkladu, senioři nejsou prioritou svazu, je jedno jak dopadne reprezentace, podvodné zápasy, klientelismus, šikana na svazu...... tak za to vše může Koutný...krásnější ráno jsem si neuměl představit. Každý takový anonymní výkřik mi dělá radost, protože pak vím, že jdu po správné cestě. Před pár lety by po mě neštěknul ani pes, dnes po mě štěkají anonymové, na tu cestu, kterou jsem ušel jsem hrdý a dělá mi radost pláč lidí, kteří škodí českému šachu. 

+3 /-5 | 01.09.2022 06:42

Jiří Kadlec

Hási, nech si ty své hlouposti pro někoho jiného. Pod svým jménem píši neustále. Bohužel jsem trvale invalidní, takže už přes dvacet let téměř neopoštím dům, pouze sanitkou k lékaři.

Ale ty víš, jako vždy, vše nejlépe, že? 

+2 /-4 | 01.09.2022 06:40

Robert Cvek

Kapucínek + Romison: cituji romisona: "Robert Cvek: Jestli nevidis na chovani Koutneho za ty roky nic divneho, tak to jsi uz na tom taky hodne spatne. Porad jsem se divil, ze takovemu cloveku propujcujes svoji vybornou povest. Ale jestli to nevidis, tak budiz, si to zaslouzis :)"

Jestli nevidím na chování Koutného něco divného? Zajímavý dotaz. Myslím si, že Morgan Dexter to není. Líbí se mi jak je "populární" se trefovat do Koutného, jak je to "hrozný člověk". Je zajímavé, že nikdo z vás nikdy ani čárkou nezmínil, co všechno dělá a udělal pro šachy. Kolik stovek videí natočil (v češtině i angličtině), kolik video rozhovorů udělal, kolik z vás, normálních šachistů podpořil (různé ceny, dotovali jsme i nějaké turnaje, Metelecum blescum atd.), kolik šachových článků udělal, trénuje zadarmo atd.

Nevíte co všechno jsme řešili a zažili a jak šly cesty. Ani ň nevíte nejrůznější až brutální jednání ŠS proti nám, pak některé výkřiky Koutného vypadaly jak vypadaly. Ale časem se všechno odkryje.

Ukazujete prstem na Koutného a víte, co je zač váš svaz a dobře víte jak funguje a jedná,doplňte si sami, co jste potom zač. A pokud moje změna je ta, že na toto poukazuji, tak konečně, mohu se podívat do zrcadla na sebe sama a nestydět se.

+3 /-5 | 01.09.2022 06:34

Rubinus

Kadleci, už zase? Proč se nepředstavíš sám, poseroutko? Na ELO listině není žádný Jiří Kadlec, takže sám jsi podobný anonym. Ostatně kdo je romison, já vím.

+1 /-5 | 01.09.2022 06:22

Dědek Plesnivý
Obávám se téhož jako HW. Jak se zde vyvíjí diskuze mi připomíná volební program Jiříkovky z ČSSD, kde si donese na papírku vypsané vše, co by mu bodlo (veřejná doprava zdarma, stírací losy zdarma...), akorát to napíše jako pro lidi.
+3 /-4 | 01.09.2022 05:20

HumphreyvanWeiden
No, můj dojem z celé té diskuse je takový, že stávající vedení je nic moc a to budoucí bude ještě horší. Protože nechat se tlačit takovým bulvárem, jako je RP šachy, to už o těch lidech taky něco vypovídá. Nelíbí se mi ani jedna varianta.
+4 /-5 | 01.09.2022 05:04

Jiří Kadlec

Doufám, že ty žáby na prameni, Martin Petr, Michal Konopka a spol. už brzy potáhnou k čertu. Trvá to příliš dlouho a je to čím dál horší!... 

+6 /-4 | 01.09.2022 02:29

Jiří Kadlec

romison, Kapucínek:

Anonymní chudáci poštěkávají, proč se nepředstavíte, pánové? Na to nemáte koule, zbabělci!

+4 /-4 | 01.09.2022 02:14

Kapucínek
Jsem zvědav, jak dlouho ještě Robertovi vydrží ten dobrý obraz co mýval u lidí kdysi... bohužel ho psychopat změnil... a k lepšímu rozhodně ne.
+4 /-7 | 01.09.2022 01:25

romison
Robert Cvek: Jestli nevidis na chovani Koutneho za ty roky nic divneho, tak to jsi uz na tom taky hodne spatne. Porad jsem se divil, ze takovemu cloveku propujcujes svoji vybornou povest. Ale jestli to nevidis, tak budiz, si to zaslouzis :)
+5 /-6 | 01.09.2022 00:32

HumphreyvanWeiden

No jó, ale Sjezdy byly sympatičtější, lepší je se sjet než konferovat.

+0 /-0 | 31.08.2022 23:20

Petan

Re Humpey: Konferencilaugh. Sjezdy byly jiná doba. I když jestli vyhrají příští volby piráti nebo podobná verbež, budou i sjezdy.

+2 /-1 | 31.08.2022 23:14

HumphreyvanWeiden

Koutný: To je ale v pořádku, že v profesionální lize se berou větší peníze než v reprezentaci. Od toho profesionální soutěže jsou. Svaz má i jiné povinnosti než platit reprezentaci. Ale třeba přesvědčíte Sjezd, že to má být jinak.  

+0 /-0 | 31.08.2022 23:12

srdce

Pan Vlasta Babula  by mohl klidně být předseda svazu.czech flag

+0 /-0 | 31.08.2022 23:11

Petr Koutný
Nemiroff-když jsem dělal rozhovor na Slovensku s Jergušem, tak Slováci byli hodně nespokojení s remízou s ČR a před zápasem tipovali, že nám dají 3-1. Bojím se, že už jsme za Slovenskem.
+3 /-2 | 31.08.2022 22:58

Nemiroff

A jen abychom tu furt neresili penize, tak i ta vize co se tyce repre, tak to nic proti Simackovi a celemu tomu repre useku, ale tam nejde videt zadny velky plan ci cil neco zmenit k lepsimu. Upada to cim dal nize. Verim, ze Zbynek nebo Vlasta Babula by toto mohli zmenit. S Piskem, Simackem a ja nevim jakejma vocasama jeste, budeme za chvilicku za Slovenskem.

+1 /-3 | 31.08.2022 22:54

Petr Koutný
Poutníku - když počkáte do pátku a uvidíte některá zajímavá jména lidí, co jdou do voleb proti tomuto vedení, pak si možná domyslíte, že víme o čem píšeme. Stačí si počkat do pátku. Pak si i odpovíte na některé vaše otázky.
+1 /-1 | 31.08.2022 22:51

Petr Koutný
Humphre - odměny hráčů s titulem GM v české extralize s elem 2550 a výš nejdou často pod 5000 Kč/partie. Když je hráč šikovný a má na to, řekne si a i dostane víc. Napsal jsem 5000 Kč/partie i když vím, že takoví hráči berou i 7000 Kč/partie. Opravdu 1200 Kč/partie jsem platil ve Vlčnově ve druhé lize hráčům cca 2200 Elo.
+1 /-1 | 31.08.2022 22:48

Poutnik

Cvek i další zde píší, že většina reprezentantů nechce a nebude reprezentovat. Máte od hráčů, které jmenujete, konkrétně Babula a Hráček nějaké prohlášení? Nikde jsem žádné jejich vyjádření ve smyslu odmítnutí reprezentovat nečetl. 

+3 /-2 | 31.08.2022 22:47

srdce

 Ano Slovinsko to je opravdu velký skandál. A pořád čekám ,že  bude někdo rezignovat, čekám, čekám, čekám a třeba se dočkám.

+1 /-1 | 31.08.2022 22:46

Nemiroff

Lukas C, napsal jste to ted ohledne Plata a Luhacovic naprosto trefne. 

+1 /-1 | 31.08.2022 22:44

Nemiroff

Svaz ma penez, ze nevi co s nimi. Vyhazuji penize oknem za tolik veci, ze by ses Houzvo divil. Pokud svazu nejde o repre a umisteni, tak at tam nedavaji penize vubec. Jsou tu ale zeme, ktere stoji o to byt nejlepsi ze vsech, takze do sachu investuji a rozhodne jejich hraci nehraji partii za 1200 korun. Mozna tak dolaru.

+1 /-1 | 31.08.2022 22:43

Lukáš C

Petr Koutný: když Vojta vyhrál MČR, tak ho do Slovinska museli pozvat, ale s tím, že počkají na jakoukoliv chybku a dají mu to vyžrat. Stejně tak jako s Luhačovicema. Nikdo neměl lepší projekt, tak jste to museli dostat vy, ale třásli se na jakoukoliv chybku

+2 /-0 | 31.08.2022 22:41

HumphreyvanWeiden

Tady se nadhodila docela zajimavá myšlenka, a to, jestli je 1200 Kč za partii pro reprezentanta hodně nebo málo. Za mě je to akorát, protože Svaz by se měl víc starat o amatérské hráče než o profesionály. Ale někdo to může vidět jinak, nic proti tomu.

To bude asi dost velké téma pro volební sjezd.Máme dost velkou krizi a peněz nebude nazbyt.

+2 /-1 | 31.08.2022 22:39

lubomir1959

PK: A právě proto naprosto podporuji myšlenku auditu, který by prověřil účelnost a správnost používání financí. Finance jsou vždy základem každé činnosti je třeba je investovat s rozumem, na ty nejnutnější věci, rozhodně jich asi nikdy nebude mít svaz tolik, aby je mohl vyhazovat oknem na věci téměř zbytečné nebo naprosto zbytečné, otázkou pro mě je, zda by i naši nejlepší hráči se nemohli pokusit nějakým způsobem, třeba i vlastní prezentací na socálních sítích pomoct při získávání sponzorů pro šachisty. Ale to já nemohu hodnotit. Prostě nečekejme jen s nataženou rukou, co nám dá stát a zkusme i my sami hledat další možnosti na zisk financí. Dejme hlavy dohromady a místo vzájemných urážek, napadání jeden druhého, hledejme způsoby, jak šachu a reprezentaci prospět.

+0 /-0 | 31.08.2022 22:38

srdce

A vidite pan Koutný se dokáže omluvit=  a dokáže to i šachový svaz. Možna ano, ale s dodatkem, že vlastně neví za co se omlouvá.

+0 /-0 | 31.08.2022 22:32

Petr Koutný
Ukázka jak funguje náš svaz - zaregistroval někdo, že by svaz informoval o Vojtovi Plátovi, když vyhrál v létě MČR v rapidu šachu?? Jestli jako já ne, pak se ptám... Nevšimli si toho? Zapomněli? Nebo to udělali naschvál? Jestli si myslíte jako já, že to bylo naschvál, pak proč? Protože si dovolil je kritizovat? Takto se mají chovat lidi, kteří jsou placení z našich peněz?
+3 /-2 | 31.08.2022 22:32

Lukáš C

Petr Koutný: v pohodě :-)

+1 /-0 | 31.08.2022 22:31

Petr Koutný
Lukáš C- beru zpět a omlouvám se.
+1 /-1 | 31.08.2022 22:28

srdce

Ano ten turnaj v Polsku jsem viděl  a pan Plát hrál dobře. Pořad si mýslím,že má velký potenciál jako , hráč, jako trenér. A určitě by byla škoda , aby šel do ciziny,  Uzbekistán apod. Jsou věci se , které ho v rozvoji zpomaluji. Pokud vyhrál  Mčr  tak já mu jako šachový nadšenec gratuliji a přeji mu hodně energie a trošku i někdy té pokory. Hlavně pohodový život a splněné sny. Aby brzo měl elo 2600 ........

+0 /-1 | 31.08.2022 22:26

Lukáš C

Petr Koutný: podle příspěvků, co píši Vám přijde, že jsem fanda svazu? :-D píšete,že si mám znovu přečíst článek. Tak si znovu Vy přečtěte mé komentáře 

 

 

+0 /-0 | 31.08.2022 22:25

Petr Koutný
Lubomíre - vedoucí marketingu na svazu má údajně 7000 Kč měsíčně za neviditelnou práci. To je cca 84 tis ročně. Člen VV má víc. Tím chci říct, že člen marketingu, tedy komunikace bere často víc za rok, než co dostane český reprezentant za celý rok od svazu. Jeden z těchto dvou lidí je víc potřebný a důležitý. Proto taky má více peněz. Pro fanoušky je víc důležitý reprezentant, pro náš svaz je víc důležitý člověk, který je papírově machr na marketing, jen moc nevadí, že za co je placený, že tomu moc nerozumí.
+2 /-1 | 31.08.2022 22:23

Lukáš C

Lubomir1959: přesně, svaz má dělat vše pro to, aby repre byla co nejsilnější

 

 

+1 /-0 | 31.08.2022 22:22

Petan

Nemiroff: Vy tady píšete, že svaz nechal Michalíka ve štychu, když zašantročil svůj pas tak asi musíte vědět v čem mu mohl pomoci. V otevřeném dopise ani v jeho komentářích v diskuzi jsem se to nedočetl. Tam jsem se dozvěděl jen to, že mu mělo být proplaceno o 4000 Kč více.

S vaším popisem situace ve Slovinsku souhlasím. Osobně považuji ponechání reprezentanta v zahraničí za největší skandál v českém sportu za posledních x let.

+3 /-1 | 31.08.2022 22:21

Nemiroff

Petan, jak to mam vedet? Na to se ptejte Michalika, jak si to predstavoval. Mne staci, jak jednali se mnou skrz Slovinsko. A jak Martinka, Konopku a spol. tak moc zajimalo, zda jsem v poradku dorazil domu, ze jsem jim to musel po dvou dnech pripomenout sam, protoze by se nezeptali dodnes. 

+5 /-0 | 31.08.2022 22:17

lubomir1959

Nemiroff: Já mám radost z každého úspěchu našeho hráče, v jakémkoliv sportu, na jakékoliv akci. Není nic snazšího než s nohama pod bradou a kávou před sebou vsedě nebo vleže na gauči kritizovat každého, komu se něco nepovedlo. Tito pivní skauti zpravidla nikdy nepoznali, jaká to je dřina dělat jakýkoliv sport aspoň výkonnostně a natož vrcholově a jak uzounké je rozmezí mezi úspěchem a nezdarem. Ale sám se do něčeho pustit a něco dokázat je mnohem obtížnější. Hubou nikdo nikdy a nic nevyhrál. Právo jakési kritiky má ten, kdo má něco za sebou a něco dokázal. Mým přáním je, aby na těch nejvýznamnějších týmových akcích hrálo to nejlepší, co v naší zemi máme a vedení svazu by mělo udělat a udělalo vše pro to, aby to tak skutečně bylo. Ale o tom mám, aspoň na základě informací, které se u mě z různých stran sešly, velké pochybnosti, jestli bylo skutečně uděláno vše, co uděláno být mohlo a mělo.

+0 /-0 | 31.08.2022 22:14

Petan

Re Nemiroff: A jak měl svaz Michalíkovi pomoci, když ztratil pas? Měla s ním jet na Slovensko Kusová?

+4 /-1 | 31.08.2022 22:13

Petr Koutný
Johnny a Lukáši - když vám řeknu, že se tady stokrát psalo, že se nejedná o peníze, uvěříte mi a nebo si radši článek znovu přečtěte. Já chápu, že i svaz má své fanoušky, ale těmito komentáři mu ještě víc škodíte. Chápu, že sázka na stokrát opakovanou lež se šancí, že tomu někdo uvěří je historicky vyzkoušená, ale po tolika komentářích, je snad tento pokus zbytečný a naivní.
+1 /-0 | 31.08.2022 22:11

Nemiroff

johnny, jestli neumis cist, tak o proplaceni pasu se jednalo az po Olympiade. Kdyz Michalik potreboval pomoci, tak se zadne pomoci nedockal. Neni to poprve, kdy svaz nechal reprezentanta ve stychu. Byt to ja, tak se na to vykaslu a do Indie neletim. Asi bych musel hledat hodne dobre vymluvy, protoze jinak by mi to dal svaz k uhrade se vsim vsudy. Tak oni funguji. Takze svym zpusobem byl Michalik v pekne pasti...

 

+1 /-0 | 31.08.2022 22:09

Petr Koutný
Je to jako sněhová koule. Promluví jeden a druhý se přestane bát. Promluví druhý a už to nevypadá jako problém jednoho, ale spíš jako problém nás všech. Strachem a zastrašováním si poslušnost na dlouho nekoupíte. Jednou se lidi přestanou bát a celý systém se zhroutí. Někteří lidé si myslí, že mají moc, peníze a vliv, ale bez důvěry nemají nakonec nic.
+4 /-2 | 31.08.2022 22:07

Lukáš C

Johny01: přesně tak, nemusí reprezentovat. A to je to o čem se tady bavíme.

+2 /-0 | 31.08.2022 22:04

johnny01

Reprezentant píše otevřený dopis, protože ztratil pas a svaz mu to neproplatil. Ne, na to skutečně peníze svazu nejsou určeny. Stejně tak svaz nemá platit reprezentantovi cestu taxíkem na letiště, když mu ujede autobus, opravu náhlé závady v domácnosti ani hlídání psa. Přitom to všechno jsou okolnosti, kvůli kterým nemůže odjet reprezentovat, stejně jako ztráta pasu.

Pokud to reprezentantovi vadí, nemusí reprezentovat. Místo toho se může dovzdělat v haléřovém účtování a podívat se například na výpis z účtu nebo účtenku v obchodě. Ostatně, pokud má potřebu mluvit o kurvách, hovnech a posrání, tím spíše ať nereprezentuje. Takové vyjadřování je nehodné reprezentanta.

+7 /-3 | 31.08.2022 22:02

Nemiroff

A ten Uzbekistan apod. neni zatim neco, o co bych stal. Ale treba za 10 let klidne. A nebojte, nad vsim premyslim az moc dukladne, takze mi jsou jasne klady i zapory. Jinak jste se pred nedavnem divil, ze mam problemy se svazem a ted toho neustale pribyva, nezavisle na mne. Kdyz jsem vam to rikal, tak jste me mel za blazna, ale mozna to spis bude trosku cele jinak. 

+1 /-0 | 31.08.2022 21:52

xdavx x

dedku asi jak kde... 40t v ostrave a v praze, to budou asi rozdilne penize. 

+1 /-1 | 31.08.2022 21:49

Nemiroff

Nevim, co je pro vas po case, ale muze byt. Treba takovy prebor se mi jakz takz povedl. Bylo to podobne jak v Polsku. Slusny vykon, ale bez medaile. Jediny nepovedeny vykon byl v Pardubicich, kde se ale zase aspon povedlo vyhrat Mcr v rapidu. Jestli si nekdo mysli, ze se ze svazu nekdo ozval s gratulaci ci ohledne MS v rapidu, tak si nedelejte iluze, nikdo nic :-)

 

 

 

 

+2 /-0 | 31.08.2022 21:48

Karel Havel
Re Nemiroff: Souhlasím, že to není moc a proto zcela chápu, že lidí, kteří se u nás chtějí živit šachem taky není moc. Pokud člověk umí něco jiného, a mezi šachisty je hodně chytrých lidí, tak je úplně pochopitelné, že se živí raději něčím lukrativnějším než taháním figurek. I Vy máte takovou možnost a pokud třeba o Vás někdo stojí jako o trenéra v Uzbekistánu, tak nevím, nad čím váháte. Jen abyste se pak nedivil, že "každý chleba má dvě kůrky". Jinak úplně mimo téma gratuluji k po čase docela dobrému výkonu v Polsku. Fandil jsem Vám a mrzelo mě, že to nakonec "necinklo".
+3 /-1 | 31.08.2022 21:39

srdce

Petr Koutný =dobře jste to napsal

+2 /-0 | 31.08.2022 21:29

Lukáš C

A přitom to jde, svaz může sehnat sponzora, prosadit se do zpráv, kde půjde sponzor vidět atp. K šachu to může být třeba Bandi. Reprezentant může být dobře zaplacený a pak může mít povinnost zajít třeba ke Krausová v tom obleku. Všechno se dá. Musí to být ale všechno profi a musí se to umět prodat. S videem z bazénu nebo s pořadem v šachu se nikam nedostaneme. To nešachysta hned přepne.

+1 /-0 | 31.08.2022 21:28

Petr Koutný

A právě o tom je ten článek. Na něco peníze jsou a na něco nejsou. Ale samozřejmě, každý čte jen to, co chce číst. Co nechce a nebo to co se mu nelíbí, to nečte. 

+3 /-0 | 31.08.2022 21:24

Nemiroff

Dedku, svaz ale nedava 40 tisic mesicne. Ten dava silou vule 20000 za rok a pak za akci typu Olympiada ci ME neco prispeje (40-50K). Vzdyt to je od svazu uplne nic!

+4 /-1 | 31.08.2022 21:15

Dědek Plesnivý
SmNvm určitě není sám, komu už připadá, že ve skutečnosti se zde řeší jen prachy (za reprezentování či trénování) a o prachy jde od začátku i Michalíkovi, který sesmolil ten marast-článek. Netvrdím, že by reprezentování mělo být zadarmo, ale ohánět se tenistama a ohrnovat nos nad 40tis/měsíčně je už dost nenasytné.
+4 /-3 | 31.08.2022 21:12

Petr Koutný

Ciki díky, vložil jsem to pod článek do článku...

+2 /-0 | 31.08.2022 21:08

Nemiroff

Chtel jsem jen rict, ze okamzitym napadanim Petra Koutneho co by kdyby, to jste teda fakt dopadli. Az se to stane, tak prosim, ale zatim jsem tady nic takoveho od PK nevidel. Ubohe napadani PK za neco, co zatim nenapsal, to by vam slo. Ale zamyslet se nad tim, jak arogantne se chova nas svaz, to vam uz nejde. Asi moc narocny na ty vase mozecky...

 

+1 /-0 | 31.08.2022 21:02

ciki333

Petr Koutný

Petře, technická poznámka. Hoďte tři upřesňující příspěvky P.M. do samostatného článku. V nánosu písku, jenž se zde vytvořil, snadno uniknou pozornosti. Někteří čtenáři, kteří nechápou pointu, pak do zblbnutí opakují fráze aka nick SmNvm...

+2 /-0 | 31.08.2022 20:59

Semod
ciki, předem vypsané odměny za získané medaile na OH jsou samozřejmostí ...
+2 /-2 | 31.08.2022 20:59

Nemiroff

To je furt predstavte si, kdyby to byl ten a to a jak co. Tak zatim vidim jen to, ze jeden hrac po druhem nechce reprezentovat a ja se snazim tak maximalne si predstavit, co by bylo, kdyby se na svazu chovali hezky a vsichni by chteli hrat. My si tady ale nechceme preci hrat na kdyby, na zaklade cehoz pak tady nekteri dokazi fabulovat. To muzu napsat, ze kdyby Putin nebyl debil, tak Rusko nenapadlo Ukrajinu. 

+0 /-0 | 31.08.2022 20:58

Lukáš C

A svaz se poslední dobou snaží tvářit tak, že on hráče nepotřebuje, ale hráči potřebují svaz. Je to tak?

+1 /-1 | 31.08.2022 20:57

xdavx x
Multi Domes opět dokázal že se umí dokonale vyjadřovat ke věcem, o kterých nic neví :D
+2 /-2 | 31.08.2022 20:55

srdce

Mě třeba mrzelo, že pan Žilka nebyl na olympiádě. Ale pokud mu nabízeli 50000 a on to neakceptoval tak tomu rozumím . A i těch 100000 je minimum pro reprezentanta, který jede na olympiádu. A pokud se mistr republiky nechá bez pomoci  ve Slovinsku , což samo o sobě je horor. Měl by dostat od svazu odškodné ve výší 50 000. Spozdravem Petr Kraus.

+2 /-3 | 31.08.2022 20:55

Lukáš C

Smnvm, máte pravdu, že mu proplácet nic nemusí. To je pravda. Nemusí. Jestli jim nevadí, že o něj jako o hráče přijdou... Vzpomněl jsem si teď na různé požadavky Bobbyho Fischera. Ano, extrémní hvězda, ale také extrémní požadavky, že jo. Nakonec jde o to, jak moc komu stojí ten hráč za to a jak moc chce aby hrál.

+2 /-1 | 31.08.2022 20:54

Petr Koutný

Ciki - mě baví každý, který říká, že je čest reprezentovat a největší čest je reprezentovat zadarmo. Přitom každý z těchto mudrolínů by nepracoval zadarmo ani hodinu. Myšlenkou je právě to, že takoví lidé jsou ve vedení svazu. Peníze pro sebe ano a čím víc, tím líp, ale pak ostatní jen za poděkování. 

+4 /-3 | 31.08.2022 20:53

Robert Cvek
SmNvm: A zkuste si představit, že by na svazu byli lidé, co podporují reprezentanty, jednají slušně a lidsky. Oháníte se tady nějakými čísly, přitom Peter Michalík jasně napsal, že to o penězích nebylo a také jasně napsal, že kdyby tam byli slušní a féroví lidé - normální jednání, nikdy by se to nestalo. Místo svíčkové mi napište, proč většina reprezentantů nechce a nebude hrát za tento svaz.
+4 /-3 | 31.08.2022 20:52

Petr Koutný

SmNvm - Můžu se zeptat kolikrát jste četl tento článek a kolikrát diskuzi, minimálně kolikrát jste četl komentáře Petera Michalíka? Protože kdyby aspoň jednou, pak to co jste napsal, by znamenalo jen to, že jste toho dnes moc nepochopil. Zkuste to prosím ještě jednou, pak si přečtete svůj komentář a třeba nakonec pochopíte i to, co Vám tady píšu já. Já tomu rozumím, člověk chce něco krásného napsat a chybovat může každý, ale co je moc, pak vypadá hloupě. 

+4 /-7 | 31.08.2022 20:49

ciki333

Semod

"potěšíš mě odkazem na finanční ohodnocení našich tenisových reprezentantů na OH?"

V případě deblového tenisového páru Kateřina Siniaková - Barbora Krejčíková dostane každá z hráček milion a 590 tisíc korun.

Spolu se třemi stříbrnými medailemi - střelce Davida Kosteleckého, kanoisty Lukáše Rohana a tenisky Markéty Vondroušové a jedním bronzem šermíře Alexandra Choupenitche vyplatí zatím Národní Sportovní agentura sportovcům dohromady skoro 17 milionů korun.

https://www.irozhlas.cz/sport/olympijske-hry/kolik-penez-za-olympijskou-medaili-cesti-sportovci-olympionici-srovnani_2108032129_mim

+3 /-2 | 31.08.2022 20:47

SmNvm

Ahoj, představte si, že by si stejnou věc namísto P.Michalíka zkusil/a nárokovat jiný reprezentant/ka - třeba Kristýna Petrová. Že by napsala žádost na svaz, že např. ztratila pas, navíc nemá auto a tak musela jezdit taxíkem atd. a že chce 6 - 7 tisíc... Umíte si představit tu reakci např. tady na NSS - ? :-DDD A taky - jak to měl svaz vyřešit, aby to bylo spravedlivé - dát každému členovi výpravy 7000,-, protože Michalík ztratil pas? Nebylo by to náhodou dost nehospodárný, resp. nezodpovědný přístup k financím - ? Nebo to dát jenom Michalíkovi a ostatní, tedy ty, co neztratili pas a nevytvořili vícenáklady, tak fakticky potrestat tím, že nejvíc peněz dostane ten, co ztratil pas, zatímco ostatní ne... - ? A co přístě, až by jiný reprezentant, např. cestou na akci urval výfuk u auta a za expresní opravu, aby stihnul start, by dal 40 000,-. Taky by se mu to proplatilo, protože když se Michalíkovi proplácelo expresní vydání pasu a cesty na Slovensko kvůli jeho blbosti, proč by se jinému nemohl proplatit výfuk - ? Nebo by si někdo pokydal oblek tatarkou, zničil si boty nebo třeba si rozbil brýle cestou na letiště - taky bude kupovat svaz?

Všude se řeší, zda je každá koruna vynaložená účelně a tohle by nevadilo???

Opravdu nechápu tu drzost se vůbec obrátit na svaz s takto nehorázným požadavkem. Jediné, co by svaz mohl zvážit, je zaplatit P.Michalíkovi školení na dobré mravy. (míněno jako nevěřícné kroucení hlavou, ne urážka s výkřikem)

P.S. Představte si, že si objednáte svíčkovou a kuchař přijde s tím, že se mu ztratilo nakoupené maso a že jestli chcete tu svíčkovou, kterou jste si objednal za 200,-, tak musíte zaplatit maso 2x, takže to nebude 200 Kč, ale 300 Kč a ať koukáte zaplatit, jinak si na vás bude stěžovat - co si o tom kuchařovi asi pomyslíte? :-)  

+10 /-5 | 31.08.2022 20:43

Semod
ciki starý brachu, potěšíš mě odkazem na finanční ohodnocení našich tenisových reprezentantů na OH.
+3 /-3 | 31.08.2022 20:40

Nemiroff

Lukas C., to jste napsal trefne. Takhle obetavy ma byt predseda svazu. A ne jen suse odepsat, ze on to resit nebude, ze to maji jini na starosti. Takovy predseda bez kouli, co neumi jasne rict, co ma kdo udelat, tak takovy predseda at jde s prominutim do prdele.

+3 /-3 | 31.08.2022 20:21

Nemiroff

Podivejte se na Uzbekistan, jak tam cpou penize do sachu. Driv je cpali v Armenii. U nas to v konkurenci sportu jako je fotbal, hokej ci tenis nikdy nehrozi. V Azerbajdzanu to je taky jine kafe. Tam teda vsichni ti top hraci gembli jak muzou, ale tu podporu od statu jim muze tise zavidet i David. Tam ma jeden hrac 2700 nekolikanasobne vic nez u nas cela repre dohromady vcetne Davida.

+1 /-0 | 31.08.2022 20:18

Nemiroff

David Navara si vydelava slusne, ale taky driv hraval pod cenou. Ale par lidi mu to vysvetlilo(po dobrym a slusne) a David uz prestal hrat pod cenou. Znam lidi, kterym 40K staci, ale ziji v zemich, kde je vse nekolikanasobne levnejsi nez u nas. CR ma vyhodu ohledne lig, protoze je uprostred Evropy. Takze je snadnejsi hrat souteze. Oproti tomu Indove a obecne hraci na vychod preferuji vice turnaje. A souhlasim s tim, ze hrac 2600 se v pohode uzivi a ma pohodovy zivot. Kdyz se vezme prepocet na hodinu, tak jsou sachisti placeni velice dobre. Kolikrat remizujete za hodinu a dostanete 10000 korun. Skoda, ze to tak neni denne :-D

+2 /-0 | 31.08.2022 20:15

Lukáš C

Přemýšlím nad tím z pozice OPI, kterou hrajeme. Kdyby mi hráč v sobotu večer volal, že třeba boural, nemá auto a na zápas nemůže přijet. Tak pro něj ráno dojedu a po zápase ho odvezu zpátky domů. Dobře, za benzín dám třeba 500,-, ale dělám to pro tým, protože potřebuji aby hrál. Nedokážu si představit, že mu pak zavolám, ať mi třeba 250,- poslal zpět, protože za to může on že boural. Kdybych to udělal, tak se na mě dost možná příště vykašle. To já jsem potřeboval nutně aby nastoupil, že jo. A to se bavím o OPI a ne o olympiádě. 

+6 /-0 | 31.08.2022 20:13

ciki333

Chybou je, že GM Navara i Van se "prodávají" pod cenou. Spokojit se s 50 000,- Kč startovného

za účast na OH, v prdeli jako Indie, považuji za nešťastné rozhodnutí. Oba TOP velmistři si neuvědomují, že "kurví" ceny ostatním členům týmu. Pan předseda Petr pak drží v rukou na hráče aka Žilka bič a požadavku na 100 k+ se od plic zasměje. Budiž omluvou neprůbojnému Davidovi, že je finančně zajištěn na 50 let dopředu a Van je synkem multimilionáře...

+3 /-1 | 31.08.2022 20:11

Semod
xdavx x, který se oprávněně stydí za Bražinu opět perlí ... no co už s ptákem bažinákem.
+5 /-3 | 31.08.2022 20:09

xdavx x

VP, ono je to hodne tezke, na jednu stranu chapu ze 40t pro profi sachistu jsou penize, se kterymi se da vyzit, ale neni to zadna hitparada.... na druhou stranu, oproti normalni praci, zase mas nulovou zodpovednost, nikdo ti neutrhne hlavu kdyz neco zvoras, a nad sebou mas akorat tak tajtrliky ze svazu... vse ma neco... imho normalni prijem pro profi sachistu urovne 2500+ na mesic by mel byt tak 50t... to by asi bylo dustojne... min stoprocentne ne... a v tech 50t by nemely byt zapocteny repre akce... to by mel byt dalsi motivacni bonus aby se do te repre dotycnej dostal... 2600 uz je samozrejme jina liga, tam bych to videl kolem 70 - 100, nad 2700 uz klidne kolem 150-250t mesicne... to by mi prislo odpovidajici... otazkou je, da se k tomu nekdy dostat?

+3 /-3 | 31.08.2022 20:07

Nemiroff

Kazachstan ci Uzbekistan ted nabizi spouste velmistrum jit trenovat do jejich zeme aspon na tri roky. Vse hradi a mesicni vyplata cini 3000$. Kazdy den trenujete tak 6-8 hodin, obcas si muzete pinknout nejaky turnaj. Uz mi to par lidi nabizelo, tak o tom cim dal vic premyslim. Prozatim chci teda hlavne hrat, na trenovani se jeste necitim, ale rozhodne to zni jako zajimava moznost!

 

+3 /-1 | 31.08.2022 20:05

Nemiroff

Kazdy ma svoje podminky. Ve Skalici mohl Jergus dostat tak 300-400€ startovne. Stepan Zilka v rakouske lize zase nema takove miliony jak by si mohl nekdo myslet. Van v Turecku hral tak za 1500€, coz je na hrace jeho urovne malo. Ale Van je znam tim, ze hraje radsi prvni desku, i kdyz za mene penez. Kdysi snad hral v Chorvatsku uplne zadarmo, ale to si nejsem jisty. Rozhodne to ale neni spravne a Van by mel vedet, za kolik ma hrat. Kazi tim podminky dalsim velmistrum. Driv bylo v Nemecku bezne za vikend vydelat to, co u nas clovek v kolbence vydelal za pul roku. Diky rozpadu SSSR a padu Berlinske zdi, se do Nemecka nastehovala hromada Rusaku, ktera totalne pohrbila zivobyti spouste velmistrum. Hraci 2600 z Ruska hrali prakticky za suchej chleba a vodu a tim to slo do kopru. Driv byt sachovym profesionalem byla vysnena prace, dneska uz je to na urovni trochu lepsi placene prace. Pokud tady vetsina z vas ma vice nez 40000 cisteho mesicne, tak se mate lepe nez prakticky vsichni profici v CR, kteri jen hraji a netrenuji nikoho dalsiho.

 

+6 /-0 | 31.08.2022 20:01

ciki333

Nikdo nereprezentuje zadarmo. To je stejný nesmysl, jako žádat hloupého Semoda, aby chodil do zaměstnání pouze za stravu. Podívejte se na finanční požadavky tenistů za účast v Davisově poháru. Profesionální sportovci nejsou charitativní spolky, jak se to někteří z diskutérů naivně představují.

https://www.denik.cz/tenis/poctar-se-prepocital-rosol-si-za-davis-cup-rekl-o-miliony-nakonec-nikam-nejel-20.html

PS. A to je, prosím pěkně, hráč na cca 300. místě žebříčku ATP. Zadarmo ani kuře nehrabe...

+3 /-3 | 31.08.2022 20:01

xdavx x

Pane Havle, to je alibismus. Ja jako uplne bezvyznamny fanousek tohle resim. Proc ne vy?

+3 /-3 | 31.08.2022 20:00

xdavx x

Domes alias Teofil predvadi dojemnou etudu na trapas :D jojo, je treba reprezentovat a nejlepe zadarmo :D a reprezentanti muzou bydlet treba pod mostem, vsak oni si ty penize vydelaji jinak :D IQ zmrzle makrely.

+3 /-5 | 31.08.2022 19:58

Robert Cvek

Pane Horáčku, svou vlast můžete reprezentovt

a) když na to máte podmínky

b) když hrajete sám za sebe a tím za vlast (třeba v cizině)

Pokud ale nemáte podmínky, je nemožné reprezentovat svoji vlast. Možná před 500 lety to šlo, ale nyní určitě ne.

+3 /-1 | 31.08.2022 19:55

Teofil Horáček

Pan Semod má pravdu, i když se dejme tomu se svazovými funkcionáři neshodneme, tak nereprezentujeme svaz nebo jeho vedení, ale svou vlast ! 

+3 /-3 | 31.08.2022 19:53

Robert Cvek
Lukáš C: jasně, není problém. To je velký rozdíl mezi ligou a turnajem. Protože z lig je většinou prof. šachista živ. A myslím různé soutěže v různých zemích, pro většinu to je (jasně) největší příjem. Samozřejmě se to liší od síly, titulu atd. Turnaje - tam je to hodně specifické. Hodně záleží jaký je cenový fond a kolik je peněz pro špičkové hráče. Takže bohužel Vám nemohu dát přesnou odpověď. Je to hodně o dohodě hráče s organizátorem, pak o ubytování, někdy stravu. Ale co je důležité, že turnaje zdaleka - z hlediska živení - nejsou pro prof. šachistu tak důležité jako soutěže.
+2 /-0 | 31.08.2022 19:52

Semod
Roberte děkuji za odpověď ... nezklamal jste.
+2 /-1 | 31.08.2022 19:47

Lukáš C

Roberte, jestli se můžu zeptat, jak vysoké může být startovné pro hráče v turnaji, případně v lize? Např. Jerguš ve Skalici, Van v turecké lize, Štěpán v rakouské atp.. Nechci vědět nic konkrétního, ale rámcově. Zajímalo by mě to v porovnání s odměnou v repre. Je mi totiž naprosto jasné, že žádný organizátor týmu nebo vedoucí týmu by si nikdy nedovolil to, co se stalo Peťovi v repre.

+0 /-0 | 31.08.2022 19:45

Robert Cvek
Ach pane Semode, přemýšlím jak diplomaticky odpovědět. Ale sám si tím vlastně odpovídáte. Moje nápověda: "špičkový tenista". A dále je to snadné.
+1 /-2 | 31.08.2022 19:45

Semod
Roberte, například i špičkoví světoví tenisté po tisících a tisících hodinách tvrdé práce a potu, a za mrzký peníz ... na olympiádě rádi reprezentují tu svoji vlast ... PROČ asi Roberte?
+4 /-3 | 31.08.2022 19:41

Karel Havel
Re xdavx x: I když si možná myslíte něco jiného, tak se obávám, že já jako zcela řadový bezvýznamný šachový fanoušek domluvené zápasy v extralize řešit úplně nemohu. Takže mé svědomí je v tomto ohledu zcela klidné. Pokud Vám mé příspěvky připadají jako knížecí rady, tak je mi to líto, ale takto holt já chápu diskusi na sociálních sítích
+3 /-1 | 31.08.2022 19:39

xdavx x

karel havel, mozna byste misto udeleni knizecich rad, mel zpytovat sve svedomi ohledne vaseho nic nedelani v pripade domluvenych zapasu v extralize, a zda to nemohlo nikomu ublizit... pokrytecky moralisto.

+2 /-2 | 31.08.2022 19:25

Robert Cvek
Karel Havel: Chcete řešit Koutného? Není to pokrytectví vůči tomu, co je skutečně třeba řešit? "musíte mít nadstandartní vztahy" - to je vtip? :-) Vždyť všechny ty videa, články, youtube atd. děláme my dva, tak asi nějaký vztah mít musíme, nebo ne? Jj, to je dobrý nápad.
+2 /-0 | 31.08.2022 19:23

Karel Havel
Re Robert Cvek: Pan Michalík ve svých příspěvcích ty prohřešky pana Koutného proti novinářské etice zcela přesně popisuje. Vy je, i když taky třeba něco nebo někoho kritizujete, neděláte. Chápu, že s panem Koutným musíte mít nadstandardní vztahy, ale oči byste před jeho "prohřešky" zavírat nemusel. Ale dnes končím diskusi, jdu raději hrát šachy...
+4 /-1 | 31.08.2022 19:13

Lukáš C

Moc se mi líbil rozhovor s panem Plachetkou, kde popisoval svoji práci u reprezentace. Kde u mužské byla jeho hlavní role tvořit tu správnou atmosféru v týmu. 

+1 /-0 | 31.08.2022 19:11

ciki333

Teofil Horáček

Správně díš, soudruhu...Já vidím sestavu budoucí repre takto:

1. Navara

2. Van

3. Teofil Horáček

4. Morphynista

Náhradník: Oldřich Kuželka

+5 /-2 | 31.08.2022 19:11

Robert Cvek

...a ještě mohu napsat, kolik tisíce a tisíce hodin, tvrdé práce a potu museli dát, aby se do repre dostali.... Dobře vím o čem píši.

+4 /-0 | 31.08.2022 19:03

Robert Cvek
Teofil Horáček: "nominovat takové, pro které je hrát za naše barvy čest" to myslíte vážně? Myslíte, si že nemají čest? Je ctí hrát za něco co tam je? Pro svaz je prvořadé a také věc cti, mít spokojené reprezentanty. A zjistěte si sám, od jakého ela hrál Van Nguyen. Budete možná překvapen.
+5 /-0 | 31.08.2022 18:58

Teofil Horáček

Reprezentaci je třeba omladit, jedničku a dvojku máme jasnou a místo těch trucujících nominovat takové, pro které je hrát za naše barvy čest. 

+3 /-5 | 31.08.2022 18:51

sarmatam
.....Semod .....pobavil jste .....opět......hihi :-).....ještě že to nemělo vliv na průběch partií na olympiádě....a ten pas se stratil před anebo po olympiádě ? .....no nic du si to ještě jednou celé přečíst :-) .......
+1 /-0 | 31.08.2022 18:50

Nemiroff

Semode, ty osle. Vážně si myslíš, že hraní za repre je něco, co člověku dokáže vytrhnout trn z paty? Za těch pár drobných?

Uvedu příklad repre smlouvy posledních let či třeba letos (netýká se to Davida Navary).

Za rok svaz přispěje částkou reprezentantovi 20000 korun. To je neskutečných 1666 korun na měsíc. Plus teda svaz dával ještě 10000 na cestovné. Za ME družstev jsme dostali 40000 korun(před zdaněním). Za Olympiádu je to myslím 50000, páč je to o dvě kola delší akce.

Letos těch 20000 na popud Šimáčka upravili tak, že naprostá většina reprezentantů nedostane ani těch 20000 korun. Tuším, že tam je něco jako 1200 korun za partii(pro Vana to je možná 1500, nevím), ale svaz vám určí, jaké turnaje hrát. Z ČR tam byly jen dva turnaje - MČR a Teplice. Pak třeba turnaje jako Wijk, které se týkají tak Vana s Davidem maximálně. Spousta lidí odehrálo max to MČR, někdo ani MČR, ani Teplice. Snad jen Jirka Štoček zvládl oba turnaje. Maximum partií, které můžete odehrát za odměnu je 27. Takže když se zadaří, tak teoreticky můžete mít od svazu více peněz(max je 32400). Kdo to ale zvládne? Nikdo. Takový Honza Krejčí zahrál MČR, tím to končí. Takže místo 20000 dostane ještě více komických 10800. Peťo dostane 0 kč. A na svazu si mnou ruce, jak zase s reprezentanty vydrbali a ušetřili tím peníze.

+6 /-4 | 31.08.2022 18:39

xdavx x

reprezentace neni o penezich :D :D :D domesi, ty jsi taky docela slusny kaspar... https://www.eurofotbal.cz/clanky/reprezentantky-v-usa-dosahly-po-letech-sporu-stejnych-odmen-jako-muzi-555153/

+4 /-3 | 31.08.2022 18:28

Semod
Vojtěchu, no a co, mladí se otrkají a nepujdou v kolejích tvých a jiných "reprezentantů" ... a oni to určitě s podporou Davida a Vana zvládnou ... reprezentace není o penězích.
+4 /-8 | 31.08.2022 18:26

Nemiroff

Tak on Michalik byl namocen v tom podvodu v extralize, ale nemohl dostat zakaz reprezentovat, pac mel jet do Indie, ale Plata tak driv za dost podobnou vec zakazem do repre potrestali. Taky si preci svaz nemohl dovolit potrestat Movsesiana, protoze ten je zase napojeny na Piska a mladez. Zkratka tihle muzou vse, klidne se verejne dohadovat o vysledku v extralize. Vsak jim stejne nehrozi zadny postih. Jdu blejt...

+2 /-3 | 31.08.2022 18:21

xdavx x

Karel Havel, jste jak kolovratci.. xkrat vam tady v diskuzi lidi pisi ze se nejedna o ty penize, ale vzdy se najde nejakej pepa ze svazu, kterej tady bude motat, ze Michalika nadzvedl ten nedoplatek...  Je to trapne, jak se snazite (ted mluvim k nickum, ktere tady kopou za svaz) vyvolat dojem, ze jde o usmolene penize... Ne nejde... Jde o to ze na svazu jste arogantni dacani, kteri usty sveho predsedy lzete, kryjete jeden druheho a nemate problem ani kryt podvody v extralize.... tahnete uz konecne k certu! a to i vy pane Havle, pokud jste na skandalni rozhodnuti svazu ohledne manipulaci vysledku v extralize, nijak nereagoval!

+6 /-1 | 31.08.2022 18:18

Robert Cvek
Karel Havel: zaujalo mne, že se zastáváte svazu, protože PK (někdy) dělal, jak píšete, podpásovky. Wow! To je neuvěřitelné, zdravé jádro svazu se chová... doplňte si sám a likviduje... doplňte si sám, snad už jste měl dost informací a vy se jich zastáváte, protože PK dělá podpásovky :-) Děkuji vám za ten komentář, dobře mne to naladilo :-)
+7 /-0 | 31.08.2022 18:17

Nemiroff

Karliku, ale on Peto nehodla dal hrat za CR, pokud se nezmeni vedeni. Takze ho muzou klidne zvat, muzou tak zvat i dalsi, ale nikdo nebude mit zajem. Uz to by mel byt duvod k rezignaci Martinka, Konopky a dalsich. Pokud neodstoupi a budou opet zvoleni, tak by vam tady vsem melo dojit, ze nasledujici tri roky bude v repre David s Vanem a pak hluboka propast. S takovou bude fakt jedno, jak na nejake akci dopadneme...

 

 

 

+4 /-1 | 31.08.2022 18:00

Karel Havel
Re PeterM: Jak už jsem napsal níže, osobně si myslím, že psát ten otevřený dopis, ve kterém Svaz kritizujete za to, že Vám neproplatil čtyři tisíce, které Vám nejspíš ani podle existujících předpisů vyplatit nemohl, byla v zásadě pitomost. Aly ty Vaše upřímné tři příspěvky v diskusi oceňuji. Já se dost často Svazu na těchto stránkách zastávám, ale ne proto, že bych si myslel, že vše je v něm ideální. Jisté osobní zkušenosti s jeho představiteli ostatně také mám. Ale na některé novinářské "podpásovky" pana Koutného, které jste přesně popsal, občas cítím potřebu reagovat. Rád bych využil tuto příležitost a poděkoval Vám za skvělou reprezentaci ČR na olympiádě. Mě jste určitě nezklamal a věřím, že nám šachovým fanouškům ještě přinesete spoustu příjemných šachových zážitků. Na rozdíl od pánů Koutného a Cveka si nemyslím, že jste si tímto dopisem do repre zavřel dveře. Pokud budete mít dobré výsledky, tak nevěřím, že by Vás někdo z repre chtěl vyštípat. Takový přetlak hvězd tu určitě není. Na kritiku práce svazu máte jistě právo.
+3 /-7 | 31.08.2022 17:55

Dagobert

Jednalo se o neočekávané náklady, na které by měla být v rozpočtu rezerva nebo nějaké pojištění. Schopná organizace, která zaštiťuje reprezentační akci s výdaji ani nevím kolik přesně ale přes půl mega to bylo určitě, by měla být i na tuto situaci připravená a ochotná ji řešit. To je v dnešní době standard a zároveň by dali najevo svůj lidský přístup. Nebo mohou zvolit druhou variantu, nazvat ho "trotlem" a nechat ho, ať si poradí sám. Vše je o lidech a jejich svědomí

+4 /-0 | 31.08.2022 17:31

srdce

Pan Vojta plát se nezapomněl ve Slovinsku, ale byl ponechán umyslně. A pokud se najde 1 500 000´= tak by se se určitě našlo pár tisic pro  pana MICHALÍKA.

+3 /-0 | 31.08.2022 17:28

Petan

Azyl: To snad není o tom, jestli peníze jsou nebo ne ale o tom, za co je správné platit. Plát nemohl za to, že ho reprezentační výprava z důvodů nad kterými zůstává rozum stát nechala ve Slovinsku, takže mu samozřejmě musely být proplaceny náklady za cestu zpět. Pokud někdo ztratí pas tak je to jeho chyba a nevidím důvod, proč by mu to měl někdo proplácet.

+8 /-1 | 31.08.2022 17:23

azvl

Ota Valek:no je zvláštní 8 000kč na zaplacení dovozu Vojtu Pláta kamarádem ze Slovinska kterého někdo zapomněl ve Slovinsku se rychle našlo.A že za to nikdo nemůže je další věc.

+1 /-0 | 31.08.2022 17:12

Ota Válek

Je třeba si uvědomit, že Svaz hospodaří se svěřenými prostředky. Repre komise není oprávněna schválit kompenzaci za ztracený pas. Na druhou stranu je v její kompetenci nakoupit letenku pro náhradníka, byť je v násobně vyšší ceně oproti nákladům na nový pas. Paní Souralové musí sedět účetnictví; proto chápu částku 2050,77 Kč. Je běžné, že v účetnictví firmy se stamilionovým obratem je nutné pracně dohledat z hlediska obratu nicotnou částku, aby souhlasily obě strany rozvahy.

Abych se Svazu jenom nezastával: Je na pováženou, pokud předseda, skutečně hodnotil potenciální umístění na repre akci slovy "Stejně je to jedno", a to bez ohledu na to, myslel-li to z pohledu dotací od státu.

 

+5 /-1 | 31.08.2022 17:06

srdce

S panem Koutným někdy nesouhlásím , ale člověk , který byl ochoten  jet pro mistra republiky a člověka VP do Slovinska není pro mě psychopat, ale člověk , který nenechá člověka v nouzi.

+2 /-0 | 31.08.2022 16:58

Lukáš C

https://youtu.be/4BK6EeY3d4M

+2 /-0 | 31.08.2022 16:54

Volgagambit

Aaa, koukám, že se naskytla další možnost "chrabrého bijce za spravedlnost" Koutného si kopnout do svazu, tak ji využil a udělal z prdu kuličku. 

Sorry, ale pokud jsem takový trotl, že ztratím pas, tak fakt nečekám, že mi ho bude někdo proplácet a budu rád, že mi na moji blbost svaz aspoň trochou přispěje.

Věřím, že slova "prd", "trotl" a "blbost" nejsou vulgarity a tak mi tento příspěvek nebude smazán.

+4 /-7 | 31.08.2022 16:44

azvl

Tak ono když roční rozpočet svazu je zhruba 20 000 000 kč a smlouvy z reprezentanty dělají zhruba 400 000kč za rok což je asi tolik kolik se platí ročně ČT za hodně málo sledovaný pořad v šachu. Vzhledem k tomu že reprezenti by měli být pokud možno profesionálové...To i neschopný předseda Petr Martin stojí víc.

+3 /-1 | 31.08.2022 16:30

Dědek Plesnivý
Taky tu postrádám stručnou definici problému. Je to falešná póza předsedy a dalších kreatur ze svazu, kteří jednají s reprezentantem jako úřednice z pracáku, tj. arogantně, alibisticky a bez jakékoli vlastní kladné iniciativy? Pak Péťo Michalík není první, který upozorňuje na neschopnost svazu jednat s lidmi, čemuž nasvědčuje mj tristní absence sponzorů atd. A pro ty, kteří ostatním říkají, ať sami něco navrhnou, proč by s předsedou měli jednat, dávat mu své nápady (aby slízl smetanu, vychválil se nezaslouženě-opět), když ho tam nechtějí?
+6 /-2 | 31.08.2022 16:28

istr
Že je toxické prostředí mezi šachovým svazem a některými reprezentanty je evidentní a je to dost nešťastný. Že to Šachová drbna vytáhne ve stylu čím hůř, tím líp, je jasný. Souhlasím, že takto svaz fungovat nemá, ale nevěřím, že kampaní, kde je všechno jen špatně, se dá něco dokázat a jen se nevymění klika. Počkám si na pátek na zveřejnění revolučního svazu, ale nevím, jestli po dnešku s nadějí.
+5 /-0 | 31.08.2022 16:27

Robert Cvek

srdce: Dobrý den, nebojte se, šachy jsou nádhernou hrou a společenskou záležitostí. Nevím jestli empatie patří přímo na šachovnici :-) ale mimo určitě. Ale prostě sem tam se najdou lidé, kteří toto porušují, takový je svět, takový je život. Je potom třeba být odvážný a postavit se těmto lidem. A každý boj nějak bolí. Život není jen o tom být na obláčku a vyhřívat se na sluníčku.

+7 /-2 | 31.08.2022 16:14

azvl

To HW: klidně Peťu doplním co se týká mládežnického šachu. Stačí vyhrát jakoukoli kategorii a je jich teda nesmyslně mnoho a co nastane, někdo odklepne dotaci na trénink. Vtip je v tom, že těch pár hodin s jakýmkoliv trenérem je v podstatě nanic kromě toho, že určití lidé zhruba za pětikilo na hodinu si tréninkem přilepší. Pak se ještě udělají různé soustředení a že nejsou výsledky co na tom my se snažíme. I naši přátelé trenéři chtějí taky žít....A dělá někdo statistiku co trenéři za peníze svazu vychovají? Samozřejmě ne, pak by někdo musel říct ten a ten protrénuje hromady pěněz ze svazu a hovno hovno...

+5 /-0 | 31.08.2022 16:13

srdce

Dobrý den a já jsem si myslel, že šachy jsou nádherna hra, sport a společenská záležitost. Kde je největší přednosti je , že to nadšence spojuje . Hlavně sem si myslel, že je to empatický sport a kde má své místo liskost. Je jaký já sem naivní člověk a šachový nadšenec.

+1 /-1 | 31.08.2022 16:03

HumphreyvanWeiden

No, po tom Peterově doplnění to už je jasnější. Bohužel, nemá dar říkat věci jasně a srozumitelně v několika větách. Ale to nevadí, asi už je nám to všem jasné. Nejvíc se mě tam líbilo, že naprosto přesně charakterizoval Petra Koutného. Ta novinářská manipulace okolo "skandálu" při Bermuda party je dokonalá.

Zaujala mě tam ještě jeho zmínka o mládežnickém šachu. To jsem považoval a stále považuji za úspěch současného vedení. Ale možná je to jinak. Ovšem to by se muselo probírat na serióznějších stránkách, než je tato.

 

+4 /-3 | 31.08.2022 16:00

Semod
Podle mě se nic mimořádného nestalo ... GM Michalík ztratil pas a tak si vyřídil nový. Rozum naštěstí ztratil až po olympiádě ... o čemž se může přesvědčit každý čtenář viz výše.
+5 /-6 | 31.08.2022 15:55

xdavx x

 bohuzel je david navara tak moc splachovaci, ze i kdyz by mu nekdo stokrat dokazal, ze ho svaz zneuziva jako financni bic na ostatni (koukej kolik bere navara a ty chces vice nez on?), tak by to stejne slo kolem nej... 

+5 /-2 | 31.08.2022 15:49

giocozo
Tak doplňující tři Michalíkovi komentáře jsou jiné kafe. Za mě palec nahoru. A o tom to je. Není náhoda, že Peťo využil tuto platformu k vyjádření názoru. Mnozí nemohou Petru Koutnýmu přijít na jméno a nazývají ho bůhví čím. Ale jedno je jisté, tento web je zde pro šachisty a určitě by neměl takovouto návštěvnost, kdyby si tu každý nenašel ,, to svoje ".
+9 /-1 | 31.08.2022 15:48

Bucefalos
Já myslím, že svaz odvádí prvotřídní práci. Je mi opravdu velikým potěšením sledovat jeho počínání. Naprosto se s ním ztotožňuji. Na svazu jako jediní pochopili, že čím dřív české šachy pošlou do kopru tím lépe. Systém se musí zhroutit aby mohlo vyniknout něco nového. A oni na to pracují vážně fantasticky. Ještě by mohli nasrat Davida Navaru a bylo by to dokonalé:)
+7 /-0 | 31.08.2022 15:46

Robert Cvek
kaprasov: alespoň vidíte jaké prostředí ŠSČR udělal, když se už toto děje a věřte, že to zdaleka není všechno...
+2 /-4 | 31.08.2022 15:30

kaprasov

Z čistě fanouškovského pohledu zarážející, že se náš reprezentant musí k tomuto uchýlit.

+4 /-2 | 31.08.2022 15:16

Petr Koutný

Šach - dal jsem ti lajk, aspoň vidíš, že to se mnou není tak špatné...

+1 /-0 | 31.08.2022 15:15

lemon

Myslím, že pan Michalík to myslel trochu jinak, než vyznělo. Ztratil pas, s pořízením nového měl výdaje, protože ho potřeboval ihned. Výdaje předložil ŠS aby je dostal proplacené, nevěděl, nebo si neuvědomil, že svaz hospodaří podle určitých pravidel a výdaje mu nemohou proplatit. A tady je právě ten problém, nikdo mu nezavolal a neřekl, nejde to, protože jsou určitá pravidla a ty neumožňují proplacení, hned se hlasovalo a zamítlo, proto pan Michalík napsal tento dopis, o peníze zřejmě ani nestál. Jinak ani mně se nelíbí účast paní Kůsové v Indii, v případě, že svaz měl peníze navíc, mohl vypsat prémii pro reprezentanty např. za největší počet bodů, její účast má asi jinou souvislost ... Mám ještě připomínku ke komentářům pana Pláta, má přehled, nebylo by možné, aby diskutoval pod svým jménem?

+4 /-2 | 31.08.2022 15:13

xdavx x

sach, to uz jsi pane ze svazu tak zoufalej? 

+3 /-1 | 31.08.2022 15:13

Šach

No vida. Tak jsme se nakonec od pana Michalíka dozvěděli něco podstatného i o Koutném. "Píše zbrklo, neuvážene, často jednostranne a pokrytecky." Hlavně to poslední slovo sedí stoprocentně...

+7 /-3 | 31.08.2022 15:08

xdavx x

Petan, Viktor, ja myslim ze vyjadreni Petera Michalika je vice nez informativni a to vcetne jeho tri navaznych komentaru... muj postoj je jasny, tenhle svaz dokazal tak akorat dohodit vice kseftu a fiancni podpory kamaradickum, vcetne pripravy bezurocne pujcky 1.5M CZK.... a mimochodem, staci se podivat na duvody, proc bez vysvetleni Ostravsky konik neni MCR open... asi Vedouci turnaje nemazali, popripade, nejsou tak dobri kamaradi se svazem... kazdej at si to probere jak chce. Za me je soucasne vedeni svazu banda podvodniku, lharu a nýmandů...

+6 /-2 | 31.08.2022 15:03

sarmatam
....poslední odstavec v oddíle 2/3 ....je taky zajímavej......jj.........
+3 /-0 | 31.08.2022 14:55

Lukáš C

Já z toho spíš cítím, že se Petovi na olympiádu ani moc jet nechtělo. A evidentně nebyl jediný. (Viz Štěpán). Už to značí,že je něco hodně špatně. No samozřejmě, že si to zařídil, vybehal a jel.  Jako poděkování, mu pak svaz plivne do obličeje.

+5 /-0 | 31.08.2022 14:50

HumphreyvanWeiden

Takže ten ztracený pas měli vyřídit za něho, nebo náklady na pořízení pasu měli dát do "nákladů"? To je ta hlavní chyba Svazu? Už to vidím, jak by si na tom Cvek s Koutným zgustli a vcelku oprávněně by žádali o potrestání viníků.

Špatná komunikace Svazu s reprezentanty? Tak to se asi vyříká na volební schůzi.

+5 /-4 | 31.08.2022 14:33

PeterM

1/3

Zdravím všetkých ! Nemám vo zvyku na tieto stránky prispievať, ale myslím, že je vhodný čas na výnimku a chcel by som uviesť pár vecí na pravú mieru.

- chápem, že forma dopisu asi posobí dosť extrémne a dopis nieje vypiplaný k dokonalosti. Chápem, že bežný čitateľ nss nikdy nemože mať dostatočný kontext aby pochopil takéto jednanie. Neviete čo si medzi sebou píšeme, čo sa za tie roky stalo a podobne, to je jasné a prirodzené. Je snaď ale medzi riadkami jasné, že táto extrémna forma má svoj dovod. Ono napísať niečo slušne týmto ľudom je ako šeptať na rockovom koncerte. Nikto si nič nevšimne. Takto je aspoň nejaká nádej... Čo sa týka obsahu, tak určite je možné podobný dopis vypiplať a napísať lepšie. Napísal by som ho inak dnes, inak zajtra a inak za dva týždne. Písal som to tak, ako som to v daný moment vnímal a som rád, že vyšiel. Tento komentár tiež nebude perfektný, ale pre niekoho može byť zaujímavý :-)

- o peniaze určite nejde a kto to nechápe, tak mi ho je fakt ľúto. Ano, keby som dostal preplatené náklady, tak by dopis asi nebol. To je však podmienené tým, že by bol od zvazu iný prístup a ochota k riešení potenciálnych problémov. V tom prípade by však aj zmizol hlavný dovod písať dopis, pretože práve to je pre mňa jádro problému.

+8 /-0 | 31.08.2022 14:27

PeterM

2/3 - mimochodom paradoxne ja som bol jeden z mála, kto si zvaz nedávno čiastočne zastával v prípade honorárov za olympiádu. Nepovažujem sa za niekoho, kto by zvaz nenávidel, alebo tak niečo. Podmienky neboli skvelé, ale ani hrozné. Problém však vzniká pri týchto okrajových nákladov. Keď sa musíte dohadovať o každý cesťák, o každú diétu a podobne a ten problém je dlhodobý. Predstavte si, že by s vami takto šéf vyjebával každý mesiac v práci. Mnoho z nás reprezentantov sa takto občas v podstate nechá okradnúť len aby bol pokoj, pretože to za to fakt nestojí. Na druhú stranu vidíte ako sa desaťtisíce a státisíce vylievajú oknom, napríklad mládežníckym oknom. Ono je totiž omnoho jednoduchšie tieto peniaze cez mládež nasmerovať a naliať naspať tým správnym smerom. Prečo si asi myslíte, že už ČR predbieha dokonca aj SR ? Majú zlomok financií a tak na podobné fintičky nemajú priestor a tak sa chudáci musia venovať šachu. Dať peniaze reprezentantom nemá žiadny zmysel. Tie už by sa nevrátili...

SŠČR platí 3 milióny ročne na mzdy a nieje schopný uživiť jediného šachistu. Príjmy zo sponzoringu tvoria 0.85 % rozpočtu. Namiesto toho aby prezident, vzdelaný a reprezentatívny mladý človek, s kontaktami v ČT zháňal potenciálne peniaze tak komentuje ME žien, čo je toto za píčovinu ? Keby si na Strahove otvoril stánok a predával tam šachové odznaky tak zoženie násobne viac sponzoringu ako tam prúdi dnes. Je to celé postavené na hlavu a bohužial to neskončí, kým si toto, budúce, alebo až to ďalšie vedenie nenatlčie do palice, že zvaz tu má byť pre hráčov a nie naopak. Že úradník na prvom mieste a hráč posledné hovno je fakt zlá hierarchia.

- moj vzťah s Petrom Koutným...  Ten určite nieje veľmi pozitívny. Ako šachový nadšenec, a YouTuber je asi fajn. Ako novinár, influencer, alebo snaď politik je však hrozný. Píše zbrklo, neuvážene, často jednostranne a pokrytecky. Navyše si nevie overiť informácie. Jeden z posledných failov bola tak často omielaná Bermuda Párty a to ako nám nikto nič nedovoluje. To je úplny nezmysel. Na párty mohol kto chcel a nakoniec toho využil iba jeden z nás. Nebola úplne nálada, bolo to ďaleko a platilo sa tam vstupné... Keď sa chodí na párty je to zle, keď sa na párty nejde je to ešte horšie. PK však pre mňa tvorí iba 50% značky RP a celého nss. O tých druhých 50%, teda o RC mám úplne opačnú mienku. S Robertom sa poznám dlho, spolupracovali sme spolu, trénovali spolu a nemám s ním jediný problém. S PK som pri riešení tohoto dopisu neprehodil ani jediné slovo.

+12 /-0 | 31.08.2022 14:27

PeterM

3/3 - vedúci výpravy... Ja som pani Kůsovú videl prvý krát v živote. Nemám s ňou jediný problém a určite na ňu neútočím, to je zle pochopené. Nemyslím si, že bola v Indii na dovolenke. Točila tam videa, rozhovory, robila fotky, trávila mnoho času v hracom priestore a podobne. Toto však nieje náplň vedúceho výpravy, ale je to nejaké PR, marketing a podobne. Olympiáda nieje turistický zájazd, kde 14 dní cestujeme, poznávame a niekto nás musí doprovádzať, robiť nám program a starať sa o nás. To by bola náplň vedúceho výpravy. Jediný dovod, prečo sme vedúceho výpravy potrebovali bolo, že zvaz sa asi bál, že nechať niekoho v Indii by bol vačší malér ako v Slovinsku. Na toto sa peniaze nájdu vždy. Keby však ten extra človek nebol, tak aby tieto peniaze rozdelili medzi hráčov, tak to by si radšej nechali vyvrtať koleno.

- vadí mi keď sa neustále opakuje, že družstvo nemalo na viac. Družstvo bolo fajn. Líšilo sa veľmi málo od družstva z roku 2018, ktoré porazilo mimo iného Čínu a iné silné družstvá. Nieje to tak dávno a nikto z nás hrať určite nezabudol. Van viac ako plne nahradzuje Viktora a potom už bol jediný rozdiel kapitán a náhradník, tak si to preberte ako chcete. Namiesto toho sa v hodnotení dočítame o tom, že nás len kúsok štastia delil od úspešného vystúpenia. Takéto hodnotenie je tiež taký dopis. Možno má lepšiu formu ako ten moj, ale obsah stojí totalne za hovno :-)

No a samozrejme sa výrazne líšila celková atmosféra. Nemyslím priamo na olympiáde, tam pre problémy nieje miesto a myslím si, že sa každý snaží chovať profesionálne. Myslím tým celé prostredie. Tak ako to je dnes to určite nebolo, to by som predsa asi neprestupoval. Sám neviem kedy táto zmena nastala, ale o tom, že nastala nieje pochybností. Keď totiž niečo hnije postupne, tak chvíľu trvá, kým si toho ľudia všimnú, ale myslím, že už to je dosť vidieť.

Dalo by sa pokračovať, ale predpokladám, že o ďalšie pokračovanie sa už postará niekto ďalší. Skúste ale prosím pochopiť, že reprezentanti fakt niesú rozmaznané primadony ale v prvom rade ľudia čo majú strašne radi šachy, pretože dnes nieje moc racionálných dovodov prečo ich hrať. A tiež to, že tých ktorí toho už majú plné zuby je v poslednej dobe nejako priveľa a asi to nebude náhoda.

+9 /-2 | 31.08.2022 14:27

Petan

xdavx x: On ho v tom svaz nenechal, on mu jen nechce proplatit náklady. Nevím jestli je možné, aby místo Michalíka jela na ambasádu pro pas třeba Kúsová (a taky kdo by to zaplatil jí..).

Kdyby napsal otevřený dopis jen o tom, jak svaz dlouhodobě špatně komunikuje s reprezentanty, jak nedostatečně motivuje k lepším sportovním výkonům apod tak by to vyznělo úplně jinak.

Takhle se tím dopisem na několika místech prolíná, že mu na penězích nezáleží, ale že dvojka je málo a že těch 6 tis chce a chce. A když to nejde ofiko tak klidně i nějak neofiko.

+7 /-1 | 31.08.2022 14:23

xdavx x

Petan - a ja vidim, ze Michalik uznava ze to byla jeho chyba, ale ze si nez na penize stezuje na pristup svazu, ktery ho v tom nechal vymachat.

+2 /-0 | 31.08.2022 14:12

Petan

Re Humprey: Pokud by se to zužilo čistě na proplácení peněz za ztracený pas tak by se u náhrady nákladu mohlo jednat o mrhání našimi penězi. Ztratit pas ve chvíli, kdy vím, že s ním mám jet za pár dní do Indie a mám v něm všechny potřebná víza moc zodpovědné od reprezentanta není. Je to jako kdybych ztratil svěřený služební telefon a pak šel za šefem, že jsem mobil ztratil ať mi zaplatí nový - to bych asi moc nepochodil.

A to je ten problém onoho otevřeného dopisu, že to podstatné - evidentně nedobře fungující reprezentační úsek a komunikace s reprezentanty - tady trochu zaniká ve stínu  handrkování o proplacení škody ve výši 6 -7 000, kterou evidentně zavinil Michalík.

+6 /-2 | 31.08.2022 14:10

xdavx x

Viktore, zkus zajet v diskuzi nize... 

+2 /-0 | 31.08.2022 14:02

HumphreyvanWeiden

Cistě teoreticky. Kdyby Svaz proplatil Michalíkovi škodu za jeho ztrátu pasu.

Nebyl byl by tady stejně plamenný článek o tom, kterak zlotřilý Svaz mrhá našimi penězi na to, aby pomohl svým kamarádům? Já si myslím, že ano.

+3 /-5 | 31.08.2022 13:54

sarmatam
.....A ten třetí odstavec od spodu od PM , si jako necháte líbit ? ...PK ? ....TAK to klobouček ....ještě to tam furt vidím ....to jsem zvědavej ? ......to je brutální upřímnost ......to teda neříkám nič .....hmmmm? ........
+0 /-0 | 31.08.2022 13:46

lubomir1959

Playboy: Jenže ŠSČR by měl zastřešovat všechny registrované šachisty v ČR, být pro ně ne jen firmou, ale i servisní organizací, která v době, kdy je to třeba, šachistům a reprezentaci zejména, pomůže poradí vždy, kdy to je třeba, samozřejmě v rámci svých možností. Měl by hledat možnosti, jak sponzory získat, aby mohl dobře pracovat s talenty, proč to umějí v postsovětských republikách? Už před začátkem olympiády jsem favorizoval Uzbeky a ti taky vyhráli, čím to je, že někde to jde a u nás ne? Nad některou kritikou svazu se mohu pozastavit, ale jsou zde námitky, které se mi jeví oprávněné, ať už od hráčů reprezentace nebo jiných učastníků této diskuze. Samostatnou kapitolou jsou finance, jsem pro, ať se důsledně a padni komu padni, prověří hospodaření svazu a pokud k nějakým přešlapům došlo, ať viník nese plnou zodpovědnost. Měřme všem stejným metrem, neřiďme se antipatiemi nebo sympatiemi k tomu nebo k onomu. Kamarád nekamarád, pokud jsi chyboval, z hrušky dolů!

+3 /-0 | 31.08.2022 13:35

sarmatam
....TEĎ jsem si to přečetl celé ....od vrchu ...ten článek ....a jenom se mi koulí před očima.....promiňte mi spodní ůryfky tady napsané....za chvilku smažu.....komentáře nemám zatím přečtené , jenom letmo.....PETEROVI michalíkovi...přeju hodně štěstí....trochu mě to chytlo za srdíčko....ten předposlední odstavec ....nebo který to byl ? ....OMLOUVÁM SE ....a přeju hodně šachového štěstíčka vám fšem.....jste zlatí PŘEDEM.....HODNĚ DOBRÝ .....ČLÁNEK na komenty tady ....to jsem zvědavej....co tady vychrlíte někteří eště ze sebe :-) ....jj.....DO TOHO !!!! .....
+0 /-0 | 31.08.2022 13:34

tiplaik
Co člověk - šachista, to jiný názor. Já jsem si se zaujetím přečetl tento otevřený dopis a nabývám stále více a více dojmu, že arogance moci a nadřazenost vůči "plebsu" pode mnou, už postihla nejen vládní politiky, ale dokonce už pronikla mezi četné sportovní svazy, šachy nevyjímaje. A je mi z toho smutno. Naprosto chápu zoufalou reakci Petera Michalíka. Já nejsem žádný expert na mezilidské vztahy, ale není to poprvé, co tu čtu články, týkající se kritiky práce členů ŠSČR a začínám opravdu věřit, že už to není jen jako :" ona Máňa říkala", ale ty fakta už jsou zdrcující. Bohužel v neprospěch svazu. Je přece naprosto správné, že když udělám chybu, tak si to přiznám a pokud ne a musí mě na ni upozornit jiní, tak je se mnou asi něco špatně. Proč mi to říkají? Vždyť já o tom vím. Slibuju, už se to nebude opakovat. Slušně vychovaný člověk by takhle reagoval. Ale je v tom háček. ..kdo tu chybu udělal? ..na jakém postu sedí? ..jakou má moc? Tohle všechno nemusí hrát až tak významnou roli, pokud má dotyčný (á) slušné vychování. Dobrý charakter člověka vnější okolnosti neovlivní. Vždycky zůstane sám sebou a ve svém rozhodování se nebude ohlížet jen na svůj zisk, ale především prospěšnost druhým. To je ten správný člověk na správném místě. A otázka zní:" Máme takového člověka - zachránce a spasitele českého šachu?" Na ŠSČR evidentně hledat nemůžeme.
+5 /-0 | 31.08.2022 13:34

Petr Koutný
Playboy - v normální firmě musí mít manažeři výsledky. Když je nemají, jsou hned bývalými manažeři.
+4 /-0 | 31.08.2022 13:32

Dagobert

Playboy bohužel tvé přirovnání svazu - reprezentaci a firmě - zaměstnancům nejde brát vážně. A pokud bys na tom trval, pak podotýkám, že mince má dvě strany a když chtějí brát jakékoliv třeba i zasloužené peníze, tak by měli nést také nějakou tu odpovědnost ne? Z nedávné minulosti víme, jak se k té odpovědnosti staví, když už nelze zvednout koberec a vzít do ruky košťátko.. najde se jiný viník, který je po zásluze potrestán a všichni ostatní jedou vesele dál

+3 /-0 | 31.08.2022 13:31

Playboy

azvl: Ano, přijde mi normální, že funkcionáři v ŠSČR mají větší odměny jak David Navara. Pro ty, co tuto věc nemohou pochopit. ŠSČR bych přirovnal k běžné firmě a přijde mi NORMÁLNÍ, že MANAŽEŘI a ŘEDITELÉ mívají více peněz, než ŘADOVÍ zaměstnanci a David Navara je v roli ŘADOVÉHO ZAMĚSTNANCE, i když je zřejmě šachovou veřejností brán za někoho mnohem více, za nedotknutelného. 

+1 /-7 | 31.08.2022 13:20

Dagobert

Lol škoda, že jsem nenašel, jak dát vysmátého smajlíka k některým komentářům, například Playboy = jasnej troll :-D :-D

patmat zase řeší nesmrtelnost brouka, jak to ten pan Michalík vlastně myslel a pro koho to psal, a přitom mu tu otázku zde již několikrát zodpověděli.

Very crazy here :-)

+4 /-0 | 31.08.2022 13:19

Petr Koutný

A já se ptám, jestli toto vše je jen náhoda ?? Další reprezentant má docela silnou averzi vůči představitelům tohoto svazu. Pak někde bude chyba. A čím víc lidí se nebude bát mluvit veřejně, pak bude víc a víc jasné, že ta chyba není v reprezentantech. Ono však se říká, že tím kdo zachází, tím taky schází. Kdo seje šikanu, nenávist, pokuty, donášení, patolízání a neschopnost, nemůže sklidit nic jiného. Nakonec tito lidé mají jen jedno jméno a jednu čest a toto se s nimi potáhne hodně dlouho. Temi lidmi jsem myslel všechny ty, kteří jsou pod tímto marasmem na svazu podepsání. 

+4 /-0 | 31.08.2022 13:08

Robert Cvek

patmat: PM to dal včera na FB, můžeto TO hocikdo sdílet, kopírovat atd. Pokud by to nepsal s tímto úmyslem, asi by to nedělal. Myslím, pokud by se zdálo v úvahu dalšé řešení, že je mentálně způsobilý dělat vlastné rozhodnutí. Více informací? Nebojte, bude, budou.

+4 /-0 | 31.08.2022 13:07

azvl
Playboy Ty nejsi reprezentant a v podstatě nehrajes za pár korun. Nebo je spravne že členové VV dostanou na odménách víc než David Navara?
+1 /-0 | 31.08.2022 13:02

patmat
Robert Cvek: Dobre, však už Petr Koutný tvrdil, že má súhlas na zverejnenie, netvrdil som, že mu neverím.

Len sa mi nezdá, že by bol ten list písaný s úmyslom ako "otvorený list".

Možno keby boli v článku ďalšie informácie - kedy ho PM písal, to, čo píše azvl, že ho PM vraj aj sám zverejnil a pod.

+0 /-1 | 31.08.2022 13:01

Nemiroff

Playboy, jeste stesti ze sachova nula a lempl jako ty nikoho nezajima :-)

+1 /-7 | 31.08.2022 12:58

azvl
Tak ono kdyby šlo Petovi o peníze tak zeřve Petra Martina a rychle by je dostal. Po tomto dopise je jasné že je ozelel.
+2 /-2 | 31.08.2022 12:57

Playboy
Alespoň vím, že ŠSČR by za šachisty ČR měl být odpovědný a pomáhat jim. Platit jim jejich výdaje z hlouposti. Takže když potřebuju cokoli zaplatit, koupit, mám se s tím na ŠSČR obracet? To jsem dosud NEVĚDĚL takže SUPER! A když mi to NEČEKANĚ nebudou chtít zaplatit, tak mám napsat OTEVŘENÝ dopis a Brečet u TOHO a nadávat SPROSŤÁRNY?
+4 /-7 | 31.08.2022 12:55

Nemiroff

Sachu, Peto Michalik ma penez dost, ten nejakych 6000 nepotrebuje. Slo mu o princip a o jednani svazu s nim. Kdyby ty penize dostal, tak by byl nastvanej, ale asi by byl ticho. Bylo by ale otazkou casu, kdy by ho svaz zase nastval. Takze tak jako tak, tenhle dopis by Peto drive nebo pozdeji stejne napsal.

+1 /-0 | 31.08.2022 12:53

xdavx x

sach :D

+1 /-0 | 31.08.2022 12:50

Šach

xdavx x. Právě že panu Michalíkovi o peníze jde i když píše, že ne. Kdyby mu svaz zaplatil, žádnou kritiku svazu by nepsal. Je to průhledné, jako pára nad hrncem.

+4 /-3 | 31.08.2022 12:47

Rubinus

Hmm... Pár vět mě tam tedy zaujalo, ale... No, jsem zvědav na tu druhou kandidátku. Aby to nebylo tak, jak se píše v 1984 - "druzí s podporou třetích nahradili první" - a jinak se nezměnilo nic.

+2 /-1 | 31.08.2022 12:46

Nemiroff

Tak ja kdyz dal Slovinsko na reseni Revizni komisi, tak ta konstatovala pochybeni svazu, ale ze mohou jenom doporucit, od koho ma svaz vymahat vzniklou skodu za to, ze pro me jel kamarad. Ze to nemohou naridit. Takze to Konopkovi a Petrovi proslo. Jakmile bude audit, tak ti uz tak hodni nebudou. Tudiz mohu jen rict: S chuti do toho!

+4 /-0 | 31.08.2022 12:45

xdavx x

VP: Navrhovany protikandidat k soucasnemu vedeni svazu se vyjadril ve smyslu souhlasu s financnim auditem... jestli tam soucasne vedeni dela veci, ktere by nemelo, ten audit to zjisti. a pak si to soucasne vedeni, bude muset obhajit... nejen pred sachovou obci.

+3 /-0 | 31.08.2022 12:44

Nemiroff

Jinak se tu projevilo mnoho "chytrych", co by vse ihned vyresilo. Panove, doporucil bych vam kandidaturu na predsedu svazu. Treba svaz zase postavite na nohy.

+2 /-0 | 31.08.2022 12:40

Robert Cvek
patmat: OMG, dostali jsme svolení ke zveřejnění. Přímo já, Robert Cvek, jsem se bavil s panem Peterem Michalíkem a on dal souhlas ke zveřejnění. Stačí to?
+5 /-0 | 31.08.2022 12:36

Nemiroff

Pane Ricico, ono to neni tak snadne. Furt ve vsem byt shovivavy a klanet se svazu, to uz tu bylo a k nicemu to nevedlo. Kdyz jsem delal Mcr v blesku online, tak se mohl Martinek pretrhnout a neustale se ptal, zda vse mam, sponzory atd. Zkratka to mel zajem az az. JEDNOU po nem clovek neco chce v nesnazich a jak to dopadne? Predseda svazu vas ignoruje a s prominutim se na vas vysere. Ja mam svedomi ciste, nic jsem mu neprovedl, vzdy s nim jednal ferove a on se ke mne zachoval jak....(doplnte si sam). To stejne se stalo i Peterovi a pohar trpelivosti zkratka pretekl i u nej. Peto tech vyhrad mel vice jiz delsi dobu, ale drzel se. Vsichni jsme se tak nejak snazili drzet a nevytvaret spory. Ale kdyz to lidem na svazu nedochazi a schvalne ty spory vyvolavaji svoji aroganci, tak se pak tady vsichni nedivte, ze je skoro cela repre na soucasne vedeni nastvana. Nikdo z nas se nechce hadat, ale kdyz s nami jednaji jako s kusem hadru a davaji nam najevo svoji moc, tak se nedivte, ze zacneme rvat. A skrz nss je to naprosto idealni. Nejaka Konference nam nepomuze, ale skrz nss maji na svazu strach a to je dobre. Petr Koutny to moc dobre vi. 

+5 /-0 | 31.08.2022 12:35

Jirikovka@post.cz

ŠSČR měl pana Michalíka pochválit za obětavost při řešení nenadálého problému a vyrovnat mu částku,kterou musel na vyřešení tohoto problému pan Michalík vynaložit! Tedy zaplatit mu částku 6000 Kč! Tato částka musí být pro svaz prkotina! 

+2 /-1 | 31.08.2022 12:35

xdavx x

sach, ty jsi vubec nepochopil ze nejde o zadne penize? tak si to precti jeste jednou. 

+1 /-2 | 31.08.2022 12:33

xdavx x

patmat, prosim te, zkus se vyjadrovat jen k tomu o cem skutecne neco vis. 

+2 /-2 | 31.08.2022 12:32

Šach

Představme si, že by svaz proplatil panu Michalíkovi 6 000,-Kč. Kdo by se jako první ozval a kritizoval by, že pan Michalík na to neměl nárok, protože si za ztrátu pasu může sám? Kdo by psal, že svaz zbytečně utrácí, vyhazuje peníze a proplácí je panu Michalíkovi? No přece pan Koutný.

+5 /-2 | 31.08.2022 12:32

azvl
Petr Michalík to už včera dal na svůj fcb
+3 /-0 | 31.08.2022 12:32

patmat
xdavx, Petan: Ale ten list Petra Michalíka nevyzerá písaný s úmyslom ako "Otevřený dopis" - to mu bolo asi "pridelené" až Perom Koutným.

Zrejme išlo o korešpondenciu určenú len členom komisie, kde až neskôr, vraj, súhlasil s jej zverejnením.

Na to by sa malo prihliadať pri texte - že to asi nie je text písaný s takým úmyslom.

+0 /-3 | 31.08.2022 12:25

Jirikovka@post.cz

Pan Michalík se k nenadálému problému ztráty pasu postavil velmi obětavě a to ŠSČR měl ocenit!

+1 /-3 | 31.08.2022 12:20

xdavx x

Honzo, ale ono jde prece o pristup svazu... Dokazes si predstavit ze Jagr by ztratil pas a ceskej hokejovej svaz by na nej hodil bobek a postarej se sam? a pak by mu poslal halirove vyuctovani? Ja nevim jak ostatni ale ja to spis chapu jako ukazkovou aroganci a ignoraci svazovych bafunaru kterym, a to SLOVY PREDSEDY PETRA, JE UPLNE JEDNO JAK REPRE DOPADNE,

+2 /-6 | 31.08.2022 12:18

HonzaSvatoš

Forma dopisu se mi jeví být poněkud nešťastná, tím spíše, že byl dle Petera psán již s chladnou hlavou.

Na rozdíl od většiny diskutérů zde mne na dopisu nejvíce zaujala jedna věc, cituji:

"

Ve chvíli, kdy jsem věděl, že mám problém s pasem, jsem si mohl vymyslet jakoukoli hloupou výmluvu a vykašlat se na celý svaz i olympiádu.

"

To jako je reprezentační smlouva postavena tak, že řádově dny před odletem na významnou reprezentační akci se může reprezentant z plnění "služebních povinností" vylhat? Toto by stálo za detailnější objasnění.

 

A dovolím si dát pár nevyžádaných rad:

1) Zde v ČR je možno mít legálně pasy dva, což se může hodit právě pro tyto případy. Nevím, jak to mají na Slovensku, pokud ano, doporučuji za pár babek pořídit pas druhý.

2) Mít cestovní pojištění, třeba na platební kartě to stojí směšně malé peníze, nevím ale, jestli kryje náklady při ztrátě dokladu.

 

+7 /-1 | 31.08.2022 12:15

lubomir1959

Nemiroff: Při čtení vašich příspěvků jsem přemýšlel, kam vás zařadit a už vím. Ano, ani já nejsem přítelem bazírování na nic neovlivňujících hloupostech jen proto, abych striktně a za každou cenu dodržoval, co říkají pravidla. Vím a pamatuju si názory Štěpána Žilky a Vaše, které jste mi řekli na jednom rapidovém turnaji, v lecčems bych s Vámi souhlasil. Mám info z různých stran a bohužel jsem nabyl dojmu, že trocha velkorysosti z OBOU stran by neuškodila, vzájemným napadáním se nikdy žádný problém nevyřeší, jen ta ochota ke slušnému jednání mi chybí Jistě není správné, když svazoví funkcionáři jednají z pozice síly, ale to platí i pro druhou stranu. Trochu bych to přirovnal k filmu Zítra to roztočíme, drahoušku...a tatto situace je ke škodě reprezentace naší země!

+7 /-1 | 31.08.2022 12:13

Nemiroff

Dagobert, to dědovi Jirikovce nevysvětlíš. Ten věří, že vyhraje ve sportce 90 míčů a koupí si celý nss včetně svazu asi :-)

+1 /-3 | 31.08.2022 12:12

Petr Koutný

Fiala x Plat, soukromou komunikaci prosim veďte jinde. Děkuji za pochopení.

+5 /-0 | 31.08.2022 12:10

Dagobert

Hahaha, píše se tu, že chybělo štěstíčko a kdyby David opakoval tahy, mohli jsme být lepší..Stejně tak by se jistě našlo pár momentů, kdy to štěstí naopak přálo a díky tomu jsme nedopadli hůř. Podobné argumenty a debaty postrádají smysl ;-)  

+7 /-0 | 31.08.2022 12:10

Petan

Re Patmat: Já nikde nepíšu, že měl napsat zvláštní dopis komisi a zvláštní vytuněný pak jako otevřený. Já jen říkám (nebo spíše píšu) že pokud se rozhodl dopis pro komisi koncipovat jako otevřený, měl se nad tím více zamyslet a text trochu vypilovat.

+4 /-1 | 31.08.2022 12:10

xdavx x

patmat

Ciki: nie som, nepoznám osobne PM. Ako píše aj Petan, ak chcel PM napísať otvorený list pre verejnosť, mal tak spraviť zvlášť, zverejnenenie tohoto asi nie je dobrý nápad.

----

Ale to je prave cilem otevrenych dopisu proboha!!!

+3 /-0 | 31.08.2022 12:03

xdavx x

chessgeek co to prosim te meles. z jakeho duvodu by melo byt utajovano jmeno nekoho, kdo reprezentuje celou sachovou zakladnu.. fakt nechapu tuhle trapnou svazackou obhajobu praktik naseho prolhaneho a podvody kryjiciho vedeni svazu,

+3 /-3 | 31.08.2022 12:03

Nemiroff

Jinak očekávám, že se tady Peťo Michalík k tomu dříve či později vyjádří. Tipnul bych to na dnešní odpoledne.

+3 /-0 | 31.08.2022 11:59

Jirikovka@post.cz

Samozřejmě ŠSČR musí mít zájem,aby naši šachisté na Olympiádě dopadli co nejlépe! Vždyť hájí barvy ČR! 

+1 /-2 | 31.08.2022 11:59

Nemiroff

Jirikovko, chce to důkazy pro takové tvrzení! Jinak se to může obrátit proti vám. Nemůžete bez důkazů jen tak někoho obvinit. Za to ponesete následky. Jen ať víte. Ale to je mimo téma tohoto článku. Na kdyby se nehraje. Na žádné štěstí. Musíte se podívat na výsledek a ne se furt vymlouvat na nějaké štěstí, smůlu. Proč Jirikovko jste furt tak natvrdlý! 

S tím, co psal PK ohledně toho hlasování, tak to souhlasím. My jsme u moci, ty jsi dole. Jestli se ti to nelíbí, odvolej se ke Konferenci. Tak velí stanovy. Ke Konferenci, kde většina delegátů leze samolibě předsedovi a VV do prdele jak jen může. Protože by bez sebe navzájem nebyli. Hnus tohle.

+2 /-3 | 31.08.2022 11:58

Michal Vrba
... https://www.youtube.com/watch?v=L8VqsZ7r2O0&t=767s
+0 /-0 | 31.08.2022 11:54

Petr Koutný

Pane Fiala - chtělo to jediné. Poslat do Indie nejlepší hráče! Olympiáda je jednou za dva roky, času na to bylo dost. Když se tam pošle , ale C tým, pak se není čemu divit. Stejně jak říká náš předseda, je to jedno, jak dopadneme. 

+3 /-2 | 31.08.2022 11:52

Jirikovka@post.cz

V Indii na Olympiádě jsem nebyl,ale co jsem četl a vypozoroval z fotek,tak tam byla pohoda! A to je velmi důležité pro výpravu mužskou i ženskou! Že tam muži neuspěli by se mělo podrobně analyzovat! Jistě se snažili jak mohli,ale v té sestavě co tam byla asi lepšího umístění dosáhnout nemohli! Chtělo to jen více štěstíčka,aby David opakováním pozice v časovce vzal remis a se Slovenskem jsme zvítězili a tak se i lépe umístili!

+2 /-0 | 31.08.2022 11:49

Petr Koutný

Jaká je vlastně dnes poslední šance s něčím něco dělat? Kdyby Peter napsal jenom tento dopis, co se změní? Však ho ta komise jak píše uhlasuje 5-1. Kolikrát jsem to zažil. Pánové se sejdou, odhlasují si to a řeknou, když se ti nelíbí,odvolej se ke konferenci, která bude za půl roku! Co potom můžete dělat? Však to je takový výsměch do tváře, že kdo nezažil, pak neví.  Jednou z posledních věcí, je pak něco takového zveřejnit. Jednal bych stejně. Jediná věc, ze které mají tito pánové trošku šoufl, je veřejnost.

+3 /-2 | 31.08.2022 11:49

chess64geek

Jmeno Prijmeni: Svaz nesdělil toho, koho bude náš delegát volit na kongresu FIDE z toho důvodu, že by to mělo dělat nějaké rozbroje v základně, volba je tajná, takže koho náš delegát volil, se nedozvíme a nemůže to vědět ani výkonný výbor. Tak tu nelžete.

+3 /-3 | 31.08.2022 11:46

Jirikovka@post.cz

Proto pište o tom co vám vadí! Ale také chvalte! Pokud víte,co ŠSČR udělal dobrého tak pište! Pokud víte jakých závad se ŠSČR dopustil také pište! Určitě závady zde již byly popsány! Názory zainteresovaných šachistů budou mít vliv i na volby! Pokud delegáti konference dojdou k názoru že ŠSČR nepracuje dobře tak ŠSČR v tomto složení skončí! Pokud delegáti dojdou k závěru,že ŠSČR v tomto složení pracoval dobře tak Šachový svaz zůstává! Zatím co tady registrují názory šachistů tak na ŠSČR je víc negativ jak pozitiv!

+3 /-1 | 31.08.2022 11:43

Dagobert

Nedovedu si to "dvojí" zveřejnění představit. Můžete mi prosím vysvětlit, jaký by v tom byl rozdíl a jaký by to mělo přínos? Předpokládejme, že by pan Michalík na svých slovech nic nezměnil ani pro komisi ani pro veřejnost, vzhledem k tomu, že dal souhlas ke zveřejnění

+4 /-0 | 31.08.2022 11:34

Jirikovka@post.cz

Všechny problémy,co šachisté mají by se měly zveřejňovat jak to udělal pan Michalík! Jak to napíše je úplně jedno! Není spisovatel! Napíše jak to cítí! Jen veřejná diskuse může závady napravovat! Pokud se bude o závadách z jakéhokoliv důvodu mlčet,nic se nenapraví a vše zůstane při starém! Do voleb je ještě hodně času! A právě v tomto času je třeba na závady upozorňovat a navrhovat i zlepšení!

+3 /-2 | 31.08.2022 11:33

patmat
Ciki: nie som, nepoznám osobne PM. Ako píše aj Petan, ak chcel PM napísať otvorený list pre verejnosť, mal tak spraviť zvlášť, zverejnenenie tohoto asi nie je dobrý nápad.
+2 /-2 | 31.08.2022 11:25

xdavx x

Tak najednou svaz nemuze rozhodovat o penezich statu dle libosti.. ale pujcka soukrome firme, protezovani jednoho poradatele turnaju, nesymetricke rozdelovani dotaci, to je dle svazu v poradku.. Velmi usmevne...

+3 /-2 | 31.08.2022 11:20

ciki333

Peter má bohudík chladnou hlavu...Jinak už dávno rozbil panu předsedovi hubu, ehm ústa.

 

+3 /-4 | 31.08.2022 11:19

Jméno Příjmení
@Karel Havel 8:41: píšete, že ..."že Svaz dostává dotace od státu a nemůže je utrácet zcela dle své libosti za to, co s jeho mandátem nijak nesouvisí" A co je podlé Vás "půjčování" peněz z dotácí soukromým subjektům za 0% ? To není utrácení zcela dle své libosti, na to svaz mandát má? A můžeme takto pokračovat donekonečna, mnoho už tu bylo řečeno. Co ale nikdo nekomentoval je, že svaz se rozhodl, že nezveřejní jmého kandidáta na předsedu FIDE, kterému dali hlas. Prý aby nedošlo k rozbrojům v členské základně... To je proboha co, považují nás za idioty? Oni budou rozhodovat, co je pro členskou základnu vhodné a co ne - na to mandát také mají? Kdo je tady pro koho - svaz pro základnu, nebo naopak?
+3 /-2 | 31.08.2022 11:17

Petan

Re Patmat: Taky si myslím, že otevřené dopisy by jednak měl člověk psát s chladnou hlavou a hlavně - text by měl být vyladěný pokud možno téměř k dokonalosti. Pokud tomu tak není, tak se i v jádru dobrý záměr může ve finále ukázat jako poněkud kontraproduktivní.

+5 /-1 | 31.08.2022 11:16

ciki333

patmat

Mne zase nepřekvapuje, že Vás to překvapuje. Nejste náhodoul, patemate, "prekabátěný"

Ing. Štohl?

+2 /-1 | 31.08.2022 11:15

patmat
Ďakujem za rýchlu odpoveď - predpokladám, že myslíte súhlas Petra Michalíka.

Prekvapuje ma, že súhlasil so zverejnením takého textu.

+3 /-1 | 31.08.2022 11:10

Dagobert

Nemiroff: neochotu dělat rozhovory chápu a že s tím paní Kůsová příliš nezmohla také. Co ale nechápu, že když už se nějaký rozhovor udělá, má to tento formát.

Ciki333: ano přesně tohle se mi vybavilo, když jsem na bazének kliknul

+2 /-0 | 31.08.2022 11:09

Petr Koutný

Patmat - samozřejmě jsme získali souhlas se zveřejněním dopisu. 

+1 /-0 | 31.08.2022 11:02

patmat
Je otázne, či ide o "Otevřený dopis" Petra Michalíka určený širokej verejnosti.

Pochopil som to to tak, že ide o list určený len konkrétnym osobám:

Z listu: "( poznámka, jmenovitě: Michal Konopka, Pavel Šimáček, Tomáš Polák, Olga Sikorová, Petr Boleslav a Petr Pisk.) "

A podľa toho asi vyzerá jeho text.

Ak to tak je, tak ide o jeho zneužitie na iné účely, než jeho autor chcel.

Ak by však Peter Michalík súhlasil s takýmto jeho zverejnením na NSS... Prosím (neuvedeného) autora článku o informácie, "ako sa veci majú".

Len taká drobnosť z článku: Suma s českými haliermi asi vznikla prepočtom z Eur na české koruny. Bankovým prevodom sa to asi dá poukázať.

+2 /-4 | 31.08.2022 11:00

lubomir1959

Pane Nemiroffe, souhlasím v tom, že hráčům se má maximálně vycházet vstříc, ale pokud jste hráč v síle IM nebo dokonce GM, pak vás jistě nemusím přesvědčovat o tom, jak náročné je na olympiádě hrát, jak obrovská a těžká konkurence tam je, navíc tam nejde jen o tu šachovou stránku, ale i o stránku nešachovou - ubytování, jídlo, cestování, tamější počasí, atd., atd. A ne každý hráč se vyrovná s těmito podmínkami ideálně. A to, že whisky nebo podobné výstřelky šachistovi nepomohou nebo ublíží, to i Vám snad musí být jasné! Navíc ELO samo o sobě nemusí být adekvátní skutečné šachové síle hráče, pro toto tvrzení mám řadu důvodů.

+1 /-1 | 31.08.2022 10:57

ciki333

Dagobert

Náhodou od Poláka to bylo "cool." Dal na obdiv své vypracované svaly a ukázal všem, jaký alfasamec šéfuje ženské reprezentaci. Dlužno ovšem podotknou, že nápad s bazénkem se neurodil v Tomově hlavě. Průkopník viz. video:

https://www.youtube.com/watch?v=scizqIpLsDQ&ab_channel=OrangeVideoTube

+2 /-0 | 31.08.2022 10:56

Nemiroff

Dagobert: tezko se delaji rozhovory s lidma, co te maji na parku a nechteji ti nic rict. Kdyz se pani Kusova udivene zeptala, proc s ni dotycny ci dotycna nechce natocit rozhovor, tak prisla trefna odpoved: Proc bychom meli delat rozhovor, vzdyt ja to nemam v repre smlouve a neni to moje povinnost. Tesilo me, nazdar bazar :-D

 

+3 /-4 | 31.08.2022 10:55

Daganvidor

Zdravím všechny,

forma i obsah "Otevřeného dopisu" mě zarazila. Opravdu potřebuje člen reprezentace takto publikovat svoji frustraci...? Lidsky to je pochopitelné, profesionálně nepřijatelné. 

Souzním z názory nicku lubomir1959, že je třeba oddělit sympatie/ antipatie a že v jednání mají zvítězit "nešachové věci"; bohužel tohle by mohlo existovat v ideálním světě.    

+7 /-1 | 31.08.2022 10:53

PanPohoda

"Kráva pije vodu a je z ní mléko, had pije vodu a je z ní jed."

+4 /-0 | 31.08.2022 10:52

Dagobert

Nemiroff: tak hlavně, že se paní Kůsová v oblasti PR, marketingu a eventů pohybuje dle svých vlastních slov již 20 let. Je vidět, že své zkušenosti přiliš nezúročila, alespoň co se zmíněných rozhovorů týká....

+2 /-1 | 31.08.2022 10:52

Nemiroff

Kapitani nasich vyberu mi pripominaji funkci bilych koni. Dulezite je podekovat sefikovi nad nama. Ostatne cela ta sebranka ma za ukol se povinne vzajemne pochvalit, protoze jinak by to bylo cele spatne a nemelo to zadny ucinek.

+4 /-4 | 31.08.2022 10:51

Nemiroff

Dagobert: ty rozhovory byly moc mimo. Totalni saskarna. To potvrdilo nezavisle na sobe nekolik lidi napojenych na svaz, ze vetsi amaterismus jeste nevideli. Zkratka vseho moc skodi a jak se zpiva v jedne zname pisnicce: Ceho je moc, tak toho je prilis...

+2 /-4 | 31.08.2022 10:47

Nemiroff

Pane Lubomire, slo o volny den a kazdy ma svoje metody. Kdyz to Ukrajine pomaha vyhravat ME druzstev, tak to asi nebude tak zle. Mne slo spis o to, ze jinde nedelaji ze vseho takovou vedu jako u nas a snazi se hracum maximalne vyjit vstric, i kdyz jsou jejich pozadavky obcas mimo nase(i moje) chapani. Pani Kusova v Indii zurgovala vylet do Chennai na nakupy, nacez po peti minutach nakupovani se muselo jet zpet. To bych asi dotycnou zabil, co zas skveleho vymyslela. To snad radsi tu flasku nez saskovani s Kusovou nekde v pr....i

+2 /-2 | 31.08.2022 10:45

Dagobert

off topic

Velmi smutné také bylo zhodnocení kapitána ženské repre, kdy poděkoval fanouškům, svazu i vedoucí výpravy. Bohužel opomněl poděkovat v první řadě našim hráčkám, které 16. místo vybojovaly. A už vůbec jsem nepochopil formát rozhovoru, který se odehrával v bazénu. Polonahý trenér ženské repre hodnotí výkony hráček a na konci monologu pošle dvě Véčka. To je velký bizár :-)

+4 /-0 | 31.08.2022 10:44

Teofil Horáček

Ale svaz nemá povinnost panu Michalíkovi cokoliv platit, je škoda, že tu není vyjádření i někoho z komise, možná, že bude následovat odpověď, snad bude zveřejněna i tady. 

+2 /-3 | 31.08.2022 10:35

Jarda Aljochin

Je to kritika neplnění základních povinností ze strany zastřešující organizace.

 

+5 /-3 | 31.08.2022 10:28

ciki333

A bacha, dnes tu vedle devíti mutací nicku "Morphynista" drží dislaikovací stráž i celý sekretariát ŠSČR...

+7 /-6 | 31.08.2022 10:25

Teofil Horáček

Dopis mnohé vypoví nejen o svazu, ale i o tom, kdo jej napsal. 

+6 /-4 | 31.08.2022 10:24

ciki333

Off topic

Úsměvné je, jak někteří moralisté v diskusi se ohánějí frází "ten dopis vypovídá především o Peterovi Michalíkovi samotném." S tím hrubě nesouhlasím. Takto postižení jedinci nepochopili lautr nic...A vypovídá to o nich, že mají v hlavě prázdno a nerozumí obsahu textu...

+5 /-6 | 31.08.2022 10:22

lubomir1959

Pane Nemiroffe, jsem pro aby se pro úspěch a pohodu našich reprezentantů udělalo vše, co je jen trochu možné. Ale jste si jistý, že po vypití  láhve whisky by kdokoliv byl schopen podat maximální výkon na šachovnici? Nejsem vůbec velmistr, dokonce jsem jen spíš průměrný, ba možná podprůměrný, hráč, ale silně o tom pochybuji. I reprezentant, který oprávněně požaduje, aby mu svaz vytvořil ty nejlepší podmínky, by na druhou stranu měl udělat vše pro to, aby i jeho výkony byly co nejlepší, jasně, jak jsme viděli i v Chennai, i TOP velmistři občas udělají hrubou chybu a prohrají, ale podporovat alkoholismus? To opravdu ne, to se nezlobte...

+6 /-1 | 31.08.2022 10:18

Petr Koutný

Humph 

Myš byla porozena horou

Ještě , že tady je diskuze a názorůje víc. Těch myšlenek není málo. 

+3 /-1 | 31.08.2022 10:16

HumphreyvanWeiden

Hora porodila myš.

Jestli jsem to dlouhé a nesmírně zmatené povídání pochopil, tak pan Michalík vlastní vinou ztratil pas. Iniciativně se snažil chybu napravit, to je chvályhodné, Při tom snažení mu vznikla škoda mezi 6 a 7 tisíci korun. A nesmírně se zlobí, dokonce je vulgární, na Svaz, že mu z toho proplatil jen asi 2 tisíce. Prý mu málo vycházel vstříc. Přitom neuvede, z jakého titulu by mu vůbec Svaz měl něco vyplácet.

Tak jistě je škoda ztratit reprezentanta kvůli pěti tisícovkám. Ale na druhé straně nevidím tu neochotu Svazu. Dokonce si myslím, že vyšli panu Michalíkovi vstříc, nad rámec svých povinností.

Nezlobte se na mě, nemám důvod hájit Svaz, protože do těch vysokých pater moc nevidím, ale toto mi přijde dětinské. Pokud udělám chybu, tak za ni zaplatím. Taky jsem udělal v životě spoustu chyb a zaplatil za ně mnohem víc než pan Michalík, Ale nikdy jsem po nikom nežádal, aby ty chyby platil se mnou. Ten dopis mi prostě přijde trapný.

Ještě jednou zdůrazňuji, že nemám žádný důvod hájit Svaz. Nemám tam žádné známé, ani žádné zájmy. Ale jestli takové hlouposti jsou pro RP+ šachy důvodem shodit vedení Svazu, tak jen nevěřícně kroutím hlavou.

 

+9 /-12 | 31.08.2022 10:12

Dagobert

Děkuji za zveřejnění otevřeného dopisu. Na stránkách či facebooku svazu se ho jistě nedočkáme. Že panu Michalíkovi nešlo o oněch 5-6 tisíc korun za ztracený pas, je nad slunce jasné. Jako reprezentant má plné právo na veškerou podporu i v takovéto neočekávané situaci! Bohužel arogance a neschopnost sebereflexe či pokory předsedy na nás vyvěrá už velmi dlouho. Například jsem nikde nezaznamenal omluvu za lež ve veřejnoprávní TV. Na druhou stranu se činí jinde, například se mu daří házet falešnými úsměvy na všech fotkách a vyjadřovat se čím dál více blahosklonně. Komentáře, které se zde i jinde snaží cokoliv popírat a obhajovat, jsou k smíchu. Protože fauly, kterých jsme se dočkali a které vyšly na povrch, jsou extrémní a to je jen ta špička ledovce, o které se tu psalo. Když se ozývá tolik lidí, kteří mezi sebou nejspíš ani nemají sympatie, je jasné, že to není domluvená strategie před volbami, ale názorná ukázka rozkladu v praxi.

+7 /-2 | 31.08.2022 10:09

Nemiroff

Dam tu jeden funny priklad s Ukrajinou. Korobovovi nebylo nejlepe a potreboval flasku whiskey. Na hotelu byla za 80$. Co udelal kapitan Sulypa? Sel ven, objednal riksu, dal cmoudovi penize a ten zajel do marketu pro flasku. Myslite, ze by tohle udelal nekdo u nas? Ze by se svaz zajimal? Nebo ze by Lenicka bezela do marketu? Leda hovno, byl by z toho pruser jak krava. Jenom dodam, ze Ukrajinci jsou vitezove ME a ne nejaci alkoholici, co neumi sachy.

+3 /-7 | 31.08.2022 10:03

Petr Koutný

Petan - hlavní myšlenka je přeci někde jinde. Je to další reprezentant, který má problém s vedením našeho svazu. Můj soukromý názor je ten, že je to o komunikaci a vzájemném respektu. Spoustu věcí se dá vyřešit lidsky a rozumně. Přesto když narazíš na lidi, kteří se seknou  a nehneš s nimi, pak se nevyřeší nic. Bez komunikace se zbortí spoustu věcí. Já jsem si naprosto jistý, že všechny tyto problémy s reprezentanty a třeba i s lidmi, kteří dnes nemají rádi svaz, by šlo vyřešit komunikaci. Hrajeme šachy, předcházíme hrozbám, jsme o tah dopředu. Když tuším problém, neodsunu ho. Když cítím, že je situace vyhrocená, nepřiložím si ještě pod oheň. Jenomže to se nestalo a sype se to. Možná už ani není šance to v tomto složení dát dohromady. Asi nejde už ani říct, co bylo - to bylo a jedeme dál. Pokazilo se toho hodně a drolí se to ještě víc. Ale říkat si, že tady jde jen o jeden pas a pár zlaťáků je moc levné. Tady jde o mnohem víc. Tady jde o to, comáme rádi. Tady jde o šachy a máme problém a máme problémy. 

+3 /-4 | 31.08.2022 10:03

ciki333

Peter v dopise nezpochybňuje, že ztráta pasu byla pouze a jen jeho chybou. Gró problému leží jinde. V neochotě bafuňářů proplatit zvýšené náklady za urgentní vystavení nového cestovního dokladu. Za normálních okolností by přece GM Michalik nejel na otočku 2x450 km do Bratislavi a neplatil zvýšenou sazbu za expres vystavení. Tyto úkony mohl spojit s návštěvou příbuzných na Slovensku a vystavením pasu do 5-ti pracovních dnů. Oběti podstupoval, neb nechtěl oslabit český tým na OH. Kdyby to byl býval věděl, jaké ústrky  ho čekají, tak věřím tomu, že se na reprezentaci v Indii zvysoka vysral. Jeho (zpáteční) letenku stačilo přebukovat na Zwardoně, hotelový pokoj jakbysmet a Svaz by finančně nic netratil. Jen paní Lenka by se trochu zapotila s vyřizováním. Peťovi připomenu starou lidovou moudrost: "Pro dobrotu na žebrotu..."

+4 /-5 | 31.08.2022 10:02

Nemiroff

Pokud to nebude vadit na Konferenci vsem krajskym delegatum a zvoli si stejne vedeni jako je ted, tak by tito delegati potom meli taky vysvetlit vsem fanouskum v CR, proc na Olympiade krome Davida a Vana nehraje nikdo dalsi s elem pres 2500. Se tam muze nominovat Konopka s Finkem, Martin Petr jako nahradnik a usetri se penez jak zelez. Na umisteni dalsich pet let nezalezi.

 

+2 /-2 | 31.08.2022 09:57

Petan

Re PK: Z dopisu jsi vypíchnul ty věci, které se i mě zdají podstatné. Ale nic to nemění na tom, že podstatná část dopisu je o tom, že si PM evidentně myslí, že mu měli za jeho chybu proplatit více než 2051 Kč. Já bych třeba citoval větu: Stačilo říct, že vzhledem k povaze nákladu je problém to standartně zaučtovat a snad se pokusit společně najít nějaké jiné řešení. Jinými slovy o peníze mu nešlo, ale kdyby mu je kompenzovali nějak neoficiálně (když to oficiálně nejde) tak by to bodlo. Pokud by důležitost proplacení 6000Kč byla zmíněna v 1 větě a zbytek byl o vztahu svaz - reprezentant tak by vyznění dopisu bylo úplně jiné, než když se pomalu v každém druhém odstavci opakuje, jak o peníze nejde ale jak je špatné, že mu neproplatili náklady.

+5 /-1 | 31.08.2022 09:56

Nemiroff

Gio, ono se stejne niceho nedosahne. Svaz na takove maily nijak nereaguje a bohuzel si z nich ani nedokaze vzit ponauceni. Takze co chces vyresit? Ja to uz vzdal, stejne tak jini. Hlavou zed neprorazime. A i kdyz to treba z nasi strany nebylo podano nejlepe, furt je zarazejici, ze nejsem jediny, kdo jde proti vetru. To jen jak jsi to psal o par komentaru nize, vis.

+2 /-0 | 31.08.2022 09:54

giocozo
Nemiroff - Mýlíš se. I já vím, že je něco shnilého ve svazu českém. Ale vždy se dá debatovat a jednat na úrovni. A Peťo na spoustu věcí poukázal. Bohužel ta forma se mu hodně nepovedla a proto se nedivím, že se mu ničeho nepodařilo dosáhnout. I dopis nakonec vyzněl tak, jak vyzněl. Toť vše.
+3 /-1 | 31.08.2022 09:51

Petr Koutný

Slávisto, co třeba toto: 

- Kusová - Takže ano, byl to takový přítel na telefonu, ale to je asi všechno

-  Na jednu stranu vám nevadí, že zaplatíte 50 000 Kč za letenku pro náhradníka, mimo jiné nejhorší rozhodnutí vůbec..

- Protože nejde ani tak o peníze, ale o váš celkový přístup k problému, který je tak zvrácený a úchylný, že vám už snad po letech připadá naprosto normální.

-  Nicméně komunikace a zájem ze strany svazu nebyl malý nebo minimální. Byl úplně pod bodem mrazu. 

- Reprezentace by měla být výkladní skříň a to rozhodně netvrdím, protože jsem reprezentant. Pro vás je to však jenom odpadkový koš, který smrdí, občas se v něm objeví nějaké hovno a jsou s ním starosti a zbytečná otrava.

-  Každý mimo jiného zná už legendární výrok předsedy, který hodnotí potenciální umístění na repre akci slovy "Stejně je to jedno".

+3 /-3 | 31.08.2022 09:46

istr
Slavista: Musíš číst mezi řádky.
+1 /-0 | 31.08.2022 09:45

slavista
Takže částka nikoho nezajímá a o peníze tady nejde, ale přitom celý text je postavený na stěžování si, že svazem byly proplaceny jenom 2 tisíce namísto 6 tisíc.
+5 /-3 | 31.08.2022 09:43

Nemiroff

gio, zbytecny s tebou debatovat. Ty si meles o koze, ja o voze. Ty do toho nevidis a vis prd, ja pro zmenu vim pomerne dost, tudiz me dopis Petera ani nezveda ze zidle. Jenom konecne dalsi clovek, co to pochopil. Pro me zadna novinka. Jen cekam, kdo bude dalsi, protoze tohle neni zdaleka konec.

+2 /-1 | 31.08.2022 09:43

giocozo
Nemiroff - Jediný, kdo se tu o někom vyjádřil, že je psychopat je Peťo sám. A tím mě zklamal. Proto jsem psal o ,, psychpatickém stylu " a dal ho do uvozovek. Ale opravdu nemám čas ti vše vysvětlovat a překládat .
+2 /-1 | 31.08.2022 09:41

Petr Koutný

Giocozo - od tohoje diskuze, aby se lidi vyjádřili. Od toho je diskuze, aby každý napsal názor a pozor, i opačný názor je vítán. Jedině co dnes budu hodně kontrolovat je slušnost, tedy nedovolím urážky. Ale je naprosto v pořádku, že jsou lidi, kteří vidí problémy někde jinde. Jsme každý jiní a tak to má být. Můj příklad, Peter o mě napíše, že jsem psychopat a přesto jsem dopis publikoval takový, jaký byl napsán. Je to jeho názor, který mu neberu. Stejně jak neberu nikomu názor, že svaz funguje dobře a i ten, kdo řekne, že ta spoustu problémů můžou RP šachy, pak i ten má právo na názor. Chceme diskuzi, chceme se bavit s lidmi a argumentovat. Přesto i já, řeknu můj názor. Máme problémy v tom našem českém rybníčku a osobně mám strach, že i volby je nevyřeší. Dokud se nenajde řešení, které bude ku prospěchu šachům u nás, bude to pokračovat dál. Já osobně dnes nevím, co by pomohlo a nebo čím bych mohl pomoct i já. Jenom vím, že s těmito lidmi co jsou ve vedení svazu až na vyjímky nikdy nechci nic mít společného. Těch ran bylo až moc. 

+3 /-0 | 31.08.2022 09:36

Nemiroff

giocozo, když někdo napíše takovou blbost, jakou jsi napsal, tak se ozvu. Názor můžeš mít jaký chceš, já ti ho neberu. Ale ty si zjevně myslíš, že tu jde o peníze, ale podstata toho dopisu je jiná. Tak si dál mysli to svoje, ale nenazývej Petera psychopatem. To si zrovna on opravdu nezaslouží.

+2 /-1 | 31.08.2022 09:32

azvl

A kdo si myslí že Péťa Michalík je nějaký skrblík tak ho teda vůbec nezná.

+1 /-0 | 31.08.2022 09:28

giocozo
Nemiroff - Každý tu má snad právo vyjádřit vlastní názor bez toho, aby ho někdo urážel. Vím, že v tom si odborník a jen jediný názor je správný a to tvůj a jen ty všechno chápeš. Už si se někdy zamyslel, že v tom pomyslném protisměru nejedou všichni ostatní, ale ty sám ?
+7 /-1 | 31.08.2022 09:27

lubomir1959

Pánové Cvek, Koutný: Pokud a priori vylučujete jakoukoliv možnost rozumné spolupráce, za těchto okolností pak asi není žádná jiná možnost než nechat rozhodnout volby. Pokud ale bude zvoleno nové vedení, je třeba se vyvarovat stejných chyb jako v minulosti, znovu mohu jen napsat, je třeba neřídit se antipatiemi nebo sympatiemi, ale řešit vzniklý problém věcně a bez emocí. Pane Cveku, krásně jste to v jednom svém komentáři řekl, že o výsledku partie(í) často nerozhoduje šachové umění, ale věci "nešachové". Tudíž je třeba udělat vše pro to, aby to "nešachové" bylo vždy na naší straně!

+2 /-0 | 31.08.2022 09:27

MaX

Playboy: Ano tento přístup funkcionáře čistě dle směrnic je také možný, ale on nás v tom našem malém šachovém rybníčku právě dovedl tam kde jsme. I ty naše top GMka to hrají pro radost, když jim ji soustavně krůček po krůčku berete radost ze šachu, tak přestanou v prvním kroku hrát za repre a později si raději najdou živobytí někde v kolbence. Přestože tohle není chyba směrnic, já tohle nechci.  

+2 /-2 | 31.08.2022 09:27

Petr Koutný

Měl jsem tu neveselou zkušenost číst několik emailů, kdy mezi sebou komunikují reprezentanti a reprezentační komise  v kopii s předsedou svazu. Můžu Vám říct, že respekt tam opravdu už není. Můžu Vám říct, že ten problém je mnohem větší, než jeden otevřený dopis. Těch křivd, nezahojených ran je toli, že stačí trošičku osolit a už to hodně bolí. Ale to se bavím jen o repezentaci. Prostě padá to všude, včera jsem dostal další email, kde lidi svazu vyčítají další kauzu. Ale zpět, není náhoda to, že reprezentace je v rozkladu. Však v tomto dopise vůbec nejde o pas a peníze, to snad jde pochopit. Jde o přístup, podporu, komunikaci a pocit, že jsme všichi spolu na jedné lodi. Až si jednou připustíme, že takto to opravdu dál nejde a opravdu něco se musí stát, protože volnoběhem už to dál opravdu nedojede, pak bude konečně líp. Jsou tady problémy, které se neřeší a mlčí se. Tím se opravdu nic nevyřeší. 

+3 /-2 | 31.08.2022 09:26

azvl

To giacozo: možná stačilo aby někdo s Péťou promluvil, jestli dal na svaz doklady a jediné co bylo mu poslali 2050,77 kč bez komentáře. A pokud v takovém případě kdy bylo rozhodnuté o krácení nikdo ani necekne, si teda musel připadat jak totální blbec. 

+2 /-0 | 31.08.2022 09:26

Robert Cvek
PK 9:12: jj
+0 /-0 | 31.08.2022 09:20

Nemiroff

giocozo, když jsi pako, tak jsi pako. Co ti na to mám říct. Opět sis našel to své. Bohužel jsi zjevně nepochopil smysl článku. Zkus si ho přečíst ještě jednou, trubko :-)

+0 /-7 | 31.08.2022 09:20

azvl

chess64geek: pokud to platilo FIDE pak to bylo samozřejmě v pořádku. 

+0 /-0 | 31.08.2022 09:18

giocozo
Myslím si a nastínil to zde i Pavel Ch, Karel Havel a Playboy, že dopis více vypovídá o reprezentantu samotném, nežli o svazu. Jedno je jisté a to, že ani sám P. Michalík přesně neví, kolik vlastně svaz na něm ušetřil. Jednou píše o 5 000 Kč a jinde zase o 6 000 Kč. Jeho nerozhodnost byla proto asi oceněna 2050, 77 Kč. :) Tolik by prý nedostala ani poslední kurva, ale přitom přiznává, že ztráta pasu byla jen a pouze jeho vina a o peníze mu nejde. Mno pokud v tomto ,, psychopatickém " stylu jednal i se svazem, tak se vůbec divím, že mu nějaká částka byla vyčíslena. Svaz určitě v mnoha věcech pochybil a nechci se ho zastávat, ale určitě není jeho povinností všem reprezentantům proplácet jejich blbost.
+7 /-3 | 31.08.2022 09:17

chess64geek

to azvl: ještě jednou, pan Mazuch jel na kongres jako kouncilor EVE (event commision FIDE), takže by tam jel tak jako tak, tím, že byl delegátem (stejně musel na kongresu jako člen komise vystoupit), tak se ušetřil jak čas paní Kůsové, tak peníze za letenky, protože pan Mazuch jel, jak píšu, za FIDE

+2 /-2 | 31.08.2022 09:17

Robert Cvek
lubomir1959: Zašli daleko, není návratu, jen obměny svazu. Říkám to veřejně, nechci nikdy nic mít s těmi lidmi, nechci ty lidi nikdy vidět, ani s nimi nikdy jednat. Mám nějaké své zásady, čest a hrdost.
+2 /-0 | 31.08.2022 09:17

azvl

No pokud po našich svazových funkcionářích člověk nic nechce jsou to v podstatě příjemní lidé. Jak člověk chce i maličkost tak se z některých stávají arogantní blbci v čele s PM. Ono je pak jistota že člověk je příště nebude rušit od přemíry prácesmiley

+1 /-1 | 31.08.2022 09:17

Petr Koutný

Lubomír 1959 - nejlepší příspěvěk. Jenomže jak z toho kruhu ven? 

+0 /-0 | 31.08.2022 09:14

Petr Koutný

Není náhoda, že další reprezentant má problém se svazem. Tady přeci v tomto případě  nejde vůbec o pas a je škoda, že tak levná argumentace stačí někomu k tomu, aby obhajoval tento svaz. Víte, to co se může publikovat a říct, je jen minimum toho, co se ještě němůže zveřejnit. Co na tom všem vidím jako něco, co bylo před pár měsíci nemyslitelné je to, že lidi se přestávají bát mluvit. Lidi se přestávají bát svazu a lidem, kteří za takové věci se mstí. Toto je pro mne to nejdůležitější. 

+2 /-3 | 31.08.2022 09:12

lubomir1959

Vážení diskutující, když si čtu některé příspěvky, připadá mi to takto: Mamííí, Peťa mi rozkopal bábovičku! Našel jsem i tady v diskuzi spoustu vzájemné nevraživosti, což je škoda. Na místo toho, aby se diskutovalo věcně a hledalo se řešení, jak pro příště udělat věci líp, tak se vzájemně napadají jednotlivci, zastánci i kritici svazu. Pak se divíme, že nejsou výsledky k ničemu, pokud chceme získat sponzory, musíme v prvé řadě táhnout za jeden provaz a domluvit se na nějakém společném postupu, po kterém se podaří úspěchy získat! Říkal jsem to už mnohým, že pro mě má reprezentace naší země, zejména na tak prestižní akci, jakou např. olympiáda nepochybně je, absolutní prioritu! Ale ta kvalita reprezentace musí odněkud vyrůst, ta sama nespadne z nebe. Jak je možné, že za řadu bývalých "sovětských" republik hrají cca18letí kluci s elem 2600 a mnohdy i daleko vyšším? Asi je něco i v našem svazu v nepořádku, já do toho tolik nevidím, abych se mohl k tomu zodpovědně vyjádřit, ale dlouhá léta, která jsem trénoval, mě naučila, že úspěch se dostaví tehdy, když parta lidí táhne za jeden provaz, nemusí jeden druhého právě zbožňovat, ale pokud to chtějí někam dotáhnout, pak je potřebné se povznést nad vzájemné antipatie a diskutovat a řešit věci věcně, ano, pohádejme se klidně, třeba i tvrdě, ale ne ve stylu věty, kterou jsem napsal na začátku. Neřešme to, jestli ten nebo onen je takový nebo makový, každý máme své chyby, nikdo z nás není ani neomylný ani svatý, řešme konkretní problémy a to, jak je odstranit!

+4 /-0 | 31.08.2022 09:09

azvl

Tak na olympiádě bylo ještě zajímavé to, že se tam konal kongres FIDE. A proč na kongresu FIDE nemohla svaz zastupovat paní Kúsová která byla vedoucí výpravy není docela jasné. A musel tam jet snad na dva dny pan Mazuch docela nechápu když teda oficiálně se svaz snaží šetřit. Je možné že delegátům cestu platí FIDE, jinak bych to viděl tak na 40 000kč. 

Jinak průměrný neplacený funcionář ve VV má větší roční odměnu od svazu než David Navara je taky zajímavé. O tom že po navýšení dotací od státu přibyly placené místa na sekretariátu a předseda svazu už je celkem normálně placené místo je další věc. Jen teda připadá, že pro všechny ostatní členy přineslo navýšené dotací velké h....

+1 /-2 | 31.08.2022 09:07

Robert Cvek
Petan: cituji "Ale vzhledem k tomu, že odcházejících reprezentantů je více, je zřejmé, že na svazu nebo minimálně jeho reprezentačním úseku je cosi shnilého. Chtělo by to trochu sofistikovanější pojmenování chyb a problémů". Ano, přesně a bude více, informací, daleko více. Jen tomu dejte pls čas.
+1 /-1 | 31.08.2022 09:04

Jirikovka@post.cz

Pan Michalík se dostal do nesnází a ŠSČR mu měl pomoci!

+1 /-0 | 31.08.2022 09:01

Nemiroff

Tady jinak zjevně někteří nepochopili pointu, kterou zrovna Jirikovka pochopil. Svaz tu má být pro hráče, když se něco přihodí, tak se snažit pomoci jak to jen jde, mít na tom zájem. A ne jen hloupě čekat nebo nad tím mávnout rukou. Ve Slovinsku to dopadlo tak, že nic nedělali a nechali tam reprezentanta. Teď se mohlo stát něco podobného. Nemusel odcestovat hráč na Olympiádu! Jak by reagoval svaz? Nijak by nepomohl, jen by potom chtěl od Petera zaplatit všechny náklady a házel vinu čistě na něj. Stát se mohlo cokoliv. Peterovi mohl někdo pas odcizit, nemusela to být přeci nutně jeho chyba. Ale zase by se tu našla banda přisluhovačů, která by svaz z ničeho nevinila. Jak říkám, svaz tu má být pro hráče a když se něco stane, má se snažit pomoci. Neudělal ani hovno, vše nechal na Peťovi. Místo omluvy a poděkování, že to Peťo zvládl a ještě vyhrál poslední kolo, tak jediné, co jsem se dočetl, byla "chvála" Leničky. Jinak nic. Trapnej a pokryteckej svaz...

+3 /-3 | 31.08.2022 09:01

Mrkadlo
No nevím , ale když jsem lajdák a ztratím pas, nebo techničák od svého vozu, nejdu logicky za zaměstnavatelem a nechci proplatit náklady na novej průkaz. Koukám, pan Michalík by se měl zbavit nálepky svazu, že je dojná kráva a přijmout i ty 2000, i na to dle mého nemá nárok!!!. Když to přirovnat k reallife...Pan Michalík má asi svaz jako Romové sociálku... Když nedají prachy, příjde jich více a udělají bububu(napíší otevřený dopis). To, že přijel tuším Vojta později, má určitě také svůj důvod. A vyčítat svazu letenku za 50000??? To už je vrchol nehodný reprezentanta. Líbí se mi i forma reprezentace, jak holek tak chlapů, byly komentáře trenérů, hráčů.... Byla tam očividně koordinátorka, která se snažila aby se nestala zase ostuda jako ve Slovinsku a o žádném doslova průseru jsem neslyšel. A to je pozitivní. Daniel Telařík.
+2 /-4 | 31.08.2022 08:57

Petan

Re Robert Cvek: Pokud by byl jediný tak bych si možná i myslel, že se urazil pro neproplacení nákladů spojených se ztraceným pasem (což byla evidentně jeho chyba). Ale vzhledem k tomu, že odcházejících reprezentantů je více, je zřejmé, že na svazu nebo minimálně jeho reprezentačním úseku je  cosi shnilého. Chtělo by to trochu sofistikovanější pojmenování chyb a problémů. A toho se Peter jen dotkl v závěru v PS.

+2 /-0 | 31.08.2022 08:55

Jirikovka@post.cz

Dopis pana Michalíka je naprosto správný! Na nedostatky je dobré upozorňovat! ŠSČR by rozhodně měl reprezentantům pokud se dostanou do nesnaží pomáhat! Vždyť reprezentanti reprezentují šachisty ČR ,ale také ŠSČR!

+1 /-1 | 31.08.2022 08:53

Nemiroff

A to víte, jak Zbyněk Hráček loni asi 5x řekl Konopkovi, že nepoletí na ME jednotlivců na Island, že hraje ME družstev seniorů v Praze a Konopka jako správný manažer reprezetance to neřekl na sekretariátu, takže tam stejně někdo Zbyňkovi koupil letenku do Reykjavíku? Když Zbyněk jasně řekl, že neletí, tak co mu řekl Martin Petr? "Uhradíš tu letenku ty." Načež se Zbyněk ozval s tím, že se bude klidně bránit soudně, ale nic platit nebude. Kdo to nakonec zaplatil? Martin Petr? Konopka? Zaplatili jste to vy, řadoví šachisté díky vaším příspěvkům svazu. To vám ale nevadí, že? A mimochdem na ten Island jsme letěli s přestupem v Amsterodamu a několikanásobně dráž. Když jsem argumentoval tím, že mám z Vídně přímý let asi za 1500 korun, tak mi bylo řečeno, že mi to svaz nezaplatí. Že prostě poletím tak, jak oni řeknou. Mohli ušetřit, ale nechtěli. Že prý v nízkonákladovce je větší šance na ztrátu zavazadla. Tak to potom jo, asi je velký problém si připlatit pár stovek a mít to zavazadlo u sebe. Radši zaplatíš o tři tisíce víc a poletíš s přestupem. Pro někoho jako já, kdo nesnáší létání, je každý let navíc utrpení, ale tak to mají na svazu víte kde. O tom se oni nehodlají bavit. Škoda, že naprostá většina z vás tady nezažila nějakou takovou debatu jako já nebo Peter. To byste jen zírali, co za neschopné a arogantní amatéry máme ve vedení.

+4 /-0 | 31.08.2022 08:52

Robert Cvek
Playboj, Karel Havel ostatní: Nebojte se, pravda vyjde na povrch. Jen tomu prosím dejte čas.
+1 /-0 | 31.08.2022 08:52

Robert Cvek
Karel Havel: cituji: " Jinak by si měl být vědom, že Svaz dostává dotace od státu a nemůže je utrácet zcela dle své libosti za to, co s jeho mandátem nijak nesouvisí" vážně? :-) OK. To mne pobavilo. Opravdu si to myslíte? A myslíte si, že MP zahodil svoji kariéru reprezentanta jen tak? Prostě pro "zmrzlinu"? Alespoň vidíte, že s Koutným to nemá nic společného....
+2 /-2 | 31.08.2022 08:48

Playboy
Tento otevřený dopis je zcela o ničem a naprosto nevhodný reprezentanta! Že je potřeba obměna funkcionářů ŠSČR, tak s tím souhlasím, ale zbytek je odpad! Michalikovi nejde prý o peníze a pořád na na UKAZUJE! Až SVOJÍ blbosti ztratí auto, tak ho bude chtít po svazu taky zaplatit?
+6 /-1 | 31.08.2022 08:47

Nemiroff

Plát zanechán ve Slovinsku a první mail Konopky byl ve znění: "Zaplatíme ti tolik, kolik by tě stál autobus." Takže to jednání jak píše Peter znám naprosto stejně. Když jsem 2012 ztratil pas a neletěl na MS do Turecka k syrským hranicím, tak jsem musel vše uhradit, jinak bych byl vyřazen ze svazu. Jak mi pak na MČR v blesku za třetí místo nedal Štross 6000 korun, ale jen to odečetl z dluhu, to bylo něco. A těch výhružek od Piska a jiných, že když nezaplatím, tak mě vyloučí. Já vůl to zaplatil, teď bych je popohnal, ať už vylučují...

Že byla Kůsová v Indii na dovči tady nikdo nechtěl slyšet. Když ale jde současném svazu více o mediální prezentaci než o výsledek, tak to asi není správné. Rozhodně Michalík není jediný, kdo se takto o ní vyjádřil. To jen kapitáni jako bílí koníčci a poskoci svazu nesměli zapomenout v závěrečné zprávě Leničku pochválit. Vždyť je to až do očí bijící a je to trapné.

+2 /-3 | 31.08.2022 08:45

Robert Cvek
Petan: Veřejný je hlavně proto, že si to může každý přečíst. Všechny věci tam být vysvětleny nemohou, ale věřím že ty podstatné, časem budou. Jinak mi - pokud chcete - odpovězte na otázku, co si myslíte o tom, že odešel z repre? (a myslím si, žeje zbytečné psát, že je mladý, ambiciózní atd.)
+1 /-0 | 31.08.2022 08:45

Petr Koutný

Když se nad tím člověk zamyslí a odpustí si náklonost ke komukoliv, pak si může přiznat, že něco je opravdu špatně a něco opravdu nefunguje. To, že další reprezentant má problémy se svazem už nemůže být náhoda. Můžeme si říkat cokoliv, ale toto už není náhoda. První to byl Vojta Plát, pak Štěpán Žilka, teď Peter Michalík a to opravdu není vše. Bez jakýchkoliv frází, reprezentace by měla být výkladní skříň našeho šachu. Svaz by měl být svazem, všech šachistů a mohl bych pokračovat dál. Odpusťme si osobní empatie a přiznejme si, že opravdu něco je špatně. A toto je jen vrchol ledovce. Pod hladinou to vře ještě víc. 

+4 /-0 | 31.08.2022 08:43

Mrkadlo
Vložte obsah
+0 /-1 | 31.08.2022 08:42

Karel Havel
"Samozřejmě si uvědomuji, že ztráta mého pasu je stoprocentně moje vina a svaz s tím nemá nic společného". S touto větou pana Michalíka zcela souhlasím a myslím si, že hlavně podle toho se měl zachovat. Pokud už měl tu drzost, že po Svazu chtěl, aby mu za jeho nepořádnost zaplatil, měl být rád, že mu podle mého názoru hodně na hraně zákona slíbil dva tisíce a ne sepisovat nějaké otevřené dopisy. Pokud to tedy nepsal po třech rumech. Jinak by si měl být vědom, že Svaz dostává dotace od státu a nemůže je utrácet zcela dle své libosti za to, co s jeho mandátem nijak nesouvisí. Předpokládám, že ty dvě tisícovky mu slíbili za prokazatelné náklady spojené s nutnou cestou autem na Slovensko, ale pokud by mu dali něco víc, tak by se odpovědná osoba vystavila sama riziku až trestního stíhání. Na celém dopise mě tak asi nejvíce zaujalo, že k němu nadšený úvodník napsal pan Koutný, kterého v něm pan Michalík nazývá dosti nevybíravě psychopatem... Už jsem si všiml, že Svaz kritizuje hodně a rád, ale tohle spíš než o Svazu něco vypovídá o něm.
+7 /-2 | 31.08.2022 08:41

Petan

To chápu, že je psán pro komisi která dobře znala minulost. Ale otevřený dopis není určen jen přímému adresátovi,  je určen  i široké veřejnosti (proto je otevřený), která tu minulost nezná.

+4 /-0 | 31.08.2022 08:39

Nemiroff

Jde vidět, že společné turnaje či ligy s Plátem udělaly na Peťa velký dojem a hodně se toho od Vojtíka naučil. Jen tak dál!

+2 /-2 | 31.08.2022 08:37

Robert Cvek
Max: PŘESNĚ!! a Milý Maxi, to není poslední, sériový - šachový - vrah, řádí/řídil dále :-)
+1 /-0 | 31.08.2022 08:32

Robert Cvek
Petan: Myslíte si, že to je tak jednoduché, že zde "vylije" všechno. Myslíte si, že to tak funguje? Ten dopis je psán konkrétně pro komisi, která dobře znala minulost. Myslíte si, že Peter Michalík je nějaký šílenec, co si "jen tak" pod sebou podřízl větev z hlediska reprezentace? Nebo si myslíte, že je nějaký labil?
+2 /-1 | 31.08.2022 08:32

MaX

Petan: zajímavé, já tam právě vidím opak. A to, že dalšímu reprezentantovi (který k nám navíc přestoupil) došla trpělivost. Ať má důvod jaký chce nehodlá dále reprezentovat ČR.

+3 /-0 | 31.08.2022 08:32

Petan

Re Robert Cvek: No to jsem od avizovaného otevřeného dopisu očekával - že se dozvím více konkrétních věcí o tom, jak ho v minulosti "zařízli". Vzhledem k tomu, že u Michalíka by se nejednalo o informace zprostředkované, ale o osobní zkušenost, tak by se nemusel obávat nějakými žalobami na ochranu osobnosti ze strany svazových funkcionářů.

+2 /-1 | 31.08.2022 08:28

Robert Cvek
Šach, Petan a další... inteligentní člověk v tom dopise uvidí mnoho, svazový člověk samozřejmě pár věcí. A mohu vám říci, že to není poprvé, co váš svaz Petera M. "zaříznul". A ne jenom jeho. Avšak, všechno má svůj čas.
+1 /-0 | 31.08.2022 08:23

Petan

Dopis je poměrně dlouhý, přičemž by jej šlo zkrátit do 1 věty - Ztratil jsem pas, chtěl jsem proplatit náklady ve výši 6.000,- Kč a oni mi proplatili jen 2050,77 Kč. Že se v ČR vede účetnictví na haléře a že se pro zjednodušení nezaokrouhluje třeba na celé tisícovky je zajímavé zjištění.

+7 /-1 | 31.08.2022 08:21

Robert Cvek
Pavel Ch:Pavle píšeš, že se těším, až to tu budeš číst. Tak doufám, že můj příspěvek Ti neunikne. V minulosti, ale ne tak nedávné jsi psal zde, že mi zavoláš, nezavolal jsi ani jednou. Píšeš někde jinde, ať Koutný nepíše za Zbyňka, Vlastu atd. Zavolej jim a zavolej všem reprezentantům, vezmi od shora dolů. Zavolej i těm bývalým. Půjde do toho? A napíšeš pak, co Ti řekli? Někdy tu zmiňuješ mne, ale doporučuji Ti, jakožto věrnému rytíři ŠS, raději o mne nepiš, třeba, že jsem výborný trenér atd. Věříš mi? Opravdu nevíš jak jedná Tvůj svaz? Nejenom s námi, ale třeba s reprezentanty a nyní už většinou? Víš to vůbec? Schvaluješ to jak jednají a jakým způsobem? I když Ti řeknu tolik věcí, stále budeš jejich věrným rytířem? Tady se nejde, v budoucnu, vymlouvat, já o tom nevěděl. To ani ve snu. Jestli máš trochu v sobě cti a hrdosti, tak to napiš jasně nebo mi zavolej, ale, nebude to pro Tebe, jakožto rytíře ŠS, vůbec příjemný rozhovor. A pro širokou šachovou veřejnost: nebojte se, i vy postupně bude vidět dále a dále do toho temna, které tu nyní je.
+3 /-4 | 31.08.2022 08:18

MaX

PM: díky za dopis, díky za češtinu (byť mi starší nemáme problém) a za reprezentaci ČR

+3 /-0 | 31.08.2022 08:10

Šach

Celý ten otevřený dopis je psán opravdu v příšerném stylu. I když se autor dušuje, že mu nejde v první řadě o peníze, celkový dojem z dopisu je opačný. Viz věta: "Ušetřili jsme svazu 6 000 Kč za pas pro Michalíka". Kdyby svaz panu Michalíkovi výdaje spojené se získáním nového pasu proplatil, pan Michalík by určitě žádný otevřený dopis, kritizující svaz nenapsal. Kritika svazu z jeho strany by zde nebyla. Je také důležité si  uvědomit, komu je dopis určen. Oslovena je pouze repre komise a to jmenovitě. Pobavila mě věta: "Možná jste si všimli, že celý dopis píšu česky". Ano, to jsme si všimli hned v první větě. Ne možná, ale určitě. V jednom má však pravdu. V tom, že Koutný je psychopat. Článek je samozřejmě načasovaný před volbami.  

+5 /-7 | 31.08.2022 08:10

Jirikovka@post.cz

Není pochyb o tom,že Konference v únoru bude hodně bouřlivá! Zda současné vedení ŠSČR padne nebo ne se uvidí! V každém případě,když si tam šachisté všechno vyříkají s čím nejsou spokojeni a bude se to řešit, bude to jen ku prospěchu všech!

+2 /-0 | 31.08.2022 08:09

MaX

Hlavní myšlenku vidím postoji a komunikaci svazu. I kdybych nakrásně připustil, že svaz je "Mirek Dušín a reprezentanti ublížené primadony". Tak prostě nejde mít takto rozvrácenou reprezentaci. A je potřeba si připustit, že vedení svazu v této sestavě to není schopno změnit, ať je chyba kde chce. Někdy to prostě nejde a je fér si to lidsky přiznat.  

+3 /-2 | 31.08.2022 08:08

Jirikovka@post.cz

Za ztrátu pasu může pan Michalík sám! Ale když byl v nesnázích ŠSČR mu měl pomoci a jeho výdaje mu měl proplatit! Výdaje pro ŠSČR jsou to zanedbatelné! Pan Michalík je hodně upřímný! Ovšem napsat,že Koutného nesnáší a považovat ho za psychopata je silné kafe! Tady musím výrazně protestovat! Pan Koutný je sympatický a správný člověk! Pro šachy toho udělal mnoho! Bohužel od ŠSČR se mu nedostalo řádného ocenění už za turnaj v Luhačovicích co zorganizoval! Jedno je jisté nespokojenost některých šachistů že ŠSČR tady je! Na konferenci v únoru se toho jistě dost vyřeší ku spokojenosti celé šachové obce ČR!

+1 /-4 | 31.08.2022 07:52

Petr Koutný

Tchen - Souhlas, toho hnoje na svazu je až moc. Reprezentovat za chviličku bude moct kdokoliv, stejně je to jedno. A pozor, závěr té věty není z mé hlavy. Přidal bych další nesmrtelnou - senioři nejsou prioritou svazu. Jak říkal klasik, pozor na to co píšete, protože jediná dovolená kritika je jen ta, kterou dovolí VV šachového svazu.  

+1 /-1 | 31.08.2022 07:44

Jarda Aljochin

Dobře napsané.

+1 /-1 | 31.08.2022 07:41

tchen

Slovy IM Sikory-Lercha, dej mu Pán Bůh věčnou slávu: "za pomalého míchání vyléváme do hnoje". 

+2 /-0 | 31.08.2022 07:36

Pavel Ch

....a k těm "silným větám" o Koutném k těm také ? Petřewink

Ne, ne, přečetl jsem si od shora, dolů, vícekrát, jsem rád, že toho tolik napsal. Mám obrázek s jasnými obrysy. Ale nechám tu hodnotit jiné odborníky, pozdě večer si rád přečtu.   Čau, jdu a jedu pracovat.

+4 /-1 | 31.08.2022 07:09

Teofil Horáček

"Stejně je to jedno" - je citován předseda svazu. Jako člověk, který není předpojatý a chce si udělat názor založený na faktech, bych rád věděl, zda byla řečena přesně tato slova a v jaké souvislosti. Přesněji, dřív rozhodovalo o tom, kolik peněz dostanou šachy od státu i umístění na olympiádě, ME družstev, šampionáty juniorů. Teď už je ale skutečnost jiná a pokud na olympiádě obsadíme 1. nebo 50. místo, z hlediska financí je to úplně lhostejné. Takže jestli ten výrok, pokud zazněl, se nevztahuje právě k tomuhle a neznamená, že svazovému vedení na výsledku nezáleží. 

+5 /-2 | 31.08.2022 07:02

Petr Koutný

Škoda Pavle že nejdeš věcně, protože já bych klidně šel, pro tebe začnu citovat...Jsou tam docela silné věty, které nejde přejít, jen tak. 

 

- Kusová - Takže ano, byl to takový přítel na telefonu, ale to je asi všechno

-  Na jednu stranu vám nevadí, že zaplatíte 50 000 Kč za letenku pro náhradníka, mimo jiné nejhorší rozhodnutí vůbec..

- Protože nejde ani tak o peníze, ale o váš celkový přístup k problému, který je tak zvrácený a úchylný, že vám už snad po letech připadá naprosto normální.

-  Nicméně komunikace a zájem ze strany svazu nebyl malý nebo minimální. Byl úplně pod bodem mrazu. 

- Reprezentace by měla být výkladní skříň a to rozhodně netvrdím, protože jsem reprezentant. Pro vás je to však jenom odpadkový koš, který smrdí, občas se v něm objeví nějaké hovno a jsou s ním starosti a zbytečná otrava.

-  Každý mimo jiného zná už legendární výrok předsedy, který hodnotí potenciální umístění na repre akci slovy "Stejně je to jedno".

 
+3 /-3 | 31.08.2022 06:58

Pavel Ch

Petře vůbec. Nekomentuji dopis, úmyslně jsem se zdržel komentáře. Úžasné, že to tu vyšlo, že více vím o velmistrovi, který přišel ze Sloveska  a těším se, že se víc dovím o komentujích, které některé také třeba neznám. Nic víc jsem nenapsal.

Nic víc, Tvůj prostor tu je. Nechávám Ti howink i jiným komentujícím. ... a ještě jsem si dovolil všem popřát krásný den.

+3 /-1 | 31.08.2022 06:55

Petr Koutný

istr - nemohl jsi ani dospat, já vím. 

+1 /-0 | 31.08.2022 06:48

Petr Koutný

Poutník - nemyslím si. Úvodník jsem psal já a chtěl jsem říct, že je repre v rozkladu. Že je tady další v pořadí člověk, který má problémy. Že to není náhoda. Můžu to klidně změnit, ale stále mi ten první odstavec připadá informativní a logický. 

+1 /-2 | 31.08.2022 06:47

istr
Petr měl pravdu. Vybuchla bomba. Dokonce bomba hnojůvka.
+4 /-1 | 31.08.2022 06:47

Poutnik

Celý článek jste pokazili uvodním odstavcem, kde vyjmenováváte reprezentanty, kteří údajně nebudou reprezentovat. Vnímám to jako argumentační faul. Když už pro nic jiného, tak pro fakt, že Viktor Láznička nehraje, jak je všeobecně známo, ze svých osobních důvodů a nikoli, že by mu svaz neproplatil pas, nebo něco podobného. Škoda, že jste nenechali dopis tak jak je, bez toho úvodníku. Prosím vás, nejsem žádný obhájce svazu, nikoho a ničeho, ale mám rád korektnost. O nereprezentování Hráčka a Babuly nic nevím, možná by to chtělo také vysvětlit, doplnit.

+6 /-1 | 31.08.2022 06:41

Petr Koutný

Pavle - prosím až budeš komentovat,přečti si dvakrát, tento článek. Byla by škoda, se hned střelit do nohy. 

+2 /-2 | 31.08.2022 06:37

Pavel Ch

Úžasnéwink

 Náš velmistr hraje svěle šachy, to jsme věděli.Teď se dovídám o něm i něco více. Rád si přečtu komentáře, zajímají mě. Z komentářů se dovím více i o komentujících. Komentáře, speciláně k tomu článku, budou takovou cestou do hlubin čtenářovy dušewink. Těším se, mějte krásný denhats off

+7 /-1 | 31.08.2022 06:33

Kodl
Vložte obsah
+0 /-2 | 31.08.2022 06:12